Heves Megyei Népújság, 1965. május (16. évfolyam, 102-126. szám)

1965-05-12 / 110. szám

Az Egeresei»! Bányász ismét emelkedett a gólátlag idegenben harcolta ki 3 megyei a győzelmet labdarúgó-bajnokságban Ez történt az A labdarúgó NB III. vasárnapi fordulójában megyénk csapatai mérsékelt teljesítményt nyújtot­tak, csupán az Egercsehl Bá­nyász és a Gyöngyösi Sparta­cus szerezte meg a bajnoki pon­tokat — a másik három együttes vereséget szenvedett. A legtöbb dicséretet természe­tesen az egercsehiek érdemlik, akik idegenben harcolták ki az értékes győzelmet. Eg er csehi Bányász— Debreceni Dózsa 2:0 (0:0) Debrecen, 600 néző. V.: Németh. Egeresein: Molnár — Sütő, Szűcs, Bota — Horváth, Ipacs — Takács, Dudás, Sulyok, Erdei. Kelemen. Edző: Vékony László. A játék elején a mezőnyben folyt a küzdelem, amelyet Inkább a hazaiak irányítottak. A vendégek fokozatosan melegedtek bele, s a félidő közepe táján Dudás kapufát ért el. A Bányász szünet után to­vább fokozta az iramot és a 69. percben Erdei szép góljával meg­szerezte a vezetést. A másik olda­lon Molnár üggyel-bajjal tudta há­rítani a kitörő középcsatár lövé­sét. A mérkőzés sorsa a 84. perc­ben dőlt el véglegesen, amikor jobboldali támadás végén Sulyok lövése kötött ki a hálóban. 2:0. A végig nagy lelkesedéssel küz­dő és helyenként jői játszó Bá­nyász rászolgált a győzelemre. Az együttesből Molnár, Bóta és Dudás nyújtotta a legjobb egyéni teije- ritményt. Gyöngyösi Spartacus— Bp. Vegyiművek 2:1 (1:0) Gyöngyös, 1000 néző. V.: Rácz. Gyöngyös: Csaba — Trencsényi, Szalma, Somod! — Treiber, Deli — Szatmári — Halmócziki, Péczeli, Nagy F., Kiss. Edző: Ali István. Nagy erővel kezdett a gyöngyö­si csapat, Szatmári két jó lövése szállt a kapu mellé, majd a 15. percben Péczéli lövését a kapus kiejtette és Hailmóczki biztos hely­zetben,, közelről fölé lőtt. A gyön­gyösi fölény a 25. percben érett góllá, amikor Na.gy F. átadását Péczeli a bal alsó sarokba helyez­te: 1:0. Szünet után előbb a vendégek­nek akadt helyzetük, Csabának minden tudására szüksége volt, hogy menteni tudjon. Az ellentá­madás viszont sikerrel járt: Pécze­li átadását a baiszólső Kiss kapta és a csatár mintegy 18 méterről, élesen a bal sarokba lőtt. 2:0. Csa­ba bravúros védése kapott ezután tapsot, majd Nagy F. lövése a ka­pufán csattant. A végén ellaposo­dott a játék, a vendégeknek a 88. percben sikerült szépíteniök. 2:1. Közepes iramú és színvonalú mérkőzésen a hazaiak nagyobb arányban is nyerhettek volna. Az együttesben Csaba, Szalma, va­lamint a balszárny játszott jól. (szkocsovszky) Balassagyarmati Dózsa— Petőfibánya 1:0 (1:0) Balassagyarmat, 500 néző. V.: Oláh. Petőfibánya: Szuhányi — Ko­vács, Papp. Gáldi n. Tóth I., Ta­kács — Alattyáni, Plessek, Hor­váth. Gáldi I., Juhász. Edző: Léby Emil. Petőfibánya jól kezdett, sok tá­madást vezetett az ellenfél kapu­jára, de a csatárokból hiányzott a kellő átütőérő. A mérkőzést el­döntő egyetlen gól a 18. percben esett: Kovács feje fölött átszállt egy beadás, Szuhányi látványosan akart hárítani, de közben hibá­zott és a labda akadálytalanul hullott a sarokba: 1:0. A másik oldalon Horváth és Ju­hasz rontott kecsegtető