Néplap, 1953. október (10. évfolyam, 231-257. szám)

1953-10-06 / 235. szám

NÉPLAP Salg. Vasas—Ny. Építők 3:0 (1:0) Salgótarján. 1000 néző. Vezette: Szántai. Salg. Vasas: Csala. — Hegyi Chin­esin. Válóczi, — Jancsó. Kleibán, — Cscte. Nagy Vincze. (Chladni) Langár. Tóth. Ny. Építők: Bakóé. — Albert. C?e- iniczki. Magyar, — Lakatos. Szarvas. — Huszák. Parti, Tölgyesi. Tóth. (Parra gh). Schneider. Az első nercekben idegesen játszik mindkét csapat, főleg az Építők Sok pontatlan leadás ée szerelés van. Az első nagy helyzete Nagynak van. de élesen mellé ő. A tarjániak ezekben a percekben pergőtűz alatt tartják a nyíregyházi kaput. Bakoa több alka­lommal is bravúrosan véd. Az Épí­tők csatársorának gyenge támadási kísérleteit, könnyen veri viasza, a tar- jani védelem. A 10. percben Csete fut el Magyar mellett, de öt lépésről mellé lő. Ezután csapkodóvá válik a játék, az Építők támadásai sehogyan sem tudnak kibontakozni. A 25. perc­ben Cscmiczki szabálytalanságot vét a 16-os vonalán. Csete erős lövése a lyukas sorfalon keresztül a hálóba vágódik. A 27. percben Langár rúg ió helyzetben mellé, majd a 50. perc­ben Lakatos hibájából Tóth elfut s beadását Langár közelről rúgja ka­pura Bakos nagv bravúrral szögletre üti a labdát. Szinte állandóan a. va­satok támadnak. A 37 percben adó­dik a mérkőzés egyetlen nyíregyházi helyzete. Tóth leadásával Schneider elfut. Csali kétségbeesetten fut eléje. de a csatársor a kapu fölé emeli a labdát. Az első félidő tarjáni táma­dásokkal végződik A 11. félidőben sem változik sokat a helyzet. A vasa- Kik támadnak, de egyelőre helyzetei­ket nem tudják értékesíteni. A me­zőnyben az Építők csapata>szebb já­tékot mutat ellenfelénél. de a ke­mény s jól játszó tarjáni védelem »nem engedi lövéshez jutni csatárain­kat. A 25. percben Csete 16-osrol lőtt szabadrúgását Bakóé csak másodszor­ra tudja megkaparintani A mérkőzés utolsó 10 percében a nyíregyházi vé­delem összeroppan. A 36 percben Chladni megkavarja n védelmet, majd jobbra a lesen álló Nagyhoz továb­bítja a labdát, aki tisztán állva Ba­kos mellett, a hálóba lő. A 40. perc­ben nagy védelmi hibából Csete rúgja a harmadik gólt A mérkőzés gyenge iramú volt a .játékrész legnagyobb idejében csap­kodó játék folyt. Egyedül az Építők csatársora vezetett egy pár kombinált fizép támadást, de n csatársor erőt­len iátéka miatt a tarjáni védelem könnyen tudott hárítani A Salgótar­jáni Vasas megérdemelten győzött még ilyen arányban is. mert csatárai kihasználták a helyzeteket. Bakos a három gól ellenére is jól védett, több ecetben bravúrosan. A hátvédhárnias a. nagy nvomás alatt többször megingott. Ebben a sorban a legjobb teljesítményt Csemiczki nyújtotta, utána Albert és Magyar következik. Magyar egészen gyenge formát mutatott ezen a mérkőzésen A fedezetsortól ennyi rossz