Fradi újság (1990)

1990-10-04 / 7. szám

Béla rovata Dr. Csanádi Árpád az FTC Baráti Kör rendezvényén. A klubházban levő terem napjainkban már a nevét viseli. 1980. október 5. A Komjádi uszodában az FTC vízilabdacsapata 10:7-re kikapott a Vasastól. A Fradi még így is helytállt, hiszen a bajnokcsapat csak nagy nehézségek árán tudta a 2 bajnoki pontot begyűjteni. ★ A női kézilabdacsapat is a Vasassal mérkőzött, és ott is a Fáy utcaiak szerezték rtieg a győzelmet (23:14). A Vasas az első, a Fradi a 3. helyen állt. A térti kézilabdázók viszont a Fáy utcai csarnokban is győztek - ráadásul ugyanolyan arányban, ahogyan a lányok kikaptak, azaz 23:14-re... No persze az erőviszonyok a fiúknál mások voltak: a Fradi az ezüstéremért játszott, míg a piros-kékek biztos kiesők voltak. 1980. október 6. Az FTC klubházban kedves vendégekkel találkozhattak a ferencvárosiak. Dr. Csanádi Árpád a NOB vezető tisztségviselője mellett Magyar Zoltán olimpiai bajnok tornász, Bállá József olimpiai ezüstérmes birkózó, és Gáspár Tamás junior Európa-bajnok birkózót hívták meg egy beszélgetésre a Baráti Kör tagjai. 7 980. október 9. Ezekben a hetekben a legizgalmasabb téma az volt, hogy Pusztai László az FTC válogatott jobbszélsője „levezetésként” melyik külföldi klubnál folytatja pályafutását. - Egyelőre Pusztai nálunk van - mondta Novák Dezső edző. Az Elche visszalépett a szerződéskötéstől, utána Laci az osztrákokkal tárgyalt. Még nincs határozott ígérete. Pillanatnyilag egyébként is sérült, fáj a lába. Pusztai a Csepel ellen is játszott. Pedig mint az eredmény mutatja elkelt volna... 1980. október 11. Csepel: Csepel-FTC 0:0 Csupán 10-15 percig volt mindkét félidőben olyan játék, ami eléri az elfogadhatóság szintjét - írták a Népsport értékelésében. A Fradi a 71. percben állt legközelebb a gólszerzéshez: Murai beadását Szabó nem találta el az ötösön, majd Pogány 17 méterről a felső lécet bombázta telibe... Egyébként, hogy mennyire eseménytelen lehetett a mérkőzés, mutatja az is, hogy a Népsportban mindössze 41 sorban tudósították a látottakat! Egy „normális mérkőzésnél" ez legalább háromszoros terjedelmet jelent... ★ Egy Fradi gólt azért láthattak a Csepelre kilátogató szurkolók. Az ifjúsági csapatok mérkőzésén a zöld-fehérek a csereként beállt Bánki góljával győztek... Ha már góloknál tartunk - az NB l-es góllövőlistát a csepeli eredménytelenség ellenére Nyilasi Tibor vezette. Kilenc góllal vezetett a 8 gólos Weimper előtt. 1980. október 12. A kézilabdázók a Kőér utcai csarnokban vendégszerepeitek. A férfiak 25:25-ös döntetlenje már az ezüstérmet biztosította! A női rangadón viszont a hazaiaké lett az ezüst: 17:9-re győztek a „dobogós rangadón”. A 24. percben már a hazaiak már 7:0-ra vezettek... ★ Vízilabdában már a zárófordulót rendezték. A Ferencváros a Hajós Alfréd uszodában győzelemmel fejezte be az 1980. évi bajnokságot: FTC-Volán SC 7:5. Udvardi három góljával a csapat legjobbja volt. A góllövőlistán viszont Fehér - 35 góllal - a legeredményesebb ferencvárosi játékosnak számított. A Fradi ekkor csak a középmezőnyben végzett: 6. Ferencváros 26 12 4 10 159:161 28. A ferencvárosiaknál több gólt csak a két utolsó helyezett kapott... 1980. október 14. Az FTC labdarúgócsapata barátságos nemzetközi mérkőzésre utazott, méghozzá Bácskatopolyára. A jugoszláv második ligás AIK Topolya ellen 2:2 volt az eredmény. A ferencvárosi gólokat Pogány és Nvilasi szerezte. Sorozatunkban néhány szeptemberi eseményről emlékezünk meg. Az FTC elnökségi ülésén a szakosztályok nehéz anyagi helyzetén kívül az esedékes közgyűléssel kapcsolatos tennivalók szerepeltek a napirenden. Az FTC közgyűlését október 29-én a Dr. Papp László blrkózócsarnokban rendezik. Az FTC elnökségi ülés egyetlen tapsot kiváltó perce akkor volt, amikor Dr. Debreczeny István az FTC elnöke Zala Jenőnek, a klub nyugdíjba vonuló elnökhelyettesének az FTC aranydiploma kitüntetést és a klub örökös tagja címet adományozta. ★ Az FTC labdarúgócsapata lejátszotta első belgiumi kupamérkőzését. A Fradi eddig ugyanis még soha nem kapott egyik kupában sem belga ellenfelet... A belgáknak lőtt első góllal ugyan a csapat még adós maradt, de a gólnélküli döntetlen feltétlen sikeres eredmény.