Fradi újság (1995)

1995 ősz / 1. szám

6 FRADI ÚJSÁG Május 27. Sopron: Sopron-FTC 1-1 G: Pál ing Szeiler—Telek—Kuznyecov. Si­mon, Szekeres-Páling. Lisztes, Lipcse, Keller—Kopunovics, Nea- goe Cs: Neagoe h. Zavadszky, Kuznyecov h, Czéh, A mérkőzés kezdőrúgására Farkas Bertalant kérték fel, aki 1980. május 26-án a Szujuz-36 fedélzetén első magyar űrhajós­ként tekinthette meg a foci alakú Földet... 15 év múltán is méltó­an népszerű - és azóta is fradis- ta. Ő a Fradi egyetlen dandártá­bornoka! Egyébként Berci jól vé­gezte a kezdőrúgást - két perc múlva Páling az „ő labdájából" gólt szerzett! Lehet, hogy a II. fél­időt is így kellett volna kezde­ni... A Fradi ugyanis a második játékrészben igen gyengén ját­szott, így elmaradt mind a győ­zelem, mind a bajnokavatás. Május 31. Üllői út: FTC-Vác FC Samsung 2-0 Magyar Kupa döntő G: Nagy, Czéh Szeiler—Telek—Kuznyecov, Szekeres-Páling, Simon, Lisz­tes, Lipcsei, Keller—Kopunovics, A kispestieket 3-1-re legyőző gárda Sopronban ünnepélyesen kezdődött a mérkőzés. Hja, Farkas Bertalan népszerűsége töretlen... Neagoe Cs: Páling h. Nagy, Kuznyecov h. Czéh Pontosan egy órai játék után „sztori” történt: Novák Dezső Nagy Zsoltot küldte a pályára, aki még ugyanebben a percben, első labdaérintéséből gólt szerzett! Keller átadására rárajtolt és 15 m-ről kapásból lőtt - a labda a jobb felső saroknál a keresztléc­ről vágódott a hálóba. Azután Novák ismét cserélt és ez is ki­tűnően sikerült: Czéh előbb a sa­ját kapu előtt mentett kritikus helyzetben, majd Nagy Zsolt szögletéből az ötösről a kapuba fejelte a labdát. Mindez 3 perccel a befejezés előtt történt - így leg­alább a hátralévő időben tapsolt a közönség... Június 3. Üllői út: FTC-DVSC 3-3 G: Czéh, Szekeres, Kuznye­cov Szeiler—Telek—Hrutka, Szeke­res-Páling, Simon, Lipcsei, Czéh, Keller—Nagy, Kopunovics Cs: Hrutka h. Kuznyecov, Pá­ling h. Lisztes Egy kitűnő mérkőzés, izgal­makkal - a végén pedig túláradó, örömteli ünnepléssel. Czéh gól­jára a debreceniek hárommal vá­laszoltak, így már-már drámai befejezéstől kellett tartani. Mindez három perc alatt for­dult meg. íme a sporttörténeti 3 perc és a meccs utáni három nyi­latkozat - a háromgólos ranga­dóról... 76. perc: Aki már leírta a Fe­rencvárost, az tévedett. Simon ívelt előre a vendég térfél közepe tájáról, a labda a tizenhatoson belülre szállt, Szekeres pedig 7 m-ről erős tejest küldött a kapu jobb sarkába. Horváth kapus már nem érte el a labdát, 2-3. 79. perc: Ez most tényleg ara­nyos gól volt... Czéh ívelt szög­letet a jobb oldalról, s a védők sűrűjében Kuznyecov előreve­tődve, fejjel a kapu jobb oldalába továbbította a labdát, 3-3! Novák Dezső: - A sírból hoz­tuk vissza ezt a mérkőzést, amelynek a végén - jó kimonda­ni - megnyertük a bajnokságot. Jól kezdődött számunkra a talál­kozó, vezetést szereztünk és jól is játszottunk, de a kitűnő Deb­recen kiegyenlített, sőt a vezetést is megszerezte. 1-3 után olyan teljesítményt produkált a csapat, ami tulajdonképpen az egész bajnokság során jellemző volt, hiszen vesztett pozícióból egyen­lítettünk. Összességében ez a há­rom-három azt jelenti, hogy két fordulóval a bajnokság vége előtt eldőlt a bajnoki cím sorsa a ja­vunkra. Gratulálok a játékosaim­nak. Mucha József: - Nagyon sok problémánk volt az év folyamán, amit ez a mérkőzés is tükrözött. Sikerült azonban ezeken úrrá lenni, s valóban feledhetetlenné tettük az esztendőt. Boldog és büszke vagyok. Garamvölgyi Lajos, a debre­ceniek mestere: - Csak gratulál­ni tudok a Ferencvárosnak, hi­szen ahogyan a bajnokság egé­szét tekintve behozta az Újpesttel szembeni félideji hátrányát, ugyanúgy ezen a szombaton ve­lünk szemben is kiegyenlítette a lemaradását. Június 17. Üllői út: FTC-Parmalat 2-3 G: Lipcsei, Szekeres Szei ler—Telek—Kuznyecov, Szekeres—Nagy, Simon, Lipcsei, Czéh, Keller—Kopunovics, Nea­goe Cs: Nagy h. Páling, Kuz­nyecov h. Albert A kis Lipcsei Pétiké kezdőrú­gása után 1 perccel édesapja 18 m-ről szép gólt lőtt. Apa és gyer­mek „akciója” - világkuriózum a javából! Lipcsei így búcsúzott az Üllői úti stadiontól. Aztán az Ül­lői úti bajnokságzáró 90 perc botrányosra sikeredett, 2-1-es fehérvári vezetés után a 87. perc­ben szerzett Szekeres góllal már úgy látszott, hogy kiegengeszte- lődnek a szurkolók - de a 90. percben adott Parmalat kegye­lemdöfés után nem volt kegye­lem! Bajnokcsapat ide, kupa­győztes oda, szinte nem is a bírói fütty, hanem a szurkolók fütty­koncertje zárta a találkozót. Június 22. Vác: Vác FC Samsung-FTC 3-4 Magyar Kupa döntő G: Lipcsei, Lipcsei, Lipcsei, Keller Szeiler—Telek—Kuznyecov, Szekeres-Páling, Lipcsei, Si­mon, Czéh, Keller—Kopunovics, HUNGÁRIA í BIZTOSÍTÓ RT SJ HUNGÁRIA í BIZTOSÍTÓ RT