Heves Megyei Népújság, 1963. október (14. évfolyam, 229-255. szám)

1963-10-23 / 248. szám

1963. október 33.; szerda nem re na 3 Ismét sok gól esett a megyei labdarúgó-bajnokságban Tatai Sarolta országos bajnok! Az országos sport­lövő-bajnokság küz­delmei során nagy­szerű egri sikerekről érkeztek hozzánk híradások. A fiatal Tatai Sa­rolta a kispuska 30 lövéses fekvő számá­ban elnyerte a Ma­gyar Népköztársa­ság 1963. évi bajnoka címet, a kispuska 60 lövéses összetett számában pedig Im­re Rózsi szerzett értékes 3. helyet. Hasonlóképpen jó helyezést szer­zett az ifjúsági kispuska számban az egri Pápista is. Az egyéni jő szereplést kitűnő csapat-eredmények Is követték. A kispuska 30 lövéses fekvő csapat­számában az MHS Heves megyei EK egyetlen körrel szorult a 2. helyre, s a kispuska 60 lövéses összetett csapatszámban értékes 3. helyei szereztek az egri lányok. Kismiska 30 lövéses fekvő: 1. Ta­tai Sarolta 295 kór. 2. Klsgyörgyné (Bp. Honvéd) 289, 3. Belláné (Sal­gótarján) 289. Csapatban: 1. MHS Nógrád megyei EK 860 kör, 2. MHS Heves megyei LK 859, 3. Új­pesti Dózsa 852. Kispuska 60 lövéses nöl összetett: 1. Homa (ÉTI) 560, 2. Klsgyörgyné 557, 3. Imre Bözsi 547. Csapatban: 1. Újpesti Dózsa 1602, 2. ÉTI 1600, 3. MHS Heves megyei LK 1591. Ifjúsági összetett egyéni bajnok: Szűcs (Csongrád megye) 293, 2. Petrovácz (ÉTI) 292, 3. Pápista (He­ves megye) 291. Csapatban: 1. Új­pesti Dózsa 865, 5. MHS Heves me­gyei LK 863. Felvétel az egri sportiskolába A sportiskolák elsőrendű felada­ta az utánpótlás nevelése és biz­tosítása. Az egri sportiskola veze­tői és edzői is mindent megtesz­nek. nogy a gyermekek sportolási és fe]lődési lehetőségeit maximá­lisan biztosítsák. Az egri sportiskola most felvé­telt hirdet 10—12 éves általános is­kolás fiúk és lányok részére atlé­tika, valamint torna sportágakban. A gyerekek télen heti két alkalom­mal kétórás foglalkozáson, nyáron pedig három alkalommal ismer­kednek meg a két sportág szépsé­geivel, Felvételre Liiztőczkl Péter (atlé­tika) testnevelő tanárnál, az v-ös számú Általános Iskolában, Nagy Dezső (fiútorna) testnevelő tanár­nál, a Xl-es számú Általános Isko­lában és Juhász Antalné (leány­torna) testnevelő tanárnál, a Köz­gazdasági Technikumban lehet je­lentkezni. A felvételhez a tanulók szülői engedélye, a testnevelő ta­nár jávaslata és legalább 3,5 át­lagú tanulmányi bizonyítvány szükséges. A felvétel ügyében Gerzovlch József, a sportiskola vezetője ad bővebb felvilágosítást szerdán délutánonként 18-tól 18 óráig az egri stadionban. FVSC: Kelemen—Csontos n., ruróezl, Jaskó—Nyeste, Oál I.- rerenc, Bernét, Csuhái, Csontos, Sál II. Edző: Hajnal litván. A hazai csapat az első perctől kezdve hatalmas Iramot diktált és már a 2. percben megszerezte a vezetést Sáfrány révén. 