1000 nap - Emlékek és események az FTC életéből 1979-1982 (A Fradi műsorlap különkiadása, 1982)

93. szám

Két pont a Nagyerdőből FTC—DMVSC 1 : 0 A mérkőzés nagy részében a ferenc­városiak támadó felfogásban játszot­tak. A nagyobbnál-nagyobb helyze­tek azonban sorra kimaradtak. A 22. percben például Kvaszta elől kifutva, lábbal tisztázott szűcs a 16-os táján. A labda nem jutott messzire, a 25 m- re tanyázó Szokolai elé került, aki az üresen maradt kapura ívelt. Szigeti azonban befutott, s az ötösről kife­jelte! Az 59. percben Szokolai beadá­sát a középen érkező Kvaszta négy lé­pésről továbbította kapura, Szűcs nagy bravúrral ütött bele a labdába. Utána Kvaszta adott be a jobb oldal­ról, Pölöskei azonban 11 m-ről a ka­pu fölé durrantott. A 73. percben megszerezte a győzelmet jelentő gólt a Ferencváros. Kavarodás támadt a hazai kapu előtt. Fodor az 5-ös sarká­ról úgy mentett Kvaszta előtt, hogy saját kapuja felé rúgta a labdát. Szűcs kapus időközben kiindult, vetődött ugyan, de nem érte el a labdát, s az Kvaszta kíséretében a bal alsó sarok­ba kötött ki. Az utolsó percekben Szokolai az ötösön megszerzett egy labdát, majd nagy lövése a kapufán csattant ........ Er edetileg az NB l-ben még egy fordulót játszottak volna, de a nagy hóesés miatt ez elmaradt, így az 1981- es labdarúgó események befejeződtek. Novák Dezső, Kiss László szakosztály el­nök, Losonczi Tibor, Havasi Mihály a lab­darugó évzárón. 137