Kelet-Magyarország, 1979. április (36. évfolyam, 77-100. szám)

1979-04-24 / 94. szám

8 KELET-MAGYARORSZÁG 1979. április 24. Az NYVSSC—Papp SE találkozó második gól Ja. A fehér nadrágos védők gyűrűjében a gólszer­ző Kiss M. látható. Képünk jobboldali sarkában a hazai csapat legjobbja, Farkas II. (Elek Emil felvétele) LABDARÚGÓ NB II: Nyíregyházi győzeien - jé játékkal Hazai győzelmekkel ért véget a labdarúgó NB II Keleti cso­portjának két rangadója. A DVSC 20 ezer néző előtt nyert az Eger ellen, míg az NYVSSC 14 ezer szurkoló biztatásával verte a Papp József SE-t. A nyíregy­házi piros-kékek a tavaszi idény legjobb játékával tartották itt­hon a két pontot, s győzelmük értékét növeli, hogy egy jó ké­pességű együttest ,,fektettek két- vállra”. Eredmények: HYVSSC—Papp SE 2:0 (1:0) Nyíregyháza, 14 000 néző, v.: Tpth L. NYVSSC: Buús — Kis A., Szek­rényes, Ambrusz, Czeczeli, Csé- ke, Moldván, Buzsik, Lukács (Farkas I.) Kiss M., Farkas II. Edző: Temesvári Miklós. Papp SE: Szögedi — Bakos, Farkas, Szilágyi, Fodor, Gregor, Ozsváth (Répási), Magyar, pet- rovics, Szép, Rácz. Edző: Vágó György. Nagy iramban kezdődött a já­ték, mindkét csapat bátran tá­madott. A hazaiak voltak a ve­szélyesebbek, s a 3. percben már vezetést is szerezhettek volna, de Kiss M. — szemben Szögedivel — 5 méterről mellé lőtt. Hét perc •múlva viszont már nem hibá­zott: Moldván nagyszerű átadá­sát 14 méterről — a kapufa se­gítségével — lőtte a jobb sarok­ba, 1:0. A gól után a vendégek támadtak valamivel többet, de az NYVSSC védelme, élén Szek­rényessel és Ambrusszal, még a 16-os vonala előtt hárította az akciókat. Az ellentámadások rendre veszélyt jelentettek a Papp SE kapujára, újabb gól azonban az első félidőben már nem esett. Szünet után továbbra is válto­zatos, izgalmas összecsapást lát­hattak a nézők. A nyíregyháziak birtokolták többet a labdát, tervszerűbben játszottak, gyors támadásokkal igyekeztek helyze­teket kidolgozni. Az 53. percben Kiss M. került száz százalékos helyzetbe, de lövés helyett cse­lezett, így a kapus mentett. Négy perc múlva Moldván ügyetlenke­dett el gólszerzési alkalmat. A 64. percben Cséke Lukácshoz ját­szott, ő Kiss Miklóst hozta hely­zetbe, aki kilépett a védők kö­zül és a hálóba lőtt, 2:0. A hát­ralévő időben Cséke, Kiss M., majd Buzsik nagy lövése okozott izgalmat. A befejezés előtt pedig Moldván egy percen belül két nagy helyzetbe került, de mind­kettőt kihagyta. A találkozó után -jogos volt a vastaps: a nagy iramú mérkőzé­sen jól játszva, magabiztosan, megérdemelten nyert a lelkes, nagy akarással küzdő NYVSSC. A vendégcsapatot is dicséret il­leti, hiszen fegyelmezetten küzd­ve mindent megtett, hogy meg­nehezítse a jó napot kifogó ha­zaiak győzelmét. Jók: Szekré­nyes, Ambrusz, Buzsik, Kiss M., Farkas II., illetve