Népújság, 1959. november (10. évfolyam, 257-281. szám)

1959-11-18 / 271. szám

i» NÉPOJSAr. 1959. november 18., szard» Rózsaszentmárton megtartotta kétpontos előnyét a megyei labdarúgó-bajnokságban A Recski Bányász és a Gyöngyösi Vasutas nagy gólarányú győzelme — A Verpeléti Honvéd pontot vesztett Apcon — A két éllovas nehéz küzdelemben szerezte meg a két bainoki pontot — Szépen javul a' Selypi Kinizsi játékvezető azonban tévesen lesen állította meg. Ügy látszott, hogy az egriek ki tudnak egyenlíteni, ami­kor a 44. percben megpecsételődött a sorsuk: Mata rossz leadását Zsoldos elcsípte és a hazai véde­lem ,,díszkísérete” mellett közelről a jobb alsó sarokba lőtt. 3:1. Szünet után Bodnárnak támadt jó helyzete, de gyenge lövését Zám szögletre hárította. Az 54. percben Zsoldos elhúzott Mata mellett, a keresztezni akaró Ónodi közbe­avatkozása nem sikerült és a kö­zépcsatár a feleslegesen kifutó Korsós mellett a hálóba emelte a labdát. 4:1. Ezután Ónodi megsérült és el­hagyta a pályát, az Előre pedig feladta a harcot. Védelme szerve­zetlenül és kedv nélkül játszott, sokszor öt recski csatárral két eg­ri védő állott szemben. A 65. perc­ben Szabót ismét üresen találta egy labda és megszerezte a recskiek ötödik gólját, az egriek a 75. perc­ben Bagó U-esével szépítettek. 5:2. A hátralevő időben Zsoldos ka­pufája és Szabó újabb gólja jelen­tette az eseményt. Az Előre nagyon megérezte Hu­szár és Petrényi hiányát, a vere­ség főoka azonban a lelkesedés hiánya volt, ezen kívül a sérülten védő Korsós több gólban is benne volt. Jók: Hadobás, Maruzs, Borsos, Zsoldos (a mezőny legjobbja), Bó- di, Szabó, illetve Mezei és Dombo- róczki. A játékvezető főleg a lesek és az előnyszabályok megítélésénél tévedett sokat. HOMAN LÁSZLÓ Gyöngyösi Vasutas— Biikkszenterzsébet 6:0 (1:0) Gyöngyös, 20« néző. Vez.: Szabó. Gyöngyös: Feigl — Kévés, Dávid, Kovács — Varbai, Deli — Szabó, Murányi, Berta, Rédei, Tamás. Ed­ző: Lámi János. Bükkerzsébet: Utassy I. — Utas- sy n., Utassy ül.. Utassy IV. — Kifusz, Oravecz — Ipacs, Zay, Vit- kó, Sztankovics, Szilágyi. Edző: Alberti József. Már az első percben Berta hatal­mas lövése hajszállal kerülte el a kaput, majd a hazaiak szabadrú­gáshoz jutottak mintegy 20 méter­nyire a kaputól. A labdának Mu- j rányi futott neki és nagy lövéssel a jobb alsó sarokba küldte. Változatlanul a Vasutas együttes támadott, Rédei és Murányi lövé­sei emberben akadtak el. A 10. percben szögletet hárított a vendé­gek védelme. A következő percben Szabó lövését a kapufa segítségé­vel hárította Utassy I. A vendégek csak szórványosan jutottak el a hazaiak térfelére, Ipacs ívelt labdáját Feigl könnye­dén húzta le. A 25. percben Berta fejese a ka­pufáról pattant vissza, majd a SO. percben mintaszerű támadást lát­hatott a közönség: Kovács, Rédei, Tamás, majd ismét Rédei volt a labda útja, aki kiugratta Szabót és a szélső hajszállal lőtt a kapu mellé. A félidő befejezése előtt Ré­dei érvénytelen gólt lőtt. A második félidőben is a ha­zaiak lendültek előbb támadásba. Az 54. percben a kitörő Bertát a 16-oson belül szabálytalanul szerel­ték. a játékvezető sípja azonban néma maradt. A vasutasok fölénye a G9. perc­ben érett góllá, amikor Berta jó ütemben ugrott ki a védők között és laposan a hálóba lőtt. 2d). Nem sokkal később Rédei—Tamás -Berta volt a labda útja, s ez utóbbi hatalmas lövésével szemben Utassy I. tehetetlennek bizonyult. 