helyzet­ben. Szünet után erőnléti hibák ütköztek ki a vendégeken, ebben ft játékrészben főleg a két 16-os vonal között folyt a meglehetősen •iacsony szánvonalú és gyenge NB IlI-ban iramú mérkőzés. A látottak alap­ján Balassagyarmat egy gólos győ­zelme megérdemelt. A petőfibá- nyaiák közül csak a végig egyen­letes, megbízható teljesítményt nyújtó Pappot és időnként Alaty- tyánit lehet kiemelni. (kulcsár) Sashalom—Hatvani Kinizsi 5:2 (1:1) Sashalom, 500 néző. V.: Horváth. Hatvan: Erdei — Koczka, Schmidt, Dobos — Szabó, Balogh Simon,, Karácsony, Kristyán, Tóth, Román. Edző: Szalontai Bé­la. Tapogatózó játékkal indult a mérkőzés, a 10. percben a hazaiak csatára a kapufát találta el, a má­sik oldalon Karácsony biztos hely­zetben, öt méterről a kapusba lőt­te a labdát. Az első gól a 30. percben esett, a sashalmi közép­csatár lövéséből, a vendégek a 41. percben egyenlítettek, Kristyán 11-esébőJ, 1:1. Szünet után, a 48. percben ismét Sashalom szerzett gólt, de a Kini­zsi az 55. percben Tóth révén új- ool egyenlített. Izgalmas, változa­tos küzdelem folyt a pályán, a 62. percben egy baloldali támadás végén a sashalmi középcsatár fe­jese a bal sarokba jutott, s dz a gól jelentette a fordulópontot: a Kinizsi teljesen visszaesett, s a fö­lénybe kerülő hazaiak újabb két góljával alakult ki az 5:2-es vég­eredmény. A hatvaniak a mezőny­ben egyenrangú ellenfélnek bizo­nyultak, a csatárok azonban sok jó helyzetet hagytak kihasználatla­nul. Erdei két gólban is „ludas”, a hátvédhármas a hajrában össze­roppant. Elől csak Kristyán játéka érdemel említést. (szegedi) Baglya,salja—Gyöngyösi Honvéd 2:0 (0:0) Baglyasalja, 500 néző. V.: Leblanc. Honvéd: Vári — Miskolci, Geiger, Borbás, — Pünkösdi, Baranyai — Nagy, Kovács, Seprényi, Deák, Szeberényi. Edző: Csizinarik Imre. Az első tíz percben három gyön­gyösi helyzet- - maradt kihasználat­lanul: Kovács lövése a kapufáról vágódott az alapvonalon túlra, majd ugyanő keresztbe ellőtte a labdát. Aztán Baranyai, lövését védte ügigyel-bajjal a kapus. Fo­kozódott az iram, s a hazaiak he­lyenként durván játszó védelme fokozatosan kikapcsolta a játékból a félénk gyöngyösi csatárokat. Az 53. percben Szeberényi súlyosan iiegsérült, elhagyta a pályát és már nem is tért vissza. A 10 em­berrel játszó és egyre inkább kapkodó Honvéd az 58. percben baloldali támadás után kapta az első gólt, majd a 63. percben vég­leg eldőlt a mérkőzés sorsa: a le­sen álló .balösszekötő közelről a hálóba lőtt: 2:0. Ezt követően Vári a kiállítás sorsára jutott, s a 9 emberre olvadt Honvéd már csak az eredmény tartására törekedett. Gyöngyös az első félidőben fö­lényben játszott, utána azonban nem bírt a keménység határát sokszor túllépő hazaiakkal. (marinka) A bajnokság állása: ÉSZAK 1. Salgótarj. K. 9 7 1 1 11: 2 15 2. Tűzoltó D. 9 7 1 1 18: 5 15 3. Bp. Vegyim. 9 6 1 2 14: 8 13 4. EVTK 9 5 2 2 14:10 12 5. Sashalom 8 4 2 2 13:12 10 6. Gyöngyösi H. 9 4 1 4 13: 8 9 7. BEAC 8 3 3 2 16:12 9 8. P.-bánya 9 3 3 3 10: 8 9 9. Statisztika 9 3 2 4 11: 9 8 10. Baglyasalja 9 3 2 4 9:11 8 11. B.-gyarmat 9 3 2 4 10:15 8 12. Hatvan 9 2 3 4 13:15 7 13. Mizserfa 9 2 2 5 10:13 6 14. Gyöngyösi Sp. 9 2 2 5 13:19 6 15. Z.