Heves Megyei Hírlap, 1993. április (4. évfolyam, 76-99. szám)

1993-04-05 / 79. szám

6 SPORT HÍRLAP, 1993. április 5., hétfő Labdarúgó NB III. A GYSE idegenben is nyert mmmmmmmmmmmmmmm »*-■< tmmmtf»'■>?£» . ». •ww.nmmaKmf’''»’ » ttammmmi mmMMtiSam mmmmm’wm ....................MBIlllli...................................................... Füz esabonyban a tavaly még NB Il-es Szolnoki MÁV "ehér Gy. (középen) megszerzi az abonyi győztes gólt. . • # i ÍA m&mm MTE kapott ki a hazaiaktól. Képünkön A kanyar betonfalának rohant Mansell balesete Nem sokáig tartott a Forma- 1-es világbajnok dicsőséges „át- rándulása” a másik népszerű au­tós versenysorozatba, az In- dyCar bajnokságba. A brit Nigel Mansell a vasárnapi phoenixi „Valvoline 200” Nagydijon nem szaporíthatja pontjainak számát, miután szombaton komoly, de szerencsés kimenetelű balesetet szenvedett a világ egyik leggyor­sabb ovális pályáján. A 39 éves pilóta a szombat délelőtti második edzésen sod­ródott ki több mint 200 km/órás sebességgel az egyik kanyarban, s miután nem tudott korrigálni, uralmát vesztve a Newman-Ha- as Lola-Ford versenyautó felett, a kanyar megemelt betonfalának rohant, amely az ütközés követ­keztében behorpadt. A tehetet­len versenyző járművével 150 méterre az esettől állt meg. Man­sell 3-4 percre elvesztette eszmé­letét, ám később magához tért, s szemmel láthatóan komolyabb baj nélkül megúszta az esetet. Helikopterrel azonnal kórházba szállították, ahol súlyos agyráz­kódáson, és vállzúzódáson kívül más sérülést nem állapítottak meg. Éjszakára azonban megfi­gyelés céljából benntartották, s orvosai megtiltották azt is, hogy a vasárnapi futamon rajthoz áll­jon. A szerencsés balesetet szenve­dett pilóta szemmel láthatóan nem vesztette el angolos humo­rérzékét, s kórházi ágyán így po- énkodott: „Azt mondják, az agyröntgen semmi bibit nem mutatott ki. Hi­ába mondtam nekik, hogy nincs igazuk, hiszen sohasem voltam normális.” A időmérő edzéseken egyéb­ként a balesetet megelőzően Mansell száguldott a leggyor­sabb sebességgel (279.023 km/ óra), ám kiválása után a kanadai Scott Goodyear rajtolhatott az első kockából. Grundbirkózás Mátraderecske ötödik Egerben rendezték az általá­nos iskolák alsó tagozatos diákjai részére kiírt grundbirkózás észak-területi döntőjét. Me­gyénket a mátraballai diákokkal megerősített Mátraderecske képviselte, miután Kun Istán ta­nítványai elsők lettek Heves me­gyében. Az egri seregszemlén résztvevő öt csapat körmérkő­zést vívott egymással. A végső sorrend: 1. Ecseg (Nógrád), 2. Sárospatak, 3. Salgótaiján, 4. Mályi, 5. Mátraderecske. Noha ezúttal a derecskéi kisi- kolásoknak még nehéz volt fel­venni a küzdelmet tapasztaltabb ellenfeleikkel, szereplésük fel­tétlen elismerésre méltó. Színe­sítené iskoláink sportéletét ha szélesebb körben megismernék a grundbirkózást, ami azért jelen­tősen eltér a közismert birkózás­tól. Az eredményt viszont orszá­gos szinten díjazzák. A labdarúgó NB III. hétvégi fordulójáról a következő jelenté­seket kaptuk. Tisza-csoport: Miskolci VSC — Bélapátfalva 1-0 (0-0) Miskolc, 200 néző. V.: Nagy. Építők: Nagy — Józsa, Csaná­di, Kovács, Pádár, Berecz Zs., Horváth, Mirkóczki, Ágó, Bar- ta, Mikó (Bajzát). Edző: Szabó László A gól története: 86. perc: jobboldali támadást követően Kundráth érkezett