3:0. Most gyors egymásutánban po­tyogtak a gólok. A 78. percben Berta bombázott a felső sarokba, majd Rédei a kifutó kapus felett fejjel juttatta hálóba a labdát. 5:0. A 81. percben Rédeit elkaszálták a védők, a megítélt Kovács értékesítette. 6:0. Az utolsó esemény Sztankovics közeli lövése volt, amit azonban Feigl kitűnő érzékkel hárított. A hazai csapat főleg a második félidőben mutatott jó játékával ilyen arányban is megérdemelten győzött. Jók: Varbal, Szabó, Berta, Mu­rányi, illetve Utassy III.* Ipacs, Vitkó. A játékvezetőnek akadt néhány téves ítélete. JANKÓ VITS JENŐ Selyp! Kinizsi- Hevesi MEDOSZ 2:0 (1:0) Selyp, 200 néző. V.: Budai. Selyp: Kovács - Tóth, Surányi, Slusznyl - Győri. Tart - Szabó, Zseleznik, Szokola, Matula, Ka- zinczi. Edző: Fehér András. Heves: LŐvel — Burovincz, Frank, Magyar - Gombaszegi, Nagy I. - Balogh, Vasas, Nagy II., Lányi, Holló. Edző: Nagy Ferenc. Élénk iramú játékkal kezdődött el a két „sereghajtó” találkozója. Mindkét csapat nagy becsvággyal vetette magát a küzdelembe. A hazaiak jobb csatárjátékuk révén némi mezőnyfölényt harcoltak ki, s ez a 30. percben meg is hozta az eredményt: Szokola a 16-os oldalvonalánál elvette Nagy I.-től a labdát, befelé kanyarodott és erős lövést küldött a kapu balsarkába. 1:0. A gól szemmelláthatólag letörte a vendégcsapatot, s csupán Lővei kitűnő védésein múlott, hogy több gól már ebben a játékrészben nem esett. Szünet után kiegyensúlyozottab­bá vált a küzdelem. A széltől tá­mogatott hevesiek is vezettek né­hány támadást, az előretörő Hollót a hazaiak védelme csak szabályta­lanság árán tudta szerelni. Frank 25 méteres bomba-szabadrúgása hajszállal süvített el Kovács kapu­ja mellett. A 80. percben szép hazai táma­dás futott végig a pályán, Zselez­nik jó elfutás után középre továb­bította a labdát, amit Szokola át­lépett és a jó ütemben érkező Ma­tula a hálóba lőtt. 2:0. Ezután már mindkét fél belenyu­godott az eredménybe és eléggé unalmas mezőnyjátékkal ért véget a mérkőzés. Jók: Szabó (a mezőny legjobbja), Győri, surányi 1., Matula, illetve Frank, Gombaszegi, Lővei. Budai játékvezető kifogástalanul működött. KOVÁCS EMIL Gyöngyösi Bányász— Rózsás/.-marton 0:1, Gyöngyös. Apci Vasas— Verpeléti Honvéd 1:1, Ape. Egri Spartacus— Lőrinci Elektromos 2:1, Eger. Egri Honvéd— Hatvani Kinizsi 3:2, Eger. A megyei labdarúgó-bajnokság állása: 1. R.-sz.-márt. 13 11 — 2 36:13 22 2. E. Spartac. 13 9 2 2 34:11 20 3. Verpelét 23 7 5 1 23: 8 19 4. Recsk 13 8 2 3 28:17 18 5. Gy. Honvéd 13 7 1 5 22:16 15 6. E. Honvéd 13 6 2 5 25 *.22 14 7. Apci Vasas 13 5 3 5 24:34 13 8. Lőrinci 13 6 — 7 27:22 12 9. Gy. Bányász 13 5 2 6 21:21 12 10. E. Előre 13 5 2 6 23:25 12 11. Gy. Vasutas 13 5 1 7 26:24 11 12. H. Kinizsi 13 4 2 7 21:22 10 13. Bélapátfalv. 12 3 4 5 11:21 10 14. Heves 13 2 2 9 12:24 6 15. Selyp 23 3 —­10 13:36 6 16. Bükkerzs. 