Népújság, 1974. augusztus (25. évfolyam, 178-203. szám)

1974-08-27 / 199. szám

N 1:8 titán, ©SaSísc Bp. Spartacus—Egri Dózsa Z:i (1:1) isi b 11-es labdarúgó-mérkőzés, ivutír utca, 12UU néző. v.: Kms­berger. op. Spartacus: Szőke — Nagy J., idei, Strasszer, Rab. Mor­vái tOllári, az 59. percben), Do­rogi, Zöldi, Kaszás, Németh, Karakas. Edző: Szimcsák István. Eger: Csánk — Szegő, Laka­tos. Patvaros, Csathó (Király­hegyi a 75. percben). Nagy P., Bartha, Bánkúti, Mártha, Kovács (-..úiier, a b5. percben), Ambrus. Edző: Nagyszalóki András. . nazaiak kezdték a játékot, jo néhány bedobásuk után az el­ső akció végén Ambrus lőtt tá­volról, a labda könnyű zsák­mány volt Szőkének. A másik oldalon Németh ügyetlenkedett ei egy helyzetet. A 4. percben Mártha ügyes felfutását követő­en Kovácsot lesen találta az át­adás. Az 5. percben megszerez­te a vezetést a Dózsa. Bartha kitűnően indította Márthat, ő Ambrushoz továbbított, aki kö­zépén átverekedte magát a vé­dőkön, kicselezte Szőkét is és ballal az üres kapuba emelt, 0:1. A középkezdés után Zöldi nagy erejű lövése suhant el centimé­terekkel a felső léc fölött. A 7. percben Ambrus távolról lőtt, Szőke kiejtette a labdát, Bar­tha sarkalását azonban Mártha nagy helyzetből a kapusba lőtte. A 14. percben Szegő átadásával Bartha iramodott meg a jobb­összekötő helyén, éles szögből cé’ozta meg a kaput, s a labda elsuhant a gólvonal előtt. A Spartacus körülményes támadá­sai nem jelentettek veszélyt az egri kapura. Kovács két szögle­tet harcolt ki, a második után Szőke kiejtette a labdát. Amb­rus estében leadott lövése azon­ban kipattant a védőkről. A. 28. nercben, a jobb oldalon, a 11-es ponttal egy magasságban sza­badrúgáshoz jutott a Spartacus, lvarakast teljesen egyedül hagy­ták a 16-oson belül a védők, Kaszás ezt észrevette, a szabad­rúgást neki gurította le, cs a balszélső félmagasan a kapu bal oldalába jutotta a labdát, 1:1. Nagyon gyenge iramban, ál­mos játszadozás közepette a ha­zaiaknak akadt még két hely­zetük. SZÜNET UTÁN a 47. percben eldőlt a találko­zó: Strasszer tálalt Dorogi elé, aki a védőktől elszabadulva, az 5-ösről, Csank hóna alatt talált a hosszú sarokba. 2:1. Az 51. percben Bartha ugrott ki ügyesen, lövését Szőke kiej­tette, de nem volt ott másik egri csatár. A hazai gárda per­cei következtek. Előbb Németh jutott túl Csankon, de Szegő szerelte és felszabadított, majd a kitörő Nagy J. elől mentett némi szerencsével a Dózsa vé­delme. Korszerűtlen adogatás folyt a pályán. Németh lesről lőtt érvénytelen gólt, aztán Ol- lári beadását fejelte kapu fölé a középcsatár. A 64. percben Dorogi elől mentett bravúrral Csank, majd Patvaros lépett be­le egy veszélyes lövésbe. A 68. percben Németh kényszerítő