Népújság, 1978. szeptember (29. évfolyam, 206-231. szám)

1978-09-26 / 227. szám

Eger SE—H. Szabó L. SE 3—0 (1—0) Mezőtúr, 1100 néző. V.: Tóth. ESE: Kakas — Patvaros, Zsidai, Veigl, Lengyel (An­tal, a 9. percben) — Csuhay. Barta, Zagonyi, Pócsik (Fegyverneki, a 65. percben) — Mirtha, Dudás. Edző: Bánkúti László. Szabó SE: Mer ley — Dá­vid, Sólyom, Tihanyi, Ta­kács B. — Vozár, Cserháti, Batári — Kelemen (Papp, a szünetben), Vágó (Takács P., a 70. percben), Kupcsok. Ed­ző: Bencsik Gyula. Nagy iramban kezdtek a hazaiak, az első percekben számos rohamot vezettek Ka­kas kapuja felé, ám a nagy rohanásban ezek a kombi­nációk nem voltak átgondol­tak, így az egri védelem biz­tosan hárított. A 9. percben egy sajnálatos sérülés kö­vetkezett, amikor Cserháti és Lengyel összefutott. Az egri játékos olyan szerencsétle­nül esett, hogy már nem tud­ta folytatni a játékot. Hon­véd-támadások közepette vá­ratlanul esett az egri csapat gólja: Dudás a 22. percben szabadrúgást végzett a 16-os oldalvonalától, és a kapu előtti kavarodás során Mártha talált közelről a há­lóba, 1—0. Továbbra is tá­madásban maradt a bekapott gól ellenére a mezőtúri gár­da. A 27. percben Vozár, Ke­lemen, Vágó adogatás után Kakas bravúrjára volt szük­ség, hiszen a jobb felső sa­rok előtt ütötte szögletre a labdát. Ezt követően az egri védelem nemegyszer sikere­sen állította lesre a hazai tá­madókat. SZÜNET UTÁN a hazaiak lendülete elfo­gyott, az Eger SE került fö­lénybe. A vendégek rutino­san, magabiztosan őrizték előnyüket, s ha ellentáma­dásra lehetőség adódott. Zá- gonyi, Mártha vagy Dudás azonnal bajt kevert. A 75. percben Barta nagy lövése szállt a mezőtúri kapu mel­lé, úgy, hogy közben egy vé­dőt is érintett. A szögletből * Dudás ívelt kapu elé, és a szemfüles Barta a védők gyű­rűjében fejelt a kapuba, 2—0. Mezőtúron szép számú kö­zönség volt kíváncsi a kct csapat összecsapására. A? esélyesebbnek az Eger szá­mított és a látottak alapján beigazolódott a várakozás. A biztos győzelmet arató ven­dégek elsősorban annak kö­szönhetik sikerüket, hogy a kezdeti időkben nagy sebes­ségre kapcsoló Honvéd- együttessel lépést tudtak tartani. A második félidőre a mezőtúri gárda kifulladt, igaz az Eger is kiengedett, de a két pont sorsa nem voll vitás. Egyénileg Kakas ezúttal a csapat erőssége volt, hátul Patvaros, Zsidai és Veigl is jól 'szűrte meg a támadáso­kat. A középpályás sor érde­me, hogy sikerrel fékezte meg az ellenfél rohamait. Elől Dudás volt a legjobb, de Mátrha és Barta is állan­dó gólveszélyt jelentett. Palágyi Béla Csak az Eger tudott győzni l/i* M F il * Kozonsegsiker is Badi, Lakatos, Tőzsér, Jan- kovics — Szabó, Bodonyi. Edző: dr. Puskás Lajos. Gyöngyös: Kováés — Ki­rály, Adonyi, Ács, Juhász — Kelemen, Ullmann (Vágó, a 78. percben), Horváth (Gal- góczi dr., a 78. percben) — Ferencz, Gábor, Bányai. Ed­ző: Czimmermann[ lyula. Hazai gólhelyzettel kezdő­dött a találkozó. A 30. má­sodpercben Horváth átemelt a kifutó kapus fölött, Fe­rencz a labdát kapura fe­jelte, de a pöttyest