Népújság, 1985. május (36. évfolyam, 101-126. szám)

1985-05-20 / 116. szám

6. NÉPÚJSÁG, 1985. május 20., hétfő Egy védelmi hiba döntött Csepel—Eger SE 1—0 (1—0) NB I_es labdarúgó-mérkő­zés Csepel 1500 néző. V.: Drigán. (Maczkó, Nagy L.) Csepel: Géléi — Kincses B„ Krasnyánszky, Szabó, Gálhi- di — Csucsánszky, Nagy J., Kincses S. — Tulipán, Kelemen * (Wéber a 75. percben), Kovács (Krisztin a 89. percben). Edző: Géléi József. Eger: Bodolai — Mébesi. Zsi- dai. Varga, Szert — Lengyel, Szebegyinszky, Simon I., Csep- regi (Horváth a szünetben) — Kiss Gy„ Jávorszky, (Kovács a 65. percben). Edző: Csank Já­nos. Az egriek kezdtek, s mind­járt helyzeteket is teremtet­tek. de előbb Csepregi pasz- .szolt pontatlanul, majd Len­gyel lőtt magasan a kapu fölé. A másik oldalon Kin­cses B. kapásból leadott lö­vése zúgott el a keresztléc fölött. Közepes iramban folyt a küzdelem, kialakultak a párok, jó ideig egyik kapu sem került veszélybe. Egy ütközésnél Csepregi megsé­rült, de a szünetig a pályán maradt. A 20. percben Sze- begyinszky ügyes cselekkel jutott el a 16-osig, ott azon­ban nem vállalkozott lö­vésre. A 25. percben Csepre­gi indította remekül Kiss Gy.-t aki átvette a labdát, a védők mögé került de óriási helyzetből nem tudta bevenni Géléi kapuját. Ta­lán a fülledt meleg okozta, hogy tartalékolták erejüket a játékosak. mindenesetre nem hozták lázba a kis szá_ mú. csendesen szemlélődő közönséget. A 38. percben Tulipán lesről tört kapura, a partjelző nem intett. Dri­gán tovább engedte a tá­madást. s csak egy pontat­lan lövés mentette meg a góltól az ESE-t. Aztán há­rom csepeli állt szemben két egri védővel, ezt a helyze­tet Kovács „oldotta meg" rossz lövéssel. A 45. percben Szert elnézett egy pattanó labdát, ekkor még Zsidai az oldalvonalon túlra mentett, de a bedobásból újabb akció bontakozott ki. az Eger vé­delme röviden szabadított föl, majd Szebegyinszkytől Kincses S. elé került a lab­da, és ö közelről bevette Bodolai kapuját, 1—0. Szünet után Csepregi helyett Horváth futott ki a pályára. Az első csepeli akció végén Kovács lőtt az oldalhálóba. majd Bodolai hárított egy veszé­lyes. távolról érkező labdát. A 65. percben Kiss Gy. éles szögből leadott lövésszerű beadása Géléiről pattant to­vább. aztán szögletre men­tettek a hazaiak. A másik kapunál Gálhidi küldte a lab­dát kapásból a kapu fölé. A 72. percben egri szögletet követően gyors ellentáma­dást vezetett a Csepel, s a gólhelyzetbe került Kincses S. lövését bravúrral védte a kapujából kirobbanó Bodo­lai. A 80. percben Szert vé­tette el a labdát, de Horváth segített védőtársának. Gál­hidi elől szögletre mentett. Aztán Tulipán hosszan át­ívelt labdáját Gálhidi küld­te a bal kapufa mellé. A má­sik oldalon kapkodott ugyan a csepeli védelem, de sze­rencséje volt, mert nem ke­rült az egriekhez a labda. Lendületesen kezdett az Eger és tulajdonképpen