át­adás után hozta helyzetbe Do­rogit, Csank kitűnő reflexszel hárított. A 73. percben OH ári ívelt középre, Németh senkitől sem zavartatva fejelt. Szegő a gólvonalon felugorva, testével nyomta szögletre a labdát. A 81. percben a Dózsának adódott egy tehetősége, tetszetős táma­dás végén Bartha a még jobb lieívzetben levő Mártiiéhoz to­vábbított akinek lábáról az üres kapu közepébe tartott a labda, de Strasszer a gólvonalról kivágta. A hátralevő időben nem történt említésre méltó esemény. A találkozó első negyedében akár végleg eldönthették volna Á labdarúgó NB I. őszi sorsolása 1 forduló, augusztus 30.: tT. Dózsa Rab a ETO, augusztus 31.: Zalaegerszegi TE—Vasas, VM. Egyetértés—Bp. Honvéd. F1C— Csepel, Diósgyőri VTK—Pécsi MSC. Tatabánya—Videoton, Salgótarján—Haladás VSE, Bé­késcsaba—MTK. 2. forduló, szeptember 4.: Va­sas—Békéscsaba, Bp. Hopvéd— ZTE, Rába ETO—VM Egyetér­tés. Csepel—U. Dózsa, PMSC— FTC, Videoton—DVTK, Haladás VSE—Tatabánya, MTK—Salgó­tarján. 3. forduló, szeptember 6.: FTC —Bp. Honvéd, U. Dózsa—Vasas. Szeptember 7.: ZTE—Rába ETO, VM. Egyetértés—PMSC, DVTK—Haladás VSE, Tatabanya —MTK, Salgótarján—Videoton, Békéscsaba—Csepel. 4. forduló, szeptember 11.: Va­sas—VM Egyetértés, Bp. Honvéd -DVTK, PMSC—Salgótarján, Ha­ladás VSE—FTC, MTK—Ü. Dó­zsa, Rába ETO—Tatabánya, Vi­deoton—Békéscsaba, Csepel— ZTE. 5. forduló, szeptember 14.: Ta­té bánya—Vasas, Békéscsaba—Bp. Honvéd, Ü. Dózsa—PMSC, FTC— Videoton, ZTE—Haladás VSE, DVTK—MTK, Salgótarján—Rába ETO. VM Egyetértés—Csepel. 6. forduló, szeptember 21.: Va­sas—PTC, Bp. Honvéd—Ü. Dózsa, PM3C—Tatabánya. Haladás VSE —Békéscsaba, MTK—ZTE, Rába ETO—DVTK, Csepel—Salgótar­ján, Videoton—VM. Egyetértés. 7. forduló, szeptember 25.: Sal­gótarján—Vasas, Tatabánya—Bp. Honvéd. CJ. Dózsa—Haladás VSE, FTC—Rába ETO. Békéscsaba— PMSC, ZTE—Videoton. DVTK— Csepel, VM. Egyetértés—MTlC S. forduló, október 5.: Vasas— DVTK. Bp. Honvéd—Salgótar­ján, Haladás VSE—VM. Egyetér­tés. Raba ETO—Békéscsaba, PMSC—ZTE, Csepel—Tatabánya, MTK—FTC. Október 6.: Videoton—Ü. Dó­í or dúló f október 9.: Ü Dózsa on;\ Vasas—Bp. Honvéd, Hala­dás VSE—MTK, Csepel—Vicjeo­ton, PMSC—Rába ETO, DVTK— VM. Egyetértés, Tatabánya— ZTE, Salgótarján—Békéscsaba. 10. forduló október 19.: k£TK ■ Vasas, Bp. Honvéd—PMSC, VM. Egyetértés—TJ. Dózsa, FTC— DVTK, Raba ETO—Csepel, ZTE —Salgótarján, Békéscsaba—Tata­bánya. Oktober SB.: Videoton—Hala­dás VSE. 11. forduló, október 26.: Va­sas—Raba ETO, Csepel—MTK, Ü. Dózsa—Békéscsaba, Salgótar­ján—FTC. Haladas VSE—Bp. Honvéd, PMSC—Videoton. Október 27.: Tatabánya—VM. Egyetértés, DVTK—ZTE. 12. forduló, november 2.: Bp. Honvéd—Csepel, ZTE—Ü. pózsa,. FXC—Tatabánya, Rába ETO—Ha­’ lad ás' VSE, VM. Egyetértés— Salgótarján, Békéscsaba—DVTK, MTK—PMSC. November 3s. Videoton—Vasas. 