a gólvo­nalról kivágták a debreceni védők. A 6. percben Acs, majd később Ferencz hibá­zott ígéretes helyzetben. A 15. percben váratlanul szer­zett vezetést egy gyors táma­dás végén a DMTE: Bodonyi 12 méterről lőtt a jobb sarok­ba, 1—0. A 35. percben egyenlítési alkalmat szalasz­tott el a Spartacus csatára Gábor, amikor közelről a vetődő Magyarba lőtte a labdát. A MÁSODIK FÉLIDŐBEN is többet rohamozott a Spartacus. Az 50. percben Ferencz jobb oldali szöglete nyomán Horváth a védők közül fejelt a hálóba, 1—1. Az egyenlítésnek nem sokáig örülhettek a szurkolók, mert a 60. percben nagy védelmi hiba után ismét a DMTE labdarúgói ölelkeztek: a Ko­vács kapusról kipattanó lab­dát Badi 10 méterről helyez­te az üres kapuba, 2—1. Há­rom perccel később — szög­letrúgást követően — Gábor fejese a kapufán csattant. Támadott a Spartacus, de fölénye meddő volt, sőt a 88. percben tovább növelte elő­nyét a vendégcsapat: Bodo­nyi két védő között 14 mé­terről lőtt a hálóba, 3—1. Ismét beigazolódott egy labdarúgó örökigazság, hogy a gólhelyzeteket büntetlenül nem lehet kihagyni. A mér­kőzés nagy részében a ven­dégek térfelén pattogott a labda, de a gyöngyösi tá­madókból most is hiányzott az a plusz, az az akarati té­nyező, ami az NB II-ben már elengedhetetlen, ha egy csapat eredményesen akar szerepelni. A DMTE-nek fele annyi helyzete sem akadt a 90 perc során, de támadóik határozottsága a biztos győ­zelmet jelentette számukra. Ezen a mérkőzésen nemcsak a gyöngyösi támadók gyen­gélkedtek. hanem a Sparta­cus védelme is inkább „át­járóházra’’ emlékeztetett. Egyénileg csak Király, Acs és helyenként Gábor teljesít- ■ ménye érdemel dicséretet. Szkocsovszky Tibor A keleti csoport további eredményei: Kazincbarcika— Leninváros 2—1, DVSC— Hódmezővásárhely 0—0, Szarvas—Borsodi Bányász 1 —1, Papp J. SE—Lehel SC 3—2, Békéscsabai TASK— Szolnoki MÁV 2—0, Ózd— MVSC 2—0, Nyíregyháza— Kisvárda 3—1, SZMTE— , Gyula 6—0. A középcsoport­ban újabb győzelmével a Kecskeméti SC került az él­re, jobb gólkülönbségével megelőzve az ugyancsak 12 pontos Kossuth KFSE-t. A nyugati csoportban 14 pont­tal vezet a Pécsi VSK. Az NB 11 keleti csoportjának ál­lása: 1. DVSC 2. Ny.-háza 3. SZMTE 4. K.-bardka 5. Papp J. SE 6. DMTE 7. Ózd 8. Eger SE g 1 6 1 8 1 9. H.-vásárhely g 10. Br TASK 8 11. szarvas 8 12. Gyula 8 13. Leninváros 8 14. Lehel SC 15. Szabó L. SE 16. Gyöngyös 17. Borsodi B. 18. MVSC 19. Szó. MÁV 20. Kisvárda 1 7 1 13— 3 13 1 11— 2 13 1 29—12 13 2 26— 8 12 1 20— 9 11 1 14— 7 11 1 8— 4 11 2 15— 8 10 2 16—14 10 3 19—14 9 S 19—11 I 3 8—15 8 9—12 7 9—10 8 7—10 5 6—19 5 4—17 3 4— 16 2 5— 18 2 5—20 1 Vízilabda Vezetés a második negyedig Nem szereztek pontot ezen a hét végén az Eger SE OB I-es vízilabdázói. Mindkét ta­lálkozón vezettek, ső;t két­gólos előnyük iS volt, de az ellenfelek mindkétszer fordí­tottak az eredményen. Bp. Spartacus—Eger SE 4—3 (1—1, 1—2, 1—0. 