- Egy 1:1-nek még Jobban örültem volna - mondta Albert Flórián - de remélem a zalaegerszegi pályán majd nem hiányzik az Idegenben lőtt gólunk. Mindenesetre nehéz kilencven - és remélem, hogy csak 90 perc vár ránk ezen a fontos kupavisszavágón. A Fradi egyébként - ritka érdekesség - gól nélküli döntetlennel még soha, egyetlen kupában (BEK, KEK, UEFA Kupa) sem rajtolt! ★ Az Őrnagy utcai Dr. Családi Árpád Iskola egyik tantermét Kocsis Sándorról, az egykori világhírű labdarúgóról nevezték el. Schlegel Oszkár Igazgató úr a nem mindennapi eseményre meghívta az egykori aranycsapat tagjait, valamint Gallov Rezsőt, Dr. Szepesi Györgyöt, Mészöly Kálmánt, Czékus Lajost és természetesen a Ferencváros képviselőit Is. A méltató beszédet Is fradlsta, Mészáros József az egykori ferencvárosi Játékostárs tartotta. Pataki Jenő a Nemzeti Színház és az FTC örökös tagja Kosztolányi Üllői úti fák c. versével emlékezett a Franzstadtban kezdett futballistára. Fekete Géza szobrászművész Kocsis portréjának leleplezése után Kocsis Sanyi Spanyolországból hazaérkezett özvegye lépett be elsőnek a Kocsis terembe. A Kocsis rézdombormúvet Frledmanszky Zoltáh, a Ferencváros egykori csatára, majd edzője leplezte le... Kocslsnét d teremavatót követő napon az FTC Baráti Kör és a labdarúgószakosztály ebédre Invitálta a Fradi étterembe. A Kocsis család természetesen a Fradi futballmúzeumot Is megtekintette... * Az Üllői úti stadionban: Ferencváros-PMSC 1-0 Az első ováció már a bemelegítés alatt elhangzott. Amikor a hangosanbeszélón keresztül a szurkolók meghallották, hogy Topor Antit felesége újszülöttel, a kis Zsolttal ajándékozta meg, nos volt nagy taps és éljenzés. Aztán egy „Idősebb", egy kétéves fiúcska következett: Gyulavári Gabika végezte a kezdórúgást... A 21. percben fokozódott a kezdeti Jó hangulat: Keresztúri a szerencse percben gólt szerzett! A Jó hangulatból később Ideges hangulat lett, hiszen jónéhány kimaradt ferencvárosi helyzet után, a Fradi védelemnek Is nehéz percei adódtak. Józsa egyik védése „kapuskölteményként" él majd a szurkolók emlékezetében... így a mérkőzés végén szólhatott a győztes kilencven perceket követő szokásos „nóta" -a Melinda kazettáról örömmel hallgatták a ferencvárosiak: „Szép volt fiúk-zengjen a dal..." ★ A „fiúkról" megjelent a színes csapatkép, méghozzá 1991-es fali- és kártyanaptáron. A Fradi ajándékboltban kapható 58 Illetve 6 Ft-os áron. A Fradi foci füzet borítóján szintén színesben látható a Ferencváros csapata, sőt még az Is, ahogy a fiúkat fotózzák... Dzur|ák, a Toldi vándordíj átvétele az üres stadionban, a leszerelt If). Albert és a bevonuló Nagy Zsolt szintén színes fényképen látható. No és a Hargita egyik farönkjén a sporttörténeti szponzori szerződés megkötése dr. Magyar Ernő és Magyar Zoltán aláírásának pillanatában. (Kérdezték: a két Magyar nem rokon...) Játékosfeleségek a klspadon, vidám irodisták a fehér asztalnál régen és ma, az OTP '95 tornán győztes Ferencváros csapatképe mind-mind a Fradi foci füzetben - műnyomó papíron! - akár emlékül Is eltehetó. A 13+1 perc a Lakat Károly teremben vendége ezúttal Novák Dezső, az FTC 1968-ban Világválogatott labdarúgója. A Fradi foci füzet 2. száma 29,- Ft-os áron - az ajándékboltban megvásárolható. ★ Lapzártakor kaptam a hírt: Ambrus Miklós az FTC vízllabdakapusa Firenzébe szerződött! «p É I 11 <!iliJ1 Qjpf tortentl I f if ear Iliit mimm, ■HHM... ::gg!SHS! ll.tr w történt