Népújság, 1962. szeptember (13. évfolyam, 204-229. szám)

1962-09-26 / 225. szám

6 NßPÜJSAG 1962. szeptember 26., szerd* A Füzesabonyi VSC a megyei labdarúgó-bajnokság élén A megyei Labdarúgó-bajnokság nyolcadik fordulója lényeges válto­zásokat hozott a táblázaton, még jobban tömörült t*!} az élmezőny. A Honvéd Zalka SE hatalmas küzde- A^^3> lem után veresé- get szenvedett c Füzesabonyban, így átadta vezető TV" helyét az FVSC- nek. A második helyet a Gyön­gyösi Bányász Men győztes Honvéd Korvin SE foglalja el, s a harmadik helyre le­csúszó Honvéd Zalka SE nyakán szorosan ott van már a Hatvani Kinizsi jó formában levő együttese. A vasárnapi mérkőzések közül az Egri Spartacus fölényes győzelme kelt némi meglepetést, úgy látszik, a szövetkezeti csapat lassan magá­ra talál és kilábal a hullámvölgy­ből. A recskiek viszont a Honvéd Korvin SE ellen elszenvedett vere­ség óta nem találnak magukra. Már csak egy olyan csapat van, amelyik nem szerzett pontot, a Ti­szafüredi Petőfi, amelynek mind reménytelenebbé válik a helyzete. Mutatja ezt két rúgott és 29 kapott gólja is„ Egri Spartacus— Recski Bányász 3:0 (1:0) Eger, 200 néző. Vez.: Kezes. Spartacus: Boros — Bárdbs. Po- lonkai, Réz — Somody, Szegedi — Csepcsányi, Pócsi, Galovics, Árvái, Mihályszki. Edző: Báder Gyula. Recski Földi — Kovács, Maruzs TI., Bódi II. — Maruzs I., Borsos — Osztafin, Horváth, Bódi I.. Tarjáni, Puporka. Edző: Mészáros Bertalan. Kiegyensúlyozott küzdelem után, a 20. percben vezetést szerzett a hazai csapat: Árvái átadását Mi­hályszki a kifutó kapus mellett lőtte a hálóba. l:0. A játék második részében a ha­zai csapat az 50. percben növelte előnyét: Somody remek labdáját Galovics egy csel után a jobb sa­rokba vágta. 2:0. Ezután heves recski rohamok következtek, a kö- rülményeskedő csatárok azonban nem bírtak a jól záró egri véde­lemmel. A 70. percben végleg el­dőlt a mérkőzés sorsa: Pócsi beadá­sát Mihályszki a hálóba fejelte. 3:0 A Spartacus javuló formában’ megérdemelten győzött. Jók: Bárdos, Réz, Somody, Galo­vics, illetve Maruzs II., Maruzs I. Kezes néhány apróbb hibája nem befolyásolta az eredmény alaku­lását. BALOGH BÉLA HVSE—Szűcsi Bányász 2:0 (2:0) Hatvan, 600 néző. Vez.'. Éli. HVSE: Nagy — Kiss. Tóth. Gu- gyella — Juhász, Hegedűs — Kato­na, Fehér, Zólyomi, Rékasi, Hanti. Edző: Kókai János. Szűcsi: Maka — Fáczán, Kovács, Laczik — Hordós, Ocsovai — Hege­dűs, Kovács, Kun, Kardos. Tímár. Edző: Tarr Béla. A Szűcsi Bányász nagy lelkese­déssel próbálta ellensúlyozni a hat­vaniak nagyobb technikai tudását. Az első gól a 20. percben baloldali támadás végén esett, Hanti nagy lövéséből. l:0. A hatvaniak nem nagyon erőlködtek, a közönség kö­rülményes, sok adogatásból álló akciókat láthatott. A 42. percben esett a második gól: Rékasi beadá­sát Zólyomi értékesítette. 