Kelet-Magyarország, 1959. szeptember (16. évfolyam, 208-232. szám)

1959-09-22 / 225. szám

IKE ILIÉT MMSPJRSZÍG sportja. Döntetlenül véo;ző(lölt n az JNB ll[-as rangadó n Az NB 111. nyolcadik fordulójában kétségkívül a legizgal- masgbb mérkőzésnek a Nyíregyházi Spartacus—Miskolci MTE találkozó ígérkezett. Nagy tét volt a mérkőzésen, s ez rányomta bélyegét a játékra is. A két csapat erőteljesen küz­dött a bajnoki pontokért, de a kitűnő védelmek megakadá­lyozták a csatárok gólszerzési kísérletezéseit, s a találkozó végeredményben igazságosnak mondható, döntetlen ered­ménnyel ért véget. Csapataink közül Nyirmada e héten sza­badnapos volt. A Nyíregyházi SZSE Egerben lépett pályára, s ti jóképességű hazai együttestől 2:0 arányú vereséget szen­vedett. Sikernek könyvelhető el a tiszalökiek Ormosbányán elért döntetlenje■ A további NB lll-as mérkőzésekre jellemző volt a nagy küzdelem, s ezáltal meglepetésként hat, hogy több nagy góldrányú győzelem is született. Jól hajrázlak Vasárnap befejeződött Moszk­vában a nemzetközi vízilabdá­immá. Az utolsó napon a román együttes 4:1 (2:1) eredményt ért el az olasz válogatott ellen. Ma­gyarország pedig 2:1 arányban győzte le a Szovjetunió I. csapa­tát, s ezzel megnyerte a tornát, a Szovjetunió I., Románia és Olaszország előtt. Vasárnap a Mépstadioubau Vasárnap, szeptember 27-ér nagyjelentőségű mérkőzéssel kez­di válogatottunk őszi Idényét: t Népstadionban Európa-Kupa visz- izavágót játszik a Szovjetunió válogatottja ellen. Mint ismeretes a válogatott csapatok Európa- Kupa mérkőzés-sorozata — akár­csak a klubcsapatoké — kiesét rendszerben folyik. És az első fordulóban, 1958 őszén a magyar válogatott 3:1 arányú vere­séget szenvedett a kitűnően ját­szó szovjet válogatottól Moszkvá­ban. Most tehát a Népstadionban nemcsak a győzelmet szeretné ki­harcolni a magyar válogatott, de a 2 gólos hátrányt is igyekszik behozni. D Mátészalkai TK került a megyei labdarúgó bajnokság élére Már az előmérközésre is nagy-i számú közönség volt kíváncsi, s a rangadó kezdetéig mmtegy 500C néző foglalt helyet a Stadion le­látóin. A két csapat az alább összeállításban kezdve a játékot. SPARTACUS: Hargitai, Galió Bankó, Szckol, — Siska, Boros, — Balogh, Pocsai, Balázsi, Papp, Páll. MMTE: Tölgyesi, Horváth, Mis- kolczi, Farkas, — Pali, Schifl- ínaun, — Kiss, Dévai, Takács, Csurgai, Honovics. Már az első percekben lehetett látni, hogy mindkét csapat teljes erűbedobással játszik. A második percben Dévai váratlan tros^ lö­vését Hargitai nehezen tisztázta. Ezután a hazai csatárok erőteljes támadása bontakozott ki, úgyhogy a miskolciak védekezésre rendez­kedtek be, s alkalomszerű gyors támadásokat vezettek. A 10. perc­ben Balázsi előtt nyílt alkalom a gólszerzésre, de gyenge lövését Tölgyesi biztosan tudta védeni. Ebben a félidőben változatos mezőnyjátékkal folytatódott a küzdelem, melynek során mindké, kapu előtt többízben adódtak ve­szélyes helyzetek. Szünet után, már az első