leadást még egyetlen mérkőzésen sem lát­hattunk Lakatos n támadások meg­állításában sok szabálytalahságot vé­tett. A csapat leggyengébb része a csatársor volt. Ebből a porból egye­dül Parti játéka dicsérhető. A csa­társor rossz játékát bizonyítja az is. hogy a 90 perc alatt mindössze Par­ra gh lőtt egyszer kapura. A játékvezető a második gólnál na­gyot hibázott. A Keleti csoport többi mérkőzései­nek eredményei a következők: Misk. Építők—Misk. Lokomotív 2:1. J). Hon­véd—Gyöngyös 3:1. I). Lokomotív— Lőrinci 3:2. Nagybátony—Sa.ióezent- péter 3:2. Ózd—Eger 4:2. A bajnoks ág állása 3. Diópgvör 22 18 2 2 85 15 33 2 M. Honvéd 21 15 2 4 59 24 52 3, Ózd 23 31 8 4 49 25 30 4­J) Lók. 23 11 6 6 40 56 28 5. D. Honvéd 22 11 5 6 51 33 27 6. Pereces on 11 4 7 54 31 26 7. Misk. Lók. 23 10 6 7 47 39 26 8. Ny. Építők 23 10 5. 8 37 51 25 9 Eger 23 9 6 8 45 48 24 10. Salg. Vasas 25 9 4 10 41 42 22 11. Bp. Lók. 22 9 3 10 33 33 21 12. S. Bányász 25 7 7 9 35 39 21 13. Misk. Építők 23 4 4 15 33 64 12 14. Nagybátony 22 4 3 35 34 73 31 15. Gyöngyös 22 4 3 35 29 39 .11 16. Lőrinci 23 2 2 19 24 76 6 Megyei labdarúgóbajnokság­A . megyei labdarúgóbannokság el­múlt heti fordulójában a várható eredmények születtek. A Kisvárdai Vasas hatalmas küzdelemben csak a máeodik félidőben tudta a maga ja­vára dönteni a mérkőzés sorsát. S minden valószínűség szerint már megnyerte csoportjában n bajnoksá­got. A Déli csoportban a. Nyirmadai Traktor sportkörtől már nem lehet eh enni a csoportelsőséget. A nyirma­dai csapat. többéves ió munkájának irodménycképpen született meg ez a szép siker. Az n feladat álljon mo?t ■ •lőttük, hogy a legjobban készüljenek Cél a bajnokság eldöntéséhez, melyet •íz Északi-csoport bajnokával fognak vívni. ÉSZAKI CSOPORT Ny. Lokomotív—Dombrád 5:0 (3:0) Nyíregyháza. Vezette: Dévényi. Ny. Lokomotív: Dákány, — $zatke, Puskás. Szilágyi. — Demeter, Siska, — Pethö, Katona, Toricska. Losonczi, Somlai, — Dombrád: Mathé, — Be­rencsi I, Révész, Berencsi 11, — Pálur, Vincze, — Behnszki II, Veres, Trencsényi, Markó. Nyakó. A Lokomotív a mérkőzés első ner­ceitől kezdve támad de eleinte a csa­tároknak nem sikerül a góllövés. To- rieska. majd Losonczi hagy ki nagy helyzetet. A 28. percben a jó helyzet­ben lévő Torícekát Berencsi szabalv- talanul szereli. A megítélt büntetőt Siska a kapusba lövi. A 30. nercben Pethó szüktetését Tcricska értékesíti. (1:0), majd a 40. percben kavarodás­ból ismét Toricska eredményes (2:0). All. félidőben is a Lokomotív tárnát:, a dombrátíiak csak lefutásokkal kí- ncrleteznck. A 10. percben Somlai. 18. percben Puskás és a 35. percben Pethó góljaival megérdemelten győ­zött a Lokomotív. Jók: Puskás. Toricska. Katona, il- " ve Máthé, Berencsi I. cs Révész. Kemccse—Gyulatanya 1:0 (1:0) Ivcmecse, 1000 néző. Vezette: Gaaz- •!).!