Fradi újság (1996)

1996 tavasz / 3. szám

SAROSIEKTOL SIMONEKIG 13 A döntőn kihunytak a fények 1970 tavaszán ismét változás következett a bajnoki rendszerben, mert az MLSZ visszatért az őszi-tavaszi beosztásra. Ezúttal két egyenlő erős csoportba osztották az NB I mezőnyét és az azo­nos helyezést elértek vívtak egymással helyosztó döntőket. A Fradi a B-csoportban szerepelt és Salgótar­jánban kezdte az idényt. Az 1970-es év első fe­rencvárosi bajnoki gólját Branikovits szerezte. Azt 5. percben a védők hibájából tiszta helyzetbe ke­rült és hat méterről a jobb alsó sarokba helyezett. A 69. percben így esett a győztes gól: a fiatal Mu­cha (ez volt az első NB l-es meccse!) beverekedte magát a 16-oson belülre, az alapvonal közeléből belőtte a labdát a kapu elé, azt pedig a szintén ekkor igazolt Kü Lajos 4 m-ről helyezte a kapuba. A két újonc akciója így emlékezetes, győztes gól­lal zárult! Újoncavatás volt a Csepel elleni mérkőzésen is: Vépi Péter ekkor szerepelt először az első csa­patban és sikeresen mutatkozott be. A Salgótar­ján elleni mérkőzésen egy régi „újonc” mutatko­zott be. A Ferencváros csapatában - egy éves kényszerpihenő után - újra elfoglalta helyét Al­bert Flórián! A védők őt figyelték, de nem a csatár rúgta a gólt. A 40. percben a félpályánál Vépi ka­pott egy labdát, mintegy 20 métert vezette, senki nem támadta, aztán 18 m-ről nagy erővel a kapu közepébe lőtt. A labda a léc alatt vágódott a há­lóba! A csoportmérkőzéseket egy 11 -es gól zárta. A pécsiek elleni találkozón, a Népstadionban a lab­da a 11 -es ponton állt. Szőke nekifutott, aztán nagy erővel a pécsi kapu jobb felső sarkába jut­tatta. Rapp kapus bánatosan kiszedte a labdát a hálóból, majd gondolt egyet és odarohant Sós Gábor bíróhoz, megkocogtatta a hátát. A játékve­zető megfordult, erre az „udvarias” kapus oda­adta neki a labdát. Hogy mit mondott, azt nem tudjuk, de Rapp a pályán maradt. Lehet, hogy Sós érezte, ludas a tizenegyesben... Ezzel a Ferencváros lejátszotta minden mérkő­zését a B-csoportban és az első helyen végzett! Csoportgyőzelme révén az FTC a másik csoport győztesével az Ú. Dózsával oda-vissza alapon mérkőzhetett a bajnoki címért. A két mérkőzést csaknem 100 ezer szurkoló tekintette meg! Az el­ső meccset a Megyeri úton rendezték és ott a Fe­rencváros a 86. percben még 2—1 -re vezetett! Az­tán következett a fradistáknak a lila rémálom: a 86. percben Göröcs látványos gólt szerzett, majd az utolsó előtti percben Dunai II közelről kotorta hálóba a labdát. Géczi, a Fradi kapusa szomorúan mondta a mérkőzés után:- A harmadik gólnál azt hittem, hogy megnyílik alattam a föld... Hiába ebben a játékban nincs igazság, mert ha van - nem kaptunk volna ki... A visszavágón a Népstadionban a Fradi-tábor titkon azért reménykedett. A 0-0-ás első félidő in­kább a Ferencvárosra nézve volt kedvezőbb, hi­szen kihagyott újpesti helyzeteken túl Bene még kapufát is lőtt. A II. télidőben viszont a Ferenc­város óriási erővel támadott és az 58. percben Branikovits a bal sarokba zúdította a labdát. Ne­ves támadások váltogatták egymást, aztán a 72. percben egy szerencsétlen öngól eldöntött min­dent. Noskó tört előre, kapura lőtte a labdát Géczi rámozdult, de közben Vépi beletette a lábát a lab­da útjába s az így irányt változtatva az ellenkező sarokba pattant... A 80. percben rövid időre kihunytak a stadion fényei - és jelképesen a Fradi esélyei is. Dr. Kalocsay Géza aki ebben az évben rövid ideig az FTC edzője volt, így beszélt a találkozó után: - Rendkívül jó mérkőzést vívtunk, elégedett vagyok a csapat játékával. Balszerencsés körül­mények között vesztettük el reményünket a baj­noki címre. Győzelmei érdemeltünk volna! Mindmáig az utolsó ilyen bajnoki döntőn tehát nekünk csak a keserűség jutott... 