percben Balogh előtt adódott jó helyzet, de hajszállal fölé lőtt. Közvetlen utána Pccsa. hagyott ki újabb helyzetet. Ezután a miskolciak percei következtek. Az utolsó tíz percben Galió hibá­jából majdnem megszerezték a vendégek a győztes gólt, de sze­rencsénkre Csurgai nagy helyzet­ben mellé lőtte a labdát. A nagy érdeklődéssel várt rang­adó döntetlenül ért véget, s nyu­godtan állíthatjuk, hogy a dön­tetlen eredmény mindkét csapat számára szinte a győzelemmel ii felér. Különsen értékes a Spar­tacus számára, ugyanis nem a leg­jobb előzmények után vették le: a küzdelmet. Hiányzott a tedezet- pár erőteljes játéka. Siska ugyan­is betegségből felépülve játszott, Havacs pedig sérülésével bajlód va nem léphetett pályára. Épp ezért a csatársor nem kapott megfelelő és használható labdá­kat, s ezt figyelembevéve a Nyír­egyházi Spartacus sikerként köny­velheti el az eredményt, s további jó játékkal szép eredményeket érhet el. Jók: Dankó, Szokol, Papp, il- ’etve Csurgói. Miskolczi, Dévai. EGRI SC—NYHÁZI SZSE 2:1 (1:0) A mérkőzés első negyedórájá­ban az egriek harcoltak ki fö­lényt, de támadásaikat a szak- szervezetiek védelme sikerrel há­rította, sőt a 20. percben Szilágyi II. előtt nyílott alkalom gólszer­zésre. Két védőt is kicselezett, s lövését a kapufa mentette, Válto­zatos játék után a 44. percben az egriek védelmi hibából gólt szereztek. A második íel dooen szintén az egriek kezdeményeztek többet; s az 53. percben újabb góllal terhelték meg az SZSE há­lóját. Ezután jött fel az SZSE, Je az eredményen változtatni nem tudott. A végig jóiramú, változa­tos mérkőzésen a helyzeteit job­ban kihasználó Egri csapat győ­zött. ITSZALÖK—ORMOSBÁNYA 0:0 A végig jóiramú, változatos mérkőzésen a csatársorok meddő kísérleteit kitünően hárították a védelmek. A tiszalökiek feltétle- nül megérdemelték az egyik pon­tot, és döntetlenjük — tekintve, hogy Onmosbányán nem könnyű pontot, vagy pontokat szerezni — győzelemmel is felér. ★ További NB III-as eredmények: Egercsehi—Debreceni Honvéd 4:1, Debreceni GÖCS—Putnok 2:0, Debreceni EAC—Püspökladány 1:0, Somsályi Bányász—Debreceni Kinizsi 6:1, DVTK II.—Miskolci Bányász 3:1, AZ NB III-AS BAJNOKSÁG Állása: 1. Nyh. Spart. 7 5 2 — 13: 0 12 2. Misk. MTE 7 5 2 — 12: 0 12 3. Misk. Bány. 8 5 — 9 O 17:13 10 4. D. VTK 11. 8 4 2 9 14:13 10 5. Egri SC 7 4 1 2 8: 5 9 6. Debr. Honv. 8 4 1 3 15:13' b 7. Nyirmada 7 4 I o 11:11 9 8. D. GÖCS 8 3 2 9 9: 6 8 9. Egercsehi 8 2 4 '> 6: 7 8 4«. Tiszaiók 7 3 1 3 11:10 7 il. Püspókiad. 8 3 1 4 7: 7 7 12. Deb. EAC 8 :i — 3 12: 8 6 13. rutnok 7 3 — 4 7:14 0 14. D. Kinizsi 8 2 1 5 13:20 5 15. Somsaly 8 2 — 6 11:20 4 16. Ormos b. 7 1 2 4 6:15 4 1". Nyh. SZSE 7 1 — 6 7:17 K AZ NB I. EREDMÉNYEI Csepel—Szombathely 2:0, Új­pesti Dózsa—Vasas 2:0, Tatabá­nya—Bp. Honvéd 1:0, Pécs—Fe­rencváros 3:2, IViTK—Dorog 3:1, Salgótarján—Szeged 2:0, BvSC— DIÓSGYŐR 1:1. A TOTÓ 38. HETI EREDMÉNYE 1. Jüjpesti Dózsa—Vasas 1 2:0 2. Tatabánya—Bp. Honvéd 1 1:0 3. Dorog—MTK 2 1:3 4. Salgótarján—Szeged 1 2:0 5. Diósgyőr—BVSC X 1:1 6. Mosonm.