Szilágyi, Fo­dor, Gregor, Magyar. Szaros—KSE 2:0 (1:0) Szarvas, 1500 néző, v.: Pál T. Szarvas: Széplaki —■ Kajtár, Szőke, Petneházi. Filyó, Kerekes, Rozsán I. (Petykó), Plástyik, Jakab. B. Tóth, Oravecz (Szűcs). Edző: Pallagi Róbert. KSE: Szabó — Takács, Kovács M., Baksa, Mikitovics, Szilágyi, Földesi, Szűcs, Major, Tóth I. (Bori). Kubik (Gólyán). Edző: Baksa Gyula. a kisvárdaiak támadtak többet, csatáraik közül Tóth I.. majd Kubik egyenlíthetett volna. A szarvasiak előtt szintén két hely­zet adódott, de Jakab mindkét­szer hibázott. Már-már úgy tűnt, hogy marad az egyetlen gól, ami­kor a 77. percben a KSE kapu­jától 20 méterre szabadrúgáshoz jutottak a hazaiak. Kerekes a felálló sorfal mellett ügyesen csavarta kapura a labdát, amely a jobb felső sarokban kötött ki, 2:0. A jó iramú, de közepes szín­vonalú találkozón a Szarvas csak nehezen nyert. Végül a jobb helyzetkihasználás döntött. Jók: Kajtár, Petneházi, Filyó. illetve Takács, Kovács M., Major. A labdarúgó NB II további eredményei: Debreceni VSC— Eger 2:0, SZMTE—DMTE 1:0, Bé­késcsabai TASK—Borsodi Bá­nyász 1:1. Kazincbarcika—Gyula 1:0, Szolnoki MÁV—Miskolci VSC 3:1, Ózd—Leninváros 2:0. Szabó SE—Lehel SC 0:0, Gyöngyös— Hódmezővásárhely 2:1. A bajnok­ság állása: 1. DVSC 30 23 4 3 62-16 50 2. Nyíregyh. 30 19 6 5 43-13 44 3. Eger 30 17 7 6 50-28 41 4. K.-barc. 30 16 8 6 53-26 40 5. Papp SE 30 14 10 6 55-31 38 6. SZMTE 30 15 6 9 44-38 36 7. DMTE 30 13 8 9 45-34 34 8. Özd 30 14 6 10 41-33 34 9. Szarvas 30 12 8 10 37-29 32 10. Lehel SC 30 12 7 11 38-35 31 11. Leninv. 30 10 9 11 38-41 29 12. BTASK 30 12 4 14 39-44 28 13. Hódmező. 30 10 7 13 42-50 27 14. Szabó SE 30 9 8 13 24-31 2« 15. Gyula 30 9 4 17 27-55 22 16. Gyöngyös 30 7 6 17 22-44 20 17. MVSC 30 5 9 16 31-48 19 18. Sz. MÁV 30 6 7 17 27-50 19 19. Borsodi B. 30 5 7 18 28-58 17 20. Kisvárda 30 2 9 19 21-63 13 1 listavezető USE előnye 5 pont! A megyei I. osztályú labdarú­gó-bajnokságban alighanem el­dőlt az első hely sorsa. A lista­vezető Asztalos SE — ha játék­vezetői segédlettel is — de győ­zött Nagykállóban, így előnye 5 pontra nőtt. A második helyen álló Nagyhalász ugyanis nagy meglepetésre kikapott az utolsó Csenger otthonában! Eredmé­nyek: Asztalos SE—Nagykálló 4:2 (1:0). Nagykálló, 400 néző, v.: Maróthy. A megyei I. osztály­ban ritkán látható színvonalas mérkőzésnek lehettek tanúi a nézők! Sajnálatos, hogy az egyébként jó képességű labdarú­gókból álló vendégcsapat győ­zelmét a kritikán aluli játékve­zetés „hozta össze” . . . Gólszer­zők: Kovács II és Vincze 2—2, illetve Tréfán és Máté (ll-esből). Kiállítva: Nagy Gy. (Nagykálló). Jók: Kovács II., Vincze, Muri, illetve Málik, Csordás, Tréfán és Máté. Csenger—Nagyhalász 2:0 (2:0). Csenger, 1100 (!) néző, v.: Gál Z. A 7. percben már 2:0-ra ve­zettek a hazaiak! A végig jól játszó