Hídlap, 2005. január-március (3. évfolyam, 1-62. szám)

2005-01-05 / 2. szám

8 HÍDLAP • 2005. január 5., szerda SPORT Tornaversenyt rendeztek Esztergomban TORNA A Dobó Katalin Gimnázium és Esztergom Város Diáksportjáért Egyesület tornaversenyt rendezett a Dobó Gimnáziumban. A verseny fő szervezője Szekeres Jánosné és Besey Gyula volt. A verseny helye­zettjei érem és oklevél díjazásban részesültek. Eredmények: Fiúk: l-ll.korcsoport: l.Gyakorló A-csapata (Fiala, Baranyai, Geren­dás, Kottra, Putz, Varga, edző: Nagyné Stróbl Katalin), 2. Gyakorló B-csapata IMII. korcsoport: 1. Ferences Gimnázium A-csapata (Csánki, Szarka, Kraft, Kuti, Zlinszky, Pákozdy), 2. Ferences Gimnázium B-csapata, 3. Ferences Gimnázium C-csapata. V-VI.korcsoport - B kategória: 1. Ferences Gimnázium A-csapata (Vá­ci, Herein, Szentgyörgyvári, Né­meth, Uracs, Czibula), 2. Szt. István Gimnázium csapata V-VI. korcsoport - A kategória: 1. Szt. István Gimnázium (Wein, Ipolyi, Szatmári, Csernaj, Deák, Szilva, edző: Szerencsés Tibor, Hor­tobágyi Gergely ) Lányok: l-ll. korcsoport: 1. Gya­korló A-csapata (Olaszy, Stekler, Tóth, Meszes, Vicze, Pavel, edző: Nagyné Stróbl Katalin), 2. Zrínyi Miklós Általános Iskola, 3. Gyakorló B-csapata lll-IV. korcsoport - B kategória: 1. Szt.István Gimnázium A-csapata (Vass Fekete, Mészáros, Magassy, Papp, Szekeres, Molnár, edző: Fülöp Anikó ), 2. Dobó Gimnázium A-csa­pata, 3. Zrínyi Miklós Általános Isko­la, 4. Dobó Gimnázium B-csapata, 5. Szt. István Gimnázium B-csapata lll-IV. korcsoport - A kategória: 1. Dobó Gimnázium (Fehér, Muskát, Trenger, Komáromi, Nagy, Szálka, edző: Szerekeresné, Besey Gy.) V-VI. korcsoport - A kategória: 1. Dobó Gimnázium csapata (Csernus, Gál, Trenger, Bors, Antal, Szabó, edző: Szekeresné, Besey Gy. ) V-VI. korcsoport - B kategória: Szt. István Gimnázium (Bihari, Stróbl, Simon, Juhász, Deák, Riegel, edző: Fülöp Anikó) A szervezők külön köszönetét mondanak a Dobó Gimnázium veze­tőségének, hogy a tornacsarnokát in­gyen bocsátotta rendelkezésre. • Hajdú Máté Rajtra kész a 18 csapat Az AC Párna csapat az Ister-Granum Focikupára TEREM LABDARÚGÁS Január 16-án indul útjára a labda az esztergomi Pézsa Tibor Sportcsar­nokban megrendezésre kerülő III. Ister-Granum Határmenti Kisrégió Te­remlabdarúgó Kupán. A hétfői technikai értekezleten a csapatok vezetői megbeszélést tartottak. A technikai értekezleten döntöttek a játéknapokról is A tornára 18 csapat jelentkezett, a szervezők az egyes gárdákat három csoportba osztották be. A-csoport: Jamaica, Góman, Budmil, Pilisszentiván, Meglepetés, Time-Gate Café. B-csoport: Flamengó, Horváth Agró, Reál Margit, Ad-Car Kft., Franka, Dinamó-Ribár Vili. C-CSOport: Arany Korsó, Játékgép, XL Tát, Suzuki, Lila-Bau, Szarkák. Játéknapok: l- forduló: 2005. janu­ár 16. (vasárnap), II-III. forduló: 2005. január 22. (szombat) és 2005. január 23. (vasárnap), IV-V forduló: 2005. ja­nuár 29. (szombat) és 2005. január 30. (vasárnap). • NB nyerte a nyílt labdarúgó tornát TEREMLABDARÚGÁS A dunabogdányi Sportcsarnokban rendezték meg a nyílt szilveszteri labdarúgó tornát, melyre tíz csapat adta le jelentkezését. A kétnapos ren­dezvény győztese az AC Párna lett. A szervezők a tíz csapatot két cso­portba osztották, az egyes gárdák cso­portküzdelmeket vívtak