Nagy Béla: FTC napló 1978-1979

ÁPRILIS 3. Női kézilabda MNK-mérkő- zés a Körcsarnokban: Vasas- FTC 15-10. A Fradi félidőben 9-6-ra ve­zetett, de ezzel játékosaink szinte be is fejezték a gól­lövést. A második játékrész­ben mindössze 1 (!) gólt dobtak a zöld-fehérek! Az 1979. évi MNK végeredmé­nye: 1. Vasas 10 9 1 — 192-128 19 2. Bp. Spartacus 10 8 — 2 196-163 16 3. FTC 10 5 1 4 161-163 11 1. Tatabánya 8, S. Építők SC 3, 6. Bakony Vegyész 2 ponttal. * * * Jégkorong Felszabadulási Kupa-mérkőzés a Millenári­son: Székesfehérvári Volán— FTC 5-4. ÁPRILIS 4. Dunaújvárosban labdarúgó NBK-mérkőzés: FTC- D. Ko­hász 3-3. G.: Ebedli 2, Ta­kács. Hajdú - Martos, Csider, Ru- bold, Vépi — Mészöly, Ebedli, Takács - Magyar Koch, Po­gány. Cs.: Esterházy, Mucha. * * * Ifjúsági labdarúgó-csapatunk túllépte a 100-as gólhatárt: FTC-Balassagyarmat 4-0! A győzelem után a bajnoki táb­lázaton ez volt a helyzet: 1. FTC 20 20 - - 103-1 40 pont. Sokszor és sok helyen hallot­tam már, hogy ez a több cso­portos ifibajnokság igen gyenge színvonalú, kevés a jó csapat — így könnyű a Fradinak ilyen páratlanul jól szerepelni. Lehet, hogy ebben sok igazság van, de az is tény, hogy a többi ificsapat nem tudott ilyen eredménye­ket felmutatni - pedig ők is ebben a „gyenge bajnok­ságban" játszottak. És még valami: 20 mérkőzésen össze­sen 1 gólt kapni és több mint százat rúgni . . . nem minden­napi teljesítmény. Természetesen majd a jövő mutatja meg, hogy ebből az ifigárdából ki lesz NB l-es játékos? Ezért is rögzítjük a „100 gólos" ificsapat név­sorát: Józsa Miklós, Józsa György, Rozinay Jenő, Vigh Dezső, Váradi Vilmos, Tóth Károly, Horváth Róbert, Ben- de Ferenc, Hegyi Zoltán, Né- der Zoltán, Szlávik László, Koch Róbert, Suszter István, Svigruha Gábor, Petz Tibor, Szekeres György, Szolnoki Tamás, Szöllősi Imre, Tho- mann Tamás, Bősz Gábor, Németh József, Horváth Ká­roly. Edző: Vincze Géza. * * * Jégkorong Felszabadulási Kupa-mérkőzés a Millenári­son: FTC-Ú. Dózsa 7-4. Másnap a befejező mérkőzé­sen is győzött a zöld-fehér csapat (FTC-BVSC-KSI ve­gyes 10-4), de a kupát a 100%-osan szereplő Székes- fehérvári Volán nyerte! ÁPRILIS 7. Tábor u.: FTC—Vasas izzó 2-0. B 1854. G.: Bálint, Po­gány. Zsiborás - Tepszics, Bálint, Rab, Vépi - Martos, Mészöly, Takács - Pusztai, Nyilasi, Magyar. Cs.: Ebedli, Pogány. Bálint László ezen a mérkő­zésen játszott 500. alkalom­mal az FTC első csapatában I Ez a Fradi történetében még csak kevés labdarúgónak si­került. Régebben Sárosi dr., majd Fenyvesi dr., Mátrai, Albert, Rákosi, Géczi ért el ilyen magas mérkőzésszámot. Bálint az 500 mérkőzésből 306-ot bajnokin, 113-at nem­zetközin, 81-et hazai díjmér­kőzésen játszott. Jubileumát góllal „ünnepel­te" meg: a 65. percben 11-est értékesített. A 90. percben duplázhatott volna, de ezt a büntetőt a kapus gyors vető­déssel tisztázta. * * * OB l-es vízilabda-mérkőzés a Komjádi