Népújság, 1966. április (17. évfolyam, 77-101. szám)

1966-04-21 / 93. szám

Javuló színvonal, nagy küzdelmek a megyei kézilabda­bajnokságban A gól arány túlzott BVSC—Egri Tanárképző 89:17 (52:35) A megyei kézilabda-bajnok­ságban vasárnap a második fordulóra került sor. A mérkő­zéseken örvendetesen javult a színvonal, a szépszámú nézőse­reg izgalmas küzdelmeket lát­hatott, s akadt néhány megle­petés is. Férfimérkőzések: Atkán Tsz SK—Egeresein 17:12 (8:3) Egeresein. V.: Nagy L. Jó iramú, sportszerű mérkő- Bés. Az atkáriak megérdemel­ten győztek a végig lelkesen küzdő Bányász ellen. G.: Benei Ej, Márkus 5, Bencsik 4, Ká­dár 2, Zsoltész, illetve Kele­men 3, Stoff L 3, Stoff II. 3, táska 2, Fodor. MÁV HAC—GyöngyössolymOS 18:13 (11:7) Hatvan. V.: Szalmást A még mindig tartalékos Gyöngyössolymos nem bírt a lelkesen játszó és erős iramot diktáló hatvaniakkal. Mindkét félidőben a MÁV HAC irányí­totta a küzdelmet. G.: Kórózs 6, Dezsőffy 2, Balogh 2, Barta 2, Tamás 2, Lőrincz 2, Maróti 2, illetve Nyilas 4, Kiss J. 3, Füleíki 2, Szikra 2, Patócs, Szik­ra IL Egri Helyiipar—Gyöngyösi Előre 29:21 (18:12) ©yöngyös. V.: Molnár. Mindkét félidőben a jó for­mában lévő egri csapat irányí­totta a játékot, s támadásai el­len a lelkesen küzdő gyöngyö­sieknek nem volt ellenszerük. G..-G.: Kovács 9, Medvecz 6, BeiecAi 5, Prokai 4, Kiss 3, Pintér 2, illetve Gere 6, Mayer S, Acs 5, Bádonyi 3, Rózsavöl­gyi 2. ^ • Gyöngyösi MGT—Egerfarmos 23:14 (10:6) CSyöngyös. V.: Fejes. A két gyenge formában lévő SSapat közül a szünet után fö­lénybe kerülő gyöngyösiek meg- ándemeiten győztek. G.; Szabó Javítottak öttusázóink JEREVÁN: Jerevánban a lövészettel folytatták a nemzetközi öttusa versenyt. Ebben a számban .Móczár és az örmény Nedeljan egyaránt 197 körös, 1066 pontos teljesítménnyel került az első helyre. Csapatban a grúz válo­gatott bizonyult a legjobbnak, 3066 ponttal, a magyar együt­tes 2978 ponttal a harmadik, összetettben az örmény Bara- jan vezet 3142 ponttal, a ma­gyarok közül Móczár áll a leg­jobban, a harmadik helyet foglalja el. A magyar csapat 8369 ponttal átvette a vezetést, mögötte a szovjet utánpótlás válogatott a második 8301 ponttal. 7, Sankovics 6, Kurin 5, Ker­tész 5, illetve Kovács 9, Polgár 4, Pók. Egri Honvéd—Egri Tanárképző 22:15 (8:8) Eger. V.: Bodó. Az első félidőben magas szín­vonalú küzdelem folyt, szünet után a hosszú indításokkal operáló Honvéd fokozatosan fe­lülkerekedett, és sportszerű já­ték után megérdemelten győ­zött. G.: Szabó 6, Somogyi 5, Kiss I. 5, Márton 3, Gáspár 2, Joóv illetve Darida 4. Nagy J. 3, Bartók 3, Somodi 2, Kovács L. 2, Novak. Női mérkőzések: Egri Kinizsi—Petőfibánya 7:2 (3:0) V.: Kezes. Az egységesebb egri csapat győzelme egy percig sem volt kétséges, az újjászervezett Pe­tőfibánya lelkesen harcolt, de a Kinizsi győzelmét nem tudta megakadályozni. G.: Tóth V. 2, Pócs, Tóth A., Győri, Csiszlér, illetve Kolozsvári 2. Egercsehi Bányász—Ecsédi Bányász 7:6 (6:1) Egercsehi. V.: Nagy L. Az egercsehi lányok megle­petésszerű, de megérdemelt győzelmet arattak a sokkal ru­tinosabb és az első fordulóban jó teljesítményt nyújtó Ecséd ellen. G.: Balogh P. 2, Deák 2, Stoff 