12 2 2 8 21:51 6 0 Sporthírek — A MUNKAÜGYI Minisztérium gyöngyösi 214-es számú ipari­tanuló intézetének KISZ-szervezete és sportköre „Nemecz József” labdarúgó villámtomát rendezett Eger, Aszód és Gyöngyös csapatai­nak részvételével. A tornát megér­demelten nyerte a Gyöngyösi KISZ. Eredmények: Gyöngyös— Eger 1:1, Gyöngyös—Aszód 4:0, Eger—Aszód 2:1. — JÁSZBERÉNYBEN országos serdülő kötöttfogású birkózó-ver­senyt rendeztek, melyen a Gyön­gyösi Spartacus négy versenyzője is elindult. Közülük Molnár Jó­zsef érte el a legjobb eredményt, mert az igen erős mezőnyben szép birkózással a második helyet sze­rezte meg. Balázs József csak bal- szerencsével került a harmadik helyre. Ifjú Szőke Miklósnak a ne­gyedik hellyel kellett megeléged­nie, nagy előny viszont, hogy még jövőre is serdülő korú lesz. A te­hetséges fiútól sokat várnak a szakemberek. üdvözöljük legifjabb sporlkörynket November 11-én este a mátra- szentimrei iskolában nem kis je­lentőségű esemény történt: a járás e legkisebb községében községi sportkör alakult. A jelenlevő nagyszámú érdeklő­dő között ott voltak a községi ta­nács vezetői, az iskola igazgatója és az egész tantestület, valamint dr. Csicsay József, a megyei TST elnöke, a megyei oktatási osztály részéről Tóth Tibor és Gerzovits József, a megyei síszövetség elnö­ke, Magyar! István. A jelenlevők ígéretet tettek arra, hogy a Mátraszentmirei KSK-t messzemenő anyagi és erkölcsi tá­mogatásban részesítik. A megyei TST máris kiutalt részükre 1000 fo­rint összegű „gyorssegélyt”. A szervező bizottság tagjai lab­darúgó, kézilabda, ökölvívó és sí szakosztályok megalakítását hatá­rozták el. Ma gyári István, a meg­gyei síszövetség elnöke biztosított*, a" szervező bizottságot, hogy de­cember elején 10 pár síléccel járul hozzá a sí-szakosztály megalaku­lásához! Ezután a helyi községi tanács el­nöke, Hovanyecz elvtárs bejelen­tette, hogy elvállalja a kézilabda szakosztály megszervezését, altnál is inkább, mert nem is olyan ré­gen NB Il-es minősítésű kézilab­dázó volt. * A megye sporttársadaIma nevé­ben örömmel üdvözöljük legifjabb sportkörünket. Dicséretet érdemel a gyöngyösi járási TST elnöke, hogy számára a párt művelődéspo­litikájának sportra vonatkozó tézi­sei nem maradtak holt betűk, és annak ellenére, hogy tisztségéi csak nemrégen töltötte be — máris ilyen eredményeket tud felmutat­ni Sokat versenyeznek az egercsehi általános iskolások Ez év szeptemberében újjáala­kult az egercsehi-bányatelepi álta­lános iskola sportköre. A tíz szak­osztálynak 85 működő tagja van, akik a hosszú ősz folyamán nem töltötték tétlenül idejüket és igye­keztek minél több versenyen részt venni. A sportkör kézilabdában négy fiú- és négy leánycsapat részvételé­vel osztály bajnokságot rendezett. Mind a fiúk, mind a lányok baj­nokságát a nyolcadik osztály együttesei nyerték. A részvevő csapatokban több mint 80 tanuló vett részt. A labdarúgó osztály bajnokságot is a nyolcadik osztály csapata nyerte. Az atléták Bélapátfalván vívtak párosversenyt, az ottani iskola at­léta válogatottjával. Ezen a verse­nyen a következő eredmények születtek. Fiúk. Távolugrás: 1. Csirmaz (Egercse­hi) 471, 2. Nagy M. (Egercsehi) 436, 3. Pataki (Bélapátfalva) 432. Súlylökés: 1. Csirmaz 12.44! (4 kg-os súly), 2. Nagy M. 820, 3. Ko­vács (Bélapátfalva) 760. Kislabdahajítás: 1. Csirmaz 63.50, 2. Sípos (Egercsehi) 54-50, 3. Nagy M. 53.50. 