Hídlap, 2011 (9. évfolyam, 1–35. szám)

2011-07-04 / 21. szám

ÉLETSTÍLUS /sport Bronzérmes Tokod és az esztergomi megyei pingpong csapat nb in-as ezüst már biztos Már biztosan a második helyen zár­nak az Esztergomi Asztalitenisz se nb lll-as játékosai a bajnokságban, a csa­pat ugyanis az utolsó előtti fordulóban megszerzett győzelmével bebiztosítot­ta ezüstös helyét a tabellán. A tokodi pingpongosok megszerezték a bajnok­ság harmadik helyét, ahogy a megyei első osztályú, esztergomi együttes is. A tizenkilencedik fordulóban a Dabas- Sári együttesét verték meg az esztergomiak 15-3 arányban, ezzel pedig újabb lépést tett a csapat a dobogó második fokának meg­tartása érdekében. Ezt követően a husza­dik fordulóban Pestújhely pingpongosait is legyőzték az ease tagjai 14-4-re, majd a huszonegyedik játéknaponaTápiógyörgyei ask játékosait 12-6-ra. Kasza Endre játé­kos szerint ez a győzelem az utőlsó forduló eredményétől függetlenül már bebiztosí­totta a bajnoki tabellán a második helyet. A fiúk az ezüstérmes pozícióval is elége­dettek, mivel, mint Kasza Endre elmondta, az őszi szezonban még csak álmodoztak egy esetleges dobogós helyezésről. „Ez az eredmény nagy előrelépés a tavalyi hete­dik helyhez képest. Ez köszönhető annak, hogy minden csapattag nagyobb száza­lékban nyerte mérkőzéseit, mint tavaly, így helyt tudtunk állni és sikeresek tudtunk lenni a jobb csapatokkal szemben is” - rész­letezte a pingpon- gos. A bajnokság harmadik helye még múlt szomba­tig kiadó volt, a 21. fordulóban azonban Tatabánya csapatát 11-7-re legyőzték a tokodiak hazai pályán és ezzel pedig eldőlt a bajnoki bronz sorsa. A tata­bányaiaknak mindenképpen győzniük kellett volna, az atc Tokod II. tagjainak viszont elég lett volna az egy pontot jelen­tő döntetlen is a dobogó harmadik foká­ért, de a fiúk biztosra mentek és legyőzték a megyeszékhely játékosait. A tokodiak a záró, 22. fordulóban Kőbányára látogat­nak, míg az esztergomi asztaliteniszezők, június 5-én a listavezető Pénzügyőr együt­tesét fogadják. A megyei első osztályú bajnokság már lezárult a közelmúltban, az Esztergomi ase kettes együttese pedig a harmadik helyen zárta a szezont. A fiúk Tatabánya és Dorog sportolói után állhatták fel a dobogó legalsó fokára. Az esztergomi fiúk az idényt tíz győzelemmel, három döntet­lennel és három vereséggel fejezték be. Minden éremből kettőt belapátoltak Minden éremből dupláztak az eszter­gomi evezősök múlt hétvégén, a Cse­pel Evezős Klub országos versenyén ugyanis két arany, két ezüst és két bronzot zsebelt be a csapat. Az eehe sportolói közül mindenki bejutott a megmérettetés döntőjébe. A Csepel Evezős Klub a soroksári Duna ágban rendezte meg hagyományos, orszá­gos evezős versenyét múlt hétvégén. A megmérettetésen tizennégy klub, köztük természetesen az Esztergomi Evezősök Hajós Egyletének sportolói is rajthoz álltak. Az előfutamok során minden esztergomi egység továbbjutott a döntőkbe, amelyek­ben viszont néhány versenyző eredménye elmaradt az edzők által elvártaktól. A női, serdülő kettőpár versenyszámban Kovács Liza és Kiffer Dorina előfutam győzelmük után, biztosan szerezték meg az aranyér­mét. Ugyancsak a dobogó tetejére állhatott Szlovák Rajmund is, a 12 éves versenyző az egypárevezősök között győzött. A fér­fi, serdülő egypárevezősben Szlovák Bence szintén futamgyőzelemmel jutott tovább a fináléba, a döntő­ben azonban rosz- szulléte miatt, végül ezüstérmes lett. Ugyanebben a ver­senyszámban Gaál Botond a negyedik helyen zárt. A fér­fi, serdülő kettő­pár versenyszám­ban Nagy Marcell és Szitás Richárd erejéből ezúttal a hatodik helyezés­re futott. A férfi ifjúsági egypárban, Bajai Tamás szintén előfutamát megnyerve került a döntőbe, a finisre azonban kissé elfáradva a negye­dik pozícióban evezett célba. A férfi ifjú­sági kettőpárevezősök versenyében, Kiffer Dániel, valamint Erős Márton hatodik lett, a női ifjúsági kormányos nélküli kéteve- zős versenyszámban pedig két esztergomi egység is rajthoz állt. Orsós Ivett és Orsós Glória bronzérmet szerzett, a Nagy Bri­gitta és Orsós Anna pedig negyedikként zárt. Ahogy a hú tanuló egypárevező­sök között Gaál Botond is. Az esztergomi evezősök a négyes egységekben, három korcsoportban is rajthoz álltak. Közülük ezüstérmet gyűjtött be a férfi, serdülő négypárevezősben a Szitás Richard, Nagy Marcell, Gaál Benedek, Szlovák Bence és Szlovák Rajmund kormányos alkotta egy­ség, bronzérmet pedig a férfi négypáreve- zősök között a Kiffer Dániel, Nagy Péter, Bajai Tamás és Erős Márton csapat. IX. ÉVFOLYAM / 21. SZÁM / 2011. JÚNIUS 4. > hidlap.net 2‘