1:0. Ez­után néhány percre a vendégek ragadták magukhoz a kezdemé­nyezést, de csatáraik sorra ki­hagyták a helyzeteket. A 15. perctől nagy fölénybe került a Kinizsi s fölényére Jellemző, hogy íz FVSC az egész mérkőzés alatt már csak egyszer rúgott kapura! A második hazai gólt is Sáfrány szerezte, majd a 29. percben Si­mon nagy lövése talált utat a há­lóba. 3:0. Nem sokkal később Si­mon adta középre a labdát, és BoronKái kapáslövésével szemben Kelemen tehetetlen volt. 4:0. Szünet után Füzesabony telje­sen a védekezésre rendezkedett be és szoros területvédelemmel igyekezett elkerülni a súlyosabb vereséget. Ebben a Játékrészben előbb Sáfrány, majd a 83. perc­ben Simon volt a gólszerző. 8:0. A Kinizsi 'lyen arányban is meg­érdemelten győzött az időnként túlkeményen Játszó vendégek el­len. Jók: Laciik, Oubis, Sáfrány, Karácsony, illetve Túrúczy, Kele­men. (szegedi) Honvéd Korvin SE— Gyöngyösi Bányász 3:1 (2:0) Verpelét, *00 néző. V.: Orosz. Honvéd: Huttep-Boldvai, Fejér. Susán—Pllinyl, Tassy-Fedor, Ten­gely; Dohóczky, Nagy, Balázs. Ed­ző: Mészáros Bertalan. Bányász: Kisbenedek-Varga I., Huszár, Nagy A.-Juhisz, Borosi- Varga n., Vörös, Szűcsi, Farkas, Sőregi. Ed2ő: Ivádl László. Az első támadásokat a vende­gek vezették, utána azonban fel­jött a hazai csapat és a 8. perc­ben Nagy Jól eltalált lövéséből megszerezte a vezetést. 1:0. Nem sokat váratott magára a 2. gól sem: a 13. percben Tengely lövé­se vágódott a vendégek kapujába. 2:0. Továbbra is a Honvéd kezde­ményezett többet, de a Bányász védelme kitűnően zárt, s így eb­ben a játékrészben több gól már nem esett. A második félidőt a gyöngyösi­ek kezdték Jobban és az 50. perc­ben Söregi bombája a bal felső sarokban kötött ki. 2:1. A mérkő­zés sorsa a 89. percben dőlt el véglegesen: Tengely újabb lövése jutott Kisbenedek kapujába. 3:1. A végén Boldvai 11-esét nagy bravúrral hárította a gyöngyösiek kapusa. Az eredmény igazságos. Jók: Balázs, Fejér, Susán, Ten­gely, Nagy, illetve Kisbenedek, Varga /., Sőregi, Varga 11. (vitéz) Recski Bányász— Hevesi MEDOSZ 4:1 (1:0) Becsk, 400 néző. V.: Lombost. Recsk: Zám-Holló, Rózsa, Bódi- Gál, Borsos-Simon. Dinnyés!, Ko­csis, Horváth, Orosz. Edző: Kas- mitter Antal. Heves: Berkl-Laboda, Frank, Nagy I.-Gombaszögi, Nagy n.- Stolcz, Godó, Burovinez, Tari, Besenyei. Edző: Nagy Ferenc. Mindkét csapat nagy becsvágy- gyal vetette magát a küzdelembe, az 3. percben Horváth hibázott biztos helyzetben. Ezután a haza­iak ragadták magukhoz a kezde­ményezést, a hevesiek azonban jól állták a rohamokat, Gomba­szögi irányításával sok támadást vertek vissza. Az első gól a 31. percben esett: Orosz középre ível­te a labdát, amelyet Kocsis Hor­véthhoz továbbított és a balössze­kötő hét méterről a hálóba vágta. Szünet után heves recski támadá­sokkal folytatódott a küzdelem. Az 51. percben Kocsis partdobása Orosz elé került és a csatár éle­sen a Jobb sarokba *őtt. 2:0. A vendegek az 57. percben Bu­rovlnez fejesgóljával szépítettek, de aztán újabb hazai gólóknak örülhetett a közönség: előbb Ko­csis lőtt a jobb alsó sarokba, majd ugyanő a bal felső sarokba helyezte a labdát. 4:1. A Recski Bányász megérdemel­ten nyert a mezőnyben Jól adoga­tó hevesiek ellen. Jók: Holló, Dinnyéit, Orosz, Kocsis, illetve Frank, Gombaszö- gt (a mezőny legjobbja) ée a bel­sőhármas. (vdrkonyt) Egri Dózsa II.