-óvúr—Győr 2 0:2 7. Sztálin V.—Szállítok 2 0:1 8. EVTK—PVSK 1 2:0 9. Debrecen—Egyetértés 1 2:1 10. Orosháza—Bp. Spart. 1 4:1 11. Alessandria—Milan 1 3:1 12. Udinese—Fiorenüna 2 0:2 A megyei 1- osztályú labdarúgó bajnokság 7. fordulója folya­mán egy döntetlen kivételével a hazai csapatok szereztek meg a mérkőzések két pontját. Ezen a vasárnapon az eddig éllovas nagy- ecsediek is elszenvedték első vereségüket Balkányban, ahol a ha- hazaiak biztosan fektették két vállra a vendégcsapatot. Kellemes vasárnappal szolgáltak szurkolóiknak a vásárosnaményi labdaru­gók is, hiszen az NB 111-ból kiesett- Nyírbátori Spartacust győzték le. A Mátészalkai TK otthonában játszva biztosan győzte le Nagy­halászt, s ezzel a győzelmével egyenlő pontszámmal, de jobb gól- aránnyal a bajnoki táblázat élére került. A Kisváráéi Vasas is kezd magára találni, legalábbis ezt bizonyítja, hogy a jóképességű Nyíregyházi Vasutas ellen szerezték meg a két pontot. Az alábbiak­ban a mérkőzésekről számolunk be: csak a 30. perctől kezdve lőttek fei s ekkor Szabó révén meg is szeiezték a vezetést. A 44. pen* ben érték el a szalkaiak a máso­dik góljukat, amikor a halászi ka­pus kifutva akart tisztázni, ce Low ey a feje fölött ügyesen az toes kapuba fejelt. Szünet urán a halásziak támadtak többet és a 48. percben Kaponyás a balfel­ső sarokba lőtt. A 65. percben Sza- szi révén a szalkaiak megszerez? ték 3. góljukat is, majd négy perc múlva újra Löwey lőtt gólt. A vendégcsapatnak az utolsó perc­ben sikerült szépíteni Kaponyás révén. További eredmények: Deme­cser—Nagykálló 4:4, Kisvárd i— NYVSC 3:0, ' Nyírbátori Dózsa— Honvéd A. SE 5:1, Fehérgyar*- mat—Nyírtass 3:1, Tiszavasvá- ri—MVSC 2:1. A MEGYI I. OSZTÁLYÚ BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: BALKÁNY—NAGYECSED 3:0 (2:0) Nagy érdeklődés előzte meg a mérkőzést, s Balkányban, mint­egy ezer néző volt kiváncsi az ed­dig még veretlen ecsediek játéká­ra. A hazaiak a kezdés után rög­tön erőteljes támadásokat vezet­tek, s Hoffmann már a 8. perc- ban szép egyéni játék után meg­szerezte a vezetést. A 14. percben Hoffmann 11-esből újabb gólt lőtt.- Szünet után változatossá vált a játék, s az ecsedieknett is akadt gólhelyzetük, de csatáraik rend­re kihagyták azokat. A végered­ményt a 72. percben Pásztor rit- kán látott 25 méteres kapáslö­véssel állította be. VÁSÁROSNAM ÉNY—NYÍR­BÁTORI SPARTACUS 1:0 (0:0) A technikásabb bátoriakkal szemben a lelkes naményiak jól tartották magukat, s változatos^ játék után gólnélküli dönte len­nel crt véget az első félidő. Szü­net után a vendégek enyhe fö­lényt harcoltak ki, mégis a ’,0. perc­ben a naményiaknak sikerült megszerezni a mérkőzés egyetlen s egyben győztes gólját. EKíor Boksa 20 méterről váratlan, erős lövést eresztett meg, amely vér4- hetet’enül vágódott a vendégek hálójába- A gól után keménnyé vnt a játék, aminek köveik r/fh- onn Kovács (Namény), és