13. forduló, november 16.: Ha­ladás VSE—Csepel. Ü. Dózsa— DVTK, FTC—Békéscsaba, PMSC —Vasas, Salgótarján—Tatabánya, VM. Egyetértés—ZTE, Rába ETO —MTK. November 17.: Videoton—Bp. Honvéd. 14. forduló, november 23.: MTK—Videoton, Bp. Honvéd— Rába ETO, Vasas—Haladás VSE, ZTE—FTC, Békéscsaba—VM. Egyetértés, Csepel—PMSC. November 24.: DVTK—Salgó­tarján, Tatabánya—Ü. Dózsa. 15. forduló, november 30.: Csepel—Vasas, MTK—Bp. Hon­véd, Ü. Dózsa—Salgótarján, FTC—VM. Egyetértés, Békéscsa­ba—ZTE. Rába ETO—Videoton, PMSC—Haladás VSE. December 1.: DVTK—Tatabá­Válogatott mérkőzések: Ausztria—Magyarország, szep­tember 29., Bécs. Luxemburg- Magyarország, EB-selejtező, ok tóber 13., Luxemburg. Wales— , Magyarország, EB-selejtező, ok ' tóber 30.. Cardiff. Bulgária—Mo gyarország, november 10., Bul­gária. Magyarország—Svájc, de­cember 7., Szolnok. Rangadót nyert a MÁV HAC A megyei labdarugó-bajnok­ság őszi harmadik fordulójában találkozott a vasárnapig első he­lyen álló Egeresein Bányász a bajnok MÁV HAC együttesével. Nagy harc után változatos küz­delemben sikerült otthon tarta­nia a vasutasgárdának a 2 pon­tot. Ezzel a Petőfibányát lelé­pő Egri Vasas került az élre a bajnoki táblázaton. A GYESE 8 góllal terhelte meg a Karikád SE hálóját. Az Adács is fölé­nyes biztonsággal fektette két vállra a sereghajtó szűcsieket. Az újonc Tarnalelesz folytatja jó szereplését; ezúttal a siro- kiakat küldték haza pont nél­kül. A megfiatalított selypi csa­pat elsősorban kitűnő küzdőszel­lemének köszönheti a győzelmet a vendég Bélapátfalva ellen. Az egyetlen idegenbeli győzelmet a Hevesi MEDOSZ érte el a Gás­pár SE otthonában, az Apc— Novaj találkozón pedig pontosz­tozkodás történt. Fredmények: Egri Vasas—Pe­tő fi bánya 5:0 (3:0), GYESE—Ka­rikás SE 8:0 (4:0). Adács—Szűcsi 4:0 (2:0), MÁV H AC-Esercsehi 3:2 (1:2). Gáspár SE—Heves 1:3 0:0), Selyp—Bélapátfalva 3:0 (2:0), Apc—Novaj 0:0, Tárnáié­1971. augusztus S?., kedd lesz—Sírok 1:0 (0:0), Hatvani Ki- nizsi—Pétervására 3:1 (1:1). Ez utóbbi találkozót hét közben játszották. A bajnokság állása: 1. E. Vasas 3 3 — — 9- 1 6 2. MÁV H. 3 3 — — 7- 3 6 .1. GYESE 3 2 1 — 9- 0 5 4. Egercsehi 3 2 — 1 9- 5 4 5. Adács 3 2 — 1 6- 2 4 6. Hevés 3 2 — 1 7- 4 4 7. Selyp 3 2 — 1 6- 3 4 8. Tárnáid. 3 2 — 1 5- 2 4 a. Hatv. K. 3 2 —. 1 5- 3 4 10. Apc 3 — 2 1 3- 5 2 íi. Belapátf. 3 — 2 X 3- 6 2 i 2. No váj 3 — 2 1 1- 4 2 13. Gásp. SE 3 1 ■—­2 4- 8 2 14. Petőíib. 3 — 2 1 1- 6 2 15. Kar. SE 3 1 — 2 4-10 2 16. Péterv. 3 —. 