Hídlap, 2003. augusztus-december (1. évfolyam, 1-82. szám)

2003-10-24 / 37. szám

8 2003. október 24., péntek SPORT Méretes zakók, hatalmas meglepetések Bajnokok Ligája - 3. forduló Világsport Sacramento Kings - Dallas Mavericks 121-99 A Utah elleni hazai veresége után Sacramentoban is belesza­ladt egy pofonba a többre hiva­tott Dallas Mavericks gárdája. Bár a jó formában lévő Walker 13 pontot dobott a vendégek el­ső meccsén, a vizitálók még ez­zel sem tudtak egy pillanatra sem méltó ellenfelei lenni a ha­zaiaknak, akik végül sima, 22 pontos győzelmet arattak a nagy rivális ellen. Walker a ve­le együtt All-Star játékos Dirk Nowitzki mellett lépett pályára, és szerzett pontjai mellett 7 gól­passzal és 5 lepattanóval vétet­te észre magát, a mérkőzés hő­se mégis a hazaiaknál játszó Peja Stojakovic (szintén All- Star) lett a maga 25 pontjával. A Kings csapatjátékban is mesz- sze felülmúlta a Mavericks gár­dáját, hat játékosuk is minimum 12 pontot dobott a mérkőzésen. A Dallasszal ellentétben nyert viszont a bajnok San Antonio, méghozzá magabiztosan 103-79 arányban a New Orleans Hornets ellen. Mandula Petra - Barbara Schett 6:3, 6:3 Mandula Petra (41.) parádés játékkal sima győzelmet aratott egyéniben az osztrák Barbara Schett (73.) felett a linzi, 585 ezer dollár összdíjazású WTA- tornán, és bejutott a következő fordulóba. A mostanában tenisz­re szakosodott Eurosport közve­títéséből a magyar nézők is egyenesben követhették végig a két rendkívül attraktív teniszező hölgy küzdelmét, mely során Mandula győzelme egy percig sem volt kérdéses. A 16 között Petra a szerb-montenegrói Jelena Dokiccsal mérkőzik majd. Bajnokok Ligája - eredmények A csoport: Olympique Lyon - Bayern München 1-1 (0-1), Anderlecht - Celtic 1-0 (0-0) B csoport: Lokomotív Moszkva- Internazionale 3-0 (1-0), Dinamo Kijev - Arsenal 2-1 (1-0) C csoport: AEK Athén - PSV Eindhoven 0-1 (0-1), Deportivo La Coruna - Monaco 1-0 (0-0) D csoport: Juventus - Real Sociedad 4-2 (3-0), Galatasaray- Olimpiakosz 1-0 (1-0) E csoport: Stuttgart Panathinaikosz 2-0 (2-0), G. Rangers - Manchester United 0-1 (0-1) F csoport: Real Madrid - Partizán Beograd 1-0 (1-0), Mar­seille - Porto 2-3 (1-2) G csoport: Chelsea - Lazio 2-1 (0-1), Sparta Praha - Besiktas 2-1 (0-0) H csoport: Milan - FC Bruges 0-1 (0-1), Ajax - Celta Vigo 1-0 (0-0) Kedden és szerdán ren­dezték a Bajnokok Ligája harmadik fordulóját. Megle­pő eredmények, papírforma borulások jellemezték a két játéknapot. Szabics Imre új­ra betalált. Az A csoportban pikáns össze­csapásra került sor, az Olympique Lyon hazai pályán fogadta a Bayern München csapatát. Azért volt jóval érdekesebb az ütközet, mert a Bayern München egykori brazil csatára, Giovane Elber már a franciáknál játszik. Jobban kezd­tek a hazaiak, de a bajor csapat az első támadásából gólt szerzett, az Elber helyettesítésére szerződtetett Makaay talált be. A második fél­időt ziccerek kihagyása jellemezte, majd a 88. percben a csereként beállt Luyindula fejelt a végig pa­zarul védő Kahn hálójába. Elber is megvillant, majdnem megtréfálta a Bayemt, de közeli lövését a 90. percben a német portás hatalmas bravúrral védte. A másik mérkőzé­sen a belga Anderlecht 1-0 arány­ban győzedelmeskedett a skót Celtic ellen. A csoportot a Bayern München vezeti öt ponttal, de az utolsó helyezett Celticnek is há­rom pontja van. A B jelű csoportban a listavezető Inter Moszkvába látogatott, győzel­mi esélyekkel. A Lokomotív egyet­len célja a tisztes helytállás lehetett. Ennek ellenére már a második percben vezetést szerzett a Loko­motív. Nagyobb fokozatra kapcsol­tak az olaszok, de helyzeteiket ki­hagyták. Nem kellett több a moszkvaiaknak, a fordulás után új­ra góllal büntettek. 