2:0. Szünet után a hősiesen, sokszor 8—10 emberrel védekező vendégek sikerrel akadályozták meg a hat­vaniak gólszerzési kísérleteit. Végeredményben a HVSE na­gyobb arányban is győzhetett volna. Jók: Kiss, Tóth, Gugyella, illetve Maka, Fáczán. Kovács, Laczik. Eli megfelelően vezette a mér­kőzést. NAGY ANTAL Rózsaszentmárton— Bélapátfalva 2:2 (1:1) Bélapátfalva, 200 néző. Vezette: Lombosi. Rózsaszentmárton: Mátra — Bor­bély, Kazi, Patai — Gubis, Tajti — Papp, Báti, Morvái II., Dorner II.. Tóth. Edző: Túrán István. Bélapátfalva: Nagy I. - Kéri, Kriskó, Barta I. - Nagy II.. Erdé­lyi — Horváth, Molnár, Antal, Bar­ta II., Kelemeij. Edző: Wéber László. A hazai csapat kezdett jobban, később azonban feljött a Bányász, és a 22. percben vezetést szerzett: Papp távoli lövése Kriskó lábán irányt változtatva jutott a hálóba 1:0 A gólra heves hazai támadások következtek, de egyenlíteni csak a 38. percben sikerült, amikor Antal nagy erejű szabadrúgása a háló­ban kötött ki. l:i. Szünet után ismét a vendégek ra­gadták magukhoz a kezdeménye­zést és fölényük a 61. percben góllá érett: Papp a kimozduló Nagy I. mellett a jobb sarokba lőtt. 2:1. A hazaiak nem adták fel. beszo­rították ellenfelüket és a 66. perc­ben Antal góljával újra egyenlí­tettek. 2:2. A hajrában Bélapátfal­va támadott többet, a vendégek védelme azonban jól állt a lábán. Közepes iramú mérkőzésen Bél­apátfalva közelebb állt a győzelem­hez. Jók: Mátra, Kazi. Morvái II.-, il­letve Nagy I., Antal, Kelemen. Lombosi jól vezette a mérkőzést. KUDLÁK ISTVÁN Füzesabonyi VSC— Honvéd Zalka SE 2:1 (2:0) Füzesabony, 800 néző. V.: Barcs. FVSC: Bocsi I. - Csuhái, Kiss, Jaskó - Gál I., Gál II. - Ferencz, Bernál, Gulyás, Csontos, Zajácz. Bdzó: Hajnal István. Honvéd: Ambrus — Szonda, Czu- der, Köves — Murányi, Horváth — Csányi, Kardos. Kurucz, Bócsik, Osváth. Edző: Szalontai Béla. A vendégcsapat kezdett jobban, majd tíz perc eltelte után, fokoza­tosan feljött a füzesabonyi táma­dósor és a 14. percben Gulyás 18 méteres nagy lövése meghozta a vezető gólt. l:0. A Honvéd erősített, izgalmas, változatos játék alakult ki. A 38. percben Zajácz hibázott nagy helyzetben, majd a 40. perc­ben tovább nőtt a hazaiak előnye: Bernát labdájával Gulyás ugrott ki és közelről a hálóba lőtt. 2:0. Szünet után hatalmas iramot diktált a Honvéd, szöglet szögletet követett. A 60 percben Kardos bombáját Bocsi nagy bravúrral ütötte vissza a mezőnybe, ezután Kurucz durvaságért a kiállítás sor­sára jutott. A Honvéd tíz emberrel is sokat veszélyeztetett és a meg­hosszabbításban, a 93. percben Bó­csik révén, sikerült szépítenie. 2:1. A helyzeteit jobban kihasználó tartalékos hazai csapat megérde­melten győzött. Jók: Bocsi I., Kiss, Gál A., Gu­lyás, Zajácz, illetve Köves, Murá­nyi, Csányi és Bócsik. Barcs jól vezette a mérkőzést. SZIGETVÁRY JÓZSEF Honvéd Korvin SE— Gyöngyösi Bányász 1:0 (1:0) Verpelét, 700 néző. Vez.: Számos- völgyi. Honvéd: Hutter - Hadobás, Ko­vács I.. Kozma — Kovács II., Bákai — Fedor, Bató, Szabó, Bakonyi, Katona. Edző: Dombóvári János. Bányász; Győri - Varga I., Ba­logh, Vörös — Juhász, Borosi — Pet.hes, Varga II, Sőregi, Morvái, Eperjesi. Edző: Héthy László. Tíz percen át tapogatózó játék folyt a pályán, majd feljött a hazai csapat, de támadósora nem bírt a sokszor túl keményen játszó ven­dégvédelemmel. A mérkőzés egyet­len gólja a 44. percben esett: Fedor keresztlabdáját Katona fejjel át­emelte Kovács I-en és a berohanó Bató biztosan fejelt a hálóba. 