Kelet-Magyarország, 1959. október (16. évfolyam, 233-259. szám)

1959-10-06 / 237. szám

sportja fl nyíregyházi csapatok biztos és nagy gélarányú győzelmet szereztek Sokan nem gondolták, hogy a két nyíregyházi NB lll-as csapat vasárnap délután kellemes meglepetést szerez szurkolóinak. A Spartacus ugyanis Tiszaiakon nem mehetett biztosra, a Nyíregyházi SZSE pedig igen kemény ellenfelet kapott a Diósgyőri VTK II. együttesében. Hogy számunkra a játék mégis kedvezően alakult, az elsősorban a csatárok, de általában a csapatok lelkes és jó játékának tudható be. Kár, hogy Tiszalökön néhány durva belemenés tarkította az egyébként igen sportszerűnek ígérkező küzdelmet. Neri hagyhatjuk elismerés nélkül Nyírmada kitűnő szereplését cl NB 111-ban. A csapat ezúttal Ormosbányát győzte le nagy küzdelem után, s eddigi eredményei alapján teljesen meg­érdemelten került a bajnoki táblázat 4. helyére. A mérkő­zésekről: NYÍREGYHÁZI SZSE—DIÓS­GYŐRI VTK II. 5:0 (3:0) Nyíregyháza, vezette: Lengvá­í'i, 500 nézó. Az SZSE kezdés után azonnal támadólag (epeit fe. s tróteijes támadásai során már az eijsó fél­időben bebiztosított;: a győzel­met. A DVTK is sok Szép tá­madást vezetett, dt a SZSE vé­delme — Fodorra] az élen — kitűnően hárított» a támadáso­kat. Szünet után is a nyíregy­háziak voltak a többettamadÓA s így teljesen megérdemelten győz­tek. Góllövők: Bednar (2), Szász (2) és Szilágyi (1). Az SZSE-ből az egész csapat lelkesen játszott, de külön ki Kell emelni Fodor, Ráez és Szász já­tékát. NYÍREGYHÁZI SPARTACUS— TISZALÖKI VM 4:0 (3:0) Tiszalök, 1500 néző, vezette Sí­pos. A nagy érdeklődéssel várt ta­lálkozón végig heves volt az iram. Kemény játék során ala­kult ki a nagyobb technikai tu­dású és korszerűbb taktikáju Spartacus győzelme. Már az első percekben a nyíregyházi csapat rohamozott. A 0. percben egy kavarodás után Siska váratlan, 16 méteres bombája került a tí- szalökiek kapujába. 1:0. Tovább­ra is Spartacus támadások bon­takoztak ki. s a 15. percben Csürke közelről fejelte be a má­sodik gólt. Ezután több beleme- nés tarkította a játékot. A 36 percben Balogh lövését Kórik a gólvonalról mentette, míg a kö­vetkező percben Csürke előtt nyílt jó alkalom, de a csatár ezúttal nem találta fel magát. Az első félidő utolsó percében Pocsai több tiszalöki védőtől szo­rongatva lőtte a felidő utolsó gól­ját. Szünet után nagy erővel kez­dett a hazai csapat s előbb Ber­ki, majd Csáki előtt kínálkozott alkalom, a gólszerzésre. A tisza­löki csatárok azonban nem tud­ták kihasználni helyzeteiket, a Spartacus viszont veszélyes tá­madásokat vezetett. Az első ne­gyedóra után Papp szép fejesét védte jó érzékkel Lediovszki, de az 58. percben a Spartacus szög­letet ért el, amikor Papp szépen beívelt labdáját Pocsai a tisztán álló Pálihoz továbbította, aki a meglepett kapus mellett a halóba lőtte a mérkőzés utolso gólját. Erőteljes tiszalöki támadások kö­vetkeztek ezután és Schneider, majd Berkj lövését hárította Har­gitai. A 81. percben Pocsai és Kórik csaptak Össze és a játék­vezető mindkettőjüket kiállította. Négy