2-0! Nem volt megállás, a hazaiak bombaformá­ban fociztak, az Inter teljesen ösz- szeomlott, az 57 percben megpe­csételődött a sorsuk, Hohlov 15 méterről fejelt a kapuba. A csoport másik összecsapásán a Dinamo Kijev 1-0-s félidő után, 2-1-es győ­zelmet aratott az angol Arsenal el­len. A Dinamónak és az Internek 6-6 pontja van, a Lokomotív 4, míg az Arsenal egy pontot gyűjtött. A hétvégén, október 25- én Székesfehérvár Bre- gyóközi sporttelepe ad ott­hont a Magyarország - Lettország^urópa bajnoki selejtező rögbi mérkőzésnek. Sordöntő mérkőzés előtt áll a magyar rögbi válogatott, aki csak egy győzelemmel szerezhe­ti meg a csoport első vagy má­sodik helyét. Két hete Eszter­gomban a moldávok ellen ve­szítette el a csapat négy éve tar­tó hazai veretlenségét. A vere­ség okainak a kiértékelése után Neuzer András szövetségi kapi­tány és Szőlősi László edző vál­toztatásra kényszerült a keretet illetően. Fő feladat a tolongás harmadik sorának a felgyorsítá­sa, ezért várhatóan Deli kerül a második sorban, és helyére a spanyol első osztályban játszó Kovács Anton kerül. A tolongás keret Peleszkei Tamással a Szentes fiatal játékosával bővül. A C csoportban Guus Hiddink együttese a PSV Eindhoven a görög AEK Athénhez látogatott. Csak a győzelem volt elfogadható mindkét csapat számára, így is kez­dődött a játék, bár a hazai fölény erősebbnek tűnt. Mégis a hollan­dok szerezték meg a vezetést, Lucius lövése még kipattant a ka­pusról, a második kísérlet már a kapuban kötött ki. A 65. percig bíz­hatott az egyenlítésben az AEK ek­kor a bíró kiállította Amponsahot, eldöntve ezzel a három pont sor­sát. A másik összecsapáson a Deportivo fogadta az addig még száz százalékos Monacot. A mérkő­zés egy gólt hozott, Diego Tristan a 83. percben volt eredményes. A D csoport szuperrangadója a Juventus - Real Sociedad találkozó volt. A két veretlen ütközete igazi focicsemegét ígért a futball rajon­góinak. Nem kellett sokat várni a gólra, gólokra, már a harmadik percben betaláltak a zebrák, há­rom perccel később növelték is elő­nyüket Di Vaio révén. Az első 45 perc a Juventusé volt, a spanyolok mintha a pályán se lettek volna. A szünet előtt Di Vaio meglőtte má­sodik gólját, így az egyik fél nyu­godtan, míg a másik gondokkal telve vonulhatott pihenni. Nem tör­tént változás a második játékrészre sem, a Juve tovább nyomott, Ned­ved beadását Trezegue értékesítet­te. A meccsen született még egy olasz gól, Tudor azonban a saját kapujába fejelte a labdát. A Real A támadósor is átalakításon esik át. Meghívást kapott a keretbe Tóth György, aki irányító poszton is bevethető, valamint a Kecske­mét szélsője Nagy Tamás, aki je­lenleg a leggyorsabb magyar játé­kos. Ezen a mérkőzésen Neuzer András felkérte a romániai Szvencsék Istvánt szaktanácsadói feladatokra. Szvencsék az európai és román rögbi sport kiemelkedő szaktekintélye. A feladata elsősor­ban a támadósor munkájának a fejlesztése, a játékosok egyenkénti értékelése. A mérkőzés létfontos­ságú a végső sorrend tekinteté­ben, mivel ezután két idegenbeli mérkőzés következik, így most meg kell kísérelni a lehetetlent, an­nak érdekében, hogy megfelelő csoportba tudjon kerülni a csapat a Világkupa selejtező sorsoláson. Mint ismeretes, ha a magyarok az első vagy második helyen végez­nek, akkor a Világkupa