100 m: 1. Csirmaz 13.4, 2. Nagy M. 13.7, 3. Sípos 14. Lányok. Távolugrás: 1. Mandula (Bélapát­falva) 372, 2. Hornyák (Egercsehi) 361, 3. Mikó (Bélapátfalva) 352. Súlylökés: 1. Mikó 653, 2. Bár- sony (B-falva) 585, 3. Sibik (Eger­csehi) 567. 100 m: 1. Kerékgyártó (Bélapát­falva) 15.1, 2. Mandula 15.4, 3. Ba­kai (Egercsehi) 15.6. Kislabdahajítás: 1 Józsa (Eger­csehi) 36-50, 2. Mikó 36, 3. Ficzere (Egercsehi) 35. Az iskola öt fiú- és három leány­csapata részt vett a szűcsi parti­zánsírhoz indított, hagyományos kegyeleti stafétában is. A fiúknál a következő összeállítású csapat lett az első: Csirmaz, Nagy M., Ir- govics, Juhász. A lányok versenyét a Szabados, Bakos, Melnik össze­tételű együttes nyerte. A váltó be­futása után a csapatok megkoszo­rúzták a sírt. Megrendezték a házi kerékpár­bajnokságot is, melyet a fiúknál Szabó Endre nyert meg Szabó Ist­ván és Tóth Sándor előtt, a lányok­nál Kaszás Éva végzett az első he­lyen, megelőzve Kelemen Editet. A járási úttörő labdarúgó-döntő: Egerben rendezték meg. A döntő­be a három körzeti bajnok, Mak­iár, Verpelét és Egercsehi csapatai jutottak, melyek körmérkőzés for­májában döntötték el az első hely kérdését. Eredmények: Egercsehi—Makláí 1:0, G: Csirmaz, Egercsehi—Verpo- lét 3:1, G: Csirmaz (2), Liska. il­letve Kovács. Egercsehi csapata tehát veretle­nül nyerte a bajnokságot Verpelé és Makiár előtt. SULYOK TIBOR Autó- és repulőmodell-verseny Egerben Nyíregyháza, Miskolc és Debre­cen után vasárnap Egerben ren­dezték meg Észak-Magyarország autó- és repülőmodellezőinek me­gyék között folyó versenyét. Vasárnap délelőtt nagyszámú ér­deklődő előtt Borsod, Szabolcs- Szatmár, Hajdú-Bihar és Heves megye 30 versenyzője állt rajthoz az egri Dobó István téren kijelölt pályán. Heves megye versenyzői a nyíregyházi I., a miskolci n. hely 10 teniszező remek küzdelme A hatvani járási TST kezdemé­nyezésére a társadalmi tenisz­szövetség pontszerző teniszversenyt rendezett a pártkongresszus tisz­teletére. A verseny keretén belül lett lebonyolítva a hatvani járás 1959. évi teniszbajnoksága is. A késő őszi időjárás ellenére ki­tűnő pályán, jó rendezésben bo­nyolódtak le a mérkőzések, a Selypi Kinizsi teniszezői szerepel­tek a legjobban, ami a 6elypi te­nisz-sport jelentős fejlődésének is­mét egyik bizonyítéka. A versenyen mintegy 40 tenisze­ző három héten keresztül vívott egymással színvonalas küzdelme­ket. A legjobb egyéni teljesítmény Wágner György fiatal Kinizsi-teni­szező tevéhez fűződik, aki Gulyás és Szentmarjai legyőzésével jutott a baj nőid cím birtokába. Wágner, a Hatvani Bajza József Gimnázium tanulója — a legszebb reményekre jogosító tenisztehetség. A nők közül Varga Máriát (Sely­pi Kinizsi), Ivádi Katalint és Postagalamb-sport Schmidt Mártát (mindkettő hatva­ni gimnázium) illeti elsősorban di­cséret. A verseny nagyjelentőségű volt, inert a járás valamennyi tenisze­zőjét megmozgatta, egyetlen szép­séghibája csupán az volt, hogy» a Mátraviuéki Erőmű teniszezői tá­volt maradtak, pedig ők két te­niszpályával és teniszedzővel Is rendelkeznek. Eredmények. Férfi egyes: 1. Wágner György (Selyp), 2. Szentmarjai Gyula (Selyp), 3-4. Gulyás, Gáspár (mind­kettő Selyp). Férfi páros: 1. Szentmarjai—Gás­pár, 2. Wágner—Schmidt, 3-4. Gu­lyás—Szabó, Bordás—'Tóth. Női egyes: 1. Varga Márta (Selyp) 2. Schmidt (Hatvani Giinn.) 