Hídlap, 2011 (9. évfolyam, 1–35. szám)

2011-02-26 / 7. szám

ÉLETSTÍLUS sport Ergométeres bajnoksággal kezdenek az evezősök Teremből a vízre eveznek Az első idei megmérettetés vár az ergométeres felmérők után az Eszter­gomi Evezősök Hajós Egyletének spor­tolóira, akik már január elejétől edze­nek, hiszen a vizes versenyszezon már márciusban elkezdődik. A sportolók jövő héten már a Dunán is elkezdik a tréningezést. Az alapozás után a hétvégén kezdődik az evezősök versenyszezonja, igaz egy­előre még teremben, hiszen a sportolók előbb az országos ergométeres bajnokságon mérkőznek meg Mohácson. Az Esztergo­mi Evezősök Hajós Egylete azonban anyagi okok miatt nem tudja minden versenyző­jét indítani a megmérettetésen, csupán a szövetség előírása szerint kötelezően a válogatott kerettagokat, két ifi evezőst, Szlovák Bencét és Bajai Tamást. A verseny előtt már jó néhány 6000 méteres felmérőt teljesítettek a sportolók, akikre most hét­végén a 2000 méteres verseny vár. Azok­nak azonban, akik az esztergomiak közül nem tudnak részt venni a küzdelmen, egy házi megmérettetést rendez az Esztergomi Evezősök Hajós Egylete ma, szombaton. Az utánpótlás-sportolók ezt követően márci­us 5-én, Budapesten ergométeres bajnok­ságon mérkőzhetnek meg, aztán 26-án már a vízen a tavaszi hosszútávú verseny várja a sportolókat, április 16-án a váloga­tó, májustól pedig folyamatos versenyek. „Már január elejétől edzünk, szinte ugyan­is minden héten ergométeres felmérésen vettek részt a sportolók. A héten már víz­re akartunk szállni, de a téli időjárás miatt ez végül elmaradt, jövő héten viszont már mindenképpen hajóba szállunk” - számolt be Mármarosi Győző. Az eehe vezetője hozzátette, hogy a legkisebbektől, kilenc évesektől kezdve minden korosztályban készül az egylet a versenyekre, és mint­egy 45 sportoló heti rendszerességgel tré­ningezik. Mármarosi Győző szerint idén a kiemelt országos versenyek a vidéki, a Budapest és az országos bajnokságok lesz­nek, ezenkívül a Ferencváros és Csepel megmérettetései, de kiemelt küzdelem még az olimpiai reménységek versenye és a diákolimpia is. „A versenyzői keretből serdülő és ifjúsági korosztályban mintegy tíz hú és nyolc lány, akik a versenyeken minimum, országos döntős helyezéseket vívhatnak ki maguknak, és remélhetőleg érmeket is hoznak” - szögezte le az egylet vezetője, hozzáfűzve, hogy az önkormány­zati támogatás híján ezt az évet kizárólag a szülői és szponzori segítségekből tudja az egyesület megoldani. Az evezős szövetség a közelmúltban a tavalyi versenyeredmények alapján összeál­lította az országos minősítési rangsort. Sáska Beáta nemzetközi szintű sportoló lett nemzetközi eredményeinek köszönhetően, míg a magyar bajnokságban elért sike­rek alapján felnőtt női első osztályú versenyző. Rajta kívül pedig Esztergomból két ifi sportoló, Kiffer Dániel és Parragi Norbert ifjúsági ezüstjelvényes címet kapott. Nyitányként két aranyat és egy bronzot szerzett a pilismaróti atléta Bajnoki címmel rajtolt Minczér Albert Magyar bajnoki címet szerzett Minczér Albert múlt hétvégén a Budapesten meg­rendezett fedettpályás atlétikai bajnokságon. A pilismaróti sportoló 3000 méteren szerzett aranyérme mellé egy bronzot is bezsebelt az 1500 méteres futamon. £ ' Budapesten a Syma csarnok adott ott­hont múlt hétvégén a felnőtt, fedettpályás, atlétikai magyar bajnokságnak, melyet egy héttel korábban a Magyar Atlétikai Szövetség Nemzetközi Versenye előzött meg. Ezen a megmérettetésen Minczér Albert 1000 méteren győzött, a Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Club verseny­zője pedig ezzel a sikerrel hangolódott a magyar bajnokságra. A pilismaróti spor­toló tavaly szeptembertől készült a most kezdődő szezonra, augusztusban ugyan­is achilleszsérülés miatt kénytelen volt kihagyni több versenyt és edzést, de tavaly ősztől kezdve folyamatosan edz. Január közepétől február közepéig Spanyolor­szágban edzőtáborozott Minczér Albert, aki főleg a hosszabbtávú futásokra helyez­te tréningjei során a hangsúlyt. Két hete pedig azért indult a nemzetközi versenyen, hogy felmérje erejét és, ahogy fogalmazott, benne legyen az iram a lábában. Úgy tűnik, benne is volt, hiszen Minczér Albert főszá­mában, a 3000 méteres távon bajnok lett. Sőt a pilismaróti sportoló ezenkívül indult még az 1500 méteres versenyszámban is, amin a harmadik helyet szerezte meg. „Az elkövetkező egy-másfél hónapban utcai versenyeken veszek részt, hosszabb távo­kon. Most hétvégén Csehországban egy 10 kilométeres megmérettetésen, március­ban és áprilisban is hasonló küzdelmeken, majd június elején a 3000 méter akadályon indulok több nemzetközi versenyen. Azt követően pedig szeretnénk az Universiadé és a világbajnokság szintidejét megfutni, és utána június közepétől augusztusig mind­két világversenyen - az Universiade Kíná­ban, míg a vb Dél-Koreában lesz - részt venni” - tette hozzá terveit a Pilismarótért Alapítvány és a Béke és Igazság pilisszent- léleki Modell Alapítvány által támogatott sportoló.-HÍDl AP­) bídlap 2011. FEBRUÁR 26. / IX. ÉVFOLYAM / 7. SZÁM