az első félidőben több ígéretes helyzetet teremtett mint el­lenfele, ezeket azonban nem volt képes gólra váltani. Mindkét csapat fokozottab­ban figyelt a biztonságos védekezésre, a csatárok és középpályások szoros őrize tét kaptak. Lényegében ami­kor már mindenki a szüne­tet jelző sípszót várta, ele­gendő volt az egri védelem egyetlen bizonytalankodása, hogy a hazaiak megszerez­zék a vezetést, s mint utóbb kiderült, a győzelmet jelentő gólt is. A második félidő­ben a cserékkel sem tudott újítani az egri csapat, sőt szétesőbben játszott. Az egy- gólos csepeli vezetés alapján azt lehetett volna várni, hogy az ESE elszántabban harcol, mindent egy lapra tesz fel, hogy legalább az egyik pontot megmentse. Az egriek támadójátékát azon­ban továbbra is az esetleges^ ség, a bizonytalanság jelle­mezte, néhányszor ugyan a védők előre merészkedtek, de ebből az következett, hogy a fellazult hátsó sorral szemben a hazaiak néhány helyzetet tudtak teremteni, fgy azán elmaradt a pont­szerzés. Egyénileg Bodolai a gólról nem tehet, néhányszor ve­szélyes helyzetben jól avat­kozott közbe. A közvetlen védelemben Zsidai többször kisegítette a szélső hátvéde­ket. akiknek akadtak bi­zonytalankodásaik. A közép­pályán egy-egy felvillanástól eltekintve nem mutattak át­lagon felülit az egriek, a két csatár ritkán került helyzetbe, Kiss Gy. a mér­kőzés legnagyobb ziccerét is elhibázta. Virágh Tibor A labdarúgó NB 1. továb­bi eredményei: Vasas—Bp. Honvéd 2—2. 0. Dózsa—Fe­rencváros 0—1, Tatabánya —MTK VM 4—3, SZEOL AK—ZTE 0—1. Haladás— Békéscsaba 3—3, Rába ETO —Pécsi MSC 0—2. A tabella állása: 1. Bp. Honv. 25 16 5 4 5 0-20 37 2. Videoton 25 13 6 6 38-21 32 3. Rába ETO 25 12 6 7 43-39 30 4. Csepel 25 10 8 7 21-15 28 5. Debrecen 25 10 7 8 30-27 27 6. ZTE 25 10 6 9 32-29 26 7. Haladás 25 9 8 8 27-25 26 8. Vasa« 25 7 11 7 43-3 7 25 9. Ü. Dózsa 25 9 7 9 32-26 25 10. Békéscsaba 25 9 6 10 31-42 24 11. Tatabánya 25 9 5 11 35-38 23 12. FTC 25 9 5 11 26-32 23 13. Pécs 25 7 8 10 25-28 22 14. MTK VM 25 9 4 12 30-35 22 15. Eger 25 8 4 13 20-35 20 16. SZEOL AK 25 ★ 4 2 19 21-55 10 •CSEPEL—EGER SE 4—0 (2—0) NB l-es labdarúgó1 utánpótlás mérkőzés. Csepel, 100 néző. V.: Kovács II. Eger: Szaknlár — Papp, Szán­tai, Tóth, Aranyos — Szilágyi, Hegedűs. Szabó (Lakatos), Si­mon II. — Lechnert, Fodor. Ed­ző: Vigh Tibor. Góllövők: Bé­kési (2), Ivanics I., Zombori. Már a 3. percben vezetést szer­zett a hazai csapat. Aztán küz­delmes volt a találkozó, tovább­ra is a csepeliek vezettek ve­szélyes rohamokat. Szünet után az egriek jól alkalmazták a les- taktikát, igy tudták elkerülni a még nagyobb különbségű vere­séget. Jók: Tömböly, Sas, Ger- gényi Illetve Simon II., Szilá­gyi. — * — Ma, hétfőn, este, az egri kör­csarnokban. az érdeklődök rt- deof elvételről megtekinthetik a Csepel—Eger NB I-es mérkő­zést. A vetítés 19 órakor kez­dődik. A