-pálfalva 9 2 1 6 9:17 5 16. Hajógyár 9 — 2 7 3:23 2 A megyei labdarúgó-bajnokság VIII. fordulójában az elmúlt heti 3 egészről 3,5-re javult a gólátlag. Az emelkedéshez /y elsősorban az Eg­i ri Spartacus, a £y Gyöngyösi VSE és a Siroki Vasas csatárai járultak £ hozzá 5, illetve 4 Ív —4 rúgott gól­jukal. Általában a várt eredmé­nyek születtek, komolyabb meglepetésnek csak a sirokiak Lőrinciben kiharcolt fö­lényes győzelme és a Rózsaszent- mártoni Bányász recski pontvesz­tése számít. Egri Dózsa II—Egri Honvéd 2:1 (1:1) Eger, 1000 néző. V.: Pribula. Dózsa: Tóth — Bukuli, Sipos, Ré­vász — Bakos, Szabó — Hídvégi, Ceglédi. Gulyás, Faliszek, Usztöke. Edző: Madaras Sándor. Honvéd: Nagy — Csuhaj!, Aszta­los, Them - Tóth n.. Szilágyi - Sós, Potye, Vigh, Zajácz, Szlivka. Edző: Nagy András. Az első félidőben a széltől támo- atott Dózsa kezdeményezett tob­et, szünet után a Honvéd került fölénybe, de csatárai biztos hely­zeteket hagytak kihasználatlanul. G.: Ceglédi, Faliszek., illetve Szilá­gyi. Jók: Szabó, Hídvégi, Faliszek, usztöke, illetve Asztalos, Zajácz, Tóth II., Szilágyi. (nagy) Mátraalji Bányász—Heves 3:1 (2:0) Gyöngyös, 300 néző. V.: Simon dr. Bányász: Sinka — Varga I., Szőlő­st, Nagy — Juhász, Borosi — Varga ül., Vörös, Sőregi, Morvái, Szűcsi. Edző: Héthy László. Heves: Vass -- Fehér, Frank, Nagy F. — Gombaszögi, S tol ez — Forgács, Balogh, Burovinc, Tari, László. Ed­ző: Nagy Ferenc. A Bányász első félidőben rúgott 2 góljára a vendégek csak 2 kapufá­val tudtak válaszolni, majd a má­sodik félidő elején Burovinc és Tari ismét a kapufát találta el! A 78. percben dőlt el véglegesen a mér­kőzés sorsa Morvái lövéséből, a vendégek a végén Gombaszögi 11- ésével szépítettek. G.: Sőregi, Varg'a III., Morvái, illetve Gombaszögi.' Jók: Varga I., Juhász. Sőregi, Mor­vái, illetve a hátvédhármas és Gombaszögi. (szkocsovszky) Egri Spartacus—Apci Vasas 5:1 (0:1) Eger, 200 néző. V.: Barcs. Eger: Boros — Balogh. Somody, Baranyai - Srej, Nagy M. — Tardi, Folonkai, Nagy s., Nagy I., Köve- csi. Edző: Bóta János. Apc: Jancső — Kovács, Jónás, Baranyi L — Dobroosi. Mohácsi — Bárányt H., Plessek IX, Zólyomi, Rezsnyák, Rácz. Edző: Fekete Ist- udn. Az első félidőben is az egriek Ját­szottak jobban, de fölényüket csak szünet után tudták gólokra váltani — elsősorban a kitűnően bemutat­kozó Nagy István révén. G.: Nagy 1. 3, Pólónkat S, illetve Rácz. Jók: Bárányt. Srej, Nagy I.> Illetve Dobrocsi, Rezsnyák. (balogh) Recski Bányász— Rózsaszentmárton 1:1 (1:0) Recsk, 500 néző. V.: Marmoly. Recsk: Zám L — R. Tóth, Holló, Simon — Mann» X, Horváth X — Lakatos, Dinnyés, Horváth II., Zám IX, Szűcs. Edző: Mészáros Bertalan. Rózsaszentmárton: Vakli — Laczik, Bakó, Gubis — Imre in.. Halász — Zsák, Morvái, Domer, Báti, Imre IX Edző: Dorner Sándor. Az első félidőben a hazaiak har­coltak ki mezőnyfölényt és a 15. percben Horváth II. remek góljá­val a vezetést is megszerezték. Szünet után inkább a vendégek kezdeményeztek többet, s a 46. perc­ben Zsák lövéséből kiegyenlítettek. A döntetlen igazságos. Jók: Hor­váth 1., R. Tóth, Lakatos, Szűcs, illetve Báti, Dorner, Gubis. (borsos) Siroki Vasas—Lőrinci Vasas 4:1 (2:0) ' Lőrinci. 