— Egri Vasas 12:2 (1:0) Eger. 200 néző. V.: Baktl. Dózsa; Erdei-Mészáros, Kiss I., Baranyal-Ivédi, Gál-Sós, Üeztő- ke, Miskolczl n„ Bostal, Kiss II. Edző: Juhász Attila. Vasas: Madarast—Vargöczki, Vlnczepap, Mélypataki—Juhász, Miskolczl I.. Papp, Nagy J. Imre, Domboróezkl, Erőss. Edző: Mada­ras Sándor. A kitűnően kezdő, több NB li­es játékost felvonultató Dózsa Miskolczl 11. 2 és Sós góljaival már a 10. percben 3:0-ra vezetett, s utána Is szinte tetszés szerint érte el góljait a léleknélkül Játszó Vasas ellen. A Dózsa góljait Bot­fái 3. Miskolczi 11. 3, Ktss 11. 3 Sós 2 és Osztóké szerezte, a Va sas részéröl a második félidőben csatért játazó Mélypataki volt eredményes. Jók: Sós, Ösztöke, Miskolczi 11-, Bostai. Kiss II., il­letve Mélypataki. (balogh) MÁV Hatvani AC— Egri Spartacus 2:1 (0:0) Eger, 300 néző. V: Kiss. Hatvan: Fülöp - Nagy, Miklós, Gugyella — Püspöki, Sáfrány — Kovács, Katona, Tóth, Marótl, Sáfrán. Edző: Kókal János. Eger: Boros — László, Bárdos — Somody, Polonkai — Balogh, Srej, szabó A., Zsoldos, Csepcsányl. Ed­ző: Nagy István. Az első félidő végig jó Iramú küzdelmet, kiegyensúlyozott játé­kot hozott. Ebben a játékrészben nem esett gól, mert a védelmek mindkét oldalon kitűnő teljesít­ményt nyújtottak. ___ Sz ünet után a vendégeik kere­kedtek felül és az 58. percben Sáfrán a kimozduló Boros mellett megszerezte a vezető gólt. 1:0. Az egriek nem adták fel és a 70. perc­ben Srej fejesgóljával egyenlítet­tek. 1:1. A mérkőzés sorsa a 75. percben dőlt el: hatvani támadás végén Tóth-hoz jutott a labda, aki közelről a hálóba lőtt. 2:1. A vé­gén az egriek hévesen ostromol­ták a vendégek kapuját, de a MÁV védelme jól állt a lábán. Ki­egyensúlyozott küzdelemben vé­delmi hibákból estek a gólok. Jók: Püspöki, Maróti, Sáfrán, Illetve László, Polonkai. Lőrinci—Bélapátfalva 2:6 (liO) Rózsaszentmárton—Apc Gyöngyösi VSE— Egri Előre Szűcsi Bányász— Gyöngy ösoroszl 2:1 (2:0) 2:2 (0:1) 2:10:1) Sporthírek /MEPmiG A Magyar Szocialista Munkáspán Heves megyei Bizottsága és a megyei t.anacs lapja. Főszerkesztő : PAPP JANOS Felelős kiadó: TÓTH JÓZSEF Kiadja: Népújság Lapkiadó Vállalat. Szerkesztőség: Eger. Beloiannisz utca 3. Telefon: 12-57. 12-73 Postafiók: 23 L sz.: 25 062. Kiadóhivatal: Eger* Bajcsy-Zsilinszky utca 1. Telefon: 24-44. Postafiók: 23. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizet­hető a helvl postahivataloknál és kézbesitőknéL Heves megyei Nyomda Vállalat Igazgató: Marosán József. Eger. Bródy Sándor utca 4, Tizenhárom új Heves megyei súlyemelőcsúcs Diósgyőrben Heves megye felnőtt és Hiúsági súlyemelő válogatottja vasárnap Diósgyőrben Borsod megye válo­gatottjaival mérte össze erejét. A felnőttek vereséget szenvedtek, az ifjúsági válogatott azonban bizto­san győzött, annak ellenére, hogy Dománytól nem kevesebb, mint 25 kilogrammos teljesítményt „vettek el” a bírák. A felnőttek veresége érthető, hi­szen a súlyemelés Heves megyé­ben a legfiatalabb sportágak közé tartozik, nem egészen három éve annak, hogy Tóth Elemér és lelkes társai házilag elkészítették az első súlyzót. Annál nagyobb örömmel szemlélhetjük viszont az ifjúsági csapat szereplését, amely évről év­re jelentős fejlődésről tesz tanú- bizonyságot. A mostani találkozón 13 megyei csúcsot Javítottak meg a hevest fiatalok! Eredmények: BORSOD M.