Heves Megyei Hírlap, 2002. december (13. évfolyam, 280-305. szám)

2002-12-02 / 280. szám

12. OLDAL 2002. December 2., hétfő g SPOR Ü K Ö R Egri öttalálatos Szolnokon A középmezőny élén zárta az őszi szezont a ZF Hungária-EVK ________________t____________________ V ÍZILABDA __ F érfi OB I. A 11. forduló mérkőzése: Szolnoki VSC - ZF Hungária-Egri VK 4-5 (0-2,1-0,3-1,0-2) Szolnok, 200 néző. V: Marjay Zs„ Kun. SZOLNOK: KIS T. - Vargyas, Mohi, Lukács, Boros, BROOME, Cseh 1. Cs.: Hangay 1, Hidasi, Pa­taki 1, Kenéz, KRASZNAI B. 1, Munkácsy. Edző: Urbán Lajos. EGER: JÁSZBERÉNYI - Sza­bolcsi, Petik 1, ÁGNER 1, HEGE­DŰS 2, Gott, KISS L. 1. Cs.: Kiss Sz., Bálint, Németh Zs. Edző: Ladislav Vidumansky. Gól - emberelőnyből: 10/2, ill. 7/3. Négyméteresből: -, ill. 1/1. Kipontozódott: Munkácsy (26. p.) Remekül és elszántan kezdtek az egriek, Jászberényi Gábor az el­múlt heti kecskeméti Whirpool gá­lához hasonlóan - amikor a vidék­válogatott hálóját őrizte - bravúrt bravúrra halmozott. Hegedűs Gá­bor akcióból és Petik Attila négy- méteresből szerzett találatával kétgólos előnyt szereztek a jól vé­dekező vendégek. A hazaiak küz­döttek, hajtottak, sorra harcolták ki az emberelőnyös helyzeteket, ám olykor még a kapura lövésig sem jutottak el. Jellemző, hogy el­ső góljukat csupán a 14. percben érték el, a tavaly még egri színek­ben játszó Cseh Sándor révén. A fordulást követően Krasznai Béla egyenlített, majd Hangay, Hege­dűs és Pataki volt a gólok sorrend­je, ezzel fordítottak a szolnokiak. A szívósan és keményen küzdő egriek nem hagyták magukat. A záró negyedben Ágner Zoltán gól­ja az egyenlítést jelentette, majd másfél perccel a vége előtt Kiss Lajos emberelőnyből szerzett ta­lálatára már létszámfölényből sem tudtak vála­szolni a hazaiak. Jó taktika, fe­gyelmezetten végrehajtva, ez volt jellemző az EVK játékára. Az elmúlt hetek sik- eretelenségein láthatóan túltette magát a gárda és a rivális otthoná­ban bravúros já­tékkal megsze­rezte a hetedik helyet érő két baj­noki pontot. Urbán Lajos: - Nagyon rossz játékkal, megérdemelt vereséget szenvedtünk. Ladislav Vidumansky: - Gra­tulálok a csapatnak. Jó védeke­zéssel szereztük meg a két pon­tot. Dr. Halmos R. Péter, a ZF Hun­gária Egri VK ügyvezető elnöke: - Nagyon kellett a győzelem. Ez a siker a jövőbe mutatóan is rend­kívül értékes. További eredmények: BVSC - Kecskemét 12-3, Újpest - Szen­tes 12-7, Szeged - OSC 8-4. Va­sas - Honvéd 6-9. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Honvéd 11 10­1 134-47 20 2. Vasas 11 9 1 1 117-51 19 3. FTC 11 9 1 1 108-49 19 4 BVSC 11 8 1 2 112-66 17 5. LITE 11 7 1 3 97-79 15 6. Szeged 11 6­5 87-76 12 7. Eger 11 4­7 54-106 8 8. Szolnok 11 3­8 68-98 6 9. OSC 11 3­8 69-106 6 10. Szentes 11 2­9 63-105 4 11. Cegléd 11 1 1 9 47-97 3 12. Kecskemét 11 1 1 9 57-133 3 A bajnokság a tavaszi fordu­lókból előrehozott mérkőzé­sekkel folytatódik. December 6- án a Szeged látogat a Bitskey- uszodába, majd december 7-én szombaton az Újpest lesz az el­lenfél. Évzárásként december 14-én a BVSC vendége lesz az egri együttes. Fekete hétvége újoncavatással Röplabda Női NB I. A 9. forduló eredménye: Magyar Ifjúsági Válogatott - Agria RC-Eger 3-0 (23,20,21) Budapest, Csillebérc 20 néző. V.: László, ifj. Szabó. AGRIA: Bede, Botond, Helli, Kollman, Magyar, Kövesdi. Cs.: Kovács B. (liberó), Dobi, Homolya. Edző: Juhászáé Tóth Mária. Az eredmény alakulása: 1. játszma: 5-5, 10-10,19-15,23-22. 