Nagy Béla: FTC napló 1925-1927

1925 Speisegger Ernő tudósítása egy olyan verseny záróeseményéről íródott, ahol az európai nemzetek nagy úszói találkoztak, egy kis „Európa-bajnok- sággal” felérő verseny volt, ezért is játszották a győztesek tiszteletére a himnuszt. Ezen az estén már másodszor csendült fel a magyar himnusz: először Bárány István, az egri diák tiszteletére, aki a Grand Prix-t nyerte, majd a ferencvárosi vízilabdázók világraszóló sikerére! július 17. A nagy nemzetközi siker résztvevőit az FTC vízilabda csapatát és Bárány István a Keleti pályaudvar előtt 2000 lelkes szurkoló várta, s a fogadásra megjelentek a társadalmi és sportszervek képviselői is. Az FTC nevében Gcswindt Ernő elnök köszöntötte a párizsi győzteseket. Ezután „Speisegger Ernő, az FTC csapatának vezetője könnyekig meghatva köszöni meg a nem várt meleg fogadtatást: — Zavartan, érdemünkön felüli ünneplésünktől meg­hatóban mondok köszönetét. Csak a kötelességünket teljesítettük. Amikor a tourellesi stadionban a himnusz hangjai felcsendültek és a hatalmas tömeg feláilva, némán hódolt a nekik idegen, nekünk legszentebb dallamnak, ezután fogadalmat tettünk, hogy utolsó csepp vérünkig, mindig és mindenütt legteljesebb erőnkkel fogunk nemzetünk érdekében küzdeni.” július 19. A vízilabda bajnokságért: FTC—MAC 4:0 ,,A sima és gyors lefolyású mérkőzés a legszebbek közé tartozik, amit valaha magyar vízben játszottak. Az FTC teljes illúziót adott arról, hogy Párizsban milyen eszközökkel győzte le az olimpiai bajnokot. Gyorsaság, ötlet, erő, egység az erénye ennek a világhír felé tartó együttesnek.” Jellemző a csapat játékerejére, hogy például a negyedik gólt ember- hátrányból dobták . .. ★ ★ ★ Az FTC teniszcsapata a Kertész-vándordíjért a BLKE csapatával mérkő­zött. A találkozót nagy küzdelemben a BLKE 6:5 arányban megnyerte. Egy jobb tenisz hír: Az FTC legjobb női teniszezője Wienerné Soós Jolán, a karlsbadi nemzetközi versenyen a női egyes számban 32 induló közül az első helyen végzett. július 26. Az FTC első kerékpáros bajnoksága ezen a napon született: az 1 km-es távú repülőversenyben Eigner Jenő győzött! Eigner a reményfutamból került a döntőbe. Itt az első futamban szabálytalanságok, óvások, kizárások után újra kellett kezdeni a döntőt, amelyet Eigner biztosan nyert. augusztus 2. Az Esztergomi Flajósegylet evezősversenyén a fradisták három hajóval indultak. Két számban sikerrel is szerepeltek. A négyevezősök versenyét meg­nyerték (Skalla, Somló, Zoltán, Puschmann, kormányon: Subáky), nyolcasban pedig a második helyen végeztek. 11