egymással. Az eredmények: A-csoport: AC Párna - Suhanok 4- 1, FC Botláb - FC Kisfröccs 3-0, AC Párna - Bravo 7-0, Suhanok - FC Botláb 2-0, FC Kisfröccs - Bravo 0-4, AC Párna - FC Botláb 4-3, Suhanok- FC Kisfröccs 7-1, FC Botláb - Bravo 2-0, AC Párna — FC Kisfröccs 6-2, Suhanok - Bravo 2-0. B-csoport: Magic FC - Original's 1- 3, Serif-Juve 0-1, Magic FC - Pá­lya ördögei 0-1, Original's - Serif 6-0, Juve - Pálya ördögei 2-2, Magic FC - Serif 4-0, Original's - Juve 7-1, Serif- Pálya ördögei 1-1, Magic FC - Juve 2- 4, Original's - Pálya ördögei 6-2. A második napon a selejtezőkre és a helyosztókra került sor. Az eredmények: Botláb - Magic FC 0-2, Bravo - Pálya ördögei 5-0, j AC Párna - Juve 5-1, Suhanok - Original's 1-5. A 9-10. helyért: FC Kisfröccs - Se­rif 1-5, a 7-8. helyért: Botláb - Pálya j ördögei 5-0, az 5-6. helyért: Magic ! FC - Bravo 5-1, a 3-4. helyért: Juve - Suhanok 0-2. A döntőt az AC Párna és az Original's csapat játszotta. Az izgal­mas találkozón sima AC Párna siker született. A torna végeredménye: 1. AC Párna, 2. Original's, 3. Suha­nok, 4. Juve, 5. Magic FC, 6. Bravo, 7. Botláb, 8. Pálya ördögei, 9. Serif, 10. FC Kisfröccs. Az első három helyezett .csapat tagjai AC Párna (Bonifert Tibor, Bonifert Péter, Korcz Imre, Lovász Balázs, Lőrincz István, Makai Lász­ló). Original's (Bonifert Tamás, Csurgay Gábor, Herr Ferenc. Hor­váth Gergő, Jován Zoltán, Knáb Zé­nó, Lőrincz Balázs, Spanisberger Norbert). Suhanok (Bállá István, Herr Zsolt, Kreisz Flórián, Marosi Róbert, Schoblocher Antal, Schoblocher Balázs, Szabó Péter, Tóbiás Zsolt, Varga László). • NB Emmer Attila újabb dobogós helyezése Focitorna Fehér Miklós emlékére Fehér Miklós Nemzetközi Terem- labdarúgó Fmléktornát rendeznek a győri Egyetemi csarnokban január 7-e és 9-e között. Az eseményre 32 csapat adta le nevezését, akik nem kis pénzért harcolnak, az első négy helyezett csa­pat több százezer forintot vihet haza. A rendezvényre illusztris vendégek is meghívást kaptak, ott lesz Győrben Il­lés Béla, Urbán Flórián, Böőr Zoltán, Korsós György és Vayer Gábor. • NB FUTÁS Harmadik helyen végzett a Tata önkormányzati hivatala, a Tatai HAC és a Felnőtt Utazók Klubja által ren­dezett Szilveszteri futáson a bajóti Emmer Attila. Az Öreg-tó partján huszonnegyedik alkalommal meg­rendezett futóverseny győztese a tatabányai Cseh Ferenc lett. A versenyen bárki elindulhatott, a gyerekek kétezer méteren, míg a felnőt­tek hét kilométeres távon bizonyíthat­tak. A szilveszteri hangulat apropóján többen jelmezben teljesítették az előírt szakaszokat. A versenyen tiszteletét tet­te a magyar atlétika egyik legnagyobb személyisége, a 76 esztendős, világ­csúcstartó futó, Rózsavölgyi István is. Emmer Attila a komáromi győz­tes futás után sokat töprengett azon, elinduljon-e az év utolsó ver­senyén. Végül az indulás mellett döntött, és nem bánta meg. — A harmadik helyen végeztem, a 7,2 kilométeres távon 23:23-as időt fu­tottam. Nem nagyon akartam indulni, de már belátom, jól tettem, hogy rajt­hoz álltam. Nagyon jó időt sikerült el­érnem, 2004-ben hasonló távon csak tavasszal tudtam így teljesíteni. Az időjárási körülmények is kedvezőek voltak, nem kellett sárban, hóban fut­ni - nyilatkozott Emmer Attila. Az Oreg-tó körüli futáson közel kétszáz érdeklődő állt rajthoz, volt, aki kedvtelésből, volt aki a kihívás miatt. A megmérettetést Cseh Fe­renc nyerte (23 percben belül futott), a második helyen a kaposvári szüle­tésű Avar János végzett.