2. játszma: 6-4,15-6, 20-9, 24-19. 3. játszma: 5-5,11:9,21-18. Az egykori úttörőtábor területén fogadták az Agria RC-t, hazánk legjobb ifi-játékosai, akik igen otthonosan mozogtak pályájukon, és egy-két ponttal mindig előrébb jártak a vendégeknél. Az egriek a végjátékban ismét dekoncentráltak vol­tak, így már szinte törvényszerűen, az ellenfél örülhetett a játszmák végén az idei leggyengébb játékát nyújtó Agria RC ellen. A harmadik felvo­násban előbb a center Dobi Edina, majd a feladó Homolya Kinga léphetett pályára először felnőtt színekben. Juhászné Tóth Mária: — Sajnos ilyen játék után nem tudok mit mondani. A 10. forduló eredménye: Agria RC-Eger - BITT-Kaposvár 0-3 (-14, -22, -18) Eger, 200 néző. V.: Mezei, Vári. AGRIA: Danes, Botond, Helli, Kollman, Ma­gyar, Kövesdi. Cs.: Kovács (liberó), Bede, HOMOLYA. Edző: Juhászné Tóth Mária. Az eredmény alakulása: 1. játszma: 5-6, 10-10,12-20.2. játszma: 5:5,11-8,16-11,18-17, 20-21. 3. játszma: 2-5,11-16,14-21. A második helyezett kaposváriak ellen 10-10- ig jól tartotta magát az Agria, amikor is gyorsítot­tak játékukon a somogyiak és magabiztosan hozták a szettet, 0-1. A második játszma jól in­dult hazai részről, 16-11-nél már ötpontos veze­tést jelzett az ered­ményjelző. A rutinos vendégek azonban kitűnő támadójáté- kuknak köszönhető­en, gyorsan megfor­dították az állást, 0-2. A harmadik felvonás­ban hamar elhúztak a vendégek és 53 perc alatt biztosan gyűjtötték be a két pontot. Juhászné Tóth Má­ria: - Gratulálok a Kaposvárnak sokkal jobbak voltak ná­lunk. Juniorok: Agria RC-EVSI - Kaposvár 0-3 (-24, -21, -18) ZACHAR TAMÁS Gera emelt, a Fradi nyert Különleges finálé Teke Szuperliga A 11. forduló eredménye: Szolnoki MÁV - Bélapátfalvi Építők 5:3 (3503:3329) SZOLNOK: Szlovenszki 560 fa, Bíró E. 565, Bialaszek 558, KLAK 613, BÓTA 584, KAKUK 623. ÉPÍTŐK: Juhász 553, Balázs 523, BÍRÓ 567, Tősi 545, MOL­NÁR CS. 569, MOLNÁR L. 572. Az esélyesebb hazaiak az el­ső párban 49, a második négyest követően 108 fával vezettek. A bélapátiaknál Vincze Zoltán kézsérülése miatt hiányzott. A befejező sorozat érdekessége volt, hogy a dobogóra pályázó szolnoki színekben két, jelenleg is Bélapátfalván élő (Bóta Ervin és a világbajnok Kakűk Levente) lépett pályára és döntően járult hozzá a hazai sikerhez. Ifik: 1:3 (1070:1074). KOVÁCS L. 562, Vincze R. 512. További eredmények: BKV Előre - Sopron 6:2, FTC - Pápa 6:2. b Labdarúgás NBI. A 17. forduló eredményei: MTK-Hungária - FTC 0-1 (0-1) Hungária krt., 5000 néző. V.: Bede. G.: Gera (14.). Zalaegerszeg - Újpest 3-3 (3-2) Zalaegerszeg, 7000 néző. V.: Szarka. G.: Sabo (17., 20., 39. -11- esből), ill. Horváth F. (4., 60.), Kovács Z. (22.). Kiállítva: Simek (81.). Nagyszerű