KERÉKPÁRTÚRÁN Félezren a nyeregben Vasárnap a harmadik pró­ba, a kerékpártúra alkalmá­val sem kedvezett az időjá­rás az olimpiai ötpróba or­szágos sportakció résztvevői­nek. A csapadékos hét vé­ge .ellenére mégis közel fél­ezren szálltak nyeregbe me­gyénkben a kijelölt öt hely­színen. Egerben 141-en vágtak ne­ki az emelkedőkkel tarkított 35, illetve 60 km-es távnak. Közülük a legfiatalabb a 9 éves Nagy Gergő, míg a leg­idősebb Karczag Szilárdné a Szilágyi gimnázium fizika- tanárnője volt, aki 16 tanít­ványával együtt próbázott. A célba elsőként a másik nagymúltú középiskola a „gárdonyisok’’ hármasfogata érkezett. Orosz Éva. Űjjady Krisztina és Frank Krisztina 1 óra 24 percet teljesített. Alig fújták ki magukat a leggyorsabb lányok, s már a 60 km-es távon is megér­kezett az első sikeres pró- bázó. Farkas Csaba 1 óra 42 perces idejével elhúzott a mezőnytől, akik között Wolsky Éva két óra alatt ért célba, a nők közül elsőként. A 13 éves Várkonyi Péter, a 2. Sz. Általános Iskola ta­nulója vállalta és teljesítette is a nagyobb távot, csakúgy, mint Karczag tanárnő és még néhány bátrabb női induló. Gyöngyösön a Zalka HSE sportpályáján 78-an jelent­keztek a próbára. A 35 km- es távot Sípos Gábor, az 5. Sz. Általános Iskola tanuló­ja tette meg legrövidebb idő alatt, nem sokkal előzve meg a női győztest a gyöngyös­halászi Szentirmai Máriát. A férfiak kitűnő, 1 óra 37 percet teljesítő élbolyából Liszka János hajrázott a leg­jobban. Nemcsak szervezője, de indulója is volt a ren­dezvénynek Ali István, a városi tanács sportosztály­vezetője, aki feleségével és két gyermekével együtt ke­rékpározott. A sikeres tel­jesítők között volt a gyön­gyösi Antal Gábor is. aki 8 évesen vállalkozott a kerék­páros próbára. Füzesabony­ban a 69 indulóból 54 volt a 14 éven aluliak száma. Kö­zülük is a többség a hosz- szabb távot választva 2 pontot gyűjtött. A 35 km-t Juhász László és Nyíri Sza­bolcs füzesabonyi tanulók 55 perc alatt tették meg, 10 perccel megelőzve a lányok között leggyorsabban „teke­rő” Jónás Noémit. A 60 km- en a kerecsendi Román At­tila bizonyult a legfelkészül­tebbnek, aki közel egy órá­val előzte meg a 2 óra 45 percet teljesítő első női be­futókat, a káli Kozma Ani­tát és Varga Erzsébetet. Hevesen mindössze nyolc résztvevője volt a próbának, nem számítva azt az 50 diá­kot, akik igazolvány nélkül (?) kerékpározták végig a távot. A főtéren lévő célba elsőként Pári Kálmán és Pá- ri József érkezett 1 óra 51 perc elteltével. Az egyetlen női induló Veres Erzsébet a férfiakhoz csatlakozva 2 óra 32 perc alatt hajtotta le a távot. (Hatvanból lapzártáig nem érkezett jelentés.) 