1:0. Szünet után az 53. percben Ko­vács I. megsérült, elhagyta a pá­lyát és már nem is tért vissza. A gyöngyösiek sokszor meg nem en­gedett eszközökkel igyekeztek a Honvéd csatársorát megakadályoz­ni a góllövésberi. A 72. percben a játékvezető megsértéséért Sőregit, utánrúgásért pedig Pethest és Bá- kait kiállították. A 82. percben Bató lövése a ka­pufán csattant. Megérdemelt hazai győzelem. Jók: Kovács I., Bató, Hadobás, Bakonyi, Katona, illetve Vörös, Balogh, Sőregi. Morvái. Szamosvölgyi határozottan, jól vezette a nem valami sportszerű mérkőzést. VITÉZ DEZSŐ Apci Vasas— Gyöngyösi Vasutas 2:1 (1:0) Apc, 500 néző. Vez.: Simon dr. Apc: Pandúr — Bagó, Nagy, Mi­hályi — Hegedűs, Kiss — Fáczán Z.. Balogh, Bendik, Csirke, Rácz. Edző: Éliás István. Vasutas: Nagy - Patócs, Geiger, Ivádi — Barna, Madár - Szőllősi, Berta, Járdán, Márkus, Szécsényi. Edző: Ivádi László. A jól kezdő hazai csapat már a 2. percben vezetést szerzett Balogh révén. 1:0. Nem sokkal később ll-eshez ju­tott a hazai csapat, Bagó büntető­jét azonban Nagy kiütötte. Szünet után gyöngyösi támadá­sokkal folytatódott a játék, s a vendégek a 63. percben egyenlítet­tek: szögletrúgás után Geiger a jobb felső sarokba fejelte a lab­dát. 1:1. Ezután Apc nagy hajrába kezdett és a 72. percben Nagy révén meg­szerezte a győztes gólt. 2:1. Alacsony színvonalú mérkőzésen, a helyzeteit jobban kihasználó csa­pat győzött. Jók: Nagy, Csirke, Rácz. Balogh, illetve Nagy, Geiger. Járdán és Márkus. Simon dr nagyvonalúan vezette a mérkőzést. KOMÁROMI TIBOR Hevesi MEDOSZ— Egri Előre 2:1 (2:0) Heves. Vezette: Pogonyi. Heves: Nagy I. — Fehér, Frank, Nagy F. — Nagy S., Gombaszegi — Balogh, Kán, Burovincz, Bessenyei. Vermes. Edző: Nagy Ferenc. Előre: Korsós — Lezsák, Mata, Vass — Szász, Palotai — Pintér, Varga, Ármos, Petrányi, Mikó. — Edző: Nagy András. Zárt kapuk mögött került sor a mérkőzésre. Az első negyedóra váltakozó játékkal telt el, ezt kö­vetően némi hevesi fölény alakult ki, s a hazaiak nyomása a 28. percben góllá érett: Burovincz be­adását Bessenyei kapásból bom­bázta a bal sarokba. 1:0. Továbbra is a hevesi csapat ma­radt támadásban, és a 35. percben újabb gólt ért el: Fehér előre ívelt labdáját Gombaszegi ugyancsak ka­pásból vágta a jobb sarokba. 2:0. Szünet után sem változott lénye­gesen a helyzet, a félidő egyetlen gólja a 68 percben esett Petrányi ll-eséből 2:1. A gól után hatalmas erejű szél támadt, amely az egrieket segítette. A hevesi csapat azonban a széllel szemben is meg tudta tartani elő- j nyét. A végén inkább csak küzde­lem folyt, mint játék. A fiatal egri csapatot letörte a két gyors hevesi gól, és ezután már nem tudott kellőképpen erősíteni. A hevesi csapat győzelme meg­érdemelt. Jók: Nagy