selejtező sorsoláson kiemeltként gyengébb ellenfelet kaphatnak. Sociedad megpróbált szépíteni, ami De Pedro szabadrúgásgóljával sikerült is, de a Juve győzelmét nem veszélyeztette semmi. A má­sik összecsapáson a Galatasaray a görög Olimpiakosszal találkozott és gyors góljának köszönhetően ott­hon tartotta a három pontot. A Juventus három győzelem után ki­lenc ponttal vezeti a csoportot. Az E csoportban vitézkedő Stutt­gart (Kurányi és Szabics újra kezdő volt) győzni akart a görög Panathinaikosz ellen. Jobban nem is kezdődhetett volna a találkozó, negyedóra elteltével Szabics Imre Lahm beadását nagyon okosan a jobb sarokba bólintotta. Tíz perc sem telt el a gól után, Soldo a rosz- szul kimozduló görög kapus mel­lett szintén a jobb sarokba fejelt. Ennyi elég volt a német csapatnak, nem erőltették tovább a góllövést, a görögöknek pedig nem volt ked­vük játszani, alig veszélyeztettek. Szabicsot a 84. percben Amanatidisz váltotta. A csoportel­sőség a győzelem ellenére sem lett meg, mert a másik összecsapáson a Manchester United egy góllal, idegenben bizonyult jobbnak a skót Glasgownál. A F csoportban a Real Madrid a Bemabéu stadionban fogadta a Partizán Beograd csapatát. A köte­lező győzelmek a legnehezebbek, a spanyoloknak sem volt könnyű betalálni, 37 percet kellett várni az első gólra, melyet Raul lőtt. Mint kiderült ez az egy gól is elég volt a Lettország jelenleg az európai mezőny első feléhez tartozik, így igen nehéz feladat elé néz a ma­gyar csapat. A tavaly őszi 26-5- ös rigai vereség után alaposan össze kell magát szedni a társa­ságnak, ha győzni akarnak. A magyarok háza táján nehezíti a helyzetet a csapatkapitány, Ma­darász Viktor térdsérülése, de sé­rüléssel bajlódik Deli, Szőlősi, Si­mon és Bőhm is. Szőlősi László edző az aláb­három pont megszerzéséhez. Marseilleben találkozott az Olympique éa a Porto csapata. Él­vezetes mérkőzésen, húsz perc után a hazaiak lőtték az első gólt, majd a Porto négy minutum alatt fordított. A második játékrészben mindkét csapat betalált még egy­szer, az UEFA-kupa győztes Porto így három ponttal távozott Fran­ciaországból. A G csoport „bombamérkőzé­se” az angol Chelsea és az olasz Lazio között zajlott le. Ambramovics csapata győzelemre hajtott, de az első félórát átaludták a csapatok, majd a semmiből veze­tést szerzett a Lazio, Inzaghi fejelt a hálóba. Veszélyt érzett a Chelsea, nagyobb elánnal kezdte a második játékrészt, s az 57 percben megsze­rezte az egyenlítést érő találatot. A góltól megtáltosodtak a szigetor­szágiak, nyolc perccel később Mutu lőtt kapura, Stam még tisz­tázni tudott, de az ismétlés a hálóban kötött ki. A másik mérkő­zésen nagy meglepetésre a prágai Sparta 0-0-s félidő után, 2-1-re le­győzte a török Besiktas együttesét. A csoportot a Chelsea vezeti, a Lazio második, a Sparta harma­dik, míg a Besiktasé a negyedik pozíció. A legnagyobb meglepetés talán a H csoportban született, ahol a Milan hazai pályán fogadta a belga Bruges csapatát. Az első játékrész­ben a vendégek nagyon okosan játszottak, Sevcsenkóéknak alig akadt helyzetük, míg a belgák ki­használták egyetlen lehetőségüket, Mendoza büntetett. A Milan a szü­net után a lehető legmagasabb fo­kozatba kapcsolt, nem volt megál­lás, de a Bruges hősiesen védeke­zett, s elorozta mind a három pon­tot a BL-címvédő otthonából. A másik találkozón a holland Ajax 1- 0-ra legyőzte a Celta Vigo csapa­tát. A meglepő eredményeknek köszönhetően felborult a csoport állása is, az Ajax lépett előre, a Milánnak és a