•. Félbeszakadt. Kemecse: Farkas, — Lukács Lő- • iiicz. Balogh. — Borbély. Korpái. — Lörincz II Cziránku. Vajkó. Kul- c.-nr. Márton. Cyulatanya: Volker.— .Németh. Puliszkái. Soltész. — Tilin- •rer Svéda. — Lógó. Elek. Kiss. Ga­zai. Mokánv A két csapat hatalmas iramban kezd Hol az egyik hol a máeik kapu forog veszélyben. A kemecsei csapat nemi fölényre tesz szert 5» a 35 pere­cén Márton beadását Vajké 11 mé­terről a sarokba vágja. Az iram to- MÍbbra is nagy A 40 nercben Mo­kánv előtt adódik ió helyzet, de lövé­sét Farkas védeni tudja A II. fél­idő elején a kemeeseiek támadnak de nem bírnak a jól romboló gyű 1.ala­nyai védelemmel A II félidő 18 nercében a játékvezető lefújja a mér­kőzést sötétedés miatt A srvulatanyai csapat későn érkezett a mérkőzés szín­terére. Jók: Farkas. Vajkó. Borbély illet­ve Volker. Svéda és Garai. Nyírbogdány—Tiszsvasvári 3:0 (0:0) Nyírbogdány. Vezette: Békési Nyírbogdány: Lukács. — Tolnai T. Domoszlai. Bakó. — Tanvi. Duczházi. — Lengyel. Tóth Cösztönvi. Orbán. \ iuczellér. Tiszavasvári: Bóka. — I.'obsv István. Gál. — Lajos. Ondi, — Papp IT. Szemczák, Kató. Gál II, 1‘app III. Váltakozó játékkal folyik az első nercekben a mérkőzés. a. védelmek idejében akasztják meg n csatárok tá- rpádáfceit- • A 52 percben Kató leadá­sával Ondi kitör lerázza magáról a védőket, de óriási helyzetben a kapu­tól két méterre a földbe rúg. Ezután a bogdányiak veszik, át a játék irá­nyítását, do Bóka és István mindig idejében tud közbelépni. A II félidő 3. percében 11-est vét a vasvári vé­delem. melyet Gosztonyi értéke* ít. (1:0). A. 20 percben egyéni játék után ismét Gosztonyi eredményes. (2:0). A játék egyre keményebbé válik. A já­tékvezető Orbánt é? Gál I-et sport­szerűtlenségért kiállítja. A 35. perc­ben egy hazaadott labdát Gosztonyi elceip. Bóka lábbal akarja tisztázni a helyzetet, de a labda a ellenfélhez pattan, majd onnan a hálóba (3:0). Az utolsó nercekben n vasváriak tá­madnak. de csatáraik túl körülmé­nyesek. Jók: Gosztonyi. Bakó. Domoszlai. illetve István Bóka és Kató Rakamaz—Záhony 6:1 ’ Rakajnaz. Vezette: Szunyogh. A 10 emberrel játszó záhonyiak csak az első félidőben tudtak komo­lyabb ellenállást kifejteni. A II. fél­időre a csapat összeroppant p a. raka- maziak könnyen ervoztek Góllövők: Erdőhegyi (2). Rudolf. Vcigli. Vaszil. Borbély, illetve Baken Jók: Veigli Vaszil Durst I. il­letve Biró. Suhajda ce Lukács. Ny. Dózsa—Nagyhalász 1:0 (0:0) A nagyhalászi játékosok indítják el a, labdát, de rögtön Dózsa támadás bontakozik ki. Kemény, nagviramú a játék. A nagyhalásziak jól és lelkesen védekeznek. Ládának több alkalom­mal bravúrosan kell védenie, hogy megmentse kapuját a góltól. A 20. nerctől kezdve feljön a hazai csapat i?. de Pálur. Kelemen a legjobb hely­zeteket i? kihagyják. A második fél­időben még -fokozódik a játék irama. A