perccel ezután Csákinak újabb alkalma nyílt az eredmény szépítésére, de erős lövését Har­gitai lábbal mentette. A végig hevesiramú és kemény mérkő­zésen a Spartacus megérdemelten győzött, amit a csatársor* ered­ményes játéka mellett jól záró védelmének köszönhet. .Tők: Hargitai, Siska, Papp. Csürke. illetve Schneider. Sala­mon és Berki. (Havacs és Szo- kol játékára azért nem kerülhe­tett sor, mivel az elmúlt hátén [ megsértették a csapat fegyel- i mét.) NYÍRMADA—ORMOS­BÁNYA 2:1 (1:1) Nyírmada, vezette: Kösztner. | G0U néző. j Erőteljes hazai támadások után az 5. percben Kaposi lövését véd- I te Romhányi, majd 3 perc múlva | újabb támadás után Kézi lesen I akadt el a támadás. A 10. percben. Dorka lövése a kapufáról pattant | vissza, de a csatárok elszalasz- I tották a jó helyzetet. Állandó I madai fölény után az első ko- I mely támadást a vendégek csak a 35. percben vezették, amikor Benkő került jó helyzetbe, de 5 méterről tiszta helyzetben mel- ! lé lőtte a labdái. A 35. perc hoz- S za meg az első gólt, amikor ka- J varodás után Kézi 15 kapura, j Romhányi már csak a gólvonalon ! túlról tudta kiütni a labdát, ue j a játékvezető és a partjelző jói [ látták az esetet, s megadták a i gólt. Változatos játék után a 41. I percben Dorka fejelte a labdát a vendégek hálójába, de a kapus akadályozása miatt a játékvezető nem adta meg a gólt. Egy perc múlva Farkast csak szabályta­lanul akaszthatta a hazai véde­lem, s a megítélt büntetővel Ge­re egyenlített. Szünet után haza] támadások következtek. A 65 percben Kaposi szögletét Tóth IV. fejelte hálóba. A játék alapján a madaiak nagyobbarányú győzel­me sem lett volna meglepetés. Jók: Kézi, Balogh, Tóth, illetve Gere, Köves, Kovács. További eredmények: Miskolci MTE—Egri SC 2:1 (1:1), Miskolci Bányász—Somsá- lyi Bányász 2:0 (1:0). Putnoki Bá­nyász-Debreceni Honvéd 1:1 (1:0), DEAC—Egercsshi 2:0 (1:0), Püspökladány—D. Kinizsi 2:2 (2:0). NB 111. BAJNOKSÁG TÁBLÁZATA: 1. Ny. Spart. 8 6 2 _ 17: 0 14 2. MM TE 8 6 2 — 14: 1 14 3. Misk. B. 9 6 —. 3 19:13 12 4. Nyírmada 9 5 1 2 13:12 11 5. D. Honvéd q 4 2 3 16.14 10 6. Diósgyőr 9 4 2 3 14:18 10 7. Egri SC 8 4 1 3 9: 7 9 8. DEAC 9 4 — 5 14. 8 8 9. D. GÖCS 8 3 2 3 9: 6 8 10. Püspöki. 0 3 2 4 9: 9 8 11. Egeres. B 9 2 4 3 6: 9 8 12. Tiszalök 8 3 1 4 11:14 7 13. Putnok 8 3 1 4 8:13 7 14. D. Kinizsi 9 2 2 5 lü.22' ' 6 13. NYSZSE 8 2 — 6 12.17 4 16. Scras. B. 9 2 — 7 11:22 4 17. Ovmosb. 8 1 2 5 7.17 ■j fájdalommal értesítjük ked­ves ismerőseinket, hogy badak zsigmond f. hó 2.-án elhúnyt. Temetést f. hó C-án délután 3 órakor lesz az Eszaki-umető ravatalozójá­ból. (2143)) A gyászoló család. V megyei ha;nolt*>áj<;buii a két volt i>B lll-as csapat került az élre A megyei 1. osztályú bajnokság 8. fordulója után igen tö­mör az élmezőny. A forduló után a két volt NB lll-as csapat — ' a Nyírbátori Spartacus és a Kisuárdai Vasas — került az élre, | bár szorosan nyomukban van Nagykálló, a Mátészalkai TK és j Nagyecsed is. Vasárnap jóiramú, változatos mérkőzést vívtak a j csapatok és elég szoros eredmények