2, Seichen, illetve Ludá- nyi M. 4, Réti, Ludányi E. A Magyar Televízió hét végi közvetítései. Szombat, 15.20: a By. Honvéd—DHFK Leipzig kézilabda bajnokcsapatok Eu­rópa Kupája döntő mérkőzé­sének második félideje Párizs­ból, képfelvételről. Riporter: Szőnyi János. Vasárnap, 16.25: Dunaújváros—Újpesti Dózsa bajnoki labdarúgó-mérkőzés közvetítése Dunaújvárosból. A riporter: Szőnyi János. ★ A magyar ifjúsági labdarúgó válogatott tervszerűen készül a Jugoszláviában sorra kerülő XVIll. UEFA-tornára. A keret­ben két Heves megyei fiatal is helyet kapott, éspedig Sárközi az Egri Dózsából és Nagy a Gyöngyösi Spartacusból. ★ A vasárnap Egerben sorra kerülő, nagy érdeklődéssel várt Egri Dózsa—BVSC NB I. B-s labdarúgó mérkőzést ifj. Schopp vezeti. ★ A labdarúgó NB I. B. gól­lövőlistáját a hatgólos Bordács (Komló) vezeti, az egri Sárközi öt góllal a 2. helyen áll, s Varga a Győri MÄV DAC-nak rúgott két góljával feliratko­zott a kétgólosok sorába. Eger, NB Il-es férfi kosárlabda­mérkőzés. V.: Berendi. Wein. Eger: Cseh li, Csányi 17 — Ko- repta 16 — Renn 13, Orbán 7. Cse­re: Eperjessy 5, Sóskúti 4, Tompos 2, Vajk 2, Sípos, Pilisy. Edző: if). Csüngi Barna. A főiskolások már a mérkőzés előtt hátrányba kerültek: az orszá­gos szövetség önkényes módon megváltoztatta a mérkőzés színhe­lyét, s így a két csapat a népkerti bitumenes pálya helyett a Szilágyi Gimnáziumban találkozott egymás­sal. Természetes tehát, hogy a há­rom hete szabadtéren készülő eg­riek nem tudták érvényesíteni a bitumenes pálya előnyeit! Az első félidőben a bainokságban veretlenül vezető BVSC kiválóan játszott, s a feltűnően sok elemi hibát vétő hazaiak ellen 17 pontos vezetésre tett szert. Érdekesen ala­kult az eredmény. A 12. percben 24:22, nem sokkal később már 40:23! A Játék második részében rá sem lehetett Ismerni az egri csapatra; a fiúk szervezetten védekeztek, s ko­saraikat pompás akciókból érték el. A nagy hátrányt azonban már csak csökkenteni tudták. A mérkőzés — az első félidő utolsó 8 percének érthetetlen egri „rövidzárlatát” leszámítva — ki­egyenlített küzdelmet hozott. A ki­tűnő erőkből álló fővárosi együttes győzelme megérdemelt, de a 12 pon­tos különbség túlzott. Az Egri Tanárképző csapata leg­közelebb vasárnap, Miskolcon, az MVSC együttesével mérkőzik. Az Epri Dózsa vette át a vezetést az ifjúsági bajnokságban A bajnokságban idáig vezető Ap- ci Vasas vasárnap Egerben pontot vesztett a Bervai Vasas ellen, s így a ragyogó gólaránnyal rendelkező Egri Dózsa vette át a vezetést. A lila—fehérek féltucat gólt rúgtak az E. Spartacus hálójába. Ugyan­csak nagy gólaránnyal győzött a Gyöngyösi Vasas Izzó a Gyöngyösi VSE elleni mérkőzésen, örvendete­sen jól szerepel a fiatal bélapát­falvi csapat, amely az ugyancsak fiatal erőkből álló újonc Egri Hon­véd otthonában szerezte meg a baj­noki pontokat. A Sírok—Heves ta­lálkozón eevetlen gól esett, s ezt a vendée hevesiek szerezték. Ver­néiét és Recsk megosztoztak a pon­tokon, a Gyöngyösi Soartacus vi­szont Gvöngyösorosziban is győz­ni tudott. Eredményeit: Sirok—Heves 0:1, Gy. Vasas Izzó —GYVSE 5:0, Rózsaszentmárton— Mátraalji Bányász 3:0, Egri Spar­tacus—Egri Dózsa 0:6. Egri Honvéd —Bélapátfalva 0:4, Bervai Vasas— Apc 0r0. Vernéiét—Recsk 0:0, Gyön- gvösoroszi—Gyöngyösi Spartacus 0:2. A bajnokság állása: 1. Egri Dózsa 5 4 1 — 28: 0 9 2. Apc 5 4 1 — 6: 0 9 3, Bervai Vasas 5 2 3 — 12: 6 7 4. Bélapátfalva 5 3 1 1 14:10 7 5. Gy. V. Izzó 5 3 — 2 13: 4 6 6. R.