Csenger megérdemelten nyert. Gólszerzők: Csorvási és Szilágyi. Jók: az egész hazai csa­pat, illetve Nagy B., Berencsi és Lippai. Rakamaz—Tuzsér 2:0 (1:0). Ra­kamaz, 400 néző, v.: Gonda. Ra­kamaz biztosan nyerte a sport­szerű találkozót. Gólszerzők: Go- neth, Tilki. Jók: Erdős, Schuber. Nyisztor, illetve Révész B., Ko­vács. Tiszalök—Nyh. SZAÉV-MEZÖ- GÉP SE 2:1 (0:1). Tiszalök, 400 néző. v.: Kosztyú. Izgalmas mér­kőzés. Az első félidőben a nagy akarás bénítólag hatott a hazai­tics. Jók: Tarczali, Margitics, Szűcs, illetve Krasznavölgyi, Fe­kete L., Ferenczi M. Záhony—Tyúkod 4:0 (3:0). Zá­hony, 300 néző, v.: Kun. Már az első félidőben eldőlt a két pont sorsa, melyben a vendégek ka­pusa is „lúdas” volt. A ZVSC végig fölényben játszott és akár nagyobb arányban is nyerhetett volna. Gólszerzők: Gyüre, Szán­tó 2—2. Jók: az egész záhonyi csapat. A vendégek közül senkit nem lehet kiemelni! Nyírbátor—Tiszavasvári 1:1 (0:0). Nyírbátor, 500 néző, v. Ju­hász Gy. Közepes iramú, válto­zatos mérkőzést vívott a két csa­pat. Mindkét oldalon több gól­helyzet alakult ki, de a csatárok nem tudták kihasználni. Végül igazságos eredmény született. Gólszerzők: Mester (ll-esböl), il­letve Reznek. Jók: Markos, Pe- lyák. Varga, illetve Fitos, Széki, Kinál, Héri és Reznek. Fehérgyarmat—Balkány 3:0 (2:0). Fehérgyarmat, 700 néző, v.: Dávid. Az első félidei nyomasztó hazai fölény után kiegyenlített 45 perc következett. A vendégek az utolsó percig nem adták fel! Gólszerzők: Simon 2, Nagy G. Jók: Máncs. Docsa, Bandula. il­letve Tóth J. és Szajkó. a bajnokság Állasa : 1. Asztalos SE 23 16 3 4 65-23 35 2, Nagyhalász 23 13 4 6 36-25 30 3. T.-vasv. 23 12 4 7 39-26 28 4. Záhony 23 11 6 6 36-25 28 5. M.-szalka 23 9 8 6 28-22 26 6. F.-gyarmat 23 6 13 4 34-29 25 7. Nyírbátor 23 10 4 9 37-34 24 8. Ny. SZ.-M. 23 9 6 8 23-27 24 9. Tuzsér 23 8 6 9 38-35 22 10. Nagykálló 23 7 5 11 35-35 19 11. Rakamaz 23 8 3 13 26-39 19 12. Tiszalök 23 6 7 10 22-35 19 13. Tyúkod 23 5 8 10 39-47 18 14. Kótaj 23 4 9 10 26-34 17 15. Balkány 23 6 5 12 30-54 17 16. Csenger 23 6 5 12 28-52 17 Kikapott a listavezető Vásárosnamény A megyei II. osztályú labdarú­gó-bajnokság vasárnapi forduló­jában Ibrányban született a leg­nagyobb meglepetés, ahol kika­pott a listavezető Vásárosna- mény! A naményiakat üldözők közül nyert Hodász, Mándok és a Nyíregyházi Volán-Dózsa, így változatlanul nagy a küzdelem a megyei I. osztályt jelentő első két helyért. Eredmények: Ibrány—Vásárosnamény 2:1. Hodász—Nyírtass 2:1, Nagyecsed —Gávavencsellő 3:0. Baktalóránt- háza—Nyirmada 3:1, Mándok— Kemecse 4:0, Ajak—Jánkmajtis 2:0, Nagyvarsány—Nyíregyházi Volán-Dózsa 0:8. Kisléta—Nyh. VSSC II. 1:4, KSE II.— Üjfehértó 6:1. A bajnokság állása: 1. V.-namény 22 14 3 5 54-25 31 2. Ny. V.