—HEVES M. 1500,10:1253,90 (felnőtt) HEVES M __BORSOD M. 13 49,95:1295,55 Ifjúsági) A félnőtt csapat összeállítása a kö­vetkező volt: Hatalyák (Gy. ITSK), Kelemen S. (Petőfibánya), Bálint (Gy. ITSK), smutzer (Egri Előre), Mészáros L. (Gy. ITSK), Tóth Ele­mér (Egri Előre), Odor (Gyöngyösi ITSK). Az ifjúsági csapat összetétele: Kakukk Frigyes, Kuzmann József, Bőgős István, Domány István, Orosz Miklós, Sárost Imre (mind Egri Előre) és Tóth István (Gyöú- gyösi ITSK.) A legjobb egyéni eredmények: Kakukk Frigyes 250 kg (75, 75, 100), Kuzmann József 257,50 kg (87,5, 75, 95), Domány István 280 kg (95, 85, 100), Kelemen Sándor 290 kg (90 87,5, 115), Mészáros László 282,5 kg (90, 77,5, 115), Odor Sándor 260 kg (80, 80, 100). Külön dicséretet érdemel a te­hetséges Domány István, aki sé­rülten Is kitűnően helytállt, hiszen 125 kilogrammos lökés-gyakorlatát azzal az indokolással minősítették szabálytalannak, hogy felvevés közben hozzáért a combjához... A Népújság totó-tippjei «. hét: 1. Magyaror.—Ausztria x 1 2. SBTC—Egyetértés 1 X 3. Ny. Spart.—Szállítók 1.x 4. Borsodi B.—Miskolc 1 5. Nagybátony—Izzó 1 6. Békéscsaba—NYMSE 1 X 7. Veszprém—MTE I 8. Genoa—Florentina x 1 9. Juventus—Torino 1 10. Messina—Lazzio x 1 11. Róma—mter. 2 x 12. Spal—Bologna 2 x Pótmérkőzések: 13. Barl—Catania 1 x 14. M. Bányász—KISTEXT l X 15. Jászberény—Gyula 1 16. Sz-fehérvár—K. Lombik 1 A totó nyereményei: 12 találat nem akadt. 11 találat (8 db) 27 037 forint, 10 találat (314 db) 801 fo­rint, 9 találat (3390 db) 98 forint. A vigaszdíj a 42. héten elért 8 talá- latos szelvényeknek jutott. A nye­remény szelvényenként 24 forint. A* Egri Tanárképző Főiskola felvételt hirdet: egy tanszéki Üveg- technikusi állásra, 1600,— Ft alap­fizetéssel. Feladata: laboratóriumi üvegeszközök javítása és előállítá­sa, a hallgatók üvegtechnikai gya­korlatain technikusi feladatok el­látása. — Egy épület festő szak­munkás állásra: 1400,— Ft alapfi­zetéssel, Feltétel mindkét esetben több éves technikusi, illetve szak­munkás gyakorlat. Jelentkezni le­het az intézet karbantartó műhe­lyében, illetve a személyügyi osz­tályon, 2 éves kislányom mellé gondozó­nőt keresek lakásomon azonnalra. Érdeklődni: Eger, Vorősllov tér l. Lenkeiné. Fájdalommal tudat­juk, hogy Ifj. Fazekas József, szeretett „Do­dink”, 60 éves korában tragikus hirtelenséggel elhunyt. Temetése 34-én fél 4 órakor a Kisasz- szony-temetőhen lesz. Minden külön értesítés helyett. A gyászoló család A Propán-butángáz vala­mint a hűtőgép s service- szolgálat vállalatunknál beindult Kérjük megrendelőinket, hogy igényeikkel Szé­chenyi utca 5. szám alatti telepünkhöz forduljanak. Egri Finommechanikai én Vasipari Vállalat Bokorrózsák — összes színárnya­latokban és piros futórózsák egy­séges 12,— Ft-os áron állnak a ró­zsakedvelők rendelkezésére,- őszi szállításra postán) utánvéttel. Ró­zsakertészet, Budapest: VI.) Dal­színház utca 10. Értesítjük kedves vevőinket, hogy október 30-tól novem­ber 6-ig leltározás miatt az árukiszolgálás szünetel £. M. Papír és Irodasser V. egri lerakató. 