Rákos Vidéke, 1929 (29. évfolyam, 1-52. szám)

1929-05-12 / 19. szám

19. szám. RÁKOS VIDÉKE 11. oldal. ^srhpihpr Sándor Budapesf Egyefem-ufca 7. vv»»i lvIUvl ^Cl1 1 <-41 Erzsébet kir. szálloda épületében Női confektió ház. — Minden idényben újdonságok blou- sok, pongyolák, costüm, köpeny és aljakban. — Ruhák nagy választékban. — Igen jutányos árak. Telefon szám : Aut. 864 - 43. RÁKOSSZENTMIHÁLY SPORTJA. RAFC HÍREK. Futball RAFC—ÉMOSz 3:1 (2:1). Lanyha iramú mérkőzés, melyet a tartalékosán felálló RAFC csapata megérdemelten nyert meg. Az első félidő 5. percében a RAFC gólját nehéz helyzetből Hlavács rúgta, majd a 35. percben Csákváry 2-re növeli a gólokat, mig az ellenfél 11-esének érvényesítésével javít az eredményen. A második félidő unalmas, sivár játékot nyújtott. Alig egy-két játékos igyekezett valamit produkálni. A második félidő egyetlen gólját Kemál lövi. Jók voltak a RAFC csapatában Szobonyai II, Hlavács és Linter II., mig az ÉMOSz-ban a kapus. — Vasárnap a RAFC csapata a Lehel-uton játszik bajnoki mérkőzést délután fél 4 órakor a VI. kér. SC ellen. Atlétika. A május 12-iki Dorogi AC versenyen az ifjúsági 4X1500 méteres stafétában a RAFC részéről a következők indulnak: Kiss, Németh József, Babay, Némelh István és Ugró. Sulydobásra: Keresztes József. Diszkoszra: Keresztes József, mig 1500 méterre Németh, 800 méterre Babay és 3000 méterre Kiss atléták vannak nevezve. Ugyancsak május 12-én az ÉSC 20 km-es versenyén indulnak Messinger és Adolf. Tennisz. A szakosztály értesíti tagjait, hogy a klub tenniszpályája vasárnap, május 12-én megnyílik. Tenniszbérletekre, valamint játékidőbeosztásra vonat­kozóan a vezetőség szívesen szolgál felwlágositással RTK HÍREK. Zuglói SE-RTK 5:1 (2:1). Biró: Glück. Thököly-úti pálya. Súlyos vereségét az RTK nem érde­melte meg. Az RTK tiz emberrel jelent meg, mivel Schäher II., a csapat centerhalfja sportszerűtlen módon, minden előzetes bejelentés nélkül távolmaradt csapa­tától, csak az utolsó percekben ugrott be helyette Kuna, aki aznap már egy mérkőzést játszott a II.-ben. Az igy felforgatott csapattal csak egy félidőt bírtak, a második félidőben azután összeroppant a csapat. A mérkőzés elején Schrank kapust egy bátor védése alkal­mából úgy fejberugták, hogy azután már csak a leg­nagyobb önfeláldozással tudta végigjátszani a mérkő­zést, ennek tulajdonítható igen gyenge védése, hogy 4 abszolút védhető labdát képtelen volt elhárítani. Az RTK-nak az I. félidőben rúgott 2-ik gólját a biró megsemmisítette a határbiró integetése után. A csapat játékosai közül Csuzmann, amig bírta, szenzációsan játszott, kár, hogy a II. félidőre teljesen visszaesett. Megfelelt még Irázi, Straba és a tartalék Ménich. Az RTK egyetlen gólját a tartalék Kuna lőtte. — Május 12-én, vasárnap délután 5 órakor az Egyetértés SC ellen vesz revánzsot az RTK őszi vereségéért. Előtte a II. csapat játszik. A mérkőzésre 50 filléres elővételi jegyek kaphatók. — Május 16-án, csütörtökön este 8 órakor fontos megbeszélést tart a futballszakosztály. Ezúton is felkérjük valamennyi játékosunkat, hogy az értekezleten jelenjenek meg a Tihanyi-féle vendéglőben. A kerékpároskor hírei. Május 5 én tartotta a budapesti Jóbarát K. K. 4x50 kim staféta versenyét, melyet a MTK együttese nyert meg és igy a vándordíj végleges birtokosa lett. — Május 12-én rendezi a Csepeli TK országos országúti versenyét. Indulás Soroksáron a 9 km. kőtől, érkezés Csepelre, a táv körülbelül 73 km. — Május 15-én este 8 órakor a RKK taggyűlést tart. A vezetőség ezúton is meghívja az egyesület valamennyi tagját. A közgyűlés az 1929-i esztendőt jubileumi évnek minősítette, ezért nagyon fontos ügyek vannak a taggyűlés napirendjén. — A RKK pénztárosai ezúton kérik a tagdijhátralékban lévő sporttársakat, hogy kötelezettségüknek annál is inkább tegyenek eleget, mert a vezetőség csak úgy tud a közgyűlésen vállalt feladatának eleget tenni, ha a ha a tagok ezt lehetővé teszik. RKK tagtársak I 25 év áll mögöttünk, elsőrendű sportemberek kerültek ki körünkből, azonkívül sok vezető egyént is adott egyesületünk a kerékpár sportnak, most rajtunk a sor, mutassuk meg, hogy méltók vagyunk elődeinkhez és a jubileumi évben szeretettel szolgáljuk a RKK-ön keresztül a magyar testnevelés ügyét. OÍcsTplaíSn Vidéke kiadóhivatala utján kérek. Olcsó árusítási Tavaszi cipő 36—42-ig P 2.30 — Gummitalpu vászon­cipő 35—41-ig P 3.50 — Fiú mosónadrág P 1.50-től P 2.-ig. — Munkásnadrág P 3.80-tól P 4-ig. — MT Mosónadrág maradék méterje 80 fillér. Kardos és Schulek Rákosi ul 72. MINDENNEMŰ drogériái cikkeken kívül friss pörkölésü Mefnl-kávé, aromát megtartó, Meliai cégtől kapott eredeti, légmentesen zárt tartá­lyokból, a nála szokásos közismert szolid árakon, itt helyben is, kimérve kapható. Tóth Korzá drogériájában, a Harcsa-soron kuni Rákosi-ut 74. szám a Korzó mozgónál. özv. Faska Béláné hatóságilag és nXí QlLolmavfitt (mosónő van ónő engedélyezett v'jGICU más HŰI íllJvu. lilíUULl takarítónő stb. al hol irodáját megnyitotta. RÁKOSSZENTMIHÁLY, uiiiuiytuu ilona-utca 45. szám alatt. Keresek pianinót bérbe mokátjbuersre7 Rákosszentmihály, Zöldfa-utca 16. szám. Fehér István. Legjutányosabb árban szállít sodronykor If ést (teljesen felszerelve vidéken is) Hicker és Társa cég BUDAPEST, IV. FERENCZ JÓZSEF-RAKPART 23. SZ. Alapittatott 1876. Tel. Aut. 826-83.