-D. 23 12 6 5 49-21 30 3. Hodász 22 12 5 5 46-27 29 4. Mándok 21 12 5 4 36-17 29 5. Kisléta* 21 11 4 6 31-21 25 6. Ibrány 22 10 4 8 46-31 24 7. Üjfehértó 22 9 4 9 31-28 22 8. Bl.-háza 22 8 6 8 37-40 22 9. Nagyecsed 22 5 10 7 23-26 20 10. Kemecse 23 6 8 9 35-41 20 11. Nyírtass 22 7 6 9 34-43 20 12. Ajak 21 8 3 10 36-36 19 13. Nyirmada 23 7 4 12 21-36 18 14. Jánkm.*** 23 6 8 9 26-41 17 15. Gávavencs. 22 4 5 13 16-43 13 16. Nagyv.** 21 3 3 15 21-64 7 NYVSSC II. 25 22 1 2 124-22 45 KSE II 25 10 7 8 56-52 27 * .= egy, ** = kettő, *** — há­rom büntetőpont levonva! Váradi magyar bajnok! Mátészalkai bravúr Budapesten Rangadót nyertek a sakkozók A hét végén — a labdarúgás mellett — számos más sportág­ban is rajthoz álltak a szabolcs- szatmári versenyzők. A legna­gyobb sikert Váradi János, az NYVSSC ökölvívója érte el. aki a magyar ifjúsági bajnokságon légsúlyban aranyérmet szerzett! A kézilabdacsapatok közül a Má­tészalkai MTK Budapesten bra­vúros győzelmet aratott. Az Asz­talos SE OB Il-es sakkozói nem kis meglepetésre rangadót nyer­tek — a fővárosban. A röplabda NB Il-ben az NYVSSC női gár­dája is elvesztette a rangadót. A Nyírbátori BSC viszont folytatta tavaszi jó szereplését. ÖKÖLVÍVÁS Vasárnap a döntőkkel befeje­ződött Győrött a magyar ifjúsá­gi ökölvívó-bajnokság. A sza­bolcsi öklözök összességében jól szerepeltek: három érem ke­rült megyénkbe. Váradi János (NYVSSC) légsúlyban lépett szo- rítóba és valamennyi ellenfelét döntő fölénnyel verte! Az arany­éremért egy menetet töltött a szorítóban, a kaposvári Benkét győzte le biztosan. Papírsúlyban a Kisvárdai SE öklözője, Veress, pehelysúlyban pedig az NYVVSC-s Iván bronzérmes lett. KÉZILABDA A kézilabda NB 1-ben és az NB Il-ben nem valami jól ment a szabolcsi együtteseknek. A má­tészalkai lányok mellett csak a tiszavasvári fiúk győztek, még­hozzá megyei rangadón, a ve­retlen Nyírbátor ellen. Eredmé­nyek: NB I B-s női mérkőzés: Özd— Nyh. Volán-Dózsa li:8 (6:3). Vo­lán-Dózsa: Forgó — Marozsán, Nagy Zs., Niklainé, Tállas, Bu- zásy. Mezősi. Csere: Hadobásné, Nagy E.,, Henyusz. Edző: Sallai Ernő. Ld.: Hadobásné 4. A nagy akarással küzdő vendég nyír­egyházi csapat nem érdemelt ve­reséget. A kíméletlenül játszó ha­zaiakat a részrehajló játékveze­tés is segítette. Jók: Hadobásné. Buzásy, Niklainé, NB II-es női mérkőzések: Má­tészalka—Magyar Kábel 19:13 (11:6). A vendégek igen jól ját­szottak és már l8:7-re is vezet­tek. Végül „kímélték” ellenfelü­ket, a hajrában négy hétméte­rest sem dobtak be. Ld.: Föld­vári 13. Jók: az egész mátészal­kai csapat! D. MEDICOR—Nyh. Tanárképző Főiskola 9:8 (4:5). A debreceni találkozón a TK kez­dett jobban és a II. félidő ele­jén 7:4-re is vezetett, de később sorra kihagyta helyzeteit. Ld.: Csepregi 3. Dúrbák, Gulyás 2—2. Jó: Erdődi. NB II-es férfimérkőzések: Ti­szavasvári—Nyírbátor 