Nagy Béla: FTC napló 1978-1979

Az FTC birkózócsarnokában rendezték a szabadfogású CSB-t. Birkózóink bár gyen­gén kezdtek, de a folytatást „Fradi-szívvel" csinálták. Óriási bravúrral birkóztak és megnyerték a bajnoki címet! Az 1978. évi szabadfogású CSB végeredménye: 1. FTC 66, 2. DVTK 59, 3. Csepel 58, 4, Bp. Honvéd 53, 5. Szondi SE 41, 6. PMSC 32, 7. Hala­dás VSE 26, 8. DVSC 22 pont. Az FTC bajnokcsapatának tagjai: Gyulai Mihály (48 kg), Bíró László (52 kg), Gál Henrik (57 kg), Sáfrány Gá­bor (62 kg), Széles József (68 kg), Fehér István (74 kg), Vigh Péter és Suhajda Jenő (82 kg), Petrezselyem Antal (90 kg), Kispéter Tibor (100 kg), Bállá József (-j-100 kg). Edző: Kruj Ivón. * * * Női asztalitenisz-csapatunk elbúcsúzott az NB I-tői. Saj­nos lányaink az utolsó előtti helyen végeztek, így kiestek az első osztályból. NOVEMBER 1. KEK-mérkőzés az üllői úton: FTC-FC Magdeburg 2-1. G.: Pusztai, Szokolai. Zsiborás — Tepszics, Bálint, Vépi, Martos - Takács, Nyi­lasi, Ebedli — Pusztai, Szoko­lai, Pogány. Cs.: Mucha, Csi- der. Már egy órával a mérkőzés kezdete előtt telt ház és iga­zi kupahangulat várta a csa­patokat. óriási hangorkán­ban indult a találkozó, de ez a 4. percben néma csendre változott. Jobb oldali szöglet után a németek megszerez­ték a vezetést! A 6. percben az FTC is gólt ért el. Vépi bal oldali beadá­sát Pusztai 11 m-ről a háló­ba fejelte, a játékvezető azonban a partjelző beinté- sére les címén nem ítélte meg a gólt. Szó sem volt lesről I A 8. percben azonban „jog­erős” gólt szerzett a Fradi. Nyilasi nagyszerű labdával ugratta ki középen Pusztait, ö kapura tört, de 10 méter­ről a vetődő kapusba lőtte a labdát. Pusztai azonban rá­futott a kipattanó labdára és 6 m-ről a hálóba továbbítot­ta - 1-11 A 22. percben ismét játékve­zetői tévedés fosztotta meg az FTC-t a gólszerzéstől. Ta­kácsot a 16-oson belül buk­tatták, a török játékvezető azonban szögletet ítélt. Az semmiképpen nem volt... A 27. percben Pogány jó labdát tálalt a kitörő Szoko­lai elé, aki a 16-os előtt né­hány lépést tett, majd nagy erővel laposan lőtt a jobb alsó sarokba - 2-11 Ezután 63 perc állt az FTC rendelkezésére, hogy még egy gólt szerezzenek játéko­saink. Ez azonban Heyne ka­pus bravúrjai, valamint a görcsös akarásból fakadó sorozatos hibák miatt nem következett be. A 2-1-es FTC győzelem ellenére a Magde­burg az idegenben lőtt gól­lal továbbjutott. Nagyon fá­jó búcsú volt ez a kupasoro­zattól, hiszen az FTC közel, szinte karnyújtásnyira volt a továbbjutástól. .. NOVEMBER 2. Az FTC férfi kézilabdacsapa­ta nemzetközi tornán szere­pelt Pozsonyban. A zöld-fe­hérek a 2. helyen végeztek. Eredmények: FTC-Zalgiris Kaunas 19-16, FTC—Slavic Prága 15-15, FTC-Rába ETO 31-27, CH Bratislava—FTC 22-14. NOVEMBER 3. Az MNK-küzdelmekkel meg­kezdődött az 1978-79. évi jégidény. A nyitómérkőzést a Megyeri úton rendezték: FTC-Ű. Dózsa 3-3. * * * Két ferencvárosi sportember kapott magas kitüntetést no­vember 7-e alkalmából. Dr. Loczkó Györgynek, az úszó- és vízilabda-szakosztály el­nökének a Magyar Népköz­társasági Sport Érdemérem bronz fokozatát, Dunai Imré­nek, az FTC KISZ-titkárának a KISZ Érdemérem kitünte­tést adományozták. 44