1 2 3- 8 1 17. Sírok 3 — — 3 0- 4 — 18. Szűcsi 3 — — 3 1- 9 — Az ifjúsági bajnokság ered­ményei: Egri Vasas—Petőfibánya 5:0 (2:0). GYESE—Karikás SE 11:0 (4:0), Adács—Szűcsi 2:0 (1:0), MÁV HAC—Egeresein 1:1 (1:0), .Gáspár SE—Heves 2:G (2:2), Selyp—Bélapátfalva 2:4 (1:2), Apc—Novaj 1:2 (0:1), Tar­nalelesz— Sírok 4:2 (2:1), H. Ki­nizsi—Pétervására 1:0 (0:0). Egercsehi—Gáspár SE 5:0 (2:0), Szűcsi—MÁV HAC 0:1 (0:0), H. Kinizsi—Adács 0:7 (0:2), Petőfi- bánya—GYESE 3:7 (2:3), Tarna­lelesz—Novaj 2:1 (2:0), HeveS— Selyp 3:0 (2:0). Bélapátfalva— Apc 2:o (1:0), Sírok—E. Vasas 1:3 (iTvi. 9 , ü te «an a lila-fehérek saját javukra a két pont sorsat. Nem vetetlenül szerezték meg a vezetést az öregurasan, lassú olthuadoga lás­sa! kístixetezö Spartacus eilen. Aztán a hazaiak altató taktiká­ja bevált, a Dózsa engedte és átvette ezt a lagymatag táma­dásszövést, s ez lett a vészié. Egy súlyos védelmi hiba elég volt a Spartacusnak az egye*ü*- téshez, a második félidőben az­tán teljesen átvette a játék irányítását a hazai gárda, mely ekkor sem „csipkedte” magát. A pontszerzésre még így is volt lehetőség, ám a .kritikus pillanatban adódó gólhelyzet ki­maradt. A második játékrészben több egri labdarúgó teljesen ki­fulladt, csak azt nem lehet tud­ni, hogy mitől. Mert ezen a mérkőzésen egyetlen percig sem volt öldöklő az iram, sőt, köze­pes is alig-alig, és még csak az időjárásra sem lehetett panasz. Feltűnő volt, hogy az Ambrus— Bánkúti—Kovács balszárnytól milyen ritkán jut át. a labda a jobb oldalra, ahol az újonnan igazoltak — Bartha, Mártha — tanyáztak, s ha abba az irány­ba szállt, akkor sem volt hasz­nálható. Nem tudjuk, hogy vé­letlen vagy szándékos-e ez a széthúzás. középpályán és csatársorban, de az bizonyos, hogy nem volt hasznára az együttesnek l Egyénileg Csank a góloknál nem jeleskedett, de a második félidőben többször is remekül hárított. Benne volt mindkét gólban a védelem, szünet után a Spartacus belső hármasát nem tudták tartani az egriek. Szegő dicséretet érdemel, mert több gólba tartó labdát is megállí­tott. Lelkesen és jól küzdött Nagy. Bánkút! változatlanul, gyengélkedik, a második félidő­ben teljesen. kifulladt, akár­csak Ambrus és Kovács. Martba az első negyedórában harcos fel­fogásban játszott, aztán megadta magát, helyzeteket hibázott el. Bartha nagyon ügyesen adoga­tott, az első félidőben a véde­kezésből is kivette részét, szü­net után már csak elől volt két széü, gólt ígérő megmozdulása. Müller és Királyhegyi nem tu­dott új színt hozni a csapatjá­tékba. 1. Dorog—Volán X 1 :l 2. Bud-afok—Várpalota X 0:0 3. Olajb.—Oroszlány 1 4:1 4. Ózd—Szék szárd X 2:2 5. FÖSPED—SZMTE 2 0:1 6. KKFSE—Ganz-M. X 0:0 7. Rákóczi—MÁV DAC X 0:0 8. Bp. Spart.—Eger 1 2:1 9. Kazincb.—MVSC 1 5:1 10. K’-.-L ’•'<?—SZVSE X 1 :• 11. EGSZÖV—Szegedi D. 2 0:3 12. Bp. Ép.—BKV Előre 1 1:0 13. Pápa—Győri D. 1 2:0 +1 14. Törekv.