csatárok ezebbnél-szebb táma­dásokat vezetnek A 40. nercben bo- varodás támad a halászi kapu előtt s Füle közvetlen közelről a hálóba lő. Jók: Lovász. Ha vacs» Pokrovenszki. lleíve Láda. Oláh és Eiczu Kisvárda—Demecser 2:1 (0:1) Demecser, 1jOO néző. Vezette: Kiss. Kisvárda: Becskerekí, — Kovács II. Tóth, Caboda. — Czimbalnios. Cál. — Répást, Kovacsics, Valu, Viktor, Hamza, ■— Demecser: Molnár. — Háti, Hajnal Balogh, — Nagy, Vasensaki, — Béres I, Kovács, Mészáros, Átyim, Eéros II. Nagy iramban indul a mérkőzés. Demecser a kezdeményező. Mészáros, maid Kovács lövéseit vádi Bsoskeieki. A 6. percben Kovács a félpályáról indul el o labdával s a kisvárdai vé­delem „diszkíséreje" mellett 16 mé­terről védhétetlen gólt lő. A gől után változatos játék alakul ki. mindkét kapu többször veszélyben forog. A 40. nercben Koyáos 20 méteres lövése a felső kapufáról pattan vissza. Kis­várda szebben, Demecser lelkesebben küzd. Az első félidő utclsó perceiben Viktornak van nagy gólhelyzete, do két méterrel a kapu föló emeli a lab­dát. A II, féiidőbsn Kisvárda támad. A 15. percben Répási sarokrúgását Kovács II csúsztatott fejessel a há­lóba küldi, A láték mind keményebb lesz, A Uirvárdaiak harcolnak a győ­zelemért. A 28. percben Balogh a 16-oson bellii szabálytalanul akar sze­relni. a megítélt büntetőt Kovács II a hálóba helyezi. A demecsenek most csak lefutásokkal kísérleteznek, de így Is sokszor veszélyeztetik a vardat kaput, de az eredményen már egyik csapat sem tud változtatni. Jók voltak: Kovács II, Gzimbalmos, Répási, Viktor, valamint Béres II, Molnár és Kovács, Tiszaiük—Ibrány 1:3 A megyei bajnokság állása 1 Kisvárda 25 21 1 3 80:18 43 2. Nv J.ok 35 20 X 4 92:21 41 3. Ny, Dózsa 25 18 1 6 73:32 37 4. Tiszalök 25 15 4 6 74:29 34 5. Nagyhalász 25 14 3 8 58:42 31 6. Demecser 24 14 2 8 55:32 30 7. Bakamáz 25 10 l. 10 48:50 25 8. Nyírbogdány 25 9 - 4 12 47:50 22 9. T.-vasváli 25 6 5 14 47:59 17 10 Ibrány 25 6 5 14 45:104 17 11. Záhohy 25 6 3 16 38 :59 15 12. Dombrád 25 5 2 18 31:91 12 13. Kemecse 24 4 3 17 27:78 11 14. .Gyulatanya 23 2 7 14 23:73 11 DÉLI CSOPORT Nyírbátori SK—Vásárosnamcny 2:1 (1:1) Nyírbátor, 1000 néző. Vezette: Ta­más. Nyb. SK: Kovác?, — Rigó. Debre- czení. Bánki, — Szilágyi. Mátyás, — Fábián. Bátori, Tóth. óvári, Hódi. — Yásárosnamény: Rékásí. — Kovács, Oláh. Csatlós l, — Csatlós II. Orosz, — Hegedűs, Rózsa, Szalma. Kecskés. Szlávik. Végig erős iramú Kemény mérkőzést vívott a két csapat. Naményi táma­dásokkal indult a mérkőzés, azonban a bátoriak hamar átveszik a láték irányítását. A 25 percben Fábián révén gólt ér el a hazai csapat. A 33. percben Szalma éles lövéssel kiesven. lit. A II. félidőben a naményiak visz- szaesnek s a nyírbátori csapat czebb- nél-szebb támadásokat vezet. Gólt azonban csak a 43. percben baten »é- vén tud