Fradi műsorlap (1980/81, 1981/82, 1982/83)

1980/81 - 1980 / 62. szám

CSEPEL SC Abpítva:1912 Színe: piros-kék CSEPEL 1950-ben Budapesthez csatolt település. Neve vitatott eredetű. Egyesek szerint a cseplye, csepely (jelentése: sarjadék erdő, bokros cserlyés hely) szavakból keletke­zett. Csepel sziget a Duna nagy szigete. A szigetet az északi csúcsán fekvő tele­pülésről Csepel-ről nevezték el. E hely­ségnek különös fontosságot adott az, hogy Buda felől itt lehetett a szigetre jutni. A két csapat első bajnoki mérkőzését 1940. szeptember 22-én a csepeli pályán játszotta. A zöld-fehérek 6-2-re győz­tek. Most a 80. FTC—Csepel mérkőzés következik. Az eddigi mérleg: 40 ferenc­városi, 14 csepeli győzelem, 25 döntet­len. A gólkülönbség 168—100 az FTC javára. A legnagyobb gólarányú zöld-fehér győzelem: 5—0 (1976—Népstadion). A legnagyobb gólarányú csepeli siker: 5—1 (1952—Csepel). Az új FTC stadionban ezek az ered­mények születtek: 1974: FTC—Csepel 3-1 1976: FTC—Csepel 2-1 1977: FTC—Csepel 5-2 1979: FTC—Csepel 3-3 Az új stadionban az első Csepel el­leni győzelem története:^ 1974. augusztus 31. Üllői út, 20 ezer néző: FTC-Csepel 3—1. A Fradi táma­dott de az első gólt a csepeliek rúgták, Szurgent 14 méterről Géczi kapujába talált! Rohamozott a Ferencváros, majd a 36. percben így született meg az egyen­lítés: Szabó jobb sarokra tartó lövését szögletre ütötte Lévay. A beadás után Szabó ügyesen továbbított Nyilasihoz, aki 12 méterről a jobb felső sarokba küldte a labdát, 1 — 1. Az 53. percben Kelemen lesgyanús helyzetből megszerezte a vezetést. Ez­után Mátéval szabálytalankodtak, és a megítélt büntetőhöz Bálint készülődött. A kapu bal oldala felé lőtte a labdát, de Lévay gyors vetődéssel kiütötte, majd másodszorra Nyilasi lövése után, meg is kaparintotta a labdát! A harmadik gólra a 83. percig kellett várni: Máté kapott labdát a bal oldalon, kapura tört, 8 m-ről lőtt, a labda Lévay- ról kipattant, a berohanó Pusztai elé, aki két lépésről a kapu jobb sarkába helyezte a labdát, 3—1. Idézet a Népsport tudósítójának ér­tékeléséből: „A mérkőzésen egymást követték a gyors ferencvárosi akciók. Sokmozgásos játékkal meggyőző fölényben játszottak a hazaiak, s végeredményben biztosan, megérdemelten szerezték meg a győzel met az érdekes, izgalmas mérkőzésen." Bízunk benne, hogy ezúttal sem lesz másként! 3 Pozsonyi Lajos bravúros felvétele az 1974-es FTC-Csepe! mérkőzésről. Máté lövésébe a kapus belevetödött