—BVSC 2 0:2 A totó nyereményei: 13 és 13-j-l találat nincs, 12 találat (20 db) 47 699 Ft. 11 találatos (342 db) 1116 Ft, 10 találat (3264 db) 175 Irt. Csak röviden Osagárdon, Naszály közelében rendezték meg a Reaktor Kupa tájékozódási futóversenyt, ahol az. egri versenyzők közül az N 19 C kategóriában Kovács, 58,01- gyel, míg az N 17 B kategóriá­ban Kármán 40.26-tal első he­lyet szerzett. # A füzesabonyi járási labdarú­gó-bajnokság második forduló­jának eredményei: Gagarin SE— Mezőtárkány 6:1 (1:1), Mezősze-' mere—Poroszló 5:2 (3:1), Füzes­abony—Sarud 5:3 (2:1). Kápolna —Kál 2 :l (1 :0), Stromfeld SE— Kompolt 3:0 (1:0), Szilialom— Besenyőtelek 4:0 (2:0), Egri Va­sas il.—Feldebrő 2:2 (1:0). Hcraantíez "t?rá!Ko5!8 Gcdót Boskavics Jenő, az MTI ki- ka» __„t, jOic^ni Ha­v annából: Minden várakozást felülmúl a közönség érdeklődése a világ­bajnokság iránt a kubai ÍóVö- rosoau. Miután vasárnap az esti mű­sorban két kuoai kedvenc is szoiitoba lépett, szinte fantasz­tikus volt a közönség rohama a hatalmas sportcsarnok felé. Két órával az esti műsor kez­dete (hazai idő szerint fél ket­tő) fciott közei narmnmezren szo­rongtak a csarnok körű,. —-0- erősitett katonai osztagok tar­tották fenn a rendet, a belé­pőkkel négyszeres ellenőrzés után lehetett bejutni az aréná­ba, a 15 000-es csarnokban kö­zel 20 000-en zsúfolódtak össze. Az ohmpiai bajnok Gedó György második párként lépett szorítóba a 21 éves J. Hernan­dez. ellen. A kubai mindjárt egy óriási jobbegyenessel kezdett, de az előző mérkőzésből okulva Gedó már számított erre. A ku­bai óriási iramot diktált, soro­zott, többször pontosan talált. Az. előremenő Gedó a második menet elejétől' talált sokszor és keményen, már éppen ott tar­tott. hogy ledolgozza hátrányát, amikor bal szemöldöke felre­pedt. Bár a menet utáni . szü­netben. Papp László lekezelte, a harmadik menet elején vérezni kezdett, s Niurredine tunéziai mérkőzésvezető Gedót a sarok­ba küldte és az ügyeletes orvos véleményét kérte ki, hogy folytathatja-e a mérkőzést. Mi­után az orvos megengedte, Ge­dó oroszlánként harcolt tovább, de a kubai nem lankadt, ma­radt erő tartaléka és válaszolgat- ni tudott. Hernandez ekkor már elég so­kat fogott és fejelt, Gedó má­sik szemhéja is megsérült. Az utolsó percet a hatalmas tömeg már felállva tombolta végig, s eget verő éljenzésben és taps­ban törtek ki. amikor megszólalt a mérkőzés végét jelző duda. Papp letörten fogadta a sarok­ban Gedot, a Vasas olimpiai bajnoka is lógatta a ^ fejőt, * ták, hogy hosszú idő után g : - dó elveszített egy jelentős nem­zetközi viadalt. A pontozók reálisan Hernan- dezt 4:1 arányban látták jobb­nak. Csak a .ángyéi jelölte Gc­dót győztesnek. 