1970 1569. 1970. március 1. Salgótarján: SBTC-FTC 1-2 G: Branikovits, Kü Géczi—Bálint, Páncsics, Megyesi-Juhász, Novák-Szőke, Brani­kovits, Kü, Mucha, Füsi Cs: Horváth Á. 1570.1970. március 8. Népstadion: FTC—Dunaújváros 2-0 G: Branikovits 2 Géczi—Bálint, Páncsics, Megyesi, Juhász, Novák-Szőke, Bra­nikovits, Kü, Mucha, Füsi Cs: Horváth Á. 1571. 1971. március 15. Szombathely: Haladás-FTC 1-1 G: Kü Géczi—Bálint, Páncsics, Megyesi-Juhász, Novák-Szőke, Brani­kovits, Kü, Mucha, Füsi Cs: Bartosik, Havasi 1572. 1970. március 22. Népstadion: FTC-SZEOL 4-0 G: Füsi 2, Juhász, Kü Géczi—Bálint, Páncsics, Megyesi-Juhász, Novák-Szőke, Brani­kovits, Kü, Mucha, Füsi Cs: Horváth Á„ Bartosik 1573. 1970. március 28. Csepel: Csepel-FTC 0-0 Géczi—Bálint, Páncsics, Megyesi-Juhász, Vépi-Szőke, Braniko­vits, Kü, Mucha, Füsi Cs: Németh M. 1574. 1970. április 5. Népstadion: FTC-Bp. Honvéd 1-0 G: Füsi Géczi-Novák, Páncsics, Megyesi-Juhász, Vépi-Füsi, Kü, Bra­nikovits, Mucha, Rákosi 1575. 1970. április 19. Pécs: Pécsi Dózsa-FTC 0-0 Géczi-Novák, Páncsics, Megyesi-Juhász, Vépi-Füsi, Braniko­vits, Kü, Mucha, Rákosi Cs: Szőke, Horváth Á. 1576. 1970. április 26. Népstadion: FTC-SBTC 2-0 G: Vépi, Füsi Géczi-Novák, Páncsics, Megyesi-Vépi, Juhász-Füsi, Braniko­vits, Albert, Mucha, Kü Cs: Rákosi, Horváth Á. 1577. 1970. május 6. Dunaújváros-FTC 1-1 G: Albert Géczi-Novák, Páncsics, Megyesi-Vépi, Juhász-Szőke, Brani­kovits, Albert, Mucha, Füsi Cs: Rákosi 1578. 1970. május 10. Népstadion: FTC-Haladás 2-1 G: Albert 2 Géczi-Novák, Páncsics, Megyesi-Vépi, Juhász-Szőke, Brani­kovits, Albert, Mucha, Füsi Cs: Rákosi 1579. 1970. május 20. Szeged: SZEOL-FTC 1-0 Géczi-Novák, Páncsics, Megyesi-Juhász, Vépi-Szőke, Brani­kovits, Albert, Kü, Füsi Cs: Rákosi, Bálint 1580. 1970. május 23. Népstadion: FTC-Csepel 1-0 G: Albert Géczi-Novák, Páncsics, Megyesi-Juhász, Vépi-Szőke, Kü, Al­bert, Horváth Á., Füsi Cs: Branikovits 1581. 1970. május 27. Kispest: Bp. Honvéd-FTC 3-0 Géczi-Novák, Páncsics, Megyesi-Juhász, Vépi-Szőke, Brani­kovits, Albert, Kü, Füsi Cs: Németh M. 1582. 1970. május 30. Népstadion: FTC-Pécsi Dózsa 1-0 G: Szőke Géczi—Bálint, Páncsics, Megyesi-Juhász, Vépi-Szőke, Brani­kovits, Albert, Mucha, Füsi 1583. 1970. június 6. Megyeri út: Ú. Dózsa-FTC 3-2 G: Szőke, Füsi Géczi—Bálint, Páncsics, Megyesi—Havasi, Vépi-Szőke, Juhász, Albert, Mucha, Füsi Cs: Branikovits 1584.1970. június 27. Népstadion: FTC-Ú. Dózsa 1-1 G: Branikovits Géczi-Novák, Páncsics, Megyesi—Bálint, Vépi-Szőke, Juhász, Branikovits, Mucha, Füsi Cs: Kü Az 1970. tavaszi bajnokság vég­eredménye B-csoport 1. FTC 14 8 4 2 17-8 20 2. Bp. Honvéd 14 8 2 4 26-9 18 3. Csepel 14 6 5 3 18-6 17 Az Ú. Dózsa-FTC elöntőt a lila-fehérek nyerték, így az FTC a 2. helyen végzett. A további sorrend: 3. Bp. Honvéd, 4. MTK, 5. Vasas, 6. Csepel, 7. Pécsi Dózsa, 8. DVTK, 9. Tatabánya, 10. Dunaújváros Fotósarok Szőke István tizenegyese ezúttal is Fradi gólt eredményezett...