uszodában: FTC- SZEOL AK 11-1. Már az első negyedben vég­leg kiállították az egyik sze­gedi játékost, s az FTC ki­használta az emberelőnyét. + * + Befejeződött a háromfordulós kerékpáros hegyibajnokság: 1. Bürger Ferenc 6:19,37 — az FTC bajnokának Schil­lerwein István és Fülöp József az edzője. A helyezettek kö­zött még egy irodista sze­repelt, Gábor az 5. helyen végzett. ♦ * * A Komarno-Komárom nem­zetközi futóversenyen az FTC kiválósága, Golács a 2. he­lyen futott a célba. A 10 km-es távot 29:29.2-es idő alatt futotta. A 160 főnyi me­zőnyben Brenner is helyt­állt, 12. volt. Az FTC Golács, Brenner, Pfeffer összetételű csapata a Komlói Bányász mögött a 2. helyen végzett. ÁPRILIS 8. OB l-es vízilabda-mérkőzés Szentesen: FTC-Szentesi Víz­mű 6-6. * * * A kerékpáros Bp.-bajnoksá­gon (123 km) Sarkadi a 3. helyen végzett. * * * Az FTC kötöttfogású úttörő birkózói nyolcadik alkalom­mal nyerték a Kozma István emlékversenyt! ÁPRILIS 10. Ezen a napon az FTC törzs­szurkolóinak, klubtagjainak volt a vendége Szepesi György, az MLSZ elnöke és dr. Lakat Károly, az olimpiai csapat edzője. Az Üllői úti székház tanácstermében nagy érdeklődés kísérte a vendé­gek beszámolóját. Az ezt kö­vető őszinte, baráti hangu­latú beszélgetésen a szurko­lók sok kérdésre kaptak vá­laszt a neves sportvezetőktől. Jó volt látni, hogy a régi ar­cok - Takács II József, Fur- mann Károly, Kemény Tibor - mellett a mai csapat szak­vezetői, Mészáros József, Friedmanszky Zoltán, vala­mint a játékosok közül Bá­lint László is ott ültek a szur­kolók között. Vándor Kálmán, a Népszava munkatársa a sajtó és a sport kapcsolatá­ról is tájékoztatta a törzs- gárdát. A vendégek kis FTC-emlék- tárgyakkal, a szurkolók nagy élménnyel távoztak .. . ÁPRILIS Labdarúgó MNK-mérkőzés az üllői úton: FTC-PMSC 3-3. G,: Magyar 2, Nyilasi. Zsiborás - Tepszics, Rab, Rubold, Vépi - Martos, Ebedli, Magyar - Pusztai, Nyilasi, Pogány. Cs.: Takács. A pécsiek meglepetésre a 29. percben már 2-0-ra vezettek! Az FTC még félidőig kiegyen­lített, sőt a 62. percben Mo- gyar még a vezetést is meg­szerezte. A változatos, gólok­ban gazdag találkozón végül 3-3-as döntetlen eredmény született, amely az összesítés­ben az FTC továbbjutását je­lentette. ÁPRILIS 12. Az MNK újabb fordulójának sorsolását a Telesport adásá­ban szurkolók milliói láthat­ták. Bukovi Márton, az egye­sület régi játékosa rangos el­lenfelet „adott" az FTC-nek. A Fradinak a legjobb négy közé jutásért a Bp. Honvéd­dal kellett mérkőznie! ÁPRILIS 13. A Fradi Kupa ökölvívó via­dalra 28 egyesület indított versenyzőket. A 173 öklöző közül 58 ifjúsági volt, a töb­bi felnőtt. A mérkőzéseket az FTC birkózócsarnokóban tar­tották, s két nap múlva vé­gül 12 súlycsoportban hirdet­tek győzteseket. Az FTC-bői a felnőttek közül Nagy Sándor (váltósúly), az ifik közül Pon- czók (nagyváltósúly) és Bar­na (középsúly) volt o győz­tesek között. 92