- A két előttem célba érő jobban bírta a végét, Cseh Ferenc nagyon jó formában volt, megérdemelten lett első. O fedett pályás magyar bajnok­ságra is készül az idén. A negyedik Weisz Péter lett, aki most tért haza az USA-ból, de őt sikerült lehajráznom. Erős mezőny volt, és ami külön örömteli számomra, mert az év utol­só versenye is olyan volt, ahol nem adták ingyen a győzelmet - beszélt a megmérettetésről a bajóti futó. Emmer Attila még nem tudja, hol áll legközelebb rajthoz, de arra törek­szik, hogy maratoni távú külföldi, vagy belföldi versenyeket válasszon. • Kéméndi Tibor Rehhagel az év embere A legnagyobb példányszámban el­adott görög napilap, a Ta Nea olva­sói Otto Rehhagelt, az Európa-baj- nok görög labdarúgó-válogatott szakvezetőjét választották meg a 2004-es év emberének Görögország­ban. A 66 éves német edző a portu­gáliai EB óta rendkívül népszerű a hellének között. „Szeretném megkö­szöni az embereknek a szeretetüket. Azt hiszem, ez az elismerés a teljes csapatnak szól” - mondta Rehhagel. Schumacher a mezőny veteránja Az idei Forma-1 legidősebb indu­lójává lépett elő a hétszeres világbaj­nok német autóversenyző. A címvé­dő hétfőn töltötte be 36. életévét, és biztos benne, hogy idén is helytáll. „Remekül érzem magam - mondta - Ugyanúgy érzek, mint tavaly, vagy tavalyelőtt. Egyszerűen csak győzni szeretnék.” Amerikai és német siker a Hopman Kupán Az ausztráliai Perthben zajló ve­gyes csapatok nem hivatalos világ- bajnokságán a címvédő amerikai te­niszválogatott sima győzelmet ara­tott a hollandok fölött. A másik ágon meglepetés született: a németek hi­hetetlen izgalmak között diadalmas­kodtak az orosz vegyes csapat fölött. Eredmények: B-csoport: Egyesült Államok-Hol- landia 2-0, Shaughnessy-Krajicek 7:5, 6:4.Blake-Wessels 6:1, 7:6 A-csoport: Anna-Lena Grönefeld- Anasztazia Myskina 3:6, 3:6, Tommy Haas-Marat Szafin 6:3, L6, 6:1, Grönefeld/Haas-Myskina/Szafin 7:5, 1:6, 7:6 A NOB segítsége Ázsiának A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) is csatlakozott az ázsiai ka­tasztrófa károsultjait segítő nemzet­közi szervezetekhez, és egymillió dol­lárral támogatja a mentési és helyre- állítási munkálatokat - jelentette ki Jacques Rogge, a NOB elnöke. Cseh labdarúgóval erősít a Chelsea A hírek szerint a cseh Jiri Jarosik januártól Roman Abramovics angol csapatánál, a Chelsea-nél folytatja pályafutását. Az átigazolást az orosz milliárdos „házon belül” oldhatja meg, hiszen a cseh játékos jelenleg a szintén Abramovics tulajdonában lé­vő orosz CSZKA Moszkvában fut- ballozik. „Egyelőre nem szeretnék semmit sem mondani, nehogy elkia­báljam a szerencsémet” - nyilatkoz­ta a 27 éves futballista. Királyék elkerültek a kieső helyről A Király Gáborral a kapujában fel­álló Crystal Palace magabiztosan ver­te az Aston Villát, így feljött a Pre­mier League 17. helyére. A Gera Zol­tánt csereként pályára küldő West Bromwich Albion csak döntetlenre volt képes a tartalékos Newcastle el­len, így továbbra is utolsó. Eredmények: Crystal Palace- Aston Villa 2-0 (1-0), West Bromwich Albion-Newcastle United 0-0.