1—0) Budapest, 1000 néző.. V.: Brandi, Puskas. Spartacus: Molnár — dr. Magas, Deák, Barsi, Szilva­sán, Kemény, Somossy. Cse­re: Barna, Major. Edző: Bol- váry Antal. Eger: Lipovics — Székely, Kelemen, Vecseri, Gyulavá­ri, Hadobás, Kovács T. Ed­ző: Pozsgay Zsolt. A gólok sorrendje: Székely (e), Somossy (e),* Székely (e), Hadobás, Kemény (4 m), So­mossy (e), Deák (e). Az Eger szerezte meg a vezetést emberelőnyből, majd hasonló helyzetből egyenlített a Spartacus, mi­közben a kapusok mindkét oldalon bemutattak i két szép védést. A második negyed­ben folytatta jó játékát az egri csapat, igaz ekkor Mol­nár emberelőnyben hárította Székely egyik lövését, de aztán sikerült az előnyt ki­használni, sőt szép lefordu­lást követően Hadobás akció­gólt lőtt. Somossy előbb a kapufát találta el,. aztán Ke­mény büntetőből szépített. A harmadik játékrészben Lipo­vics hárított egy 4 méterest, de a Spartacus így is egyen­líteni tudott emberelőnyből, míg az Eger kihagyta ezt a lehetőségét, Hadobás a ka­pu torkából fölé lőtt, s végül a hazaiak a győztes gólt is megszerezték Deák révén, is­mét előnyből. Az egriek közül Lipovics kitűnően védett, Székely és Kelemen remek szerelések­kel tűnt ki, Hadobás pedig akciógóljaert érdemel di­cséretet Vasas Izzó—Eger SE 6—5 (1—2, l-r2. 3—0, 1—1) Eger, 600 néző. V.: Königh, Kiss. Izzó: Bedő. — Molnár, Hidvégi, Lutter, Keszthelyi, Szeri, Győré. Csere: Nagy, Egy emberelőnyös helyzet a sok közül. A labda Kovács Tamás kezében (Fotó: Szántó György) Nemecz, Szórádi. Edző: Dö­mötör Zoltán. Eger: Lipovics — Székely, Kelemen, Vecseri, Gyulavá­ri, Kovács R., Kovács T. Csere: Dióssi. Edző: Pozsgay Zsolt. A gólok sorrendje: Kele­men (e). Székely (4 m), Lut­ter, Gyulavári, Keszthelyi, Székely (e), Molnár, Molnár (e), Keszthelyi (e), Nagy, Ve­cseri. Remekül kezdtek a hazai­ak, méltán szereztek kétgó­los vezetést, aztán Lipovics elmélázott és Lutter távolról szépített. Az Izzó ekkor ki­hagyott egy emberelőnyt. A második negyed elején egy­perces tiszteletadással emlé­kezett a közönség és a két csapat a közelmúltban el­hunyt dr. Gyulavari Endré­re, az Egri Dózsa volt vízi­labda-szakosztály vezetőjére, akinek személyében Gyula­vári Zoltán, az ESE játékosa, édesapját gyászolja. Két ügyes, szemfüles akció­gól következett, majd kiha­gyott egri emberelőny után a másodikat Székely gólra váltotta. Hogy a harmadik negyedben az Izzó fordított, az az egrieken is múlott, Szé­kely kapufára lőtt egy 4 méterest. Molnár végleges kipontozása, majd az utolsó negyedben Nagy végleg, cse­rével történt kiállítása sem volt elég a hazaiaknak, hogy legalább az egyik pontot megszerezzék. Egymás után hagyták ki helyzeteiket, s bár még a befejezés előtt 10 másodperccel lett volna al­kalom, hogy emberelőnyüket kihasználják, Székelyt a lö­vés pillanatában 1 a víz alait megnígta Keszthelyi, a lab­da a kapu mögé hullott és maradt az eredmény. . Jobb összpontosítással mar a találkozó elején eldönthet. íe volna maga javára az eredményt az egri csapat. A harmadik negyedtől védeke. zésben és a helyzetek kihasz. Hálásában egyaránt vissza. esett az Eger, így ezért a ve.