200 néző. V.: Varga. Sírok: Bognár — Hering, Bódi, Kozma — Maruzs H., Gramantik ­Szabó, Czivik, Tengely, Malik, Czi- pó. Edző: Túrán István. Lőrinci: Bogdán — Virág, Biró, Molnár - Gubola, Joó - Kulyi, Nagy, Hartmann, Szonda, Somogy- vári. Edző: Tart Lajos. A hazaiak kezdtek jobban, még­is — a 35. percben — a vendégek szereztek gólt, sőt a 45. percben 2 to­ra növelték előnyüket. A második félidőben a határtalan lelkesedéssel küzdő sirokiak határozott fölényt harcoltak ki a lélek nélküli ha­zaiakkal szemben. G.: Tengely 3, Malik (ll-esböl), illetve Somogyvári. Jók: Bódi, Bognár, Tengely, Ma­ruzs 11, Malik, illetve Gubola, Hart­man, Nagy, Joó. (bozstk) Verpeléti Honvéd—Gy. Vasas Izzó 1:0 (0:0) Verpelét, 800 néző. V.: Fehér. Verpelét: Kékesi - Miszori, Vi­rág, Vitéz — Nemes, Szabó — Kra- jec, Mozga, Tóth, Laskai, Hlinyán- szkL Edző: Cseh Gyula. Gyöngyös: Balogh — Tóth, Juhász. Szonda - Dér, Tóth n. - Orbán, Török, Nagy L„ Pászti, Szeghi. Ed­ző: Gere Tihamér. Az első félidőben a széltől támo­gatott vendégcsapat egyenrangú el­lenfél volt, szünet után azonban a hazaiak fokozatosan felülkereked­tek. Az egyetlen gólt Hlinyánszki szerezte. Jók: Miszori, Szabó, Las­kai, Krajec, Illetve Balogh, Juhász, Dér, Nagy L. (vitéz) MÄV HAC—Bélapátfalva II. 2:0 (1:0) Hatvan. 400 néző. V.: Futó. MÁV: Nagy — Miklós, Tóth, Gu- gyélla Maró ti, Kiss - Fehér, Kato­na, Tasnádi dr., Surányi, Sátrán. Efftő: Setmeczi József. Építők: Bajzáth - Nagy, Kiss, Durzó — Baranyi, Kelemen — Mikó, Sas, Csuhány, Barta, Berecz. Edző: Fischer Sándor. Mind a két félidőben a tartalékos hazaiak kezdeményeztek többet, csatáraik azonban sok helyzetet ki­hagytak. A 39. percben Surányi lőtté az első gólt, majd a 77. perc­ben Katona beállította a végered­ményt. Jók: Nagy, Maróti, Fehér, Katona, Tasnádi dr., illetve Baj­záth. Kéri, Durzó, Csuhány, Mikó. (heréd i) Gyöngyösi VSE—Egri Előre 4:1 (1:1) Gyöngyös, 200 néző. V.: Nagy F. Gyöngyös: Gyóni — Mágyel, Már­kus, Ivády - Sőregi, Komjáti - Szé- csényi, Rédei, BeUa, Farkas, Bikk. ledző: Ivádi László. Előre: Korsós - Ónodi, Huszár, Barta — Bagó, Palotai — Bóta, Kó- ródi, Hevér, Szalai, Török. Edző: Nagy István. A mérkőzés első felében kiegyen­súlyozott küzdelem folyt, szünet után azonban a hazaiak beszorítot­ták ellenfelüket és akár nagyobb arányban is győzhettek volna. G.: Bella, Rédei, Farkas. Huszár (ön­gól), illetve Hevér. Jók: Ivádi, Sore- gi, Komjáti, Rédei, Farkas, illetve Palotai, Hevér. (jankovits) Egri gól a pécsiek kapujában Az Egerben megrendezett főiskolai spariakiád kézilabda-tornája keretében jó iramú mérkőzést ol­tott egymással az egri és a pécsi csapat. Képünkön a keresztcsíkos mezú egriek érnek el gólt, de a tor- Mt — megérúemaU&n - a pécsi főiskolások nyertél* (Molnár L felvételet 1. Oroszlány—DVTK 1 x 2. Miskolc—Szombathely I x 3. Egyetértés—Sz.-fehérvár 1 4. Nagybátony—Eger x 2 5. SZMTE—Bp. Spartacus 1 6. Borsod—Kecskemét 1 7. Bp. Előre—Szolnoki MÁV 1 X 8. PVSK—K. Honvéd X 1 9. Budai Spart.