3-4. Ivádi, Soonoskőy. Női páros: 1. Varga—Somoskőy (Selyp), 2. Ivádi—Schmidt (H. G.), 3-4. Rabecz I.—Rabecz II. (Selyp), Zsiga—Csere (Selyp). Pontversenyben: 1. Selypi Kini­zsi 59, 2. Hatvani Bajza József G. 26, 3. Hatvani járásbíróság 0, 4. Hatvani ITSK 0 ponttal. GÁSPÁR BÉLA után itthon is jól szerepeltek,- végeredményben biztosan szere? ték meg az első helyet a háror. megye csapatai előtt. Kitűnőé: szerepeltek az autómodellezők. A elmúlt hónapban rendezett orszá gos versenyen 70 induló közül 12 helyezést elért Utassy Józsefn« biztosan nyerte meg a versenyt, i második és a harmadik helyezés is Heves megyei versenyző szerez te meg. Az egriek mellett jól sze repeltek a lelkes munkával felkt' szült gyöngyösi és hatvaftl senyzők is, s egy XL és egy ILi dijat nyertek. A mostoha körülmények közöt felkészült Heves megyeiek vasár nap elért-kiváló eredménye biztó síték arra, hogy az egri Diófáké utcai lőtéren épülő pálya elkészül te után, megfelelő edzési lehetősé­gekkel, még kiválóbb eredménye­ket érnek el országos szinten. Részletes eredmények: A 2,5 köbcentiméteres sebesség repülőmodell-versenyben a miske: cl Palgota József bizonyult a leg jobbnak, 2. Szőke Tamás, 3. Kálid János (mindkettő Heves megyei). A TEAM-RACING túra-modelle. versenyét a debreceni Mányi nyerte meg, 2. a Heves megye Sári József, 3. a miskolci Faragc György. A két és fél köbcentis sebesség autómodell-versenyben Utassy Jó zsefné, Utassy József és Gondf Márton, Heves megye versenyző szerezték meg az első három he lyet. A csapatok közötti versenybei Heves megye csapata kapta me; az első díjat. Az MHS egri postagalamb sport- szakosztálya befejezte 1959. évi versenyévadját. A 45. tagot szám­láló szakosztály az MHS megyei elnökségének messzemenő támoga­tásával hathónapos versenysoroza­ton vett részt, több mint 500 ver­senygalambbal. A galambokat Budapestről külön erre a célra épített 10 ezer galamb szállítására alkalmas autóval szál­lították Budapestről Csehszlová­kiába és az NDK-ha. A viharos Időjárás miatt csak közepes ered­mények születtek. Eredmények. 1. sz. verseny (Hegyeshalom, tá­volság 236 km): 1. László József 50-es sz. galambja, átlagsebesség 977,49 m, 2. Brázovics György 33. sz. galambja, 931,80 m, 3. Tregova Sándor 5. sz. galambja, 923,60 m. 2. sz. verseny (Brünn, távolság 312 km): 1. Fügedi József 19. sz. galambja, 601,15 m, 2. Nagy János 11. 6Z. galambja, 564,19 m, 3. Brá­zovics György 40. 