S., Vermes, Burovincz, | illetve Lezsák, Palotai, Ármos. KISS MIHÁLY I Lőrinci—Egri Dózsa II. 1:0 (1:0), Lőrinci. * Tiszafüred—Hatvani Kinizsi 1:3 (0:2), Tiszafüred. * A megyei labdarúgó-bajnokság állása 1. Füzesabony 8 6 1 1 21:9 13 2. H. Korvin SE 3 6 1 1 18:10 13 3. H. Zalka SE 8 6 — 2 29:6 12 4. H. Kinizsi 7 6 — 1 20:5 12 5. Gy. Bányász 7 5 — 2 17:11 10 6 HVSE 8 2 5 1 11:8 9 7. Heves 8 3 2 3 12:11 8 8 Gy. Vasutas 7 3 2 2 8:9 8 9. Egri Előre 7 3 1 3 19:12 7 10. Recsk 7 3 1 3 13:13 7 11. Apc 8 3 1 4 10:9 7 12. E. Spartacus 8 2 2 4 9:11 6 13. Lőrinci 7 2 1 4 7:12 5 14. Bélapátfalva 8 2 1 5 11:19 5 15. Rsz.-márton 7 1 2 4 6:11 4 16. Szűcsi 7 1 — 6 3:21 2 17. Tiszafüred 8 — 8 2:29 — Egri Dózsa II. 8 3 2 3 20:23 8 Nagyobb arányban is nyerhetett volna Petőfibánya Petőfibánya— Baglya salja 1:0 (1:0) Petőfibánya, 600 néző. Vezette: Nabalek. Petőfibánya: Kovács — Makalicza, Tóth II., 'Sándor — Tóth I., Takács — Fehér, Alattyáni, Szarvas, Gáldi, Bócsó. Edző: Takács László. Petőfibányán tartottak a mérkő­zéstől, hiszen az utóbbi öt év alatt Baglyasaljával szemben egyetlen pontot sem sikerült szerezniök. A csapat azonban hamar eloszlatta az aggodalmat, és végig lendületesen, fölényben játszott. Az eredmény nem fejezi ki hűen az erőviszonyokat, mert a győzel­mi arány jóval nagyobb is lehetett volna. Rengeteg lövés ment a ven­dégek kapujára, de a baglyasaljai kapus ezúttal kitűnően védett és szerencséje is volt. Az egyetlen gól a 38 percben esett, amikor egy szabadrúgás végén Sándor fejese jutott a hálóba. 1:0. Szünet után egy darabig Petőfi­bánya szorongatott, majd esett az iram, a vendégek is többször szó­hoz jutottak, támadósoruk azonban úgyszólván semmi veszélyt nem je­lentett Kovács kapujára. A ha­zaiak ebben a játékrészben is több nagy helyzetet hagytak kihaszná­latlanul. Egyénileg Kovács kevés dolgát jól végezte, de a hátvédhármasnak sem sok feladat jutott. Tóth I. sze­mélyében találjuk a mezőny leg­jobb játékosát, a támadósor javuló formában játszott, Szarvas sem egyénieskedett annyit. Nabalek nagyvonalúan, hiba nél­kül vezette a mérkőzést. KULCSÁR MIHÁLY A gólképesség Befejeződött a vízilabda-bajnok­ság. A góldobó listán Tóth Gyula (Bp. Honvéd) lett az első, aki két góllal előzte meg vetélytársait. Az egri csapat nem hiába szerezte a legtöbb gólt az OB I. mezőnyé­ben, mert három játékosa, Pé­csik, Bodnár és Utassy egyaránt 21—21 góllal terhelte meg ellenfe­lei hálóját. A táblázaton előkelő helyet kapott még az egriek közül Ringelhann, aki tíz esetben talált be az ellenfél hálójába. A góldobó lista végeredménye: 23 gólos: Tóth (Bp. Honvéd). 21 gólos: Gyarmati, Kárpáti dr., Bod­nár, Utassy, Pócsik, Vitális (Va­sas), Dobossy (Szentes), Dömötör. 20 gólos: Dancsa (Izzó), Lehóczki (Spartacus), Kanizsa. 19 gólos: Vá­ci (Honvéd),í Szikora (Izzó). 18 gó­los: Csillag (Spartacus). 17 gólos: Mayer, Konrád II. 14 gólos: Kato­na. 13 gólos: Takács (Izzó), Hor­váth (Szentes), Brinza, Hasznos II., Lepjes dr. 12 gólos: Felkai, Kiss (Vasas), Rébeli (Szentes). 