kö­zépre, majd kisodródva lőtt ka­pura és a menteni akaró Pádár lábáról a hálóba került a labda, 1-0. A többet támadó és időnként jól játszó Építők vészes gólsze­génységének „köszönheti” a ve­reséget. A mérkőzésre jellemző, hogy szünet után nagyrészt a ha­zaiak térfelén folyt a játék, mégis ők tudták megszerezni a győztes találatot. Jók: Csanádi, Pádár, Horváth, Mirkóczki. Ifik: 0-1. Horváth Mihály Mátra-csoport: Füzesabony — Szolnoki MÁV MTE 1-0 (1-0) Füzesabony, 500 néző. V.: Bogár. FSC: Varga — Polgár, Bocsi, Gál, Novák T., Szabó (Sűrű), Si­ma, Fodor (Csóka), Novák Z., Fehér (Nagy), Csőke. Edző: Al­bert Csaba A gól története: 25. perc: Csőke a felezővonal tájékán lefordult a védőjéről, le­nyargalt egészen az alapvonalig, ahol átjátszotta a keresztező kö­zéphátvédet is. Volt ideje, hogy felnézzen, majd a labdát ponto­san az érkező Fehér elé tálalta, aki 6 méterről a bal sarokba ta­lált, 1-0. A csoport élmezőnyéhez tar­tozó két csapat találkozója a vá­rakozásnak megfelelően küzdel­mes összecsapást hozott. Az első 20 percben jobbára a hazaiak ro­hamoztak, ám ezalatt kimaradt több helyzetük, így például Fe­hérkét ziccere is. A félidő felétől kiegyenlítődött a játék, s amikor a játékvezető már a második lest engedte el, kis híján kiegyenlített a vendég, ám Varga Bontovics lövését bravúrral a léc fölé ütöt­te. A szünet után a füzesabonyi­ak szinte csak arra törekedtek, hogy az első félidőben megszer­zett minimális előnyt megőriz­zék, s bár helyzetük nekik is volt, a 69. percben a kapufa sietett se­gítségükre, megmentve ezzel a csapat hálóját a góltól. Jók: Polgár, Sima, Novák Z., Csőke. Ifik: 1-2. (budai) St. Kohász — Gyöngyös 0-3 (0-1) Salgótaiján, 150 néző. V.: Kormos. GYSE: Labancz — Vona, Borsányi, Hegedűs, Nemoda, Nagy Gy. T., Majzik, Csomós (Vajner), Nagy Gy. G. (Szpa- hics), Szerdahelyi, Gömöri (Tóth I. A.). Edző: Ács János. A gólok története: 29. perc: Nagy Gy. T. indítása után a labda megcsúszott az egyik védő fején és a jókor érke­ző Szerdahelyi 5 méterről a ka­puba helyezte a pettyest, 0-1. 63. perc: Majzik baloldali be­adása után Szerdahelyi „lehelet finoman” fejelte a labdát a kapu­ba, 0-2. 72. perc: Mintaszerű akció vé­gén Nagy Gy. T.-Szerdahelyi volt a labda útja, a csatár meste- rian adott középre, és a lendüle­tesen felfutó Nagy Gy. T. a háló­ba fejelt, 0-3. Sportszerű mérkőzésen, kitű­nő játékvezetés mellett, a min­den csapatrészében jobb GYSE megérdemelten nyert. Jók: Hegedűs, Nemoda, Nagy Gy. T., Majzik, Szerdahelyi. Ifik: 0-2. Halmóczki Ferenc Sz. Cukor — Heréd 5-0 (2-0) Szolnok, 300 néző. V.: Schoblacher. Heréd: Kozsa — Kapui, Egyed, Sármány (Takács), Sát­rán, Juhász, Jura, Mihalkó, Ba­ranyai, Kovács L., Iván. Edző: Nagy Vilmos. A gólok története: 30. perc: Kozsa rosszul jött ki egy beadásra és Tubák könnye­dén a hálóba továbbított, 1-0. 40. perc: Egy kapu elé belőtt labdára Peszekijókor érkezett és nem is hibázott, 2-0. 63. perc: Egy újabb beadásból Tulok növelte a hazaiak előnyét, 3-0. 75. perc: Szeberényi 40 (!) méterről lőtt a hálóba, 4-0. 