Hídlap, 2009 (7. évfolyam, 1–26. szám)

2009-04-11 / 14. szám

sport CSEPEL ELCSÉPELTE DOROGOT Korompai Petra összesített harmadik > • i mm Hazai pályán 3-0-s vereséget szenvedett Csepel ellen a Dorog. Az első félidő har­mincadik percében szerezték meg a ve­zetést a vendégek, hét perccel később dupláztak, a második félidőben pedig újabb találatot szerzett a Csepel. A do­rogi Janetka bal oldali beadásáról Aradi épphogy lemaradt, így végül nem tudott szépíteni a házigazda. Kiss László techni­kai vezető szerint a Csepel minden csa­patrészében felülmúlta együttesüket. Dorog következő bajnoki mérkőzése Ve­lence ellen lesz szombaton fél öttől. Lelécelt a snowboardidény A közelmúltban zárták a magyar síelők és a snowboardosok a havas szezont, a tél búcsúztatása mellett azonban már­cius végén kihirdették a magyar kupa­sorozat összesített eredményeit is, mely felnőtt női kategóriájában Korompai Pet­ra, esztergomi snowboardos az idényben a harmadik helyet szerezte meg. K orompai Petra a szezont kissé ké­sőbb kezdte, mint ahogy a koráb­bi években, a december második hétvé­géjén rendezett idénynyitó Snowboard Expression Session elnevezésű eplényi - Veszprém mellett - verseny ugyanis hó­híány miatt elmaradt. A fia- ............ t ál snowboardos versenysze- .’”1. zóna így január 12-én rajtolt volna az ausztriai Murauban a VII. K2-VOLVO Kupával, Pet- 1 rának azonban éppen vizs­gáznia kellett az egyetemen, így kénytelen volt kihagyni a ■ I - j versenyt. Február 7-én aztán a ^lf| jj Mátraszentistvánon rendezett « J . magyar kupafutamon már fel- I 4 csatolta az esztergomi spor- I ' toló is a deszkát, és a felnőtt / /’♦ női kategóriában egy har- I J| madik hellyel kezdte az évet. / - Egy hétre rá Eplényben az MB ' Showdown elnevezésű kupaversenyen Korompai Petra óriásműlesiklásban har­madik lett a felnőtt női mezőnyben, 0,68 másodperccel lemaradva a második pozí­cióról. A fiatal versenyző másnap szlalom­ban pedig végül egy esés után a negyedik helyen zárt. Ezt követte az év utolsó meg­mérettetése a XVII. FUNDANGO Snow­board Magyar Bajnokság és Síverseny. Az ausztriai Murauban megrendezett meg­mérettetésen március közepén az eszter­gomi hódeszkás lány paralel giant slalom és óriásműlesiklásban indult. Előbbiben a versenyzők egymás mellett két - piros és kék - pályán szlalomoznak időre, és két, kvalifikációs eredmény alapján juthatnak be a döntőbe, a lányok legjobb négybe, a fiúk pedig a nyolcba. „A döntőben ezt követően az időeredmények alapján az első megy a negyedikkel, illetve a máso­dik a harmadikkal. Itt is két kört megyünk, egyet a pirosban, egyet pedig a kék kitű­zött pályán, de már nem időre, hanem, aki elsőnek beér, az nyeri a kört. Az idő annyi­ban számít, hogy a különbözeiét nézik, így például, ha az első futamban az egyik ér be elsőnek, a másodikban pedig a má­sik versenyző, akkor az idejük különbsé­••• ■ • ................1................... g e alapján dől le, hogy melyikük lett a két körből a győztes" - részletezte Korompai Petra, aki a fináléban kemény csata után a harmadik lett. Másnap a szlalom verseny­számban viszont, a snowboardos lány szerint, kicsit túl vállalta magát és elesett, de az ötödik helyet még így is sikerül be­zsebelnie. A szezont végül március vé­gén zárták le a magyar sí- és snowboard- versenyzők, akik felnőtt női mezőnyében idén az összes megmérettetés alapján Ko­rompai Petra a harmadik lett. OROSZLÁNY-SZELÍDÍTŐ BAJÓT Bajót és Oroszlány összecsapása 1 -1 -es döntetlennel zárult. Mórecz László edző szerint csapata remek mérkőzést vívott Oroszlánnyal. Az első félidőt bajóti fölény jellemezte három gólszerzési lehetőség­gel, melyből kettő kapufa lett. A félidő gól nélküli állása után a második játékrész 22. percében a 16-oson belüli szabályta­lanság után büntetőt ítélt a bíró, melyet Kiss értékesített, ezzel 1 -0-s vezetést szerezve Ba­jót számára. A 30. percben azonban a bajóti kapu előtti kavarodás és a védők kés­lekedésének következtében egyenlített Oroszlány, így 1-1 lett az állás és végül a végeredmény. ZSÁMBÉK BÉKÁJÁT AZ ESC NYELTE Esztergom 3-1 re kapott ki a megyei első osztály listavezetője, Zsámbék ellen. Ve­reségüknek Karcagi Pál szerint több oka is van:„Egyrészt nem véletlenül vezeti Zsámbék a bajnokságot, hiszen a legjobb csapat, akikkel eddig játszottunk, jóval a megyei mezőny felett van szerintem. Másrészt egy-két játékosom kis- hitűen állt a mérkőzéshez és ez nagy baj"- fejtette ki a vezetőedző hozzáté­ve, hogy az első félidőben még viszonylag egyenrangú ellenfélnek számított az ESC, de a 44. percben kaptak egy szerencsétlen gólt, ami aztán megpecsé­telte a mérkőzés sorsát: a második félidőben pedig már teljes mértékben Zsámbék akarata érvényesült. Az ESC legközelebb Komárom ellen lép pályára idegenben. TÁTONGÓ ŰR TÁTON Hazai pályán gólt nem kapott, de nem is lőtt Tát a Vértes Erőműnek. Harmath Jó­zsef táti edző szerint akadtak helyzetek csapata előtt, azonban végül kima­radtak, holott nagyon fontos lett volna a győ­zelem. „Most megyünk tovább, előbb Tardos ellen idegenben, aztán az élcsapat Bajót ellen"- tájékoztatott Tát edzője. ISMÉT IKSZELT SÁRISÁP Törökbálint ellen léptek idegenben pá­lyára a Sárisápi-Sikér labdarúgói a hu­szadik fordulóban, mely során a koráb­bi döntetlenen próbált meg szépíteni a sárisápi alakulat. Az első félidőben azon­ban a hazaiak gólszerzésével távolodott a kitűzött cél, az 1-0-s félidei eredmény után viszont a második játékrészben Mali révén szépített Sárisáp. A végered­ményen már nem tudtak változtatni a csapatok, így elmaradt a Sikér sikere, de az együttes ismét bezsebelt egy pontot Törökbálint ellen. 44 hídlap hidlap.net