Népújság, 1982. augusztus (33. évfolyam, 179-203. szám)

1982-08-17 / 192. szám

6 NÉPÚJSÁG, 1982. augusztus 17., kedd Jó mérkőzés - hazai vereséggel ^ j9i»ai mÜZSB I# Kiss T. fejesgóljával az egriek szerezték meg a vezetést • (Fotó: Szántó György) rúgott el, az Feketét találta mellbe, aki élve a lehető­séggel, a kiindult kapus mellett a hálóba továbbított, 2—1. A 86. percben nyílott az utolsó egyenlítési lehető­ség a piros-kékek előtt, ek­kor Kiss átadását Horváth mesterien emelte kapura, de Kovács bravúrosan ütöt­te a labdát a kapu fölé. Nagy érdeklődés előzte meg a két csapat találkozó­ját. A megkülönböztetett fi­gyelem annak szólt, hogy Egerben a volt NB I-es Vo­lán szereplése „eseménynek” számit, ugyanakkor azt is szerették volna látni a szur­kolók: saját átszervezett csapatuk első hazai össze­csapásán mire képes? Az egrieknek a több mint egy­éves hazai veretlenségük megőrzése is a tétek közé tartozott. Nos, a szurkolók nem csa­lódtak, csak az eredmény­ben, mert jó iramú, izgal­mas és fordulatokban gaz­dag mérkőzést láttak. A fő­városiak kezdtek jobban, 20 percen át tűz alatt tartották Bartos kapuját, majd aztán kiegyenlítődött a találkozó. Az egriek is bátrakká vál­tak, gólt is elértek. Fordulás után sem lan­kadt a játékkedv, ekkor viszopt már látszott, hogy összjátékban, tudásban a fővárosiak jobbak. Nagyobb rutinjukat aztán érvényesí­tették is, amikor az egri védelem két nagy hibát kö­vetett el. Győzelmük sze­rencsés, de megérdemelt. Egyénileg Bartosnak lát­ványos védései is akadtak, a gólokért nem hibáztatható. A védelemben Zágonyi egy­szerű eszközökkel, jól játszott; hasonlókat lehet elmondani Birincsikről is. Zsidóinak három nagy hibája akadt, ebből két gól született. Pat- varos szokott teljesítményét egy nagy hibája rontotta le. Középen Csepregi kitűnően mutatkozott be új egyesü­letében, a mezőny legjobb­jának bizonyult. Móricznak és Bartának küzdőkedve di­csérhető, sajnos túl sokat cipelték a labdát. Elöl Pécsi jeleskedett. Kiss Tibornak gólja szép volt, de viszony­lag passzívnak tűnt, mint ahogy nem tudta azt a tel­jesítményt nyújtani Tabár sem, mint amit elvártak volna tőle. A csereként be­állt Horváth új színt vitt a szárnyjátékba, sajnos hely­zeteit ő sem tudta értéke­síteni. Fazekas István Az NB II. további ered­ményei: Dorog—Nagykanizsa 4—1 (0—1), SZEOL AK— Özdi Kohász 2—1 (1—0), Szekszárdi Dózsa—Debreceni Kinizsi 1—0 (0—0), Nagybá- tony—Salgótarjáni TC 3—2 (1—0), Kecskeméti SC—Sió­fok 2—0 (0—0), 22. sz. Vo­lán—Ganz MAVAG 3—1 (2 -ni), Sopron—Tapolca 1—1 (0—0), Kazincbarcika—Hód­mezővásárhely 4—2 (2—1), Keszthelyi Haladás—Baja 3 —2 (1—0). Az NB D. állása: 1. Dorog 2 1 h — 5-2 3 2. 