1. Mannheim—Hamburg 3:11 2. VfB Stuttgart— Mönchengiaübach 2:3 2 3. Darmstadt—Hertba BSC 2:1 1 4. Oberhausen— Stuttgarter Kickers 0:0 x 5. Solingen—Nürnberg 2:11 6. St. Pauli—Saarbrücken 1:0 1 7. Ulm—Duisburg 2:3 2 8. Bürstadt—Kassel 2:11 9. FC Homburg—Hannover 3:3 x 10. Como—Milan 0:0 x 11. Lazio—Juventus 3:3 x 12. Ceseua—Pisa 2:2 x 13. Parma—Pescara 1:0 l +l 14. Campobasso—Catania 1:0 1 a VÍZILABDA OB I. Eső áztatta vereség Gerendás, a BVSC és a válogatott oszlopos tagja lóbál. Munkában az egri védelem: Búza. Gyulavári és Kiss P. (Fotó: Szántó György) BVSC—Eger SE 11—9 (4—2, 3—3. 2—0. 2—4) OB I-es vízilabda-mérkő­zés, Eger, 400 néző. V : Er­dős. Bíró. BVSC: Bors — Németh. Heltai, Gerendás 1. KISS CS. 3. Tóth S. 2. SZILECZ- KY 2. Cs: Petlyánszky 1. Petz 1, Dóczi 1. Éppel, Be- senyei, dr. Lutter. Edző: Gyarmati Dezső, Molnár Endre. Eger: Kiss — Ancsán 2. Nagy, Kelemen 1, Tóth K.. Gyulavári, BÚZA 4. Cs: Sí­ké 1. Vecseri. Vincze, Mada- rasi. Bíró 1. Edző: Pozsgay Zsolt. Gól emberelőnyből : 6 3. illetve 13 7. Négy méteresből: 1 1, illetve 0. Emberhát­rányból: 1, illetve 0. Az időjárás nem fogadta kegyeibe a két csapatot és a szurkolókat, hiszen végig a mérkőzés folyamán kitar­tóan esett az eső. Talán az álmosító levegő is tette, hogy a bajnoki címre aspiráló BVSC és a bronzéremre ka­csingató Eger összecsapása nem hozta a várt nagy csa­tát. Bár az első támadás be­fejezéseként Kelemen gólt szerzett az ESE-nek, Tóth. Szileczky és Gerendás ré­vén 3—1-re elhúztak a ven. dégek. Ezt követően dr. Sike látványos góljának tapsolt, a publikum. Elég volt egy rö­vidzárlat — Kiss rossz ütem­ben jött ki kapujából — és Dóczi az üres kapuba talált, 4—2. A folytatás valamivel kiegyensúlyozottabb játékot hozott, úgy tűnt, a hazaiak lehiggadtak, s képesek lesz­nek ledolgozni a hátrányu­kat. A negyed végén Heltai. a ráúszás után Dóczi ponto­zódott ki. és cserével vég­leg kiállt. Lényegében a har­madik részben pecsételődött meg a mérkőzés sorsa. Az egriek hibát hibára halmoz­va játszottak, kevés elképze­léssel adogattak, tolták egy­máshoz a labdát, senki sem akarta magára vállalni a lö­véssel járó felelősséget. Rá­adásul egy-egy bátortalan kapura dobásnál a célzással is baj volt. A negyed két gólját Kiss Cs. szerezte, mind a kétszer szinte ugyanarról a helyről ejtette át a labdát Kiss P. felett. Az utolsó hét percben már nem sikerült a fordítás. Igaz, hogy Ancsán egyszer. Búza háromszor is megzörgette az ellenfél háló­ját, viszont Petz két ember között is a kapuba gyömö­szölte a labdát, Petlyánszky pedig a találkozó potyagóljá­val még növelte csapata elő­nyét. A félpályáról leadott lövését, a kétségtelenül pec­hes napot kifogó Kiss P. be­védte. Az egriek ezen az esős szombati napon a várakozá­son alul szerepeltek. Egy-egy pillanatra felcsillantottak va­lamit abból a játékból, ami­re az uszoda közönsége az. eltelt idegenbeli mérkőzések eredményei alapján joggal számított. Hat kihasználatla­nul maradt emberelőny eg> ilyen kulcsfontosságú mécs­esén luxus. Ha ezzel a le­hetőséggel jobban élnek, minden bizonnyal megszorít­ják nagy hírű