81. perc: Vadicska becselezte magát a 16-oson belülre, és a ka­puból kilépő Kozsa mellett biz­tosan rúgta a labdát a sarokba, 5-0. A korábban erősségnek szá­mító herédi védelem ezúttal nem állt feladata magaslatán. A cu­korgyáriak győzelme megérde­melt, de a gólkülönbséghez hoz­zájárult Kozsa sorozatos hibája is. Jók: Baranyai, Iván. Ifik: 6-0. Novák József További eredmények: Török- szentmiklós — Balassagyarmat 1-0, Pásztó — Monor 0-0, Kar­cag — Jászberény 1-1, Jászapáti — Dunakeszi 0-2, Rákóczifalva — Rákospalota 1-2. Címünk: Eger, Katona tér 1. (a SINUS-ban) Tel.: 36/312-759 Gyöngyös, Koháry u. 5. Üzleteinkben hazai gázkonvektorokat, gáztűzhelyeket, gázkazánokat, gázbojlerokat, lakásfűtőket kínálunk Tisztelt Vásárlóinknak! RENDKÍVÜL KEDVEZŐ ÁRAKON!!! F-8.50/P konvektor 19.890,­GF-25/P konvektor 15.900,­GF-40/P konvektor 22.590,­L-30 parapett konv. 17.490,­L-50 parapett konv. 19.190,­F-25 falifűtő 7700,­KF-50 tárolós vízmelegítő 26.290,­Valamint VAILLANT (német) és QUADRIGA (amerikai) készülékek a LEGOLCSÓBBAN!!! Külön szolgáltatásunk: HÁZHOZ SZÁLLÍTÁS! Keresse a kockás kirakatot!!! / A Bornemissza Gergely Szakképzési Intézet S Eger, Kertész u. 128. Pályázatot hirdet: — építőipari területre „szakoktatói” beosztásba. Feltételek: 1. Kőműves szakmunkás-bizonyítvány, felsőfokú vagy középfokú iskolai végzettség. 2. Épületvillamossági szerelő szakmunkás-bizonyítvány, felsőfokú vagy középfokú iskolai végzettség. — könnyűipari területre „szakoktatói” beosztásba. Feltétel: Női- vagy férfiruha-készítő szakmunkás-bizonyítvány, felsőfokú vagy középfokú iskolai végzettség. A pályázatokat fenti címre lehet beküldeni 1993. április 15-ig. Labdarúgó NB I. Albert góljával győzött Az élvonal huszadik forduló­jának mérkőzéseit a kevés gól jellemezte. A válogatott sikerte­len szereplése nyomán sem csök­kent tovább az érdeklődés, akik megszokták a mérsékelt színvo­nalat, most is kilátogattak a pá­lyákra. Ami az eredményeket il­leti, pontvesztése ellenére élen maradt a Vác, bár az FTC keve­sebb mérkőzést játszott. Négy kiállítással drámaian alakult a Veszprém-Nyíregyháza össze­csapás. BVSC - Vác 0-0 Szőnyi út, 2000 néző, V: Már­ton A második félidőben Both Jó­zsef pályára küldte a frissen iga­zolt Valerij Capatinát, de a szőke moldovai csatár sem tudott sok zavart okozni a váci védelem­ben. A tartalékos Vác csak me­zőnyfölényt tudott kiharcolni, gólt ígérő helyzetre nem futotta a listavezető erejéből. A BVSC szenvedett, kínlódott — és szer­zett egy pontot. Rába ETO — Csepel 2-0 (1-0) Győr, 5000 néző, V: Pillér Gólszerzők: Csertői (39. p.), Pena (87.) Piros lap: Pintér (55.), illetve Somogyi (60.) Az 55. percben nagy hibát vé­tett a győriek középhátvédje, amikor a kitörő csepeli csatárok elől kézzel fogta meg a labdát, amiért a játékvezető kiállította. Az izgalmassá vált mérkőzésen kitámadott a Csepel, de közben Somogyi nem bírt magával és le­talpalta volt játékostársát, Bor­dást, amiért a játékvezető őt is ki­állította. A Rába a maga számára nehézzé tett mérkőzésen első­sorban a győzelemnek és a küz­deni tudásának örülhet, a játék­nak még javulni kell. PMSC — Ferencváros 0-1 (0-1) Pécs, 10 000 néző, V: Nagy L. Gólszerző: Albert (21.) A 21. percben a mérkőzés első gólhelyzetét értékesítették a vendégek, Fodor indításából Al­bert talált a pécsi kapuba (0-1). A második félidőre feljavult PMSC-Fordan ellen a Ferencvá­ros győzelme szerencsésnek mondható. Diósgyőri FC — Videoton- Waltham 0-1 (0-0) Diósgyőr, 8000 néző, V: Szi­lágyi S. Gólszerző: Földes (60.) A mérkőzés jelentős részében a