születtek. Meglepetésnek csu- j pán az számít, hogy a vasváriak Kálidból vittek el egy pontot, de ugyanez a helyzet a Honvéd—balkány találkozón is. A két nyírbátori csapat mérkőzésén a szerencsésebb Spartacus nyert és ezzel az élre is töri. Meglepztésnek számit még az ecsediek hazai veresége Fehérgyarmattól. Az utóbbi jobb csatársorával FEHÉRGYARMAT—NAGY­ECSED 3:0 (3:0) Nagyecsed, vezette: Migróczi. j Tapogatózó játékkal kezdődött a I mérkőzés, s a 12. percben Ács révén a vendégek szereztek ve­zetést. Nagyeesednek ezután két­szer is alkalma nyílt kiegyenlí­tésre, de közelről kapu mellé lőtték csatárai a labdát. Válto­zatos játék után Ács, majd Kaj­ái góljaival állították be a vég­eredményt a fehérgyarmatiak. A második félidőben az ecsediek j sorozatos támadásokat vezettek,j de jól működött a gyarmati vé- i delem. Jók: Ács, Kalydi, Eanga, I illetve Kovács Gy., Mogyorósi és \ Szűcs. NYÍRBÁTORI SPARTACUS— j NYÍRBÁTORI DÓZSA 2:1 (1:0) j Nyírbátor, vezette: Tamás. A nagy érdeklődéssel várt he- j lyi rangadó színvonalas játékot j és küzdelmet hozott. Előbb a ; Spartacus került fölénybe, s j ez a 15. percben gólt is jelen- j tett. Félidő után Bácskái 2:0-ra j növelte Spartacus előnyét, amin a 68. percben Pócsinak sikerült szépíteni. Ezután keménnyé vált a játék, aminek az lett az ered­ménye, hogy Karácsonyit (Spar­tacus) és Balogot (Dózsa) a já­tékvezető kiállította. Jók: Óvá­ri, Bácskái, Debreceni, illetve Hangyái, Bacsó. MÁTÉSZALKAI vsc—vasá- ROSNAMÉNY 0:0 Mátészalka, vezette: Balkányi. Jóíramú, változatos mérkőzést vívott a két csapat. Mindkét i részről sok jó helyzetet hagytak j ki a csatárok. Az eredmény így1 igazságos. Jók: Puskás, Kovács,! fábián, illetve Tóth, Szerencsi,! Baksa. I AGY KALLÓ—TISZAVAS- VÁRI 0:0 Nagykálló. vezette: Dévényi I.! Az első félidőben a kállóiak, míg a második félidőben a Ti- szavasváriak voltak a többettú- madóik. A kitűnő védelmek azon­ban jól hárítottak, s gól nem született. Jók: Milotai, Gelsi, Le­lesz, illetve Róka, Rézműves és Lajos. NYÍREGYHÁZI VASUTAS— DEMECSER 4:1 (2:0) Az első félidőben a vasutasok támadtak többet, s 2:0-ás veze­tésre tettek szert. A második félidőben a lelkes demecseriek egyenlő ellenfelei voltak az NYVSC játékosoknak, de a vas­utasok újabb két góljával szem­ben csak egyet értek el. Továb­bi eredmények: Kisvárda—Máté­szalkai TK 3:1, Honvéd—Aszta­los SE—Balkány 1:1, Nagyhalász —Nyírtass 4:2. A megyei bajnokság állása: 1. Nyírb Spart. 3 5 1 2 18: 8 11 2. Kisv. Vas. 8 4 2 2 15: 8 10 3. Nagyk. M. 8 3 4 1 19:10 10 4. MTK 8 4 2 2 15:12 10 5. Nagyecs. M. 8 4 O 2 10:11 10 6. V.-namény 8 4 1 3 17:11 9 7. Nyírb. D. 8 3 3 2 20:13 9 8. Balk. M. 7 3 2 2 11: 8 8 9. Fehérgy. M. 6 4 — 4 14:12 8 10. Nh. V. L. 8 4 — 4 14:16 7 11. T.