Nagy Béla: FTC napló 1911-1921

1911. fogulatlanok hadserege, akik akárhová elmennének, hogy szép munkát lás­sanak, és akik éppen mert elfogulatlanok, elmennek a Franzstadtot meg­nézni, mert ott kapnak legbiztosabban jó csemegét." A szurkolók ezen a napon nem csalódtak, mert az FTC 3:0-ra legyőzte neves ellenfelét. április 30. Az FTC a fehérvári országúton 15 km-es futóversenyt rendezett. A nyolc induló közül az első négy ferencvárosi atléta volt: 1. Kraml Ödön 58; 0.4. 2. Thienschmidt Ede 3. Leitner Sándor és Molnár Dezső holtversenyben. május 6. Az első atlétikai verseny az üllői úti pályán! A negyed angol mérföldes handicap futóversenyt Pataki László (a híres középcsatár bátyja!) nyerte. Ö volt az első atléta, aki győzelméért az új pályán érmet kapott. Ferencvárosi siker született még gerelyvetésben (Kóczán Mór), 110 m-es gátfutásban (Ko­vács Nándor), és 1 mérföldes gyaloglásban (Drubina István). május 28. A DFC Prága jubileumi versenyén atlétáink két bronzérmet nyertek. 110 m-es gátfutás: 3. Kovács Nándor. 1 órás futóverseny: 3. Kraml Ödön 15 km 853 m. június 18. „A magyar atlétikai sport nagy ünnepe, a bajnokságok napja zajlott le a hatalmas méretű üllői úti pályán, melynek nagy tribünjét, s állóhelyeit zsúfolásig megtöltötte a lelkes érdeklődők tömege. Soha a bajnokságok fennállása óta nem voltak még ilyen népes mezőnyök, ily izgató küzdelmek. A kiváló érdekességű verseny sikerét a valóban tökéletes rendezés a legna­gyobb fokra emelte. A futópálya salakja dúsan beolajozva és lehengerelve aszfaltszerű benyomást keltett, s az ugró és dobóhelyek is mind precíz ki­vitelben, frissen festve várták a küzdők hadát. A viadal magas nívóját jel­lemzi, hogy a legtöbb számban vagy elérték vagy erősen megközelítették az eddigi legjobb bajnoki eredményt.” Az üllői úton rendezett első atlétikai bajnokságon két zöld-fehér siker is született. Az új pályán első magyar bajnoki aranyérmünket Kovács Nán­dor nyerte! Ez a verseny 9. száma, a 120 yardos gátfutás volt, ahol Kovács 17 mp-es idővel győzött. Ezután rendezték a gerelyvetés bajnokságát. Kóczán Mór elsőre 45,78 m-t, majd 45,56 m-t dobott. Már ekkor biztosan vezetett, de a harmadik so­rozatban tovább javított, s végül 47,19 m-es eredménnyel győzött! ★ ★ ★ Ezen a napon a labdarúgó csapat Aradon vendég szerepelt és az Aradi AC ellen 9:1-re győzött. ,,Az FTC csapata számos klubtag kíséretében szombaton érkezett Arad­ra. Az FTC vasárnap délelőtt megkoszorúzta a vértanúk szobrát. A mérkőzé­sen gyönyörű időben több mint 2000 főnyi közönség jelent meg, amely a bajnokcsapatot szüntelenül ünnepelte. A játék igen fairen folyt le az ara­diak feltűnően jól tartották magukat, s különösen a második félidőben pom­pásan játszottak.” 7