'nsvwTuauswM/nkswtO«*«« Lakatos, festő segédmunkásokat felvessünk azonnali belépéssel Munkásszállást nem bizto­sítunk. Jelentkezés az Egri Finommechanikai Vállalat­nál, Eger, Sándor I: U; 6, Kozol fűk villamosenergia fogyasztóinkkal, hogy október hó 24-én reggel 7 órától délután 17 óráig a Ráckapu-térl transzformátorállomás átalakítási munkála­tai miatt Eger városban az alábbi helyeken áramszünet lesz: Széchenyi utca 44. számtól a Ráckapu-térig, Rákóczi út, Verőszala, Szalapart, Malom utca, Mária utca, Görög utca, valamint a Tűzoltó-tér és ezek mellék utcái. ÉMASZ EGRI ÜZEMVEZETŐSÉGE Kedvező feltételekkel lehet már 1964. évi leadásra Is kötni sertéshizlalási szerződést UGYANCSAK KEDVEZŐ FELTÉTELEKKEL BEINDUL AZ 1964. ÉVI KOCATARTÄS1 ÉS SULDÖNEVELESI AKCIÓ. BIKA—TINÖHIZLALASI AKCIÓ, CSZÖHIZLALASI AKCIÓ. KISSŰLYO NÖVENDÉKMARHA NEVELESI AKCIÓ és A HÁZTÁJI ÉS EGYÉNI GAZDASAGOK SELEJT tehenük Értékesítése terén kedvező LEHETŐSÉGEKET VEHETNEK IGÉNYBE. Amennyiben selejt tehenük helyett üszőt állíta­nak tenyésztésbe, úgy az I. o. vagy II. o. minő­ségű tehénért az állami szabadfelvásárlási áron felül kg-ként 3.— Ft üszőbeállitási prémiumot kapnak. Magas árak, termelőszövetkezetek részére kamatmentes hitel, valamint előnyös feltételek mellett biztosítunk nagyüzemi felárat. Egyéni és háztáji termelők részére kedvezményes abrak­takarmány-juttatás. Bővebb felvilágosítást járási kirendeltségeink, valamint községi felvásárlóink nyújtanak. SZOLNOK—HEVES MEGYEI ÄLLATFORGALM1 vallalat Szabolcs megye együttesével Ját­szik bajnoki mérkőzést. A hevesi­ek válogatott kerete október 24-én, csütörtökön délután Hatvanban, á Hatvani Kinizsi együttesével elő­készületi mérkőzést vív. — A Gyöngyösi Spartacus ifjú­sági labdarúgó-csapata 5:1 (2:0) arányban győzött a Hatvani Spar­tacus ifjúsági csapata ellen. A gyöngyösiek pontveszteség nélkül, 54:10-es gólaránnyal állnak a H. osztályú ifjúsági bajnokság nyu­gati csoportjának első helyén. — Egri Honvéd—Egri Főiskola 25:9 (9:8), megyei I. osztályú férfi kézilabda-mérkőzés, Eger. Vezette: Bodó. Az első félidőben mindkét csapat kivette részét a támadások­ból, szünet után azonban a Hon­véd fokozatosan felülkerekedett és szép akciókból született góljaival biztosan győzött a tartalékos főis­kolások ellen. “ A labdarúgó NB n. góllövő­listáján örvendetesen előretört Ko­vács, az Egri Dózsa kitűnő csatá­ra. A Keleti csoportban a 14 gólos Sári II. (SZMTE) mögött 10 góllal a 2. helyen áll. Érdekes, hogy utána a legtöbb egri gólt — szám szerint ötöt — a fiatal Varga sze­rezte, aki csak néhány mérkőzésen szerepeit a csapatban. — A Magyar Televízió szerdán délután 14,40 órakor helyszíni köz­vetítést ad Londonból a Világválo­gatott—Anglia júbileumi labdarú­gó-mérkőzésről. — Heves megyei ifjúsági labda­rúgó-válogatottja október 31-én, csütörtökön délután Nyíregyházán ról egyformán jól pörgetett, és a tenyeres oldalról jól is ütött. A kapott taktikai utasításokat mara­déktalanul betartotta és küzdő­szelleme is kifogástalan