11 bizonyítéka... gólos: Varga (O. Dózsa) Molnár, Konrád III. (BVSC). 10 gólos: Rin- gelhann, Köröshegyi (Izzó), Kon­rád I., Kuczora, Békés (Sparta­cus), Papp (Honvéd). Felhívás A Hajdú-Bihar megye ellen ké­szülődő megyei ifjúsági labdarúgó­válogatott csütörtökön délután Gyöngyösön, a Vasutas pályán, 14,30 órai kezdettel barátságos mér­kőzést játszik a Gyöngyösi Mező- gazdasági Technikum csapatával. A vidéki játékosok pontosan 12 órakor találkoznak Fekete Sándor tanárnál a Gyöngyösi Mezőgazda- sági Technikumban (Nemecz Jó­zsef tér), ahol közös ebéden vesz­nek részt. 14 órakor az alant fel­soroltak jelentkezzenek a pályán: Antal, Tóth S., Zetkó, Dobos, Bat- ki, Kiss, Püspöki, Kocsmár, Sza- lay, Péczeli, Ceglédi, Pethes, Tóth (H. Kinizsi), Göböly, Balogh. j Röplabda A Magyar Népköztársasági Ku­pa középdöntőjének egy részét a Heves megyei Röplabda Szövetség rendezte meg Gyöngyösön. A kö­zépdöntő jó hírverése volt a röp­labda-sportnak, a mérkőzéseket átlagban 200 főnyi közönség nézte végig és látott érdekes, izgalmas küzdelmeket. Végül is a követke­ző végeredmény alakult ki. Fér­fiak: 1. Bp. Spartacus, 2. Buda­pesti Pénzügyőrök. 3. Debereceni EAC, 4. Szolnoki Titász. Nők: 1. Bp. Vörös Meteor, 2. BM Dózsa, 3. Salgótarjáni BTC. xxx A megyei bajnokság küzdelme5 a férfiak és nők csoportjában szeptember 30-án kezdődnek. Az első fordulót Gyöngyösön rende­zik meg. A párosítás a következő: Női csapatok: Adács—H. Kinizsi, Egri Dózsa—H. Gimnázium, Egri Szilágyi Gimn. II.—Üjlőrincfalva, Egri Szilágyi Gimn. I.—Tarnaőrs. A Mátra Klub szabadnapos. Férfi csapatok: Tarnalelesz—Mátra Klub, Gyöngyösi Vasutas—Egri Vasutas, M-derecske—Gy. Vasas. Bükkszék—Parádi Uve^vár, Gy. MEDOSZ—Adács, és Recsk—Isten­mezeje. Nagy fölénnyel nyert bajnokságot az Egri Vasas Befejeződtek az összevont megyei vízilabda-bajnokság C csoportjának küz­delmei. A bajnoksá­got példamutató módon a Heves me­gyei Úszó Szövetség versenybírósága ren- A baj­óriási fö- nyerte az Egri Vasas Hajtómű­gyár, amely most eggyel előrelép és az összevont megyei bajnokság B, esetleg A csoportjába nyer beosztást; A bajnokság végeredménye: 1. Egri Vasas 10 9 1 — 71:31 19 2. DVSC 10 5 1 4 26:24 11 3. SZVSE 10 4 — 6 35:49 8 4. Debr. Sp. 10 3 — 7 24:42 G 5. Esztergomi V. kizárva Szent. K. H. 10 4 — 6 24:41 8 A labdarúgó utánpótlás válogatott ma Hatvanban vendégszerepei A jugoszlávok ellen készülődő magyar labdarúgó utánpótlás vá­logatott keret ma délután 15 óra­kor Hatvanban, a Vasutas pá­lyán, a Hatvani VSE együttesével játszik előkészületi mérkőzést. A válogatott keret tagjai a követke­zők: Szarka, Lanczkor, Gellér, Sándor, Kiss, Nagy I., Laczkó, Soós, Karába, Pém, Menczel, Laczkó (MTK), Kalmár, Tóth Z. A Népújság totó-tippjei * 39. hét: 1. Bp. Honvéd—Ü. Dózsa x 2 2. Szeged-Vasas 2 x 3. Komló—Debrecen x 1 4. Dorog—Győr 1 5. Szombathely—Pécs 1 6. Kaposvár—Csepel x 2 7. Győri MÁV—Sz-fehérvár 1 x 8. Oroszlány—EVTK 1 9. PVSK—Budai Spart. 