-má*ton 5 3 — 2 12: 7 6 7. Gy. Spartacus 5 3 — 2 10: 7 6 8. Heves 5 3 — 2 5: 4 6 9. GYVSE 5 3 — 2 11:15 6 10. Mátraalji B. 5 2 — 3 7: 8 4 11. Sirok 5 2 — 3 9:10 4 12. Recsk 5 2 1 2 9: 4 5 13. Verpelét 5 1 1 3 5:10 3 14. Egri Honvéd 5 1 — 4 3« 2 J5. E. Spartacus 5 — — 5 1:2« — 16. Gy.-oroszi 5 — 5 0:19 — Az Egri Spartacus NB ll-es férfi tekecsapata vasárnap ide­genben, a K. Lombik elleni mérkőzésen 7:1 (2387:2296) ará- nyú győzelmet aratott. ★ A megyei KISZ-bizottság és a megyei természet barát-szö­vetség május 22-én a Budapesti Nemzetközi Vásárra különvo- natot indít Egerből. A részvé­teli díj 77 forint. A különvonat utasai a tervezett hajókirándu­lás helyett a Ferencváros—Új­pesti Dózsa és az MTK—Vasas bajnoki mérkőzéseket is meg­tekinthetik! Jelentkezni a KIS/-bizottságokon lehet ápri­lis 30-ig. ★ Április 24-én a Bükk-hegy­ségben bonyolítják le az egri járás és Eger város közép- és általános iskoláinak tájékozó­dási bajnokságát. A részvevők vasárnap reggel 7.30 órakor vo­nattal indulnak Bélapátfalvá­ra, ahol a rajt színhelyén is elfogadnak még nevezéseket. ★ A megyei egyéni sakkbaj­nokság végeredménye: 1. Je­ges (Bükki Vörös Meteor) 9,5, 2. Lőrinci (Mátraalja) 8,5, 3. Nagy Ferenc (Mátraalja) 7,5, 4. Kiss György (Mátraalja) 7,5, 5. Csizmadia (Mátraalja) 6,5, 6. Balogh (H. Kinizsi) 6,5, 7. Vanyó (Bükki Vörös Meteor) 6, 8. Tóth J. (Mátraalja) 4, 9. Schmidt (H. Kinizsi) 4, 10. Polgári (H. Kinizsi) 3, 11. Sán­dor (Bükki Vörös Meteor) 2, 12. Uhring (H. Kinizsi) 1 pont­A teke Zombori Kupa vég­eredménye: 1. Egri Spartacus 4829, 2. Petőfibánya 4794, 3. Egri Honvéd 4778, 4. E. Vasas 4766, 5. E. Lendület 4639, 6. E. Helyiipar 4511, 7. Egercsehi 4403, 8. Lőrinci 4257 fával. Apróhirdetések Az egri Tanárképző Főiskola az épületét látogatók kiséréséhez napi 4 órai munkára nyugdíjast alkalmaz. Jelentkezni lehet a gazdasági hivataliban 10—*2 óra közötti időben. Tanulónak IS éves fiút felveszek. Lénárt János, gumijavító mester. Eger. _______________ Wa rtburg De Luxe kitűnő álla­potban eladó. Hatvan, Tlzeshon- véd u. 22. Telefon: 1«—63. Szabó János. Ugyanott egy 0 km-es lot­tón nyert piros Danúvia motor- kerékpár 8000-ért eladó. Sírok nagyobb arányban is nyerhetett volna Hatvan város központjába« 2300 négyszögöl házhelynek is alkal­ma® szántó eladó. Pete László, Hatvan. Dózsa tér 2. Siroki Vasas—Hevesi MEDOSZ 3:0 (0:0) Sirok, megyei I. osztályú labdarúgó-mérkőzés, 650 néző, vezette: Simon dr. Heves: Nagy I. — Fehér, Frank, Nagy F. — Gombasze­gi, Stolcz — Forgács, Tart, Bu­dai, Varró, Balogh. Edző: Nagy Ferenc. fölény a 65. percben érett gól­lá, majd Tengely két gólja be­állította a végeredményt A Vasas nagyobb arányban is nyerhetett volna. G.: Tengely A 65. percben Tengely góljával 2:0-ás vezetésre tett szert a siroki csapat. Sirok: Nagy — Hadobás, Az első félidőben is a hazai 2, Fülöp. Jók: Zagyi (a