59:59-cel. Az amerikai Hamilton 60:35-re adta a küzdelmet. ’További ítéletek: kétszer 60:57 és egyszer 59:58. Gedót az öltözőben dr. Jako Péter, a magyar csapat orvosa azonnal kerr’^be vette, min közölte, szemhéiyscrüiese r./.n veszélyes, ettől még mérkőzhe­tett volna szerdán a VB-döntő- be jutásért. Gedó sokáig maradt. — kérésére — egyedül és szótla­nul öltözőjében, Papp Lászm nem keresett kifogást: — Nagyon számítottam Geilo sikerére, de ezt a mérkőzést el­vesztette. Én nem szeretem, lia megnyert találkozót elvesznek tőiünk. de nem örülök annak sem, ha ajándéksvkert. adnak nekünk. Hernandez csodálatosan küzdött, ezen a mérkőzésen ne­ki minden sikerült. Gedó orosz­lán módjára, példás szívvel, aka­rattal harcolt, de a döntő pilla­natokban meglátszott, hogy fel­készülése nem volt zavartM-* i. Egy ilyen példás és sikeres sportember. aki szerintem ví’. tozatlamil a világ egyik le^iobb ökölvívója, megérdemelte volna, hogy vúágbajnoki felkészülésé­hez több segítséget kapjon. A második menettől, amikor vár­ható volt. ho*?v Gedó lesöpri el­lenfelét. a felkészülés nagv k1- Jv5 óvásai gyorsaságán, kemény­ségén igencsak meglátszottak. Gedót jól ismerem, nem fogja lógatni a felét, olyan sportem­ber. aki összeszedi magát és ól­ra ohmpiai bajnok lesz Mont­realban. a rnngvar csapatból most m*r csak Brdari maradt. Ö magvar idő szerint hétfőn este 9 körül k'”7^öP a négv közé jutásért a kubai Alvarez ellen. A találkozó végered mén vé»*ői lapzártáig nem érkezett jelentés. Viragli Tibor K'r. VB TT. további eredmé­nyei: Budafok—Varpalota 0:0. S'-tEOL—Debrecen 2:1 fi:0). Kos­suth KFSE—Ganz-MAVAG 0:0. Dorog—Volán SC 1:1 (0:1). Ka­posvárt Rákóczi—MÁV DAC 0:0, Olajbányász—Oroszlány 4:1. (1:1). Fősped Szállítók—Szolnoki MTE 0:1 (0:1). Komlói Bányász—Du­naújvárosi Kohász 3:3 (3:1). Óz­di Kohász—Szekszárdi Dózsa 2:2 (2:1). A bajnokság Mása: t. K. Rákóczi 5 3 2 — 8- 3 8 2. Volán 5 2 3 — 10- 5 7 3. Bp. Spart. 5 2 3 — 9- 5 7 4. Komló 5 3 1 1 8- 6 7 5. Dorog 5 2 3 — 4- 2 7 6. Szeged. 5 3 — 2 7- 4 6 7. Olajb. 5 3 — 2 11- 9 6 8. MÁV D. 5 1 4 — 6- 4 6 9. Fősped 5 3 — 2 8- 7 6 10. Ózd 5 2 2 1 6- 5 6 11. Szolnok 5 2 1 2 5- 6 5 12. Oroszlány 5 2 1 2 4- 6 5 13. Ganz-M. 5 — 4 1 3- 4 4 14. Dunaújv. 5 1 2 2 7- 9 4 15. KKFSE 5 1 2 2 6- 8 4 16. Várpal. 5 1 1 3 4- 6 3 17. Budafok 5 1 1 3 4- 9 3 18. DVSC 5 1 — 4 5- 8 2 19. Szeksz. \ 5 — 2 3 9-13 2 20. Eger 5 1 4 7-12 •? Idegenben nem megy a Gyöngyösnek Debreceni EAC— Gyöngyösi Spartacus 3:1 (0:1) NB TU-as labdarugó-mérkőzés, Debrecen, 2500 néző. V.: Ludá­nyi. DEAC: Varga — Bujdosó A., Lutherén, Csapó, Szabó. Szé­kelyhídi, Kiss Burai, Molnár J., Mészáros, Micskó. Edző; Nagy Mihály. Gyöngyös: Kovács — Nagy, Forgács, Réthy, Szonda, Horváth (Krivanek), Gáspár, Adonyi, Bágyi, Bányai, Sütő (Szabó). Edző: Pallagi Róbert. ■ A