1 x 10. S. Kohász—Ganz-MÁVAG 1 x 11. Egri Dózsa—Miskolci VSC 1 x 12. Jugoszlávia—NSZK 1 x Pótmérkőzések: 13. DEAC—Szolnok x 1 14. Egyetértés—Kecskemét 1 15. Borsodi B.—Nyíregyháza 1 16. ZTE—K. Lombik 1 A totó nyereményei: 12 talál&tos 4 darab, 73 560 forint, 11 találatos 285 darab, 1032 forint, 10 találatos 3452 darab, 114 forint egyenkénti nyeremény. I Olvassa! Terjessz«! \ a NÉPÜISÁGCT Normást, más iparágban szerzett ké­pesítéssel is, azonnali belé­péssel felveszünk. Borsod—Heves megyei Xélagyári ES, Eger, Lenin út 13. KÖZÜLETEK, FIGYELEM! Vattaruhára, kérjük, hogy rendeléseiket sürgősen ad­ják le az Egri Bizományi Áruházban. Zalár József utca 2. Telefon: 57—04. sz. Bírósági hírek Hliva József, feldebrői lakos súlyos testi sértés, hivatalos személy elleni erőszak bűntet­tében állt tegnap az Egri Já­rásbíróság dr. Medgyesi Iván tanácsa előtt. Hliva József muníkásjáratú autóbusszal utazott Feldebrő- ről munkahelyére, a Mátravi- dóki Fémművekbe. Verpeléten a kocsibizalmi lecsöngette a kocsit, jelezve, hogy a TÜZÉP- telepnel le akar szállni. Erdé­lyi István, az autóbusz vezető­je, szólt a kocsibizalminak, hogy maradjon az autóbuszon, mert nem tud rá várakozni, hiszen a járat már úgyis ké­sésben van. A kocsibizalmi ennek ellenére leszállt, s az autóbuszt a sofőr el is indí­totta. Az autóbuszon ülők csengettek a sofőrnek, hogy álljon meg, ő azonban erre nem volt hajlandó, mire va­laki a kocsi ajtaját kinyitot­ta, menetközben, az autóbusz erre megállt. Hliva József a kocsiból leugorva a sofőrt ki­rángatta kabátujjánál fogva a volán mellől, aki a köves út­ra zuhant. Hliva tettlegesen bántalmazta a gépkocsiveze­tőt, többször mellbevágta. Er­délyi István az esés következ­tében 8 napon belül gyógyuló sérüléseket, zúzódásokat szen­vedett, sérüléseiről orvosi lát­leletet kért, s feljelentette az idegein uralkodni nem tudó, magáról elfeledkezett Hliva Józsefet a bíróságon. A bíró­ság Hlivát 4 hónapi szabad­ságvesztésre ítélte. Az ítélet egyelőre nem jogerős, mert a védő és a vádlott 3 napi gon­dolkodási időt kért az esetle­ges fellebbezés bejelentésére. ★ H. Teréz, egyik férfi isme­rősétől 2000 forintot csalt ki, azt állítva, hogy ismerősétől került másállapotba, s a pénz az abortációra szükséges. A bíróság folytatólagos minő­ségben elkövetett csalás bűn­tette miatt mondta ki bűnös­nek H. Terézt, s ezért őt 4 ha­vi szabadságvesztésre ítélte, s ugyanakkor elrendelték a ko­rábban kiszabott — 2 hónapi szabadságvesztés — ítélet vég­rehajtását is. A vádlott az ítéletet megfellebbezte. Hét évre ítéltek egy cseesemőgyilkos anyát A Csongrád megyei bíróság súlyos bűnügyben hozott ítéle­tet. Gruits Emma, 22 éves, új­szegedi lakos, ez év júniusában jólfejlett gyermeknek adott életet. Gruits Emma igyekezett eltitkolni terhességét, otthon, egyedül szülte meg gyermekét, majd kosárba tette és a ház kertjében elföldelte. Egy napig maradt csak otthon, majd is­mét dolgozni ment, munkahe­lyére. A bűntette feljelentés alapján derült ki. A bíróság szándékos emberölés