elérni. Jók: Fábián (a mezőny legíobbi"', Debreczeni, Bátori, illetve Kovács. Ré. kási és Kecskés. M. Építők—Nyírmihálydi 7:2 (3:1) Nyírmihálydi. Vehette: Jakab M. Építők: Palicz, — Kontha, Ceaplovicp. Németh. — Molnár. Ki­nyit, — Szászi. Kovács. Szamos völgyi. Hidasi. Sik'.i — Nyírmihálydi: Po- tori. — Rátonyi. Lánczi. Bagoly. — Pécsi. Ványi. — Sipos. Csaplovics. Kronberger. Horváth, Bajik. Az Építők lépnek fel támadólag, mégis a 10 percben a mihál.vdiak ér­nek el gólt-. A magaea.n ívelő labdára Palicz rosszul fut ki és a feje felett a hálóba esik a labda A 29 perc­ben Rinyu egyenlít, majd n, 30. és a 44 percben Rinyu és Kovács góljai­val megszerzik a. vezetést. A II. fél­időben változatos játék alakul ki. — Nyírmihálydi egyenlő ellenfele az Építőknek» Majd megindul az Építők gólgyártása Szamosvölgyi. majd Ko­vács lő gólt mire a mihálydi Csaplo­vics válaszol. A mérkőzés végeredmé­nyét Sildí állítja be két góliával. Jók: Molnár, Kovács». Hidasi. illetve ?lc«.í. Rátonyi, Sípos NTy. Építők II—Balkány 3:3 (2:0) Nyíregyháza. Vezette: Maibaum. Az Gpitol« lépnek fel támadólag s a 15. percben Sipkáit szabálytalanul lökik a 16-oson bclu!, a megítélt büntetőt Tatai értékesíti A játék ezután változatos lesz. Kotrioz három ízben is tiszta helyzetben ront. A 30. peicben Sipkái eres lövess köt ki a balkányi ccapat hálóiábán. A II. tél­idében a balksnyi csapat erősen tá­rnád s a 30 peicb i: Maxim I várat­lan távoli lövése a felső sarokba hull. A 25. percben Hetényi !• őzeiről a há­lóba lő. A balkányi csapat lelkesen küzd. A 30 percben Madzig eredményes, majd a 44. percben Húsz,ina', Jhc;ui kiegyenlíteni, JÓK: Patai. Molnár. Boros, illetve Takács. Maxim I és palugyai. A déli cscüort többi mérkőzéseinek eredménye: Mátészalkai Lokomotív— Ny. Vörös Meteor 4:2, Nyirmada— Mag.vkállo 5:0, Hy.'rLv.;;!; UMSa—Fs. |h::ir/antia; 2:1. Páratlan győzelmi sorozatot értek el a magyar labdarúgóválogatott csapatok A magyar labdarúgás élsporto­lói vasárnap négy mérkőzést vív­tak a cseh és a bolgár váloga­tott labdarúgókkal. Míg az egyik válogatottunk Csehszlovákiában Prágában lépett pályára, addig egy másik labdarúgóválogatot­tunk a bolgár fővárosban, Szófiá­ban mérkőzött. Budapesten pe­dig a két ország B válogatottjai merték össze erejüket. A legérde­kesebb győzelmet Prágában arat­ták sportolóink. A javuló cseh­szlovák csapatot fölényesen 5:1 arányban győztük le. Szófiában a lelkes és jól játszó bolgár csa­pat ellen 1:1 arányú eldöntetlen mérkőzést játszottunk. A két bu­dapesti mérkőzésen a magyar vá­logatottak győzedelmeskedtek. A Csehszlovák B-t 2:l-re a bolgár B válogatottat 3:0-ra győzték 1c sportolóink. A magyar labdarúgás továbbra is bebizonyította világ­klasszisát és nagy reménykedés­sel néz az október 11-én Becsben játszandó Ausztria—Magyaror­szág mérkőzés