Nagy Béla: FTC napló különkiadás 1980. Tempó magyarok! Válogatott mérkőzések - válogatott történetek 1931-1949 (Budapest, 1980)

A 35 ezer néző már az első félidőben vörösre tapsolta a tenyerét. A magyar fiúk az első félidőben 5:2-re vezettek! Rudas is ekkor szerezte gólját — tizenegyesből. „Rudas áll a labdának és halálos biztonsággal küldi élesen a jobb alsó sarokba. 4:1 a magyarok javára. Most ellenállhatatlan a magyar csatár­sor . ..” Ezen a mérkőzésen is bemutatkozott egy újonc: Hidegkúti Nándor. 1945. szeptember 30., Temesvár. BUDAPEST—TEMESVÁR 4:1 Góllövő: Deák 2, Vincze, Kubala. Tóth (Újpest) — Pázmándy (HAC), Onódy (Ferencváros) — Horváth K. (B. Barátság), Sárosi (Ferencváros), Lázár (HAC) — Egresi (Kispest), Kubala (Ferencváros), Deák (SZAC), Laborcz (Újpest), Vincze (Vasas). Csere: Sárdi (Újpest). A temesváriak félidőben még 1:0-ra vezettek! Csapatunk a második fél­időben magára talált és végül ragyogó játékkal győzött. „A csapat szellemi irányítója Sárosi volt. Nagyszerűen támogatta a csatársort és — amit az utóbbi időben nála már ritkábban lehet látni — még közelharcba is bo­csátkozott." 1945. október 1., Arad. BUDAPEST—ARAD 3:2 Góllövő: Deák 2, Egresi. Tóth (Újpest) — Pázmándy (HAC), Onódy (Ferencváros) — Horváth K. (B. Barátság), Sárosi (Ferencváros), Lázár (HAC) — Egresi (Kispest), Kubala (Ferencváros), Deák (SZAC), Sárdi (Újpest), Vincze (Vasas). „Az aradi mérkőzés komoly feladat elé állította a magyar csapatot. A keskeny pályán nem lehetett úgy kiszámítani a labda útját, a talaj sem volt kifogástalan. Ennek ellenére a csapat pompásan harcolt és győzelmét fel­tétlenül megérdemelte." Ez az a mondat, amelyet minden idők magyar válogatottjainál minél többször oly szívesen olvasnánk: A CSAPAT POMPÁSAN HARCOLT ÉS GYŐ­ZELMÉT FELTÉTLENÜL MEGÉRDEMELTE . . . 1946. április 14., Bécs. AUSZTRIA—MAGYARORSZÁG 3:2 Góllövő: Nyers, Zsengellér Csikós (FTC) — Balogh II. (Újpest), Szűcs (Újpest), Biró (MTK) — Nagymarosi (Újpest), Lakat (FTC) — Sipos (FTC), Szusza (Újpest), Zsengellér (Újpest), Puskás (Kispest), Nyers (Újpest). Csere: Keszt­helyi (Csepel). Kétszer is megszerezte a vezetést a magyar csapat, de ez is kevésnek bizonyult a győzelemhez. A befejezés előtt 4 perccel Decker (a későbbi szövetségi kapitány!), a mezőny legjobbja megszerezte a hazaiaknak a győztes gólt. 1946. április 14., Budapest, Üllői út. MAGYARORSZÁG B—AUSZTRIA B 1:1 Góllövő: Deák. 61