Molnár .Nyírbátor) a kiállítás sorsára ke­rült. MÁTÉSZALKAI TK—NAGY­HALÁSZ i:2 (2:0) A mérkőzés elején mindkét c sa­lat le.váltva támadott, a hazaiak /TfTT»?TTTTT?TTTTT»TT»T?TTTT?T»T<»»T*T»»»*???» MOZIK MŰSORA BÉKE MOZI: Kenyér, szerelem, féltékenység (II. rész.) Mulatsá­gos szerelmi történet. Olasz film." Főszerepben: Gina Lollobri- gida és Vittorio De Sica. Előadások kezdete: fél 5. fél 7 és fél 9 órakor. DÓZSA MOZI: Ketten a nagyvárosban. Megható indiai filmtör­ténet egy kis cipőtisztítóról. Előadásuk kezdete: 4. 6. 8 órakor. GORKIJ MOZI: Ezerarcú hős. Kclcszovszki lengyel szabadsághar­cos hőstettéről. Szovjet film. Előadások kezdete: 4, 6 es 8 órakor. SZÉLESVÁSZNÚ KÉRI MOZI: Az árban. Csehszlovák-francia film. Főszerepben: Marina Vlady. Előadás kezdete: 7. órakor KOSSUTH-TÉRI KEKTMOZ1: Kenyér. szerelem, féltékenység II. rész. Mulatságos szerelmi történet. Olasz film. Főszerepben Gina Lollobrigida és Vittorio De Sica. Előadás kezdete: fél 8 órakor MÓRICZ ZSIGMOND MŰVELŐDÉSI HÁZ: Sport és szerelem. Színes, kínai film. Előadások kezdete: fél 6 és 8 órakor. 1. Msz. TK 7 4 2 i 14: 9 ■10 2. N. ecsed 7 4 2 10: Ö 10 3. Nyb. Spart. 7 4 1 2 13: 7 9 4. N. kálló 7 3 3 1 19:13 9 5. Nyb. Dózsa 7 3 3 1 1.1:11 9 6­Kisvárda 7 3 2 2 12: 7 8 7. Vnamény 7 4 — 3 17.11 8 8. Balkány 6 3 1 2 10: 7 7-9. F. gyarmat 7 3 — 4 11:12 6 10. T. vasvári 7 3 — 4 12:16 6 11. N. halász 7 3 — 4 10:14 6 12. NYVSC 7 2 1 4 7:13 5 13. H. A. SE .7 2 1 4 8:16 5 14­Nyírtase 6 2 — 4 14:20 4 15. Msz. VSC 7 2 — 5 9:17 4 16, Demecset 7 1 2 4 9:19 4 RÁDIÓ műsor ALLAN DO MG SORSZÁMOK: KOS®? ’ '» R ADIO »,25: Rákóczi induló. — <,30: _ Hírek, dójaiasjeieutes. 4.411—3.5»-is: Vidáman — frissen. Zenes műsor. — Közben: ,,30: Hűek. idojarasjelemes. — 8.00: caluradio. — 8.30: Nébauv peic ludo- nanv — 8.39: Időjelzés — ),J0: Hi­tek. Idojaiasjeleutes. 1,10: Gj köny­vek. — A.33: Namar. — 1,59: Idojel- tes — 8,09: Músoi ismertetés. — 9,59: .dójelzés. — 111.30: Hírek. Lapszemle, iilojaiasjelemes. — 11.51: Iccünikai ízűnél 11.59: időjelzés. 12.9«: Déli zarangszo. Hitek. idöjarasjelenies. .5,53: időjelzés. — 16,00: Hírek. — .6,98: idöjarasjelemes. — 11,39: idő­jelzés. — 18,00: Hírek. — 19,55: Joéj- izakat gyerekek: — 19,53: Időjelzés. — 30,00; list) krónika. Idojarasjeíen­es. — ai.59: időjelzés. — 42.00: Hírek, sebany perc külpolitika, Idojarasjc- ,eines. — «4,00: Hírek. Idöjarasjcieu- ies. — 0,30: Himnusz. Utaua: Vízjel­zoszolaaiat. KEDD. SZEPTEMBER 22. KOSSUTH-KAUto 8,10: Operarészletek., 8.45: Tanuljunk könnyen, gyorsan oroszul. 0,00: A gyermckládio műsora. 9,10: Hangje­gyek. tanca. 10.10: Válaszolunk lialigu- totnknak. 10,35: Színes népi muzsika. 11,00: Képtelen,természetrajz. 11,20: Ka­marazene. 12,10: Zenes ajandekmüsor. 13,00: Versek. 13,10: Zenekari hangver­seny 14,20: Rejtvényjáték. 14,40: Ver- űunkQSQlí magyar nóták. 15.10; A Gyetmeki'ádió műsora. 10,15 ügy falu — egy nóta. 16.35: A barátság hul­lámnosszán... 