22. Volán SE 2 1 1 — 3-1 3 3. Tapolca 2 1 1- 2-1 3 Volán SC 2 1 1 — 2-1 3 5. Salgótarján 2 1 — 1 5-3 2 6. Kecskemét 1 1 — — 2-0 2 7. Debr. Kinizsi 2 1 — 1 3-2 2 Nagybátony 1 1 — — 3-2 2 9. Kazincbarcika 2 1 — 1 5-5 2 10. Baja 2 1 — 1 3-3 2 Siófok 2 1 — 1 3-3 2 12. SZEOL AK 2 1 — 1 2-2 2 13. Keszthely 2 1 — 1 4-5 2 Nagykanizsa 2 1 — 1 4-5 2 15. Hódm. MSE 2 1 — 1 3-4 2 16. Szekszárd 2 1 — 1 2-3 2 17. Ózd 2 — 1 1 2-3 1 18. Sopron 2 — 1 1 1-2 1 19. Eger 2 — — 2 1-3 — 20. Ganz-MAVAG 2 — — 2 1-6 — Győzteseink: Hatvan, Gyöngyös, Bélapátfalva Volán SC—Eger SE 2—1 (0—1) NB II-es labdarúgó-mér­kőzés, Eger, 4500 néző. V.: Divinyi (Szilágyi, Kurmai). Volán SC: Kovács L. — Hámori, Dunai, Sebők, Már­kus — Ebedli (Krómer a 74. percben), Hatvanger, Fo­rintos — Nyúl, Magos, Fe­kete. Edző: dr. Lakat Ká­roly. Eger: Bartos — Birincsik, Zsidai, Patvaros, Zágonyi — Barta, Móricz, Csepregi — Tabár (Horváth a 60. perc­ben), Kiss T., Pécsi. Edző: Szentmarjay Tibor. Kánikulai hőségben a ven­dégek erőteljesen kezdtek, már a 3. percben egy gyors jobb oldali támadás után Nyúl hatalmas lövését Bar­tos a bal felső sarok elől ütötte szögletre, majd a 7. percben Hatvanger öt mé­terről fordulásból leadott bombáját tette ártalmatlan­ná az egri kapuvédő. Az el­ső egri támadás a 28. perc­ben futott a pályán: Tabár két csel után elment a jobb oldalon, kecsegtető hely­zetben adott középre, de Kiss T. lökött, s szabadrú­gással folytatódott a játék. A 30. percben Csepregi egyedül tört előre, a 16- osról leadott labdáját Ko­vács látványosan hárította. A 35. percben váratlanul esett a hazaiak vezető gólja. Barta futott a bal oldalon, élesen lőtte középre a lab­dát, amelyet Kiss T. közel­ről védhetetlenül fejelt a léc alá, 0—1. A 40. percben egyenlíthettek volna a ven­dégek, Patvaros rosszul adott haza, Fekete elcsípte, kicselezte a kapust is, majd a berobbanó Patvarosba vágta a labdát. SZÜNET UTÁN a 48. percben Pécsi futtából a kapu fölé lőtt, majd az 55. percben Forintos fordu­lásból a 16-osról a felső ka­pufát találta el. A főváro­siak a 65. percben egyenlí­tettek: Zsidai a gólvonal előtt egy méterre kivárt, nem rúgta el a labdát, és a berobbanó Nyúl közelről a hálóba továbbított. 1—1. Támadott az Eger. A 75. percben Horváth ügyesen fordult le védőjéről, a 11-es pontról laposan a jobb sa­rok mellé lőtt. Egy perc múlva ugyanő nagy erővel félmagasan a bal sarok A 76. percben.viszont eldőlt a mérkőzés sorsa: egy előre­vágott labdát Zsidai későn MÁTRA-CSOPORT A területi labdarúgó-baj­nokság első fordulójában a hevesi csapatok a megye határain belül szerepeltek. A legutóbbi bajnokság ezüstérmese, a Hatvani KVSC magabiztos játékkal fektette kétvállra a Recski Ercbányászt. A Bélapátfalva második félidei gólerős já­tékával megérdemelten nyert a Borsodi Bányász ellen. Az NB II-ből kiesett Gyöngyös csak nagy küzde­lemben tudta otthon tar­tani a két pontot az újonc Pásztóval szemben. Az első forduló mérkőzéseiről tudó­sítóink a következő jelen­tést küldték: Hatvan—Recsk 4—1 (3—0) Hatvan, 800 néző. V.: Bognár. Hatvan: Takács — Földi, Bóna, Nyéki (Hegyi), Go- hér, Ács, Futó (Nagy), Hor­váth, Juhász, Tómács, Kerek. Edző: Szalai Miklós. Recsk: Kovács — Martis, (Bálák), Megyesi, Bódi I., Maksó, Tóth, Szabó, Percze, Ambrus (Kolozsvári), Bódi II., Bencsok. Edző: Nagy Vilmos. 2. perc: Futót a védők 18 méterre a kaputól felvágták. A felálló sorfal felett Bóna ügyesen a sarokba csavarta a labdát, 1—0. 