ellenfelüket, s talán kedvezőbben alakult volna a végeredmény is. Madrid várja a Videotont A Videotonra váró spanyol fővárosban 130 perces „hang­próbát” tartott szombaton es­te a Real szurkológárdája. A Bernabeu stadionban több mint 80 ezren voltak kíván­csiak a két örök ellenfél, a Real Madrid és a Barce­lona összecsapására. A liga kupa negyeddöntő a hosz- szabbításban sem hozott döntést. így 11-es rúgásokra került sor, amelyben 4:l-re a Madrid bizonyult jobbnak. A vendéglátók kiváló for­mában lévő kapusa, Miguel Angel két büntetőt védett ki. A madridi gárda a követ­kező összeállításban kezdett: Miguel — Chendo, Stielike, Salguero, Camancho —Sarr chis, Gallegó, Michel — But- ragueno, Santillana, Valdano. (Várhatóan a Videoton el­len is ez lesz a felállás.) A győzelem utáni percek­ben 80 ezren felállva kiabál­ták: „Resultado Videoton” — ez lesz a Videoton elleni eredmény is (4:1). „Madrid az UEFA kupagyőztes” — hirdették a feliratok ezrei. Mi sem jellemzőbb a mad­ridiak gondolkodásmódjára, minthogy a stadion körül már árulták azt a lila-fehér UEFA-zászlót, amelyen a fel­irat „Első a Real Madrid”. A szerdai döntőre készü­lő spanyol fővárosban el sem tudják képzelni, hogy vala­mi kisiklás történhet, itt már „leírták” a Videotont. Csu­pán néhány rédiókommentá- tor figyelmeztet arra. hogy bár a Real tetemes előnyre tett szert a székesfehérvári 3:0-ás győzelmével. de a mérkőzés még nincs lefutva. „Ha a Videoton teljes csa­patával tud kiállni — hang­súlyozza a Radio Nációnál — nagyon megnehezítheti dol­gunkat. Ne igyunk előre a medve bőrére.'.' M ATRA-CSOPORT Gyöngyös—Füzesabony 1—0 (0—0) Füzesabony. 500 néző. V.: Paksi. Gyöngyös: Nagy A. — Jerem. Mádi. Bársony (Szabó), Tóth Gy.. Jakab, Vajda, Vágó, Fe­renez. Soltész, Nagy G. (Pa- tics). Edző: Treiber Rudolf. Füzesabony: Bartos — Bari. Nagy. Mudriczki, Antal, Torba- vecz, Barta. Takács (Lakatos J.). Lakatos I. (Mártna), Jónás. Ba­lázs. Edző: Káló Mihály. A gól története: A 65. perc­ben Ferenez nagy erejű lövését Bartos csak a mezőnybe tudta öklözni, a labda Vajda elé ke­rült. aki a 16-os környékéről a bal alsó sarokba lőtt. Korrekt játékvezetés melleti nagy küzdelmet vívott a Lel csapat. A gyöngyösiek széleken vezetett, gyors támadásokat te­remtve, megérdemelten nyertek. A füzesabonyiak sokadik mér­kőzésüket veszítették ei ottho­nukban, a kapura vészé*./leien csatárok miatt. Jók: Jakab. Vaj­da Vágó, Ferenez, illetve tar­tós. Nagy. Mudriczki. Ifik: 6—t. Szigetváry József Bélapátfalva—St. Síküveggyár 1—1 (1—1) Bélapátfalva. 