hazai csapat támadásaival indult a mérkőzés, de a csatá­rok erejéből csak három szög­letrúgásra tellett, az ekkor még jól. záró szövetkezeti védelem mellett. Az első gólhelyzet a Spartacus előtt adódott a 10. percben, amikor Bágyi remek cselekkel játszotta magát tisz­tara, de lövése elcsúszott a jobb sarok mellett. Egy perc múlva viszont már Kovácsnak kellett bizonyítania jó formáját, amikor egy éles, félmagas lövést vetőd­ve hárított szögletre. A 16. perc­ben Bányai lesről lőtt a hálóba. Ezt követően hosszú időn ke­resztül nem történt semmi emlí­tésre • méltó esemény a játék-* téren. Ebben. : az időszakban mindkét csapat nagy hibaszáza­lékkal játszott és szinte egymás hibájából értek a játékosok. A 33. percben azután Kovács bi­zonyított két esetben is: előbb egy 20 méteres szabadrúgást te­nyereit szögletre a bal alsó sa­rokból, majd egy kapu elé be­ívelt labdát tett ártalmatlanná. Fokozatosan átvették az irányí­tást a gyöngyösiek és a 42. A bécsi úszó EB-ti az NSZK csapata nyerte a 4x200 méteres gyorsváltót. Képünkön a nyugatnémet csapit tagjai. Ulrike Tauber (jobbról), az NDK versenyzője új világ­rekorddal nyerte a 400 méteres vegyes úszást. Balról ver­senytársa, Gudrun Wegner. (Teicjoío — AF—MTI—KSX Magyarország harmadik Bécsben, az Európa-baj- hokságon vasárnap délelőtt a magyar vízilabda-váloga­tott győztesen fejezte be utolsó mérkőzését is: 7:5 (1:0, 3:1, 3:1, 0:3) arányban nyert Hollandia ellen. A négy utolsó úszódöntő­ből a 200 méteres női pil- langőzásban újabb aranyér­met nyert Rosemarie Kother (NDK) 2:14.45 perccel. Nagy­szerű verseny volt az 1500 méteres . férfi gyorsúszás, amely az NDK újabb győzel­mét hozta: Pfütze 15:54.54 perces, új Európa-rekorddal került az első helyre. Tóth negyedik lett ,16:08.97 perces új országos csúccsal. Varga a hetedik helyre került. A 200 méteres női hát­úszásban Richter 2:17.35 új világrekorddal került ki győztesen. Czövek a hetedik lett. És végül az utolsó dön­tőben: a 4x100 méteres férfi vegyes úszásban a nyugatné­met váltó á:51.57, új Európa- rekorddal győzött. A magyar négyes a hetedik helyen vég­zett. Az Európa-bajnokság érem­mérlege: NDK 17 arany, 15 ezüst, 4 bronz; NSZK 6. 3, 3; Magyarország 3, 1, 4: Szov­jetunió 2. 7, 11; Anglia 2, 3, 3: Olaszország 2, 2, 1; Svéd­ország 2, 1, 3; Hollandia 0, 2, 3; Franciaország 0, 0, 1; Ju­goszlávia 0, 0, 1. A pontversenyben: Bredius Kupa (női úszás és műug­rás): 1. NDK 295, 2. Hollan­dia 59, 3. Szovjetunió 56.5, ... 9. Magyarország 9 pont. Európa Kupa (férfi úszás, műugrás, vízilabda): 1. Szov­jetunió 155, 2. NSZK 140, 3. NDK 129, 4. Magyarország 81 pont. percben a vezetést is megsze­rezték: az előretörő Adonyit a kaputól 18 m-re felvágták.' Bá­gyi legurított labdáját Bányai a sorfal mellett nagy erővel a jobb felső sarokba bqjnbázta. 