12. perc: egy előreívelt labdát Juhász le­kezelt, és egyből a hálóba továbbított, 2—0. 28. perc: Horváth a fél pályán jó át­adást kapott, lefutotta a védőket és a kimozduló ka­pus mellett szép gólt lőtt, 3—0. 60. perc: a csereként beállt Kolozsvári jó cselek­kel tört be a kapu előteré­be és a vetődő Takács mel­lett közelről a hálóba lőtt, 3—1. 65. perc: az előretörő Acs jó labdát kapott Hegyi­től, és a kifutó kapus mel­lett a hálóba helyezett, 4—1. A gól után Bencsok rekla­málásért sárga lapot ka­pott, két perccel később pe­dig Bódi lí.-tőt ugyancsak reklamálásért a játékvezető kiállította. A látottak alap­ján a hazai csapat jobb tá­madójátékával még nagyobb arányban is nyerhetett vol­na. Jók: Ács, Futó, Juhász, illetve Bódi I., Kolozsvári. Keresztfalvi Ferenc GYÖNGYÖS—PÁSZTÓ 2—1 (0—1) • Gyöngyös, 600 né?ő. V.: Lója I. GYSE: Szőke — Szalai, Nagy L., Bársony, Szabó, Jakab (Vá­gó), Ferencz, Tóth, Csomány, Ullmann, Skublics (Skoda). Ed­ző: Schédl József. A nagy hőség és áz idény ele­ji forma különösen rányomta bélyegét a találkozóra, s emiatt jobbára csak unatkozott a szép számú gyöngyösi közönség. A 41. percben Szalai, az 58-ban pedig Bedő sárga lapot kapott. A 62. percben a pásztói Nagyot a játékvezető kiállította, összegez­ve a látottakat, megállapítható, hogy a volt NB II-es Gyöngyös a tavaszról áthozta idegességét a területi bajnokságba is, ezért sa­ját maga számára megnehezítet­te a mérkőzést, amelynek ered­ménye reális. G.: Csomány, Sko­da, illetve Nagy L„ (öngól). Jók: Vágó, Nagy L„ Szabó, Fe­rencz. Szkocsovszky Tibor BÉLAPATFALV a—borsodi BÁNYÁSZ 3—1 (1—lő Bélapátfalva, 600 néző. V.: Gás­pár. Bélapátfalva: Erdős — Zay, Fo­dor, Sasvári, Józsa, Kovács, (Zsólyom), Berecz, Pócsik, Ka­pui, (Cseh), Patkós, Hajdú, Ed­ző: Várallyay Miklós. A végig jó iramú mérkőzésen a hazaiak kezdeményeztek töb­bet, s jobb helyzetkihasználá­saikkal megérdemelten nyertek. G.: Patkós 2, Sasvári, illetve Székely. Jók: Erdős, Józsa, Pat­kós, Pócsik, illetve Palágyi, Sza­lai. Horváth Mihály További eredmények: Borsod- nádasd—Vác 2—1, Olefin SC— Edelény 1—2, Miskolci VSC—H. Papp J. SE 1—5, Lehel SC—Ba­lassagyarmat 4—3, Borsodi Vo­lán—St. Síküveggyár 2—1. = Fogathajtó-VB - aranyak nélkül Bárdos volt a legjobb . magyar Ezúttal úgy fejeződött be a négyes fogatok ez évi leg­rangosabb versenye, hogy a dobogó legfelső fokán nem jutott hely a magyaroknak. A hollandiai VI. négyesfo- gat-hajtó világbajnokság a rendező ország teljes sikeré­vel zárult. Egyéniben Tjeerd Velstra elhódította a világ- bajnoki címet a gyöngyösi Bárdos Györgytől, aki most ezüstérmesként végzett. Csa­patban is Hollandia (Velstra, Gorenewoud, Chardon) bizo­nyult a legjobbnak, Magyar- ország (Bárdos, Muity, Ju­hász és Nagy-Britannia előtt. A magyar együttes legered­ményesebb hajtója két ezüst­érmével Bárdos volt, aki csupán gyengébb díjhajtása miatt veszítette el több éves VB- és EB-veretlenségét. Az újonc Juhász László egyéni bronzérmes teljesítménye kellemes meglepetés volt. Dr. Várady Jenő szövetsé­gi