Nagy Béla: FTC napló 1955-1959

1958. egy számunkra különösen kellemes pillanat. Kárpáti Gyuri birkózik az óriás termetű jugoszláv Cipőivel. A hátvéd Kárpáti elé tuszkolja magát, elválasztja a labdától, csalódottan morajlik hatezer torok. Aztán. .. halálos csend és a következő pillanatban még a csillagok is rémülten pislognak a kitörő dia­dalordítástól. Muskatirovics — a torna legjobb kapusa nehezen ocsúdik, hosszú ideig tart amíg megérti a tragikus valót. Mi történt? Kárpáti Cipci hóna alatt előre nyúlt, fel pöccintette a labdát, az átszállt mindkettőjük feje felett. Gyuri csukaugrással ment fel érte s abban a pillanatban, hogy a nedves bőr a kezét érte. .. mint az ágyú. . . Az EB legszebb gólja volt!" szeptember 3. FTC—Ú. Dózsa 4:2. A zöld-fehérek félidőben már 3:0-ra vezettek! A legszebb gól talán ép­pen a harmadik volt: ,A 39. percben Orosz és Borsos ritkán látott szép összjátékkal, meredek átadásokkal rohamozott, s anélkül, hogy az újpesti védők közbe tudtak volna lépni Orosz 8 méterről középen élesen a léc alá lőtt!” A Dózsa a II. félidőre feljött 3:2-re, s bizony a levegőben lógott a ki­egyenlítés. Az utolsó percekben azonban újabb Fradi gól következett: „A 87. percben Fenyvesi a felezővonal zászlójától középre játszott egy labdát és a labda nélkül elindult a Dózsa kapuja felé. Jól számított mert a labdát nagy­szerűen visszajátszották neki, kiugrott vele a védők között, és a jobbössze­kötő helyéről, mintegy 10 méterről a kapu jobb oldalába lőtt.” szeptember 7. A magyar csapat elsőségével befejeződött a vízilabda EB. Az aranyér­mes csapat tagja volt egyesületünk két kiválósága Jeney László és Kárpáti György. ★ ★ ★ München a teke EB-n is jól szerepelt két versenyzőnk. Várfalvi Gyula és Szalai József a 3. helyeze t magyar csapat tagjaként bronzéremmel tért haza, ★ ★ ★ A Millenráison a Kerékpáros Szövetség rendezett nagy versenyt. A fel­nőttek 12 körös pontversenyét Furmen nyerte, míg a felnőtt omnium végered­ménye: 1. Furmen, Schillerwein 48 pont. ★ ★ ★ FTC—Csepel 1:1. 1 :0-as csepeli vezetés után forró hangulat uralkodót az üllői úti pályán. Gerendás a kiállítás sorsára is került, de a Fradi 10 emberrel is kiegyenlített! „A 61. percben Fenyvesi elnyomásáért közvetett szabadrúgást ítélt a játékve­zető az alapvonal közeléből, a 16-oson belül. A középre ívelt labdát Kertész kapura fejelte, az a gólvonalon álló Kleibánról a kapufára, onnan pedig a gólvonalon túlra jutott, 1 :1 I Zsolt játékvezető habozás nélkül ítélte meg a gólt, a csepeli védők, elsősorban Bakó azonban tiltakozott, közben meg is sérte te a játékvezetőt, mire Zsolt a csepeli kapust kiállította. A csepeliek kö­rében nagy volt az elkeseredés, Bakó nem is akart lemenni a pályáról. Végül mégis elhagyta a játékteret és Kleibán állt be a kapuba. A 80. percben Fenyvesi elől Kleibán előrevetődéssel (!) szerezte meg a labdát, majd 5 perc múlva Orosz bal sarokra irányított nagy lövését robin- zonáddal tolta szögletre a szükségkapus!” 86