—Szf. MÁV x 1 10. K. Kinizsi—Pécsi BTC 1 11. Messina—Fiorentina x 2 12. Varese—Bologna 1 x 13. Cagliari—Torino 1 x +1 és pötmérkőzéss 14. Lecco—Napoli 1 x További pótmérkőzések: 15. Trlestlna—Brescia * 15. Padova—Spal 1 A Magyar Szocialista Munkáspárt Heves megyei Bizottsága és a megyei tanács lap)«. Főszerkesztő: PAPP JANOS Szerkesztőség: Eger. Beloiannisz utca *. Telefon: 12-57. 12-78 Postafiók: » Kiadja: Heves megyei lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: TÓTH JÓZSEF Kiadóhivatal: Eger. Bajcsy-Zsilinszky utca I. Telefon: 24-44. Postaflók: 23. L ez.: 25 062. Heves megyei Nyomda vállalat, Eger, Bródy Sándor utca á. Igazgatói Marosan József, Az Egri Lendület továbbra is veretlen Egri Lendület —Diósgyőri VTK 12:4 (5:2) tacus csapatával játszik bajno­ki mérkőzést. NB. Il-es női kézilabda-mérkő­zés, Diósgyőr, 300 néző. Jv.: Horváth László. A megyei labdarúgó- bajnokság állása: E. Lendület: Szepesi, Végh- né, Temesi, Baranyai, Vura, Tóth, Rákos. Az egri lányok folytatták ki­tűnő szereplésüket és nagyon jó játékkal megőrizték veret­lenségüket. Góldobók: Baranyai (6), Véghné (3), Vura (2), Rákos. — Az E. Lendület vasárnap délelőtt 11 órakor a tündér­parti pályán a Debreceni Spar­1. R.-márton 2. MÁV HAC 3. E. Honvéd 4. Verpelét 5. GYVSE 6. Gy. Vasas Izzó 7. Sírok 3. Mátraalji B. 9. Bélapátfalva 10. Heves 11. Recsk 12. Lőrinci 13. Apc 14. E. Spartacus 13. Egri Előre Egri Dózsa H. 8 3 5 18: 6 11 7 5 1 1 10: 4 11 7 3 4 14: 6 10 7 4 2 1 ll: 5 10 7 4 2 1 14: 7 10 7 4 1 2 17: 6 9 7 4 1 2 23: 12 9 8 3 2 3 14: 10 8 7 4 — 3 9: 8 8 8 3 2 3 19: 18 8 8 2 2 4 14: 24 6 7 2 1 4 9: 15 5 8 2 — 6 11: 23 4 8 1 1 6 9: 20 3 8 — — 8 5: 33 — 8 5 3 — 25: 13 13 A fásítási hónap margójára Lezárult a fásítási hónap. Felkerestük a Nyugat-bükki Állami Erdőgazdaság szakirá­nyítási és fásítási csoportját, hogy rövid, átfogó képet kap­junk az országfásítás, az úgy­nevezett erdőn kívüli fásítás eredményeiről. Tóth István csoportvezető és Juhász Antal fásítási előadó adatai nyomán színes, érdekes körkép alakult ki az oly sok­szor elmellőzött, mégis rend­kívül fontos témáról. Megtudjuk, hogy az ország­fásítás keretében nem csupán az utak és vasutak menti fásí­tást végzik, de a termelőszö­vetkezetek hasznavehetetlen területeinek erdősítését, az eróziónak súlyosan kitett ol­dalok megkötését és_ legelő-, illetve mezővédő erdősávok ki­alakítását is. Amikor egyes jelentősebb példák, eredmények után ér­deklődünk, Tóth _ István cso­portvezető az elmúlt esztendők munkái közül kiemeli azt a 134 hektáros erdőtelepítést, me­lyet Tepély-pusztán végeztek, a termelőszövetkezet olyan te­rületén, mely adottságai foly­tán mezőgazdaságilag nem ér­tékesíthető. A telepítés meg­lehetősen jól sikerült és tölgy-, nyár- és szilfákból álló ligetes erdőnek vetették meg a tsz ré­szére az alapját. Szihalomnál és Mezőszeme- rén mezővédő erdősávokat ala­kítottak ki, akácfákból. A 3. számú műút mentét, az erdészet hatásterületén, Ká­polnától Szihalomig ezüstju­har-, hárs- és nyárfákkal sze­gélyezték. Az egri Rákóczi Termelőszö­vetkezet Baktai út menti ta­nyaközpontja körül, 1,7 hek­tár területen, gépi ültetéssel végeztek fásítást. Juhász Antal veszi át a szót, s elmondja, hogy igen jelentős eredményt értek el a mikófal- vi eróziós oldal megkötésével. A