26:22 (9:11). Az első játékrészben a vendégek szervezetten védekeztek és tá­madtak. Szünet után ezt a tak­tikát feladták és ez megbosszul­ta magát. Zalka SE—Nyh. Tanár­képző Főiskola 23:22 (15:xl). Az első félidei gyenge játéka miatt vesztett a vendég tanárképző. Ld.: Bodnár 10, Abri 3. Jók: Ba­lázsi, Bodnár. SAKK Értékes győzelmet aratott az Asztalos SE OB II-es sakkcsa­pata Budapesten, a Postás SE elleni rangadón. A jelenleg 2. helyen álló. bajnokesélyes Pos­tást a 4. ASE 7,5:5.5 arányban Jól fizet A Sportfogadási és Lottó Igaz­gatóság tájékoztatása szerint a 16. fogadási héten 15 darab 13 plusz 1 találatos szelvény akadt. Nyereményük egyenként 105 540 forint. A 21 db 13 találatra 71 959 forintot fizetnek. 12 találatot 587 fogadó ért el, nyereményük 1716 forint. A 8210 darab ll-esre 123, a 49 533 10-esre 30 forintot fizetnek. A közölt adatok tájékoztató jelle­gűek. verte. (Egy találkozó függőben maradt, de az a végeredményt nem befolyásolja.) Az első táb­lán Orgován játszmája maradt függőben Puschmannal szemben. Dr. Gaál legyőzte Radnótit, a nyíregyházi vegyesmesterverseny többszörös győztesét! Korsós pe­dig remizett Jenei mesterrel. Az ASE további győzelmeit Szabó, Karsai, Kiss, Bánházy és Me- gyesi szerezte. Radics és Szilá­gyi döntetlent ért el. RÖPLABDA Vasárnap délelőtt Nyíregyhá­zán került sor az NYVSSC—Bp. Építők SC NB II-es női röplab­darangadóra. Sajnos a férfiak után a lányok is balszerencsére elvesztették az igen fontos mér­kőzést. Eredmények: Bp. Építők—NYVSSC 3:1 (15:3, 6:15, 15:11, 15:11). NYVSSC: Máté. Partiné, Albert, Tóth I„ Sasvári- né. Csekk, Goldenics, Kerékné, Takács, Szabó. Edző: Seres Ist­ván. A vendégcsapat az 51-szeres volt válogatott Gál Mária és a 12-szeres válogatott Bánhegyiné vezetésével jól kezdett és* 15:3-ra nyerte az első játszmát. A máso­dikban az 51-szeres válogatott Sasváriné irányításával viszont a hazaiak győztek 15:6-ra. A követ­kező játékrész nagy küzdelem után io :ll-es fővárosi sikerrel zárult. A döntő játszmában az NYVSSC 6:0-ra. 6:5-re, 8:5-re ve­zetett, aztán az Építők fordított ll:8-ra. 11:11 után a fővárosiak négy poént értek el és 3:l-re nyerték a találkozót. A 105 per­ces küzdelemben nehezen győ­zött az Építők. Jók: Máté (a me­HETEDIK HELYEN Bukarestben befejeződött a sza­badfogású birkózó Európa-baj- nokság. A magyar versenyzők közül a 82 kilogrammos kategó­riában Kovács István ezüstérmet szerzett, a szovjet Petrenko mö­gött. Szalontai István súlycso­portjában negyedik, Robotka Ist­ván, Petrezselyem Antal és Bal­ia József pedig ötödik lett. Az éremtáblázaton és a pontver­senyben Magyarország egyaránt a 7. helyen végzett. Az éremtáb­lázat végeredménye: 1. Szovjet­unió 8 arany-, 1 ezüstérem, 2. Bulgária l, 2, 3; 3. NDK 1, 2, í; 4. NSZK —, 2, i; 5. Lengyelor­szág —, 