6z. galambja, 513,15 m. 3. sz. verseny (Kolin, távolság 447 Ion): 1. Bíró János 6. sz. ga­lambja, 927.38 m, 2. Brázovics György 36. sz. galambja, 904.96 m, 3. Bóta Gyula 23. sz. galambja, 884,08 m. 4. sz. verseny (Drezda, távolság 585 km): 1. Antal Miidós 60. sz. ga­lambja, 797,80 m, 2. Bóta Gyula 76. sz. galambja, 790,22 m, 3. Fügedi József 51. sz. galambja, 785,92 m. 5. sz. verseny (Berlin, távolság 712 km): 1. Lájer László 34. sz. ga­lambja, 411,55 m, 2. Bóta Gyula 10. sz. galambja 397,98 m, 3. László Jó­zsef 52. sz. galambja, 395,99 m. 6. sz, verseny (Rostock, távolság 875 km): 1. László József 79. sz. ga­lambja, 273,72 m, 2. László József 52. sz. galambja, 267,18 m, 3. Brá­zovics György 27. sz. galambja, 266,87 m. Az összetett tízes csapatverseny eredménye: 1. Brázovics György 307,2 pont, 2. Bóta Gyula 306,4, 3. László József 296 pont. Az ez évben kelt fiatal posta­galambok versenyét Komáromból rendezte a szakosztály. Eredmény: 1. Lájer László 68. sz. galambja. 2. Lájer László 4ü. sz. galambja. 3. László József 25. sz. galambja. A jó eredményeket elért te­nyésztők között a szakosztály ve­zetősége értékes versenydíjakat osztott GZétj Kovács József NÉPÚJSÁG A Magyar Szocialista Munkáspárt Heves megyei Bizottsága és a Megyei Tanács lapja. Felelős szerkesztő: Suha Andor. Kiadja: Népújság Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: Tóth József. Szerkesztőség: Eger, Beloiannisz u. S. Telefon: 56-74. 56-78. Postafiók: S3. Kiadóhivatal: Eger, Bajcsy-Zsilinszky utca 1. Telefon: 24-44. Postafiók: 23. Heves megyei Nyomda Vállalat. Eger. Bródy Sándor u. 4. Felelős vezető: Mandula Ernő. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizet­hető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hónapra 11 Ft. 175-ÖS, KISK.EREKÜ Jáva új ál­lapotban, bejáratva eladó. Gyön­gyös, Bartók Béla u. 47. VÁLLALATUNK keres megvé­telre 1 db. 1,5 köbméteres, jó álla­potban levő 8 atm. fekvő kazánt. Cím: 32. sz. Autóközlekedési Vál­lalat, Eger, Klapka György u. 2-b. szám, VENNÉK jó állapotban levő személyes rekamiét. Cím: Fékét-. Gyöngyös. Deák Ferenc u. 36. PATTANÁSOS arcok legújab- módszerű kozmetikai kezelése Zsíros, száraz arcbőr tökéletes- ki ápolása. Eger, Dobó tér 1. TÖMEGBÉLVEGET veszek Ajánlatokat: Eger, Főposta fiók 8; kérek. Értékesítsük csöves KUKORICÁT a Terményforgalmi és Fmsz felvásárlóhelyeken. Heves megyei Termény forgalmi V. ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ 4 4 ALUMÍNIUM edenyt MINDEN Az alumínium edény szép, olcsó, hőálló, nem pattogzik és dísze minden konyhának. Bőséges választék áll rendelkezésére a megye állami és szövetkezeti szaküzleteiben, valamint az Állami Áruházban. ajándékozzon alumínium edényt — örömet fog vele szerezni: ♦ 4 4 4 4 4 4 A megyei labdarúgó-bajnokság Vasárnapi fordulójában a legna­gyobb meglepetést a Recski Bá­nyász Egerben aratott nagy gól- arányú győzelme keltette, az ellen az Előre ellen, amely a legutóbbi fordulók során kétvállra fektette az éllovas Rózsaszentmártont, s pontot hozott el Verpelétről. A Gyöngyösi Vasutas végre azt nyúj­totta, amit tud: nagyszerű játékkal , lehengerelte Bük kszenterzséb etet. A listavezető Rózsaszentmárton nagy küzdelem után győzött a Gy. Bányász ellen, az E. Spartacus is­mét gyengébben játszó támadóso­rának köszönheti a Lőrinci ellen elért szoros eredményt. A szépen javuló Selypi Kinizsi ezúttal a He­vesi MEDOSZ-t fektette kétvállra, tovább tartja jó formáját a Gyön­gyösi Honvéd, az