ele. Élénk sporiélet folyik a Mátészalkai Vörös Meleor sportkörnél A Mátészalkai Vörös Meteor sport­körnek az a hivatása, hogy összefogja és szervezze a földmüve-szövetkezetek dolgozóit n pportmunkára. Ez év ta- vaszún alakult meg a sportkör s a vezetőség élére a legmegfelelőbb em­berek kerültek. Az' ököl vívó?za kosz- iá! v jelenleg 22 versenyzőből á!l A MÉSZÖV megyei titkársága segítsé­gével a sportkör szakosztálya 13 sportoló részére teljes felszerelést, ka­pott. A felszereléshez tartozik 13 pár masasgzárú ökölvívócipő. ^ 18 nadrág é3 mez, 5 pár kesztyű. 1 körtelabda. 18 ugrókötél körülbelül 'vtezer forint értekben. Az ökölvívó­szakosztályon kívül működik még a. labdarúgó-, sakk- és röplabdaszakosz- tály. Az 1954. évi fejlesztési tervük­ben szerepel az úszó cs az atlétikai szakosztály megszervezése is. A sport­kör nemcsak ígéretekben, hanem tet­tekben is kifejezésre .juttatja a snort-' hoz való ragaszkodását A területi el­nökséggel .ió a kapcsolatuk pontosan elküldik , az MHK-.ielentéseket is Jó munkát végez a sportkörnél Adler Jó­zsef. az ökölvívószakosztály vezetője, az MHK testnevelési rendszer megsze­rettetésében pedicr Szabó Pál Huszár Andor. a Vörös Meteor SE szervezője. Itnvid iü|>orlliíi‘ck A mogyei kosárlabdábainoksásba.i az Ny. Petőfi 57:43 arányú győzelmet aratott az Ny. Fáklya csapata felett. A najrykállói csapat uediír 104 40 aráiyvban verte az Ny. Kinizsi csa­patát A megyei bajnokságba való ju­tásért a vasmegyeri csapat 3:2 ará­nyú győzelmet aratott, n bákta’óránt- háziak felett. A gólokat Pór I. Va.i- kó. Székely, valamint Nyeste ép BaHa rúgták. Jók voltak: Pór I ép II. Vajkó. illetve Nyeste. Oiha Bállá. A mérkőzésen a Kisvárdai Kinizsi— U.ifehértó mérkőzés 5:1 arányú. Kini­zsi győzelemmel végződött. A bukaresti nemzetközi atlétikai versenyen új világviszonylatban js‘ ki­tűnő atlétikai eredmény született a 10.000 méteres síkfutásban. Kováé? József ismert hosszútávíutónk 29:21.2 mp-re .javította a 10.000 méteres pikf.utás országos csúcsát Eredménye harmadik legjobb n világon. A Dublinban megrendezett labda­rúgó VB selejtező mérkőzésen Fran­ciaország csapat 5:3 arányban győ­zött Írország ellen Megyénk keli válogatott csapata Láda (Nagyhalász). — Kovács II (Kisvárda). Debreczani (Nyb. SK). Palugyai (Balkány). — Boros (]Ny. Építők) Rinvu (M. Építők). — Fá­bián (Nyb SK). Kovács (Demecser). Toricska (Ny. Lokomotív). Vaszil (Ka- kamaz), Béres II (Demecser) Tartalékcsapat: Rckási (Vásárosra. mény) — Lovász (Ny. Dózsa), Puskái (Ny. Lokomotív). Bakó (Nyírbogdány). — Molnár (ír Építők), Vasonszki (Demecper). — Répási (Kisvárda). Ko­vács (M. Építők). Gosztonyi (Nyívbog- dány). Kecskés (Vasárcsnamény). Csonka (Nyirmada) Különvonat indul 1953 oklóber 11-án Budapestre Az IBUSZ az .lamerd meg Hazá­dat“ mozgalom keretében f. hó