Nagy Béla: FTC napló 1950-1954

1950. november 12., Szófia BULGÁRIA—MAGYARORSZÁG 1:1 Góllövő: Szilágyi Grosics (Honvéd) — Buzánszky (Dorog), Börzsei (Textiles), Lantos (Textiles) — Bozsik (Honvéd), Lakat (ÉDOSZ) — Sándor (Textiles), Hidegkúti (Textiles), Szilágyi (Vasas), Puskás (Honvéd), Czibor (ÉDOSZ). Csere: Zakariás (Előre), Kocsis (Honvéd). ,,A kemény és gyors bolgár védők ellen nem érvényesültek az egyéni csatárbravúrok. Hiányzott az egység a magyar csapatból. Szünet után bár a csatársor jobban játszott, ez a javulás nem volt elegendő a győzelemhez. A magyar csapat nem érte el igazi tudását, a bolgár csapat pedig önmagát múlta felül. így alakult ki az igazságos döntetlen. 1950. november 12., Budapest, Megyeri út MAGYARORSZÁG B—BULGÁRIA B 2:0 Góllövő: Palotás 2. Gellér (Textiles) — Rákóczi (Honvéd), Nagy II. (Csepel), Kónya (Csepel) — Szojka (Salgótarjáni Tárna), Dékány (ÉDOSZ) — Budai II. (Honvéd), Keszthelyi (Csepel), Palotás (Textiles), Tóth II. (Csepel), Babolcsay (Honvéd). Csere: Kovács IV. (Textiles). Nagy küzdelemben győzött a magyar csapat a szívósan és keményen játszó bolgár együttes ellen. Mandik Béla, a B-válogatott kapitánya elége­dett volt a látottakkal: — Hatalmas küzdelem volt, a fiúk teljes erőbedobással játszottak, örü­lök, hogy a fiatalok beváltották a szereplésükhöz fűzött reményeket. Egyénileg senkit sem tudok kiemelni a lelkes csapatból. Dékány Ferenc az ifjúsági válogatott után, a B-válogatottban is sikerrel mutatkozott be. 1951. május 24., Katowice MAGYARORSZÁG B—LENGYELORSZÁG B 2:1 Góllövő: Zakariás, Szilágyi. Gellér (Bástya) — Lőrincz (Vasas), Kispéter (Kinizsi), Takács (Csepel) — Kiss II. (Dorog), Zakariás (Bástya) — Egresi (Dózsa), Virágh (Dózsa), Szilágyi (Vasas), Aspirány (Dorog), Mészáros (Kinizsi). Csere: Nagy II. (Csepel). ,,A mérkőzés kezdetét rövid bensőséges ünnepség előzi meg. Amikor a játékosok a kezükben fehér galambbal és virágcsokorral felsorakoznak a lelátóval szemben, először a lengyel, majd pedig a magyar himnuszt játsszák. Aztán a hangszórón keresztül Kispéter üdvözli a közönséget, majd pedig Tabák Endre a magyar csapat vezetője beszél. Ezután a játékosok felenge­dik a galambokat, amivel jelképesen hirdetik békeakaratukat. Az első félidőben elért eredményünk megtartását csapatunk nem kis részben a hátvédhármasnak és a remekül védő Gellérnek köszönheti. A II. félidőben három biztos gólnak látszó lövést is ártalmatlanná tett!" 1951. május 27., Budapest, Megyeri út MAGYARORSZÁG—LENGYELORSZÁG 6:0 Góllövő: Kocsis 2, Puskás 2, Sándor, Czibor. Grosics (Honvéd) — Kovács II. (Bástya), Börzsei (Bástya), Lantos (Bás­94