mérkőzést produkált a két nyűt sisakkal játszó csapat. Debrecen - Győri ETO 3-1 (2-1) Debrecen, 2500 néző. V.: Hajdó. G.: Bajzát (35., 43., 64.), ill. Nicsenko (44.). Szakadó esőben, felázott pá­lyán a hazai csapat megérdemel­ten győzött. Videoton - Békéscsaba 1-3 (0-1) Székesfehérvár, 1000 néző. V.: Fábián. G.: Róth (88.), ill. Gavrilovic (31., 72.), Keresztúri (49.). Dunaferr - Siófok 0-0 Dunaújváros, 800 néző. V.: Világi. Kiállítva: Gaál (Siófok, 43.). Sopron - Kispest-Honvéd 4-2 (3-1) Sopron, 2500 néző. V.: Kiss B. G.: Tóth M. (6.), Csiszár (15.), Javrujan (44.), Somogyi (71., 11- esből), ill. Bárányos (11.), Borgu­lya (81.). A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. MTK Hungária 17 12 2 3 34-15 38 2. Ferencváros 16 11 2 3 31-11 35 3. Úipest 17 9 3 5 37-26 30 4. Debrecen 17 7 8 2 34-25 29 5. Győri ETO 17 8 3 6 28-23 27 6. Siófok 17 7 5 5 23-22 26 7 Zalaegerszeg 17 7 4 6 33-29 25 8. Sopron 17 4 4 9 22-31 16 9. Videoton 17 3 6 8 16-27 15 10. Dünaferr 17 3 5 9 21-32 14 11. Békéscsaba 17 4 1 12 23-44 13 12. Kispest-Honvéd 16 3 3 10 21-38 12 A 13. fordulóból elhalasztott Kispest-Honvéd­Ferencváros mérkőzést december 6-án 18.00 órától pótolják. B HEVES"*'HÍRLAP .4 helyi értél: Hagyományosan az év végén a következő esztendőre szóló Kalendáriummal tépjük meg . olvasóinkat! Legyen előfizetőnk, hogy megajándékozhassuk a sok érdekességet tartalmazó A Heves Megyei Hírlap 2003-as Kalendáriumával! Egy hír: egy mondat TORNA. A gyűrű friss világbaj­noka, Csoüány Szilveszter leg­erősebb szépén bronzérmes lett a tornászok stuttgarti Világ Ku­pa-döntőjében. LABDARÚGÁS. Az NB I/B 19. fordulójának eredményei: Di­ósgyőr - REAC 2-1, Balassa­gyarmat - Vasas 2-0, Tatabá­nya - Demecser 4-0, Kapos­vár - Bük 3-1, Százhalombat­ta - Celldömölk 3-0, Szolnok- Fót 1-0, Kecskemét - Nyír­ség 3-2, Haladás - Pécs 1-1, BKV Előre - Monor 4-1, Pápa- Hévíz 5-2. Az élcsoport: 1. Pécs 42 pont, 2. Bük 37, 3. Haladás 35 (31-13), 4. Diós- győr 35 (42-27). ___________■ T otó A 48. heti szelvényen szereplő mérkőzések eredményei: Bochum- Bielefeld 10. Reggina-Chievo 11. Empoli-Milan 12. Piacenza-Lazio 13. Torino- Parma 0- 3 1- 1 1-1 2-3 0-4 Mán ment, Berendi visszatért Kézilabda NB I/B Kelet A 11. forduló eredményei: Gyöngyösi Főiskola KK - Makó 27:24 (12:13) Gyöngyös, Kálvária-parti csar­nok, 150 néző. V.: Dobrovits, Tájok. GYÖNGYÖS: Józsa - Nigrinyi 3, Nagy 1.2, KOVÁCS P. 10, Kocsis Cs. 1, Jakab 4, Kocsis R. Cs.: OROSS (kapus), Susán 2, Barta, Márton, Pristyáík 5. Edző: Berendi Antal. Kiállítások: 6, ill. 4. Hétméteresek: 5/3, ill. 1/1. A megszokottól eltérően va­sárnap 11 órától rendezték a mér­kőzést, de az is eltért a korábbi­aktól, hogy régi-új edző irányítot­ta a házigazdákat, akik megvál­tak Mán Gézától. A csapathoz visszatért Berendi Antal vezeté­Az edzőcserével keddi szá­munkban bővebben foglalkozunk. Mezőkövesd - Kiskőrös 30:21 (14:12) Mezőkövesd, 1000 néző. V.: Kocsmáros, Nagy. MEZŐKÖVESD: VARGA - FÜ- LÖP 7, PETŐ 7, Drízner 2, Miku­lás 1, KEREKES 7, Bukta 3. Cs.: Kálmán 2, Makai 1, Gulyás, Bú­zás. Edző: Herczeg Béla. Kiállítások: 4, ill. 8 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 2/2. A mérkőzés sorsa a 45. perctől kezdve dőlt el, amikorra a matyó gárda elhúzott 5 góllal. A helyen­ként ötletes, közönségszórakozató játékkal előrukkoló vendéglátók fokozatosan növelték előnyüket, és mivel a védekezés is újra az el­vártnak megfelelő volt, magabiz­tos hazai siker született. A győze­lem azt is jelentette, hogy Herczeg Béla egykori tanítómestere, Kajcsa 1. MTK-FTC 0-1 2 sével sokáig két egyenrangú András csapata ellen bizonyította, 2. Bayern Münch.-Hertha BSC 2-0 1 együttes viaskodott egymással. hogy „megtanulta a leckét”. 3. Bremen-VfB Stuttgart 3-1 1 Már csak 6 perc volt hátra a talál­Herczeg Béla: - Látható, hogy 4. Cottbus-1860 München 3-4 2 kozóból, amikor 24:21-es makói eUenfeleink is gyűjtögetik a pon­5. Hannover-Schalke 04 0-2 2 vezetést követően feltámadtak a tokat, ezért nincs más lehetősé­6. Kaiserslautem -Wolfsburg 2-0 1 gyöngyösiek és a maguk javára günk, csak az előremenekülés. 7. Leverkusen - Hamburg 2-3 % . döntötték el a mérkőzést. Azt hiszem megérdemelten nyer­8. Nürnberg-Dortmund 1-2 2 dr. Magda Róbert, a főiskolás­tünk, de felhívom mindenkinek a 9. Como- Udinese törölve, ok egyik vezetője: - Létfontosságú figyelmét arra, hogy a bajnokság­helyette az 1. számú pótmérkőzés: hazai győzelem született, mely­nak még nincs vége. Tolna nem, Kecskemét igen Plusz egy mérkőzés: 14. Roma-Juventus lapzárta után SZUPEREXPRESSZ EGÉSZSÉGHÁZ úti szép kis lakás albér­letbe kiadó hosszú távra. T: 36/416- 414----------------------------------------------------------- *6058* EGER, Szabadkai úti 460 mJ-es régi családi ház eladó. 36/416-414----------------------------------------------------------- *6347* KÁLI kúriaszerű nagy családi ház el­adó. 36/416-414----------------------------------------------------------- •6347­EGRI, lajosvárosi 1,5-2 szobás lakást keresek 6 MFt körül, készpénzfizetés­sel. Tel.: 36/324-104, 06/20/571- 0361----------------------------------------------------------- *6406* Asztalitenisz Női NB I/A A 7. forduló mérkőzése: Hesi-Áfész SC Eger - Fastron AC Tolna 7:11 Győztek: Fajcsák 3, Demeter 2, Beniczky, Demeter,Fajcsák páros. A jövő évi bajnokság Extraligát érő 5. helyért lejátszott sorsdöntő szombati találkozó elején a Demeter-Fajcsák duó vesztett ál­lásból parádés végjátékkal fordít­va győzött és 1:1-ről kezdődtek az egyéni mérkőzések. Demeter meggyőző játékkal, Fajcsák haUat- lanul izgalmas mérkőzésen 0:2- ről fordítva győzött 3;3-ra alakítva a mérkőzés állását. Izgalmas vég­játékok következtek, melynek vé­gén az esélyesebb vendégek győz­tesen hagyták el az asztalt. Balogh Béla az egriek edzője: - A lányok hősiesen küzdöttek. Fajcsák Hédi kimagasló teljesít­ménye örömteli egy ilyen erős gárda ellen. A 8. forduló mérkőzése: Kecskeméti Spartacus - Hesi-Áfész SC Eger 2:16 Győztek: Demeter 4, Szabó Gy. 4, Fajcsák 3, Beniczky 3 és a Fajcsák,Demeter továbbá a Beniczky-Szabó Gy. páros. A nagyobb játékerőt képviselő egriek biztosan nyerték meg a ta­lálkozót. R