- reségért csak marjukat okol. hatják a játékosaié, akik kö­zül Gyulavári és Kelemen játszott átlagon felül. A vízilabda OB I. állása: DMTE—Gyöngyösi Sp. 3—1 (1—0) Gyöngyös, 2200 néző. V.: Varga J. DMTE: Magyar — Dinya, Csíki, Bőzsöny, Vékony — SfcSP, »epVMnner feedS Atlétikai „fesztivál" Hatvanban Nagy érdeklődés mellett, 35 egyesület (!) 187 verseny­zőjének részvételével ren- dezték meg Hatvan város, ezúttal harmadízben kiírt bajnokságát. A szlovák BZL Ruzomberok és a ZVL Zi- lina szakosztályainak rész­vétele nemzetközivé avatta a Hatvani Kinizsi rendezvé­nyét. A versenyt Pádár Béla a városi sportfelügyelőség vezetője nyitotta' meg, az at­létákat pedig Benkő Ákos, & rendező sportkör atléta-ed­zője. a városi szakszövetség elnöke köszöntötte. A ver­senyszámok közül az erős keresztszél a rövidsprint versenyzők eredményeit nem befolyásolta, de a körben futó számoknál már sokat rontott. A mezőny nemcsak számban volt nagy, hanem egy-két kiválóság is jelle­mezte. Itt volt a csehszlo­vák női gerelyhajító csúcs­tartó (rekordja 59,12 m) Ele­na Burgarova, a hazaiak kö­zül az ismertebb nevek: Er­délyi György gerelyhajító. Pál Ilona középtávfutó, Mu­rányi János diszkoszvető és Cziffra Zoltán hármasugró. A verseny eredménvei. NŐK: 100 m: 1. Pál Ilona (H. Kinizsi) 11.8, 2. Bottyán (H. Kinizsi) 12,3. 3. Tóth V. (Heves) 12,6, 4. Kabszova (BZL Ruzomberok) 12,7, 5. Danyiskova (ZVL Zilina) 12.7, 6. Kovács A. (Eger SE) 12.8, 7. Szabó É. (Heves) 12.9. 400 m: 1. Pál Ilona 55,3. 2. Bányai (Heves) 58,5. 3. Da- nyiskova 61.3. 1500 m: 1, La­if dányí Péterné (Soroksári VOSE) 4:38,3, 2. Fedőmé (Szolnoki MÁV) 4:44,8, 3. Sztekharnyansizka (BZL Ruzomberok) 4:56,2..., 6. Fózer (H. Kinizsi) 5:10,3. 4x100 m váltó: 1. H. Kinizsi (Horváth, Pál, Bottyán, Ba­logh) 51,3, 2. Heves 51,7. Távolugrás: 1. Tóth Vera (Heves) 573, 2. Molnár (Sző. MÁV) 559, ü. Komáromi (STC) 515 cm. Diszkoszve­tés: 1. Papp Teréz (FTC) 49,50, 2. Varga (FTC) 44,32, 3. Dorogi (Szó. MÁV) 40,30, 4. Borbély (Egri TK) 40,10, 5. Tóthné (H. Kinizsi) 37,20, 6. Antal (GYESE) 35,60, 7. Pintér (GYESE) 33,10 m. Gerelyhajitás: 1. Burgarova Elena (BZL Ruzomberok) 49,40, 2. Rákóczi (Csepel) 48,54, 3. Kispál (MVSC) 46,62 m. FÉRFIAK. 100 m: 1. Ko­rona László (Bp. Spartacus) 10,6, 2. Sztankovics (Heves) 11.2, 3. Sághi (H. Kinizsi) 11.3, 4. Tóth D. (H. Kinizsi) 11.3, 400 m: 1. Szedmák At­tila (Vasas) 49,7, 2. Polita (BKV Előre) 51,2. 3. Farkas (S. VOSE) 52,3. 400 m gát: 1. Szedmák Attila 53.9, 2. Takács J. (Vasas) 55,8, 3. Vörös (BKV Előre) 58,6. 1500 m: 1. Dunai Attila (MTK-VM) 4:01.8, 2. Bren­ner (FTC) 4:03,4. 3. Gödöny (FTC) 4:06,3. 5000 m: 1. Ferdinánt (ZVL Zilina) 15:21,6. 2. Badó (Pápai Tex­tiles) 15:41,7, 3. Szabó (Gö­döllő EAC) 15:51.5. 4x100 m váltó: 1. BKV Előre ..A" 45,2. Hármasugrás : 1. Cziffra Zoltán (Bp. Honved) 15,92, 2. Egy magyar bajnok a múlt­ból: Cziffra Zoltán (Bp. Hon­véd) Kiss (TFSE) 15,82. 3. Kiss L. (S. VOSE) 14,86..., 9. Tóth D. 13,55, 10. Sághi 13,45 m. Disékoszvetés: 1. Murányi János (Bp. Spar­tacus) 58,96, 2, Szauer (BVSC) 55,58, 3. Csiszár (GEAC) 54,86, 4. Pohlovdek (ZVL Zilina) 46,76, 5. Sághi 38,02, 6. Citrom (GYESE) . 