hazaiak rohamoztak, de tehe­tetlen támadójátékuk miatt a ka­pura nem tudtak igazán veszé­lyesek lenni. A Videoton éret­tebb csapatjátékot mutatott. Siófok — Békéscsaba 2-2 (1-0) Siófok, 2000 néző, V: Tóth V. Gólszerzők: Kovács (26.), Kámán (60.), illetve Fodor (48.), Maracskó (86.) a Fradi A 26. percben egy korszerű támadás után megszerezte a ve­zetést a Siófok, a Békéscsaba a második félidő első perceiben egyenlíteni tudott. A Siófokot nem zavarta meg az egyenlítés, újból vezetést szerzett (60. p.), de a 85. percben egy védelmi hi­bából Maracskó megszerezte az egyenlítést, s megfosztotta a ha­zai csapatot a győzelemtől. Veszprém — Nyíregyháza 1-1 (0-0) Veszprém, 4000 néző, V: Varga L. Gólszerzők: Reichard (88.), illetve Drobni (83.) Piros lap: Vasziljevics (74.), Kelemen (75.), Lantai (75.), il­letve Csehi Z. (87.) A 75. percben Vasziljevics megrúgta ellenfelét, ezért kiállí­tották. A nagy tumultusban vita közben előbb Kelemen, majd Lantai sértette meg a bírót, mindketten piros lapot kaptak. A nyolc emberrel szemben ért­hetően erőteljesebben lábraka- pott a Nyíregyháza. A kiesés ellen küzdő, ideges, rosszul játszó két csapat igen­igen gyengécske mérkőzést ví­vott. Valójában csak a kiállítást követő események okoztak iz­galmat, gyorsították föl a játé­kot. A Nyíregyháza végül is töb­bet támadott, de a nyolc ember­rel kivívott döntetlenért a veszp­rémiek rászolgáltak az egy pont­ra. Újpesti TE — Kispest-Honvéd 0-1 (0-0) Megyeri út, 5000 néző, V: Molnár L. Gólszerzők: Halmai (76. p.) A 76. percben egy szabadrú­gás után megszerezték a vezetést a vendégek. A védők mögül kilé­pő Halmai Duró beadását két lé­pésről fejelte a sarokba (0-1). Újabb vereségével az Újpest egyre kilátástalanabb helyzetbe került, az NB II. réme fenyegeti a lila-fehéreket. A Kispest-Hon­véd viszont tovább folytatja me­netelését, mint a bajnoki cím egyik esélyese. MTK - Vasas 1-0 (0-0) Hungária körút, 1000 néző, V: Varga S. Gólszerző: Talapa (53.) Piros lap: Babócsy (74.) Az 53. percben a felrobogó Talapa a 16-os sarkáról lövőlec­két adott Babócsynak, csavaro­dó labdája a bal felső sarokban kötött ki (1-0). A góllövőlista: 11 gólos: Répási (Vác). 8 gó­los: Sallói (Videoton). 7 gólos: Balog T. (MTK), Füle (Vác), Horváth F. (Videoton). 6 gólos: Lipcsei (FTC), Takács (Video­ton), Kovács J. (Siófok). 5 gólos: Fodor T. (Békéscsaba), Szvisz- tun (Diósgyőr), Szabó (MTK), Lehota (Veszprém), Túri (Pécs), Kulcsár (Békéscsaba), Kámán (Siófok). Londoni lovasbotrány Brit szakértők szerint a Grand National több mint 150 éves tör­ténetében még nem volt akkora botrány, mint szombaton, amikor két hibás start után végülis érvénytelenítették a versenyt. Még tart a vizs­gálat: a második hibás rajtot vagy nem jelezte a versenyzőknek a startvonaltól 100 yardra álló illetékes „jelzőember”, vagy a zsokék nem vették észre, mert piros zászlaja nem bomlott ki rendesen. A brit fogadási cégek részvényeit meredek zuhanás fenyegeti annak nyomán, hogy mintegy 75 millió fontnyi tétet kell visszafizet­niük 15 millió fogadónak. A kormány 6 millió fontot veszített, hiszen a téteket a fogadási adóval együtt fizetik vissza. A vasárnapi brit lapjelentések szerint néhány napon belül eldől, ujrafutják-e a Grand Nationalt. 3300 EGER, DEÁK F. U. 59. TELEFON: (36) 320-266, 313-122, 313-577