1, 3; 6. Románia —, l, 2; 7. Magyarország —, 1, —. ELŐNY A VISSZAVÁGÓRA Vasárnap Budapesten és Berc­imben játszották a női kézilabda BEK- és KEK-döntőjének első mérkőzését. A Bajnokcsapatok Európa Kupájában a Vasas 17:13 (ll :7) arányban legyőzte a szov­jet Spartak Kijevet, s négygólos előnnyel utazhat a szombati visszavágóra. A KEK-ben a Fe­rencváros csapata 7:6-os első fél­idei vezetés után 20:15 arányban kikapott. ÜJRAVlVÄS DÖNTÖTT Rosszul sikerült a Hungária Kupa kardverseny a világbajnok a totó 1. Vác—Volán 2-4 2 2. Bp. Spart.—SZEOL AK 2-2 X 3. Bem SE—22. sz. Volán 1-0 1 4. Fűzfő—Sabaria 1-1 X 5. MÁV NTE—Kaposvár 1-1 X 6. Oroszlány—Komló 1-0 1 7. Catanzaro—Perugia 1-1 X 8. Fiorentina—Atalanta 0-1 2 9. Lanerossi—Inter. 0-1 2 10. Lazio—Torino 0-0 X 11. Brescia—Pescara 1-1 X 12. Cesena—Monza 0-0 X 13. Ternana—Pistoiese 1-1 X-f 1 14. Spal—Udinese 1-1 X zőny legjobbja), Goldenics, Al­bert és Tóth I. További női NB II-es mérkőzé­sek: Bp. Építők—Nyh. Tanárkép­ző Főiskola (szombaton játszot­ták Nyíregyházán) 3:0 (15:2, 15:4, 15:9). A tavalyi ezüstérmes 3i perc alatt nyert a helyenként jól játszó TK ellen. Jók: Palatitz, Ocsenás. Nyh. Tanárképző Főis­kola—Kisterenye 3:2 (11:15, 15:6, 15:9, 9:15, 15:13). A második és a harmadik játszmában jól játszott a TK, de a negyedikben ismét kiengedett. Az ötödikben 10:3-ra elhúzott a nyíregyházi gárda majd I3:i3-ra feljöttek a hazaiak, de ismét a TK következett. 88 perces küzdelemben győzött a tanárképző. Jók: Ocsenás (a me­zőny legjobbja), Horváth, Ha- raszmsi, Palatitz. Nyírbátor—Ka­zár 3:2 (15:12, 15:17, 15:6, 13:15, 15:8). A nyírbátoriak technikailag és taktikailag jobbak voltak. A nagy szél miatt — szabadban ját­szottak — alakult ilyen szorosan az eredmény. Jók: Tokaji Éva és Könnyű Adél. TEKE A Nyíregyházi Taurus SC NB-s tekecsapatai a hét végén idegen­ben szerepeltek. A mérleg: egy győzelem — egy vereség. Ered­mények : Makó—Taurus SC 5:3. NB II-es női mérkőzés. Szoros küzdelem­ben dőlt el a két pont sorsa. Ld.: Kiszelyné 402, Brozsekné 375 fa. Taurus SC—Berettyóújfalu 7:1. NB Ill-as féríimérkőzés. A ven­dégcsapat lényegesen jobb telje­sítményt nyújtott. Ld.; Köbli 380, Hertel 370 fa. Ff: . '• •>: • ‘ magyar kardcsapat tagjainak. Versenyzőink sorra „elvéreztek” a döntőig, ahová egyedül csak Gerevlch tudta beverekedni ma­gát. A végső győzelem egyéb­ként újravívásban dőlt el a szovjet Nazlimov javára. A Hun­gária Kupa végeredménye: 1. Nazlimov (szovjet) 3, 2. Ulbrich (NDK-beli) 3. 3. Pop (román) 3, 4. Krovopuskov (szovjet) 3. 