talajegyengetés után _a víz­mosás teljesen eltűnt, rőzsegá- takat is alakítottak ki, s feke­te fenyővel és akácfával telepí­tették be a területet. A csoportvezetőtől megtud­juk, hogy végzett fásitásaik 10 százaléka erejéig telje­sen térítésmentesen bocsá­tanak belterületi telepítésre alkalmas fát a tanácsok, ter­melőszövetkezetek, közületek, stb. részére. Sajnos, az idén már alig-alig mutatkozott ér­deklődés eziránt. Éppen ezért érdemlik meg a dicséretet az egri AKÖV fiatal dolgozói, akik az új Lenin úti telepükön 6—700 darab suhángot és 400 csemetét ültettek el társadalmi munkában. Tóth csoportvezető rendkí­vül érdekes visszásságra hívja fel a figyelmet. A különböző termelőszövetkezetek birtoká­ban szerte a megyében mező- gazdasági művelésre merőben alkalmatlan területek vannak, melyek „papíron” mint legelők szerepelnek a nyilvántartások­ban, statisztikákban, noha alapjában még arra sem hasz­nálhatók. Ezek a kisebb-na- gyobb területek rendkívül al­kalmasak lennének fásításra. Az eddigi kopárságok helyén felnövekvő erdőcskék, ligetek, nagyobb facsoportok nem csu­pán jelentősen emelnék a táj szépségét, de kedvező klimati­kus befolyást is gyakorolná­nak. Sajnos, azonban mind­eddig nem sikerült elérni e te­rületek fásítását, mivel ezáltal csökkenne „papíron” a mező- gazdasági művelés alatt álló terület Sugár István. AP AJ IRDETES A Gyöngyösi Vízművek keres azonnali belépésre 1 fő kőműves szakmunkást. Jelentkezés: Gyön­gyös, Jókai út 25. Egri belvárosi, 1 szoba, össz­komfortos lakásomat elcserélném kétszobásra, megegyezéssel. Vá­laszokat „Csendes otthon” jeligé­re, a Magyar Hirdetőbe, egri ki­rendeltségére. Egerben, Koszorú u. U. számú családi ház, beköltözhetően eladó. Permetezőgép eladó. Eger, Nagy Jánosné, Kertész u. 127. gyös, Nemecz József tér f. sz. Je­lentkezési határidő: május 30. Keveset használt, 350 köbcentis zöld íz», eredeti oldalkocsival, sür­gősen eladó. Megtekinthető Bél­apátfalva. Május 1. u. 3 sz. Len­gyel, posta mellett. Trabant gumiköpenyt vennék,' újat, vagy jó állapotban levőt. Ajánlatokat György Béla, Eger, Könyök u. 63. sz. Lottón nyert Kékes televíziói áron alul eladó. Érdeklődni Be- rencsei János, Eger, Markhót Fe­renc u. 2. sz. alatt lehet. 250-es Pannónia eladó. Andor- naktálya, Rákóczi u. 68. Szőlészeti szakmában jártas, több éves gyakorlattal rendelkező, ké­pesített technikust azonnal alkal­maz tanszéki technikusi munka­körben a Gyöngyösi Felsőfokú Mezőgazdasági Technikum, Gyön­A TtlZÉP Vállalat értesíti a bár­milyen SZOT tüzelőutalvánnyal rendelkezőket, hogy a m. n. évben érvényes utalványokat telepeink májustól fogva beváltják. Lottón nyert, használatlan KO­MAR Moped motorkerékpár eladő. Ugyanott Íróasztal Is. Cím: Gyön­gyös, Vöröshadsereg u. 32. M otorosok! Küldjenek postautalványon 53,— forintot, költségmentesen megküldjük Temay: A motorkerékpár című kitűnő szakkönyvét, színes füzet melléklettel, Gépkocsizók! Küldjenek postautalványon 48,— forintot, költségmentesen megküldjük Tömössy: Gépjárművillamossági hibakeresés és javítás című nagy sikerű, most megjelent szakkönyvét. Cím: SZÖVETKEZETI KÖNYVSZOLGÁLAT, Budapest 5. Postafiók 335.