volt. A bajnoksággal kapcsolatban nem hagyhatjuk szó nélkül az eg­ri Harangi Sándor nagyszerű tel­jesítményét. A fiatal, 18 éves játé­kostól nemcsak a kiváló 5. helye­zés elismerésre méltó, hanem az a korszerű asztalitenisz-játék is, amelyet minden egyes mérkőzésen örömmel láttunk tőle. Kontra­játéka szinte egyedülálló ebbén, a legjobb európai versenyzőkkel is felveszi a versenyt. A bajnokság 3. egri részvevője, Körösi, közepes játékkal 7. lett a fiúk mezőnyé­ben. Budapesten három napon át folytak az országos asztalitenisz Tízek-bajnokság küzdelmei. A ser­dülő ifjúsági és ielnőtt mezőnyben összesen 30 meghívott női verseny­ző áilt rajthoz. Ennek a mezőny­nek egyetlen vidéki részvevője volt, éspedig Szennyes Katalin, aki még három éven keresztül serdü­lőkorú versenyző lesz! Az egri kislány nagyszerűen sze­repelt, teljesítményével méltán ér­demelte ki a válogatott szakveze­tőinek elismerését. Szennyes Katit egyébként a bajnoki címtől csak az a körülmény fosztotta meg hogy Egerből közvetlenül a baj­nokság kezdetére érkezett meg, s így első mérkőzésén bemelegítés nélkül — vereséget szenvedett a későbbi 7. helyezettől és ez a ve­reség a bajnokságába került! • szombaton és vasárnap aztán el­lenállhatatlanul játszott és az ed­dig veretlen Szepes Évát, valamint Petrányit egyaránt 2:0 arányban győzte le. O volt a mezőny egyet­len részvevője, aki mindkét oldal­ASZTALITENXSZ A megyei labdarúgó-bajnoksdg­>an vasárnap örvendetesen sok ' lói esett. A gólátlag az elmúlt he- 1 ti 2,7-ről 4,9-re I — emelkedett, s en- nél többet csak , /yU i az etsö forduló- . Cs L bán lőttek a csa- , * tárok, amlkorts 5 . _ r^T\ , egész volt a gól- , ” zs, átlagl A javulás­Se hoz elsősorban , az Egri Dózsa . támadói „járul- ! tak hozzá”, akik ‘ nem kevesebb, ‘ nlnt egy tucat gólt rúgtak az eg- ■t Vasas hálójába, de kitettek ma- ; lukért az éllovas Hatvani Kinizsi :sntdrai is, akik hatszor vették be : i füzesabonyiak kapuját, A cu- ■ sörgyáriak előnye egyébként két oontra nőtt az Egri Előre és a Recski Bányász előtt, akiket a Rózsaszentmártoni Bányász, az Egri Dózsa, a Honvéd Korvin SE, i Gyöngyösi Bányász és a Lőrinci vasas követ. Az alsó régiókban innyiljan változott a helyzet, hogy i Szűcsi Bányász megszerezte el­lő győzelmét, nem szerzett viszont oontot Bélapátfalva, Heves, Apc, íz Egri Vasas, Füzesabony és az Egri Spartacus. Hatvani Kinizsi— Füzesabony 6:0 (4:0) Hatvan, 800 néző. V.: Somodi. Hatvan: Adám-Garaml, Laciik, Gubis—Petrovics, Thomann—Si­mon, Boronkai, Kristyán, Sáf­rány, Karácsony. Edző: Szalontai Béla. Kertes családi h áz bekóltözhető- séggel eladó. Eger, Vetőszaia 149. Eladó 2 szoba, konyha; speizos ház a város központjában. Szoba, konyha beköltözhető. Gyöngyös, Nemecz József tér 5. Eger, Sasvár út 6. szám alatti ház beköltözhetően eladó. Állami vállalatok; termélőzövet- kezetek, földművesszövetkezetek! Az Egri Tejüzemnél (Mária u. 21.) korlátlan mennyiségben kapható .ró és savó, hektoliterenként 60,— Ft. illetve 5,— Ft-os egységáron. Kifogástalan állapotban levő Csepel—Danuvia és zöld Pannónia eladó, Eger, Makiári utca 41.