35,70 m. Gerelyhajitás: 1. Erdélyi György (BEAC) 75,88. 2. Imre (TFSE) 08,60, 3. Harmati (TFSE) 63,42..., 6, Zámbó (GYESE) 58,76, 8. Sághi 55,04 m, (Vasárnap a gerelyhajítók számára újabb verseny következett. Szom­baton — bár eredményt hir­dettek — csak három soro­zatot dobtak. A másnapi küzdelem rajtjánál ott volt olimpiai bajnokunk. Németh Miklós is, de érezve sérülé­sét nem akadt érvényes kí­sérlete. A vasárnapi gerely- versenyt Csik József nyer­te 81,54 méteres jo ered­ménnyel). Egy magyar bajnok a má­ból: Pál Ilona (Hatvani Ki­nizsi) (Fotó: Szabó Sándor) Hatvan város bajnokságá­nak helyezettjei értékes tiszteletdíjakat kaptak, emelétt a pontérték-táblá­zat alapján legjobbnak bizo­nyult férfi és női atléták külön jutalmazásban része­sültek. A névsor, férfiak: Murányi János 1024, Cziff­ra Zoltán 969. Szauer Tibor 967, nők: Pál Ilona 935, Ele. na Burgarova 904, Papp Te­réz 898. A tiszteletdíjakat Kristyán Erzsébet. a városi KISZ-bizottság munkatársa, valamint a rendező egyesü­let nevében az atlétikai szak. osztály technikai vezetője Sasfalusi Gábor adta át. A kitűnő feltételek biztosítását ért dicséret illeti a Hatvani Kinizsi atlétáit, Benkő Ákost a városi szakszövetség elnökét, Bőze Attilát, a vá­rosi szakszövetség titkárát és Csuka Denest, a Kinizsi yolt atlétáját. 1. osc 2. CT. Dózsa 3. FTC 4. BVSC 5. Vasas 6. Bp. V. I. 7. Bp. Sp. 8. Tatabánya 16 9. Szolnok 16 10. SZEOL AK 16 11. Eger SE 16 12. Szentes 16 16 13 16 13 16 10 16 10 16 10 16 16 a 1 97- 61 78 1 2 90- 63 37 3 3 100- 83 23 2 4 93- 78 73 3 3 91- 73 22 3 7 79- 79 13 2 9 62- 71 12 2 10 57- 74 10 2 10 72- 93 10 4 10 61- 76 8 — 12 63- 81 8 1 12 70-103 7 Olasz játékvezető Csodás dolog ez a cross­bar távhívás. A lakásom telefonján feltárcsázok ti. zenkét számot és a vonal végén szinyóra Luigi Agno- lin olasz FIFA-játékvezető neje, Pronto, azaz halló! — csendül fel a kedves női hang. Bemutatkozom és máris megindul & beszélge­tés. — Kedves férje 1 vezeti szeptember 27-én Budapes­ten az Ű. Dózsa—Zbrojovka Brno BEK-visszavágó mér­kőzést. Szeretnénk őt bemu­tatni a magyar focikedve­lőknek. Hallhatnánk néhány adatot pályafutásáról? — Örömmel — válaszolja — és szavaiból máris kiraj­zolódik Luigi Agnolin olasz FIFA-játékvezető portréja. 1943-ban született a Verona tartománybeli Bassano del Grappa-ban. 1961-ben — 18 éves korában — vizsgá­zott, 1973 óta, mint az I. liga egyik legfiatalabb bírója ve­zeti a legrázósabb olasz baj­noki -mérkőzéseket és 1973 óta tagja a FIFA-keretnek, (Angolin nevét jól ismerik a magyar rádió sportriporte­rei, hiszen a totószelvényein­ken szereplő számos, téli olasz bajnoki mérkőzést ve­zette.) A magyar csapatok­nak még nem - vezetett mér­kőzést. s a nemzetközi po­rondon is Budapestén debü­tál. Anyanyelvén kívül fran­ciául. angolul és németül beszél. Civilben testnevelő tanár. de úszóedzőként is működik. Grazie! A nviderci! ko. szőniük! A viszontlátásra Budapesten! j