-vasv. L. 8 3 1 4 12:16 7 12. NYVSC 8 3 1 4 11:14 7 13. Honv. A. SE 8 2 2 4 9:17 6 14. MVSC ' 8 2 1 5 9:17 5 15. Nyírtass 7 2 — 3 16:24 4 16. Dem. K. 8 1 2 5 10:23 4 Egyéb labdarúgó eredmények: Nyírbogdány—Tuzsér 4:2, Anarcs —Paszab 2:0, Gáva—Nyíregyházi Dózsa 2:0, Nyíregyházi Spartacus iíi—Tiszalök ifi 3:2. Vasárnap Nyíregyházán játsszá* a Hajdú—Szabolcs felnőtt és ifjúsági válogat*« mérkőzést. A megyek közöld válogatod csapatok labdarúgó tornájának második fordulóját vasárnap Nyíregyházán játsszák, Szabolcs- S z at már csapatának clientele Hajdu-Bihar megye válogatottja | lesz. Mind a felnőtt, mind az if- j júsági válogatott a Stadionban j játssza le mérkőzését. A mérkő­zés pontos idejéről lapunk ké- j .óbb beszámol olvasiunknak. f fitass s//«rlíi«yl)fii — iSagrkáSióba A nagykállói MEDOSZ sportkör elnökségétől érkezett paoas/.- ügyre az alábbiakat közöljük: A szeptember 27-én lejátszott Nagyfáik)—Nyíregyházi sZóE kc- zilabdamérkőzésael kejoesolatban illák, hogy Ksicsó játékvezető 2.5 perccel hamarabb fújta le a mérkőzést, és 9:8 helyett 10:8-as nyíregyházi 'győzelemmel igazolta a találkozót. Ezzel kapcsolatban illetékesektől érdeklődtünk: A bíró saját órája szerint vezet és a gólekat is ő illetékes megálla­pítani. Panaszuk második részével kapcsolatban, hogy a játékvezető a vendégcsapattal együtt utazott Nagykállóba a találkczóia, annak, ellenére, hogy napidíjét cs uta­zási költségét mindenkor megté­rítik — javasoljuk, forduljanak a Megyei Spcrttanacs Panaszügyi és Fegyelmi Bizottságához. rrfTTTTTTVTVTVTTTTTTTTfTTVTVrrtTTVTVTTVTTTVTTTVTTTTTTTVTftVTTTTTTrT VI O Z I k MŰSORA BÉKE MOZI: Halál a nyeregben. Színes csehszlovák filmparódia. Előadások kezdete: fél 5. tél 7 es fél 9 órakor. DÓZSA MOZI: Névházasság. Szovjet film. Előadások kezdete: 4. ti. 8 órakor. GORKIJ MOZI: Amigó. A szökevény és megmentője. Magyarul beszélő izgalmas német film Előadások kezdete: 4, 6 es 8 órakor. MÓRICZ ZSIGMOND MŰVELŐDÉSI HÁZ: Alvajáró Bonifác. — Francia film. Főszerepben: Fernandal. Előadások kezdete: fél 6 és 8 órakor. RÁDIÓ MŰSOR ALLANDO MŰSORSA AMOR t KOS«* 1 n-RAUlO *,45; ttakoczl induló. — I.M: Hírek. 1 dójara^jeiemes. ».*0—L35M8: Vidáman — frissen, ^eues műsor. — Közben: »,30; Hírek. idojaiasjelemes. — «,00 í t aiuraúio. - M«: Nebanv pete iuou* nanv - «.*»: időjelzés. — í,J0: Hi­tek. idojaiasjeiemes J.IOr Uj köny­vek. - »J3: Naptar. - 1.5»: Időjel­zés - »,00: Musoi ismertei es, - ».a»; időjelzés - itMO: Hírek. Lapszemle, iciojaiasjetentes. — 11*57: lecnmkaí >zunt*i U'M»: időjelzés 1-í.tHi; He*i oaraugsa-o. Hírek. idojai asjeientcs. ii,áir. időjelzés. — 18,00: Hírek. — ■; ís.os; tdojarasjeieoves. — li,59; idő­jelzés. — lS'i)0: Hírek. — 19,55: Joéj­«tkrii g>ereken; ~ idöjeiaes.- Esti krónika- i do jarasje len­ses. - 41,5#; idoiekzes, — «,00; Hírek.! senanv uert külpolitika* ádojarasje- entev — *4,át: Hírek, idojacasjeiea- ,es, — éfiö: Hímuusz- Uiaua*. Vízjcl- zokzolaalat. KEDD, OKTOBER fi. KO^SUTH-HADlO: S.iű: üperarészlelck. C.15: Tanuljunkj könnyen gyorsan magyarul, 9,uo:; A Lryemrtn.rádió műsora. 9,i0; Kc- r ing ok. J.0,10: V áiaszolunk. hallgatóink- j naiv. 10,zo: Népi muzsika. 11,00: Kí­sértés. Regényrészlet. 11,20: Dalok és nangszerszulóü. 12.10: Zenes ajándéjr- musur ipari üzemek dolgozóinak. 13,00; Versek. 13,10: ZeneKari hang­verseny. 