li-én. vasárnap különvonatot indít Buda­pestre Részvételi díj 62 40 forint, a me­nettérti vasúti költség ára. Két IÓ éven aluli gyermek egv részvételi dí­jat fizet. Jelentkezőéi határidő 1953 október 8-án 10 óra A különvonat előreláthatólag fél 4 órakor indul és 19 órakor indul, Vissza Budapestről *» A különvonat utasai megtekinthetik budapesti tartózkodásuk alkalmával a Képzőművészeti és háziipari kiállí­tást, illetőleg a vasárnap lejátszandó Magyarország—Ausztria B \áIogatott 1 ab d a r ú g ó m érkezést A külön vonatra. jelentkezni az IBUSZ meneíjegyirodánál. Rákóczi-u 1.. szám alatt lehet, ahol bővebb fel­világosítás is kapható. Férfi munkaerőt (segédmunkást) villamos vágányépítési műn kára ■ felveszünk Nagybudapest te­rületén, Dolgozóinknak munkaruhát, kedvezményes üzemi étkezést, ingyenes villamos utazási igazolványt és a vi­dékieknek munkásszállást biztosítunk .Jelentkezés i Fővárosi Vasútépítő Vál­lalat MunkaPiögazdálkodási csoportja- nál VII. Akácfa-u. 15. IV. cm. 418. A próliirdef ések Tervező mérnöküket, építészt, műszaki rajzolót felveszünk. Ta­tarozó Vállalat Nyíregyháza, Arpáil-utca 1. Kéziszámoló vacv vilanyszámoló- ffénct veszünk Nac.v Cyakoíiattal ren­delkező villanyszerelőt azonnal íelve- ezünlc Ruhaüzem Rákóczi-u 4 Takar.-nányszállito elevátorhoz mei?. vételre kei-esünk kifogástalan t. ban lévő használt .iáieánvt,. Aiánlato- kat Állatértékesítő Vállalat Budapest. Lenin-kvt. 44. t’zeníeUetcsi Osztály címre kériin!:. Jóltarban lévő hálóberendezés fúr. rttroe eladó, Varsó-utca 5 Villanvte. lepnél szemben. Káltósemjén cs Nvirecyháza kö­zött- n vonaton elveszett for pénztár­ra. Megtalálója a pénzt megtarthatja, az iratokat küldje el Paszta Mihály Nyírbátor. Debreeeni-u. 50. sz. alá SZ A BOLC3-3ZATMÁRI NÉPLAP B’eielős szerkesztő: Síklóci Norbert Felelős kiadó: Varga Sándor Szerkesztőséi: Nviretryháza Dózsa G.V..U. 5. Te!.: 11-70 11-71 11.75 Kiadóhivatal- Nyíregyháza Zsdánov-utea 1. — Telefon: 30-00 Szabdícs-Szatmáripegyei Nyomdaioári Vállalat, Nyíregyháza Felelős vezető: Szilágyi Jáiset a MEGYÉNK SPORT)A itG*.vi ü, ; Dolgozó parasztok: Termelőszövetkezetek! Kösselek sertéshizlalási és baconsüldőnevelési szerződést! 490 forint kamatmentes előleg! SEKTES HIZLALÁSNÁL: 120 kg-s sertés átadásakor kg-ként: 15 Ft vételár 127—110 kg-s „ : 13 Ft vételár +2.50 Ft prémium összesen: 11M Ft 141 kg-on felüli „ „ J 15 Ft vételár +4.— Ft prémium összesen: 19.— Ft Május, június, július, augusztus hónapokban íürténő átadásba! fenti, áron felül 2.— Ft nyári prémium kilónként! BACON SÜLDÖNEVELÉSNÉL: 90—110 kg hússertés átadásakor kg-ként 15 Ft vételár ■ +2 forint nyári prémium kilónként! A szerződéskötéseket az állatbegyüjtők bonyolítják le! Sciabclcs-Szatmármcgyei állat- és Zsirbegyüjtő V. ___________■ ___Nyíregyháza, Széchenyi-u.9. Tel.: 10—45.