Hídlap, 2010 (8. évfolyam, 26–47. szám)

2010-12-01 / 44. szám

életstílus Gelle Peter Kuzel, Ján SuSor és Medve Linda szerez­tek csehszlovák bajnoki címet. A legszebb éremgyűjteménnyel Rastislav Kuzel ren­delkezik, aki volt junior világbajnok, két­szeres Európa-bajnok, a Sidney-i olimpi­án pedig kajak négyesben és sárkányhajón is indult, utóbbi kategóriában ezüstérmes lett. A párkányi kajaksport neveltjei közül jelenleg Peter Gelle a sportág legnagyobb szlovákiai reménysége, aki többszörös szlovák ifjúsági bajnok. 2008-ban mind a kilenc versenyszámban besöpörte a szlo­vák bajnoki címet, idén pedig öt arannyal büszkélkedhetett. Több felnőtt nemzet­közi siker után immár a londoni olimpiai csapat tagja. A feltörekvő nemzedék leg­ígéretesebb evezősei jelenleg Kecskemé­ti Judit, Varga Zsófia és Fülöp Bence. A párkányi úszósport legszebb eredményeit Peter Synak, Martiska Andrea, Menyhárt Igor, Szabó Szilvia és Varga Marian érték el. A szakosztály rendezi minden évben a „Párkányi százasok“ nemzetközi rész­vétellel zajló úszóversenyét. Különleges és eredményes sportág volt Párkányban a vízimotorozás, amely a hetvenes évek­ben élte első virágzását. Ekkor a párká­nyi szakosztály több országos és Európa- bajnoki versenyfutam megrendezését is felvállalta, amelyek jelentős közönség­vonzást gyakoroltak a városra. A sportág legszebb sikereit Hencz Attila érte el, aki több alkalommal szerzett országos bajno­ki címet és az Európa-bajnoki cím büszke birtokosának is mondhatja magát. Mind­emellett a párkányi sporttörténet lapjain helye van még a sakk, az asztalitenisz, a sportgimnasztika és a kerékpározás szá­mára is. CZÖCBSBHSl Bajnoki arany Tokodaltáróra Újabb egyéni országos bajnoki aranyérem­mel gazdagodott a tokodaltárói TABAK judo szakosztály, köszönhetően Sziklai Georgiának. Buda­pesten november elején az UTE csarnoka adott otthont az idei felnőtt másodosztályú Magyar Bajnokságnak, melyen a tokodaltárói egyesületből két ver­senyző is elindult. Közülük Sziklai Georginának az 57 kilogramm őt fős mezőnyében ippont érő dobásokkal sikerült győznie, így ismét a magyar bajnoki cím boldog tulajdonosa lett, immár negyedik alkalommal. A fiatal verseny­ző ugyanis 1999-ben a diák C korosztály­ban, 2005-ben a felnőtt másodosztályban, 2008-ban pedig a felnőtt harmadosztályban lett magyar bajnok, tudtuk meg Sziklai Béla Ádámtól, a sportolókat felkészítő edzőtől. Sziklai Georgia mellett Varga Márk is tatamira lépett, a TABAK-os versenyző a 73 kilósok 15 fős mezőnyében hetedik helyet szerzett. bítti Két aranyat és egy bronzot gyűjtött négy esztergomi versenyző Sorozatos evezős siker Két arany- és egy bronzérmet szerez­tek az Esztergomi Evezősök Hajós Egy­letének színeiben a gyakorló iskola és a Dobó gimnázium diákjai az orszá­gos, ranglista versenysorozaton, mely a közelmúltban zárult le Újpesten. A négy fordulóból álló megmérettetésen Szlovák Rajmund, Szlovák Bence, Kiffer Dorina és Szerencsés László remekelt. Immár másodszor rendezte meg a Magyar Evezős Szövetség, a Nemzeti Utánpótlás­nevelési Intézet támogatásával a „Sport 21” program keretében ranglista versenyét az ország oktatási intézményeiben tanu­ló diák evezősök számára. A 11-14 éves korosztályba tartozó lányok és fiúk csak egyéni (egypárevezős) versenyszámban, az iskolájuk és a felkészítő egyesületük kép­viseletében álltak rajthoz. Az év folyamán négy versenyen lehetett pontokat gyűjteni, melyekből mindenkinek a legjobb három eredményét számította be a szövetség. A sorozat megmérettetései Csepelen, Tatán, Velencén és az Újpesti Öbölben zajlottak. Az Esztergomi Evezősök Hajós Egylete három korosztályban, négy versenyző­vel vett részt a versenysorozaton, melyen végül két győzelmet és egy bronzérmet zsebeltek be az esztergomi fiatalok. Az eehe színeiben a 11 éves fiúk között Szlo­vák Rajmund, a 14 évesek közt Szlovák Bence, a Vitéz János gyakorló általános iskola képviseletében indult, míg a Dobó Katalin Gimnáziumból a 14 éves lányok mezőnyében Kiffer Dorina, a 14 éves fiúk között pedig Szerencsés László állt rajthoz. Az esztergomi versenyzők mind a négy versenyt teljesítették. A14 éves fiúk 25 fős mezőnyében Szlovák Bence minden küz­delmét megnyerve, 92 ponttal megszerez­te korcsoportja győzelmét. Ugyanebben a kategóriában Szerencsés László 75 ponttal a nyolcadik helyen zárt. Mármarosi Győ­ző az eehe vezetője szerint hasonló biztos versenyzéssel szerzett győzelmet a 14 éves lányok 15 fős korcsoportjában, 59 ponttal Kiffer Dorina. A legfiatalabbak, vagyis a 11 A négy fiatal versenyzőnek köszönhetőn hetedik az országban az Esztergomi Evezősök Hajós Egylete éves fiúk korosztályába 19 résztvevő közül Szlovák Rajmund a második helyezettel azonos 64-es pontszámmal végül bronz­érmes lett. Az iskolák közötti rangsorban a 69 intézmény között tizedik helyen végzett az esztergomi gyakorló iskola 184 ponttal, tizenegyedik pedig 173 ponttal a Dobó gim­názium lett. Az ország tizenkilenc evezős egyesülete között ráadásul az Esztergomi Evezősök Hajós Egylete 357 pontot gyűjtött és a hetedik helyet szerezte meg. Vili. ÉVFOLYAM / 44. SZÁM / 2010. DECEMBER 1. > hidlap.net 45