0:1. A második félidő a vendégek támadásaival folytatódott. A 46. percben Sütő ért el lesgólt, majd r.em sokkal később ismét Sütő jó beadását a belsők elügyetlen- kedték. Gyöngyösi támadások közepette, az 51. percben vá­ratlanul egyenlített a hazai csa­pat. Égy meredeken előrevágott labdával Mészáros a félvonaltól elfutott a halszélen, Forgács késlekedett a közbeavatkozással, majd belerúgta a labdát a szél­sőbe, aki még Kovácsot is ki­cselezve gurított a hálóba. 1:1. Három perc múlva ismét For­gács hibázott nagyot és a meg­zavarodott Spartacus-védők mel­lett Mészáros révén az egyete­misták megszerezték a vezetést. 2:1. Az újabb gól meghozta a hazaiak támadókedvét és be­szorították a Spartacust, de Ko­vács most már egy ideig jól őrizte kapuját és több esetben is korrigálta védőtársai hibáit. Sajnos, a szövetkezeti védelem annyira „lyukasnak” bizonyult, hogy a 69. percben Molnár J. olyan tiszta helyzetben kapta a labdat, amellyel szemben már Kovács is tehetetlen volt. 3:1. A 70. perctől kiengedett a hazai csapat és a gyöngyösiek kerül­tek _ mezőnyfölénybe, de a tá­madók lövéseit nem kísérte sze­rencse. Adonyi két, majd Bágyi és Gáspár egy-egy jó lövése ju­tott kapu mellé. A 87. percben Bágyi 18 méteres nagy bombá­jánál a kapus már verve volt, őe a labda a felső kapufán csattant. Egy jóval gyengébb képességű csapattól, gyors egymásutánban kapott poívagólokkal, de mégis megérdemelten, szenvedett ve­reséget a szív és lélek nélküli szövetkezeti gárda. Egyénileg Kovács védte, ami hárítható volt. A gólokról nem tehet. A gyengén játszó véde­lemből csak Nagy I. teljesítmé­nye volt elfogadható. Szonda is halványabb volt a szokottnál. Horváth játéka nagy csalódást keltett. Gáspár ezúttal túl kö­rülményes volt. Atíonyinak nem ment a játék. A támadösorból eg ved ül Báevi játszott elfogad­hatóan, mellette még Sütő ér­demel említést néhány jó elfu­tásáért. T.udányi jól vezette a mérkő­zést. Szkocsovszky Tibor Az Északkeleti csoport állása 1. DMTE 5 4 1 — 9- 4 9 2. S. Kohász 5 3 1 1 11- 6 7 3. Kazincb. 5 3 1 1 12- 8 7 4. Záhony 5 3 1 1 7- 6 7 5. Leninv. 5 2 2 1 6- 0 1 6. Nagybál. 5 14 — 6- 3 f. 7. MVSC 5 2 2 1 8-11 (3 8. Lel. SC 5 2 1 2 9- 7 5 9. DEAC 5 2 12 9- 9 r, 10. Kisvárba 5 2 1 2 6- 6 11. Hajdúbösz. 5 2 1 2 7- 8 12. Nyíregyh. 5 12 2 7- 6 13. Rudab. 5 1 2 2 8-10 í 14. Gyöngyös 5 2—3 7- 9 4 15. Kister. 5 12 2 5- 7 4 16. S.-újhely 5 2—3 5- 7 4 17. Hajdú V. 5 12 2 4- 8 4 3 8. Bors. Vol. 5 — 32 6- 8 3 19. Bors. B. 5 1 1 3 5-10 3 20. Tuzsér 5 — 23 4- 9 2 A második fordulóban 1 :1-hs állásnál félbe­■70 1 íadi Leninvá­ros—DMTE ta1 ÍÍID '-ó két pont­5:ö-ás gólkü DMTE kapta. ilönbséggel a