14,zo: Az ifjúsági uadió mű­sora. 14,4u; bzcndrey Kurper László gitározik. 15,lü: Operettrészletek. 15,30: Az Ifjúsági Rádió műsora. 16,15: légy íaiu — egy nóta. 16,55; A barátság Hullámhosszán. 16,45: A munkásmoz­galom dalaiból. 17,13: Szív küldi... 18,00: A Szabó-család. 1 oiytatásos rá­diójáték. 18.oü: Népdalcsokor, verbun-j kosok. 15,00: Gyári sziréna. 19.Z5: faenubert művedből. 20,25. Lehoczky Lva es Tino &ossi enekel. 21.15: A sekrestyés. Rádiójáték. 21.43: Liszt zongoraművek. 22.15: Mai szemmel..,' z2.20: Könnyűzene. 23.15: A vén ci-; gúny. Vers. 23.20: Operarészletek 0.10: Viragénekek. .. . t UÁUIL. lí.13: Könnyű fúvós muzsika. 14.45: Teknős Te tér aaicolatai. 15.00: Kóru­sok. 15.20: Népdalok ts csárdások. 15.45: Kamarazene. 16.20: Verselt. 16.35: Operareszietek 17.15: Haydn művészi pal>ája. Lloadás. 18.05: Szovjet film- dalok. 18.30: Rádióegyetem. 10.C5: lánczene. 10.50; így látta a világ. Dokumentum-műsor a Hruscsov— Eisenhower találkozóról. lo.55: Ver­bunkosok, csárdások. 20.40: Falurádió. 21.05: Budapesti zenei Hetek. 21.45: Az „atoingloire”. Előadás. 22.43: Ope­lt- ttmuzsika. SZEBDA, OKTOBER 7. KOSSBT ItAr 8.10: Utazás zenével. í).G0: Rádió szabadegyetem. 9.30: Úttörő-híradó. 10.30; 1- úvószenc. 11.00: Pillantása nagyvilágba. 1115: Tánczenc. 11.25: A bzabo-család. Folytatásos rádiójá­ték. 12.10: Operarészletek. 12.50: Üreg regruták. Könyvismertetés. 18.10: Fá­tyol József klarinétozik. 13.45; Vála­szolunk hallgatóinknak. 14.00: Szív küldi... 14.3u: Napirenden... 14.85: Hangverseny a stúdióban. 13.10: A Gyeiinekrádló zenés műsora. 15.30: Az ifjúsági Rádió műsora. 16.00; Elő­szóval — muzsikával. 18.00: Az Ifjú­sági Rádió műsora. 18.20- üperetlrész- letek. 18.40: 10 éves a Nemet De­mokratikus Köztársaság. 10.10; Tánc­zene. 20.15: Szimfonikus zene. 21.13: 5000 km Kínában. 22.40; Tánczene. 23.00; Kőmivcs Kelemenné. Ncpballa- da. 23.06: Madrigálok. 23.25: Operett­muzsika. 0.10: Dalok. 1- ^ < ..... . unl/IÜ; 14.15: Orosznyelvlecke az általános' iskolásoknak. 14.35: Mai nótaszerzők dalaiból. 15.00: Zenekari muzsika. 16.00: Az a május. Rádiódráma. 16 55; Operettrészletek. 17.20: Hogyan készül a konzerv? 17.35: Birkús Lilian és Mátrai Ferenc enekel. 13.05: Keleti népek zenéjéből. 18.30: Szórakoztató muzsika. 19 05: Az Ifjúsági Rádió nyelvtanfolyama. 19.15: Kamarazene. 19.55: Prágai esték... 20 40: Falurádió. 21.05: Népi muzsika. 21.40; Kulturális helyzetkép Csepelről. 22.20: A sza és vihar zenében és költészetben. i\LLKIlVIA(,VAKOK>ZAG A Magyar Szocialista Munkáspárt Siatolcs-bzatmar megyei bizottsága es a Megtel lanacj taoja. Felelős szerkesztő; Bálint Lajoa. Kiadja: • iveietmag.vbrorszáK Lap* kisao v 9 ha lat. freielös kiadó: frarkas Pál. Szerkesztősé« Nvlregyna^aj Sztálin tér n. Tel. iő-70. it-72. Kiadóhivatal. Nviregyna/a, Zsdanov u. l. TeLt ÍVHiO. Kesraioi uem örziinb meg. é* nem adunk vissza). Terjeszd a Maevar Posta. Előfizet*» hető a belyi Dostanivatalcknál éa kézbesítőknél. Előfizetési dr ee> nór.acrs 11— Ft. ^^abclcs-szatmar megyei Nyomda­ipari Vaüalfat. Nyíregyháza, Dózsa Gy?rgy u. 5. í>