me- Varga, Kozma — Krajecz, Za- együttes irányította a játékot, zőny legjobbja), Penyaskó, gyi — Penyaskó, Tengely, Csá- a befejezésekbe azonban rend- Csáki, Fülöp, Varga, illetve ki, Fülöp, Czipó. Edző: Farkas re hiba csúszott, vagy a ven- Frank, Gombaszegi, Stolcz. Imre. dégek kapusa hárított A hazai (somogyi) Eladó 122 négyszögöl házhely a Puchy Miklós utcában, Eger, Kül- sősor 1. Vízkeleti Mihály. Heves és Vidéke Körzeti Főld- művesszövetkezet értesíti a méhé­szeket, hogy korlátlanul, minden méretben viaszért műlépet lehet cserélni. Heves, Fő út 47. sz. alatt. Hatvanban családi ház 50 000 Ft-ért eladó, azonnal beköltöz­hető. Levélcím: Bódisné, Buda­pest. V., Vád utca 84. Eladó első kézből 1962-es Re­nault. Telefon: Eger. 23—B4. reg­gel 8—9, du. 17—18 óra között. Köszönetnyilvánítás Köszönetét mondunk mind­azoknak. akik szeretett fér­jem és drága jó édesapánk, BOGNÁR JÁNOS elhunyta alkalmából mély fájdalmunkat részvétükkel enyhíteni igyekeztek. A gyászoló család Köszönetnyilvánítás Ezúton mondunk köszöne­tét mindazoknak, akik drá­ga kicsi KLÁRIKÁNK elvesztése alkalmából meg­jelenésükkel és virágaikkal fájdalmunkat enyhíteni igyekeztek. Halász és Sárvári család Szövetkezetek Heves me­gyei Értékesítő Központja, Eger, Dobó tér 3., egri mun­kahellyel gyakorlattal ren­delkező építész­technikust, esetleg építészmérnököt ke­res felvételre. Érdeklődni fenti címen. Fizetés meg­egyezés szerint. FELHÍVÁS! AZ ELFEKVŐ KÉSZLETEK ÉRTEKESlTESE NYERESÉGNÖVELŐ HATÁSÚ! Hirdesse felesleges készleteit a Heves megyei Népújság rendszeresen megjelenő, külön hirdetési mellékletében, mely eljut az ország minden részébe. A hirdetésekkel kapcsolatban bővebb felvilágo­sítást ad: Heves megyei Lapkiadó Vállalat, Eger, Bajcsy­Za. u. 1. Telefon: 24-44. Még nem késett el! Sieaaen selyem termeltetési szerződését megkötni. mert a selyemhernyók kiosztása május első napjaiban megkezdődik. befektetés nélkül 1000—2000 forint mellékjövedelmet érhet el egy vagy két adag selyemhernyó felnevelésével, A fonható L és II. osztályú selyemgubó átvételi ára 40,— Ft kg-ként, az „EXTRA” gubóért 10 Ft felárat fizetünk! Jelentkezés és felvilágosítás a HELYBELI FÖLDMŰ VESSZŐ VETKEZETEKNÉL! Hirdetési tájékoztató Adás—vétel, lakáscsere, ingatlan, állás, gyászközle­mény, köszönetnyilvánítás és egyéb hirdetések feladhatók az alábbi helyeken: Heves megyei Lapkiadó Vállalat Eger, Bajcsy Zs. u. 1. Gyöngyös, Zöldkert utca 4. szám. Magyar Hirdető Eger, Széchenyi n. 8. Magyar Hirdető Gyöngyös. Marx K. u. 6. Magvar Hirdető Hatvan Apróhirdetés díja hétköznap szavanként 1,— Ft, vasárnap 2,— Ft. Az első szó vastag szedés miatt 2 szó­nak számít. Soros közlemény hétköznap 6,— Ft, vasárnap 12,— Ft soronként. Gyászközlemény, köszönetnyilvánítás hétköznap 1.50 Ft. vasárnap 2.50 Ft hasáb mm-ként. Keretes hirdetés: hasáb mm-ként hétköznap 2.50 Ft, vasárnap 3,— Ft. Vállalatok, ktsz-ek, fmsz-ek, mezőgazdasági tsz-ek, állami gazdaságok keretes hirdetéseiket írásban rendeljék meg, és postán a Heves megyei Lapkiadó Vállalat címére küldjék. A borítékra írják rá: hirdetés. A hirdetés díját megjele­nés után számlázzuk. A NÉPÚJSÁG HIRDETÉSEI EREDMÉNYESEK!