5. Gérevich (magyar) 2, 6. La Ver- deza (kubai) l győzelemmel. KÍNAI VÉLEMÉNYEK A MAGYAR ASZTALITENISZEZOKRÖL A phenjani asztalitenisz-világ­bajnokságon részt vgyő kínai csapat vezetői a magyar asztali­teniszezőket tekintik a legveszé­lyesebb ellenfélnek. Ilyen érte­lemben nyilatkozott a pekingi televízióban a kínai asztaliteni­szezők szövetségének egyik veze­tője. Mint mondotta, a 35. világ­bajnokságon részt vevő magyar férficsapat a legjobb Európában, és különösen megnehezíti a vi­lágbajnokságon részt vevő kínai pingpongozók feladatát. Sanghajban még a phenjani világbajnokság megkezdése előtt lejátszották az első „kínai—ma­gyar” asztalitenisz-mérkőzést. Természetesen csupa kínai rész­vevővel. A szimulált „világbaj­noki mérkőzésen" a hat legjobb kínai pingpongozó került szembe egymással. Hárman közülük Klampár, Gergely és Jónyer stí­lusában játszottak, hárman pe­dig a megszokott kínai stílus­ban. A fergeteges ütemű és iz­galmas mérkőzést nem kis meg­lepetésre a „magyarok” nyerték. ★ Banja Luka: a nemzetközi sakkverseny 9. fordulójában az Adorján—Browne (amerikai) játszma döntetlenül végződött. A verseny élén a szovjet Kaszpa- rov áll 7 (1) ponttal, utána Smej- kai (csehszlovák) és Adorján kö­vetkezik 5.5—5,5 ponttal. Nagy meglepetésre a vendégek nem álltak be védekezni, hanem bátran, nyílt sisakkal támadtak. Így aztán izgalmas találkozót szurkolhatott végig a hazai kö­zönség. Felváltva kerültek a ka­puk veszélybe, a helyzetek azon­ban az első fél órában mindkét oldalon kimaradtak. A 30. perc­ben egy ellenakció végén Kere­kes 35 méterről a kapu felé rúgta a labdát, s a jól rajtoló Jakab — mielőtt Szabó közbe avatkozha­tott volna — a hálóba fejelt, 1:0. Szünetig kiegyenlített volt a küz­delem. a védelmek jól rombol­tak. A második játékrészben sem változott a játék képe, valamivel akra. Szünet után végig a tisza- lökiek irányítottak és megérde­melten nyertek: Gólszerzők: Rácz, Kórik, illetve Hajdú. Jók: Maros, Húrl, Csáki, illetve Nagy és Hajdú. Mátészalka—Kótaj 1:0 (0:0). Kű­taj, 900 néző, v.: Tamaskovics. Végig nagyiramü, kemény, de sportszerű összecsapás. A védel­mek mindkét oldalon jól zártak. A vendégek egy 20 méteres tá­voli lövésből szerezték meg győz­tes góljukat. Gólszerző: Margi­|| Kaiét­nbiiyflptirsz^y Az MSZMP Szabolcs-Szatmár megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja Főszerkesztő: Kopka János Szerkesztőség: Nyíregyháza, Zrínyi Ilona u. 3—5. 4401 Telefon: u-277, 11-435, 11-525 11-M6 Telexszám: megyében 344, megyén kívül 73 344. Postacím: Nyíregyháza, Pf.: 47, 4401 Kiadja a Szabolcs megyei Lapkiadó Vállalat Nyíregyháza, Zrínyi Ilona u. 3—5 4401 Telefon hlrdetésügyben: 10-150. Igazgató, főkönyvelő: 10-003, Pf.: 25 Felelős kiadó: Midi Lajos Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hírlapkézbesftő postahivataloknál és kézbesítőknél Előfizetési díj egy hóra 30,— forint, negyedévre 90,— forint, egy évre 360,— forint Kéziratokat nem őrzünk meg és nem adunk vissza NYÍRSÉGI NYOMDA Felelős vezető: Jáger Zoltán INDEXSZÁM: 25 059 HU ISSN 9133—2958