16,45; A munkásmozga- lom daiaiool. Ii,l5: Szív küldi... 18,U0: A Szabó-család. 18,30: Zongoraverseny. 19,00: Gyári sziréna. 19,20: Yves Mon­tand és Claire Lecierc énekel. 20,30: .Nyári emlékek sok muzsikával. 21,10: A nevezetes mosogatólány. Rádiójáték. 21,40: Magyar nóták. 22,15: Mai szem- mel... 23,25; A Hayún-vonósnégyes versenyről jelentjük... 22,55: Vers. 23.00: Táczene. 23.30; Zenekai muzsi- ka. 0.10: Yiágénekek. Pu. 1 Ül I-KAUIO. 14.15: Fúvószene. 14,45: Elbeszélés. 15 00: Régi angol kórusok. 15 20: Ver­bunkosok, népdalok, csárdások. 13,30: A Sydney-i Simfoniette fúvósötös ját- szili. 16,20; Versek. 16,35; Operarészle­tek. 16,50: Mozaikok a Bécsi Filhar­monikusok történetéből. 17,40: Falura- dió 18,00: Verbunkosok, muzsika. 13,20: Rádió szabadegyetem 19,00: Aki hűt­len — póruljár. Vígopera. 20,35: Ilang- szerszólók. 21,05: Kdbnyű zene. 21,25: Operarészletek. 21,45: Látogatás a Szerves Vegyipari Kutató Intézetben. 22 00: Antal István zongorázik. 22,25: Elbeszélés. 22,40: Könnyű dalok. SZERDA, SZEPTEMBER 23. KOSSU TH*RADIO: 8 10 Szórakoztató zenekari muzsika. 9.00: Rádió szabadegyetem. 9.30: Nó­tacsokor. 10.10: Uttöró-liiradó. 10.30: Fúvószene. 11.00: Pillantás a nagyvi­lágba. 11.15: Tánczenc. 11.23: A Szabó­család. 12.10:Operarészletck. 13.00; Né­pi muzsika. 13.40: József Attila útja a nagyvilágban. 14.00: A Cseh Filhar­mónia zenekara játszik. 14.30: Napi­renden... 14.35: Magyar szerzők kó­rusai. 15.10; Az Ifjúsági Rádió műso­ra. 15.50: Válaszolunk hallgatóinknak. 16 05: Szív küldi... 17 00: Helyszíni közvetítés a Csepel—renerbachcse lab­darúgó mérkőzés ÍJ. félidejéről. 17.50; Tánczene. 18.20: Munkásvárosok. 13.00: Híres prímások lemezeiből. 19.15; If­júsági műsor. 19.40: Népszerű opera­áriák. 20.30: Az óriás-asszony. ítádió- játék. 21,10: Lehár Ferenc operettjei­ből. 22.23: A Haydn vonósnégyes ver­senyről jelentjük. 22.25: Versek. 23.00; Könnyűzenei hangverseny. 23.43: Kó­rusok. 0.10: Könnyű dalok. PETOP I RADIO: 14.15: Orosz nyelvlecke az általános iskolásoknak. 14.35: Népi muzsika. 15.00: Zenekari hangverseny. 16.15: Sikoltó harci ének. 16.30: Operettrész­letek. 17.15: Elbeszélés. 17.45: Liszt és Wagner barátsága. Előadás. 18,45: Zon­goramuzsika. 19,05: Mi újság a nagy­világban? 19.13: Hangverseny. 19,4*0* Falurádió. 20.00: Három dal. 20,10: Budapesti Zenei Hetek. 22.00: Tánc­zene. KbLETM AGYARORSZÁG A Magyar Szocialista Munkáspárt Szabotcs-S2átmár menyei Bizottsága é3 3 Megyei Tanács tapia. Felelős szerkesztő; Bálint Lajos, kiadja: a Kefetma^yarország Lap* kiadó Vállalat. Felelős kiadó: Parkas Pál. Szerkesztőség- Nyíregyháza, Sztálin tér zi. Tel. iö-io. ib-;t, 16-72. Kiadóhivatal: Nvtreeyhaza, Zsdánov u. t; Tel.: 30-00» Kéziratot nem örzünk meg, e* nem adunk vissza). Terjeszti * Magyar Posta. Előfizet­hető a helvi postahivataloknál é* kézbesítőknél. Előfizetési dr eev nínacra n — Ft. Szaooics-Szatmár megyei Nyomda­ipari Vállalat. Nyíregyháza^ Dózsa György 5* 6 Inkább küzdelem, mint szén játék