kapitány gyorsmérlege: „Tudom, a közvélemény megszokta már az elmúlt évek világversenyei során, hogy menetrendszerűen szál­lítjuk a két aranyérmet. Tu­domásul kell azonban ven­nünk, hogy ellenfeleink fel­nőttek hozzánk, ők is tisztá­ban vannak a sportág leg­nehezebb fogásaival. A díj­hajtásban elszenvedett hát­rányunkat csak csökkenteni tudtuk a második és harma­dik versenynapon a győztes hollandokkal szemben. Rajt a szorítóban Hétfőn délután megérkez­tek Egerbe, a Dobó István nemzetközi felnőtt egyéni ökölvivó-emlékverseny résztvevői. A külföldi veze. tők részére még az est fo­lyamán a Kemény Ferenc Sportcsarnok tanácskozó- termében technikai érte­kezletet tartottak. A prog­ram ma, kedden 17 órakor az ünnepélyes megnyitóval folytatódik, majd a selej­tező mérkőzésekre kerül sor. ÚSZÓ OB Ezüstök, bronzok Az úszó OB hét végi eredmé­nyei: Férfiak. 4X100 m vegyes­váltó: 3. Eger SE (Lőrincz, Nagy, Urbán, Herczeg) 4:12.63. 200 m mell.: 4. Nagy 2:36.49. Nők. 200 m hát: 3. Fodor 2:21.12, 6. Bartha 2:28.95. 4X100 m gyors- váltó: 2. Eger SE (Molnár, Bar­tha, Havasi, Fodor, 4 :ll.36. 400 m gyors: 3. Fodor 4:34.48. 100 m hát: 2. Fodor 1:06.14 . 200 m mell: 6. Ujjadi 2:52.78. A vasárnapi versenynapot a Népsport hasábjain Visontai Jó­zsef kommentálta. Így: — Wladár Sándor úszása háton (100 m: 57.12) és vegyesen (400 m: 4:27.46) is olyan volt szá­momra, mint egy zenekedvelő­nek Beethoven IX. szimfóniája — mondta az Eger SE vezető edző­je. — Muzsikál a mozgásai El­lenfél nélkül úszta a kitűnő időket, s ez a jövő szempontjá­ból igen biztató. Kellemes szín­folt volt a Vasas úszólányainak előretörése, nélkülük a bajnok­ság negyedik napja és egésze is szerényebb lett volna. Szereplé­sük emelte a színvonalat, s bizo­nyította, hogy élni tudtak a kapott lehetőséggel, nagyon jól használják ki az Istvánmezeí úti fedett uszodát. És ha már a le­hetőséget említettem nem me­hetek el szó nélkül a mi hely­zetünk mellett... Az egri úszó­sport azért esett vissza, mert olyan uszodánk sincs, mint ami­lyen elődeinknek ötven évvel ez­előtt volt... Nagy küzdelemben nyert Kassa az ESÉ ellen. Képünkön: Gyulavári próbálja bevenni a torna legeredményesebb kapu­sának, Juraj Kulinak bálóját (Fotó: Szántó György) A Vasas Izzó nyerte Vasárnap újabb hat mér­kőzéssel befejeződött az Ag- ria ’82 nemzetközi vízilab­datorna Egerben. A három­napos versenyt a Vasas Iz­zó legénysége nyerte, így a tavalyi tornagyőztes meg­védte címét. , A győztes csapat tagjai: Merész, dr. Lutter, Szepesi, Tóth, Halmai, Keszthelyi, Horváth, Szórádi, Maklári, Ocskó Nemecz, Kaiser, Haj­mást, Edző: dr. Martin György, Gulyás Zoltán. Eredmények: Bp. Vasas Izzó—Ű. Dózsa 10—8 (4—2, 2—4, 3—1, 1—1). V: Pék, Kovács. G: dr. Lutter 3, Keszthelyi 2, Tóth, Maklári, Halmai, Horváth, Kaiser, ill. Németh 2, Varga 2, Wolf 2, Radnóty, Gáspár. Szolndk—FTC 10—9 (3—2, 2—3, 2—3, 3—1). V: Schlos­ser, Székely. G: Bogdán 4, Lengyel 4, Bors, Hasznos, ill. Fehér 2, Udvardi 2, Marnitz 2, Szollár 2, Pá­linkás. Kassa—Eger SE 9—8 (2— 1, 3—2, 2—2, 1—2). V: Pék, Schlosser. G: Hráta 4, Ba- cik 3, Jaska, Vidmanszki, ill. Vincze 3, Búza 3, Danes, Madarasi. Vasas Izzó—Kassa 12—12 (5—1, 3—3, 0—3, 4—5). V,: Pék, Kovács. G: dr. Lutter 4, Keszthelyi 4, Maklári 4, ill. Hráta 6. Szalonna 2, Ba­rik, Polacik, Czirják, Vid- manski. Újpesti Dózsa—FTC 14— 12 (3—3, 3—6, 4—2, 4—1). V: Schlosser, Székely. G: Varga 6, Pál 2, Németh 2, Wolf, Gáspár, Kiss, Mátsik, ill. Szollár 4, Bujka 4, Pá­linkás 3, Udvardi. Eger—Szolnok 14—13 (2— 4, 4—2, 6—3, 2—4). V: Pék, Schlosser. G: Danes 4, Vin­cze 3, Búza 2, Kelemen 2, Nagy 2, Madarasi, ill. Hasz­nos 5, Tóth 3, Bogdán 2, Lengyel, Sóskúti, Cseh. (A szombat délutáni ered­mények: Szolnok—Kassa 11 —8 (!), V. Izzó—FTC 20—12, Eger SE—Ü. Dózsa 13—11. Az egri góldobók: Danes 3, Gyulavári 3, Búza 2, Eged 2, Nagy, Veeseri Vincze.) Az Eger SE együttese Pozsgay Zsolt edző várako­zásának megfelelően érmes helyezést szerzett, helyen­ként kifejezetten jól játszott. A torna legjobb mezőny- játékosának járó különdíjat Keszthelyi Tibor (Vasas Iz­zó), a torna legjobb kapusa tiszteletdíjat Juraj Ku la (Kassa) kapta. A legsport­szerűbb csapatnak Szolnok bizonyult. A díjakat Farkas Lajos, a Heves megyei Űszó- vizilabda Szövetség főtitká­ra adta át. A torna végered­ménye: 1. Vasas Izzó 9, 2. Kosice 6, 3. Eger 6, 4. Ü. Dózsa 5, 5. Szolnok 4, 6. FTC 0 pont. Színvonalas rendezés Rajt után, ... ki erre, ki arra Párád térségében — mint arról hírt adtunk — népes nemzetközi mezőny rajtolt a tájfutó Dobó István emlék- versenyen. Hét ország mint­egy négyszáz versenyzője technikás pályán, csaknem végig szálerdőben futha­tott, a pályakitűzők, Boros Zoltán és Veres Imre jóvol­tából. A hangulatos rende­zés érdeme a Heves megyei Tájékozódási Futó Szövet­ség, a versenybíróság el­nöki teendőit Lénárd Miklós látta el. A szövetkezeti válogatot­tak versenyében: 1. Cseh­szlovákia 2. Lengyelország, 3. Románia, 4. Magyaror­szág, 5. Bulgária. A férfi felnőttek egyéni versenyé­ben a román Kligor szerezte meg, meglepetésre, az első helyezést, a nőknél Hídvégi (QSC) győzött. Az Egri Spartacus utánpótlás ver­senyzői* jól szerepeltek. N 12: 1. Lovasi Katalin. F 12: 3. Bátor Szilárd. N 15: 3. Csillag Vera... 7. Frank, 9. Csillag K. A legeredményesebben szereplő szakosztály, a bu­dapesti Gépipari Spartacus a Heves megyei KISZ-bi- zottság vándordíját nyerte el, amelyet Szántó Márton titkár adott át. Színvonalas, jó versenynek minősítette a Dobó Kupát Balogh Ta­más, az országos szövetség főtitkára is. 1. Dorog—Olajbányász 4—1 1 2. Kazincbarcika— Hódmezővásárhely 4—2 1 3. Sopron—Bauxitb. l—l x 4. Eger—Volán SC 1—2 2 5. Salgótarján—Nagyb. 2—3 2 6. Szekszárd—D. Kinizsi 1—0 1 7. Keszthely—Baja 3—2 1 8. SZEOL AK—Ózd 2—1 1 9. BKV Előre—Érd 0—0 x 10. Oroszlány—Rákóczi SE 1—0 1 11. Ráckeve—BVSC 1—2 2 12. KKFSE—Budafok 2—2 x 13. Mezőfalva—Ikarus 3—3 x + 1 14. EGSZOV—Esztergom 2—1 1 A totó nyereményei: 13 + 1 találat (1 db)=l 402 432 Ft, 13 ta­lálat (2 db) =841 459 Ft, 12 talá­lat (145 db) =7738 Ft, 11 találat (2936 db) =382 Ft, 10 találat (25 118 db) =67 Ft.