200 néző. V.:Lu- terán. Bélapátfalva : Erdős — Zsó- lyom, Patkós, Zágonyi, Józsa. Berecz P., Sasvári. Horváth (Ko­vács), Cseh (Zay). Fenyves. Ka­pui. Edző: Várallyay Miklós. Végig zuhogó esőben, vízzel borított pályán, mindkét csapat helyzetek sorát hagyta ki. Az egységesebb együttes benyomá­sát keltő Síküveggyár közelebb állt a győzelemhez. G.: Feny­ves, illetve Dóra. Jók: Erdős, Patkós, illetve Juhász, Dudás. Ifik: 0—0-nál, a befejezés előtt 30 perccel, a játékvezető villám­lás miatt lefújta a találkozói. Horváth Mihó ly Hatvan—Romhánv 7—0 (4—0) Hatvan, 600 néző. V.: Pálti. Hatvan: Takács — Lakatos, Borics, Turcsányi, Kerek. He­gyi, Gohőr, Zombori, Sváb, Ju­hász, Horváth (Kovács). Edző: Gál Béla. A gólok története: 3. perc: Juhász lefutotta a védelmet és a hálóba lőtt, 1—6. 10. perc: Ju­hász lövése a kapusról Pingi- czérire, majd onnét a hálóba pattant, 2—0 (öngól). 17. perc: Sváb elfutott a jobb oldalon, be­adását Juhász értékesítette, 3— 0. 40. perc: Juhász lövését a vé­dők kézzel hárították, a ll-est Sváb értékesítette, 4—0. 69. perc: Sváb mesteri beadásából Hegyi volt eredményes, 5—0. 61. perc: nyert a Hatvan Kovács szögletét Juhász fejelte a hálóba, 6—0. 85. perc: Sváb el­futott. beadását Kovács értéke­sítette. 7—0. A minden csapatrészében jobb Hatvan nagyszerű játékkal nyert a széteső vendégek ellen. Jók : Turcsányi, Hegyi, Zombori. Sváb. Juhász (a mezőny leg­jobbja), illetve a Romhánybói senkit nem lehet kiemelni. Szendi László Recsk—Sajó bábon y 2—1 (0—0) Recsk. 400 néző. V.: Takács. Recsk: Magyar — Danyi, Bó- di I., Maksó, Szedmák, Kolozs­vári (Forgó), Bencsik, Tóth (Bó- di II.), Bencsok. Csányi. Sza­bó. Edző: Szabó Géza. A gólok története: 53. perc: Szabó bal oldali beadását Csá­nyi fejelte kapura, a visszapat­tanó labdát a jókor érkező Ko­lozsvári a kapuba pöccintette. 1—0. 81. perc: Szabó jobb olda­li, mintaszerű beadását Forgo vágta a hálóba, 2—0. 85. perc : Kapu előtti kavarodásból Svak szépített, 2—1. A víztócsákkal tarkított pályán nem alakul­hatott ki szép játék, inkább a nagy küzdelem volt jellemző a mérkőzésen. Kiállítva : Dálnoki, a 75. percben. Jók : Maksó. Szed- mák, Kolozsvári, Bencsok, illet­ve Sziklai, Kerényi. Lipták. Ifik: 0—4. Gál Mihály További eredmények: B. Ép. Volán—Papp J. SE 1—1, Borsod- nádasd—Nagybátony 2—2, MVSC —Ganz-MÁVAG 0—5, BKV Elő­re—Edelény 2—1 (1—0). A tabella állása: 1. Ganz-M. 26 17 5 4 62-20 39 2. Hatvan 26 14 5 7 49-25 33 3. Gyöngyös 26 12 8 6 44-25 32 4. BKV E. 26 10 10 6 37-30 30 5. Papp J. SE 26 12 5 9 34-29 29 6. N.-bátony 26 10 9 7 .26-23 29 7. s.-bábony 26 11 5 10 27-22 27 8. St. Síküveg 26 9 10 7 32-33 27 9. Recsk 26 8 8 10 24-30 24 10. Edelény 26 8 8 10 32-50 24 11. B.-falva 26 4 13 9 21-34 21 12. Romhány 26 8 5 13 32-58 2t 13. B.-nádasd 26 7 6 13 33-39 2o 14. B. Ép. Volán 26 4 12 10 21-29 20 15. MVSC 26 7 6 13 22-41 20 16. F.-abony 26 6 7 13 25-36 19 — * — A labdarúgó NB II. vasárnapi eredményei: Keszthely—Dunaúj­város 0—0, Váci Izzó—D. Kini­zsi 2—d, 22. Sz. Volán—Nagyka­nizsa 0—2, Baja—Metripond 1—i, Kazincbarcika—Siófok 0—l, Ba­kony Vegyész—Tapolca 7—6, Sopron—Ózd 3—1, Szekszárd— DVTK i—i, Salgótarján—Bp. Vo­lán 8—t. Nyíregyháza—Szolnok •—1.