bűntetté­ért, hétévi szabadságvesztésre ítélte. (MTI) Termelőszövetkezetek 1 Termelőszövetkezeti tagok, egyéni termelők, állattartók ! Változatlan átvételi árakkal, kedvezőbb fel­tételekkel megkezdődött az 1963. évi szerződéses sertéshizlalási akcióban a szerződéskötés Az akció keretében szerződés köthető minden meglevő, jó csontozató, hizlalásra alkalmas süldőre. A leszerződött sertés-darabonként 150 kg takarmányt biztosítunk kedvezményes áron, a háztáji és egyéni termelők részére. A leszerződött sertéseket 1963. január 1-től az alábbi súlyban és árakon vesszük át: 100—120 kg súlyú fehér hússertésért 120 kg feletti súlyú fehér hússertésért 100—130 kg súlyú hús- és húsjellegű sertésért 130 kg feletti súlyú hús- és húsjellegű sertésért 120—140 kg súlyú zsír- és zsírjellegű sertésért 140 kg feletti súlyú zsír- és zsírjellegű sertésért 170 kg és ezen felüli súlyú, tenyésztésbe fogott koca, vagy kanlott sertésért 15,70 Ft 16.50 Ft 15,30 Ft 16.20 Ft 15.20 Ft 16,— Ft 14.50 Ft Előleg: termelőszövetkezeti tagok és egyéni termelők részére, sertés-darabonként 400 Ft. Termelőszövetkezetek, a szerződés alapján, rövidlejáratú hitelt vehetnek igénybe és a fenti árakon felül az eddi­giekhez hasonló nagyüzemi felárat is kapnak. Az akció feltételeiről részletes tájékoztatást az Allat- forgalmj Vállalat helyi megbízottja, vagy a helyi kiren­deltség nyújt SZOLNOK—HEVES MEGYEI ÁLLATFORGALMI VÁLLALAT ÉRETTSÉGIZETT, gépírásban jártas leányokat adminisztratív munkára alkalmaz, napi hatórás munkaidővel, havi 800 forint + 30 százalékos veszélyességi pótlékkal a TBC Gondozóintézet, Eger, Egészségház. Jelentkezés szemé­lyesen, csütörtöki és szombati na­pokon. TERTA magnetofon 2500-ért el­adó. Bíró József, Hatvan, Mező Imre utca 6.; n. emelet. HARMÖNIUMOT veszek, Tur- chányi Márta, Ercsi, Arany János utca 5. TERMELŐSZÖVETKEZETEK, vál­lalatok, figyelem! A hevesi Új Barázda Termelőszövetkezetnél 6000 kéve zsúp eladó állami fel- vásárlási áron. Érdeklődni lehet: Heves, Arany János u. 45. ANDRÁS bíró utcában (Sánc) a 3. szám alatti családi ház, össz­komfortos, 308 négyszögöl gyü­mölcsös kerttel eladó, azonnal be­költözhető. Érdeklődni ugyanott. TRABANT Limousien, 8000 km-t futott, eladó. Eger, Mártírok tere 2. O CT AVI A Super, áron alul; sür­gősen eladó. Eger, Csiky u. 41. sz. SKODA Octavia Super, kifogás­talan, eladó. Megtekinthető: Eger, Park Szálló portán. Salamon Pál. Szerdán és csütörtökön délután 4—7-ig. NÉPÚJSÁG A Magyar Szocialista Munkáspárt Heves megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Főszerkesztő: Papp János Kiadja: Népújság Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: Tótb József Szerkesztőség: Eger. Beloiannisz u. 3. Telefon: 12-57. 12-73. Postafiók: 23. Kiadóhivatal: Eger, Bajcsy-Zsilinszky utca L Telefon: 24-44. Postafiók: 23. Heves megyei Nyomda Vállalat» Eger. Bródv Sándor utca 4. Igazgató: Marosán József. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizet­hető a helyi postahivataloknál ée kézbesítőknéL