Apci Vasas pon­tot rabolt a Verpeléti Honvédtől. Gyöngyösi Honvéd— Bélapátfalvi Építők 2:0 (0:0) Gyöngyös, 500 néző. V.: Lombost. Honvéd: Kolmann — Dudás, Mó- rocz, Bóna - Baranyai, Tompity - Peresztegi, Rábavölgyi, Harmatos, Gelics, Fábián. Edző: Hernádi G. Bélapátfalva: Nagy - Mező, Bá­rány!, Horváth — Erdélyi, Kelemen — Pelyhe, Mikó. Mihály, Berecz, Bócsi. Edző: Wéber László. A széltől támogatott Honvéd-csa­pat rögtön támadólag lépett fel, s tartós mezőnyfölényt harcolt ki. A 4. percben Gelics érvénytelen gólt lőtt, majd Fábián beadását Harma­tos alig lőtte a kapu fölé. Nem sokkal később a középcsatár újabb nagy bombáját a léc alól ütötte szögletre a kitűnően védő Nagy. Ebben a játékrészben a vendé­gek csak ritkán jutottak át a fél­vonalon. de akkor is biztosan há­rított a hazaiak tartalékos védel­me. A 13. percben Mórocz hazaadása egy göröngyön megcsúszott és Kolmannak minden tudására szük­ség volt, hogy megvédje kapuját az öngóltól. Ezután nagyot esett a játék ira­ma és színvonala, feljött Bélapát­falva és néhány percen keresztül támadott. A félidő végefelé ismét a hazaiak váltak kezdeményezővé, csatárso­ruk azonban túlzottan a belső já­tékot erőltette, ami nem vezetett eredményre. Gelics lövését nagy bravúrral védte Nagy, a másik ol­dalon Mikó döntő helyzetben a kapu mellé lőtt. Szünet után sem változott a já­ték képe, állandóan a bélapátfal- viak térfelén pattogott a labda. A fölény a félidő közepén érett gól­lá, amikor Rábavölgyi négy védő­játékost is kicselezett, azután nagy erővel a jobb sarokba lőtte a lab­dát. 1:0. Már-már úgy látszott, hogy eny- nyi marad az eredmény, amikor a befejezés előtt Peresztegi a fél­pálya közepéről indult el a labdá­val, a rátámadó védőket és a ki- mozduló kapust is kicselezte, majd a tiszta helyzetben álló Gelicshez továbbított, aki biztosan lőtt a há­lóba. 2:0. Sportszerű mérkőzésen a Hon­véd nagyobb arányban is győzhe­tett volna. Jók: Mórocz, Tompity, Rábavölgyi, Gelics, Fábián, illetve Nagy, Baranyi, Kelemen, Berecz. Lombost jól vezette a mérkőzést. HAJSZ LAJOS Recski Bányász— Egri Előre 6:2 (3:1) Eger, 1000 néző. V.: Tcrebessi. Recsk: Zám - Hadobás, Czuczor, Gál — Maruzs, Borsos — Kányási, Szabó, Zsoldos, Bódi, Puporka. Ed­ző: Kasmitter Antal. Eger: Korsós — ónodi, Mata, Me­zei - Bagó, Kerékgyártó - Bodnár, Domboróczki, Füle, Túrái, Tóth. Edző: Juhász Attila. Az utóbbi időben kitűnő formá­ba lendült Előre számára rosszul indult a mérkőzés, mert a. jól ját­szó recskiek a 9. percben már 2:0-ra vezettek! Rögtön a kezdés után Ónodi rosszul találta el a labdát, amely az üresen hagyott Szabó elé pat­tant, s a csatár mintegy hét méter­ről lőtt a hálóba. 1:0. A 9. percben egy előreívelt labda Icihullott Korsós kezéből és a be­rohanó Kányási nem hibázott. 2:0. Kapushiba. A két gyors gól után az Előre védelme teljesen megzavarodott és ti nagy becsvággyal harcoló recs­kiek irányították a játékot. A 20. perctől valamit javult az Előre játéka és gólt is ért el: Bagó i ívelt szabadrúgásába Czuczor bele- , tette a lábát és a labda a megder- i medt Zám mellett a sarokba hűl-1 lőtt. 2:1. öngól! Ezután Tóth futott el a szélen. a|