Nagy Béla: FTC napló 1931-1933

1931. „Fel a fejjel fiúk! Köztünk sincs senki elkeseredve a vereség miatt. Meg voltunk nagyon elégedve a mai játékkal. Nem tehettek róla, hogy kikaptatok, óriási balszerencsétek volt!" április 19. Ferencváros—Újpest 6:1 A Magyar Kupáért játszották ezt a mérkőzést, amelyen az újpestiek négy tartalékkal voltak kénytelenek kiállni. A Ferencváros különösen a li. félidőben briilirozott: a zöld-fehérek 5 gólt rúgtak! A fölényes győzelem még nagyobb arányú is lehetett volna, hiszen Kohut két kapufát is lőtt... április 21. Ferencváros—Triestlna 2:1 Tóth Potya olasz csapata ellen csak 50 percet játszott a Fradi, mivel valóságos felhőszakadás, villámlás szakította félbe a játékot. A Ferenc­város biztosan vezetett és a levegőben lógott az újabb gól. Elfújta a szél. április 22. Az FTC női teniszcsapata győzelemmel kezdett a bajnokságban: FTC—BSE 3:1. A zöld-fehérek Wienerné Soós Jolán, Tihanyiné Grósz Médy, Ritscherné összeállításban játszottak. április 26. A bajnoki elsőségekben igen csak szűkös 1931-es év váratlanul tenisz­sikert hozott: „Az elsőízben kiírásra került I. osztályú hölgycsapatbajnokság az FTC győzelmét hozta. A ferencvárosi klub állította ki a legegységesebb csapatot, mely vesztett meccs nélkül hódította el a bajnoki címet." április 30. A klubházban ekkor, tartották az egyesület 32. közgyűlését. Az elnök továbbra is Gschwindt Ernő maradt, akinek tiszteletére néhány nap múlva az FTC vezetői külön ünnepséget is rendeztek. Az estély a Royal szálló­ban volt és ekkor adták át Huber István festőművész alkotását, az elnök­ről készült színes festményt. A labdarúgók külön is kedveskedtek; két futballistát ábrázoló bronzszoborral ajándékozták meg Gschwindt Ernőt. május 1. Ferencváros—Aradi MTE; Glória vegyes 8:1 A Ferencváros vendégjátékát óriási érdeklődés előzte meg, a talál­kozóra elővételben minden jegy elkelt. 3:1-es félidő és szemkápráztató játék után gólözönnel gygzött a Fradi Aradon. Takács II. 6 gólt szerzett és játéka külön élményt jelentett. A hatodikat a mérkőzés utolsó pilla­nataiban fejelte, azonnal vége is volt a mérkőzésnek. „A kettős sípszó után a közönség berohan, ünnepli a Ferencváros legénységét. A játéko­sok csakhamar a futballdrukkerek vállaira kerülnek. Kritika a mérkőzésről, kritika a játékról... Aradon időtlen idők óta nem láttak ilyen szép játé­7