Brugesnek 4-4 pontja van, míg a spanyol Celta 2 ponttal az utolsó. -nb­bi játékosokkal készül Lettor­szág ellen: Heckel Zoltán, Hock István, Tóth István, Vinkó Balázs, Marosi Tamás, Koller Zoltán, Deli Róbert, Szőlősi László, Pfeiffer Tamás, Ivánfi György, Simon Zsolt, Odor Tamás, Kendi Gábor, Ardelán Kor­nél, Juhász István, Lakatos Sándor, Novák Péter, Belicai Zsolt, Bőhm Balázs, Bíró Gábor, Pásztor Tibor, Peleszkei Tamás, Kovács Anton, Tóth György, Nagy Tamás -nb­Regionáus sport Labdarúgó eredmények Megye II: Tokod - Tárkány 6- 1 (2-0), Piliscsév - Naszály 1-5 (0-2), Tarján - Dömös 4-0 (1-0), T.Üveggyár - Bajót 2-1 (1-0), Csém - Tabak 3-1 (2-0), Kisbér - Bököd 2-1(10) Megye III., Tatai körzet: K.monostor - Mocsa 1-0 (0-0), Vtolna - D.miklós 3-1 (2-1), Da­da - A.füzitő 0-2 (0-2), Szend - Szárliget 3-0 (1-0), Héreg - Vár­gesztes 3-1 (2-0), Kisigmánd - Szomód 4-2 (2-2) Dóri válogatott lesz A Magyar Evezős Szövetség a csepeli evezőspályán rendezte az őszi hosszú távú versenyét, hat kilométeren. A verseny egyben a 2004-es ifjúsági világbajnokság válogatója volt. Az Esztergomi Evezősök Hajós Egylete is indí­tott versenyzőket. Dóri Gergő ezüstérmet szerzett, összetettben hatodik lett. Ez az eredmény azt jelentette, hogy tagja lett az ifjú­sági VB-re készülő keretnek. A könnyűsúlyúak mezőnyében az esztergomiak közül Dóri Bence hatodik, Besszer Balázs a hete­dik, míg Wolf Károly tizedik lett. Az esztergomiak mestere Mármarosi János. Sima győzelem Az elmúlt fordulóban (vasár­nap, október 19.) sima. négygólos győzelmet aratott a III. ligás pár­kányi focicsapat Bánovce ellen. A párkányi stadionba sokan kiláto­gattak, s a játékosok meghálálták a bizalmat. A 13. percben már 2- 0-ra vezettek, Bábsky góljainak köszönhetően. A hazaiak az első félidőben végig fölényben játszot­tak, fordulás után egy szabadrú­gás révén már 3-0 állt a kijelzőn. A játékosok a nagy előny tudatá­ban sem álltak le, több kapufát is rúgtak majd a 75. percben beállí­tották a végeredményt, Smatana révén. Az ellenfél sok mindent nem mutatott, utolsó előtti he­lyükhöz méltóan játszottak. A kö­vetkező mérkőzést idegenben játssza a csapat, Púchovba láto­gatnak. Az ellenfélről annyit kell tudni, hogy a Barcelona ellen el­ért 1-1-es döntetlent játszó (ide­genben 8-0) gárda B csapatáról van szó. Lapár Miroslav elmon­dása szerint győzni szeretnének, de a döntetlen sem lenne rossz, a jelenleg harmadik helyen poszto- ló csapattól. Totólista + tippek 43. hét (2003. október 25-26) 1. Debrecen - Győr 1 2. ZTE - Videoton X 3. Újpest - MTK 2 4. Freiburg - Bremen 2 5. Hamburg - Schalke X 6. Rostock - Hertha BSC 2 7. VfB Stuttgart - Wolfsburg 1 8. Leverkusen - M.gladbach 1 9. Bochum - Dortmund 2 10. Empoli - Chievo 2 11. Lazio - Bologna 1 12. Perugia - Udinese X 13. Sampdoria - Milan 2 14. Internazionale - Roma 1 A tippeket minden héten a szerkesztő­ség egy-egy munkatársa adja, e heti tippelőnk: Horváth Balázs. A rögbi válogatott győzelemre tör Magyarország - Lettország A magyar rögbi válogatott foto: bk Annavölgy • Bajna • Bajót • Bajta • Bart • Bátorkeszi • Béla • Bény • Búcs • Csata • Csobánka • Csolnok • Csúz • Dág • Dobogókő • Dorog • Dömös • Dunabogdány • Ebed • Epöl • Érsekkéty • Esztergom • Farnad • Für • Garamkövesd • Garampáld • Garamsalló • Garamszentgyörgy • Helemba • Hontfüzesgyarmat • Ipolybél • Ipolydamásd • Ipolypásztó • Ipolyszakállos • Ipolyszalka • Ipolytölgyes • Karva • Kemence • Kéménd • Kesztölc • Kétfegyvernek • Kicsind • Kisgyarmat • Kiskeszi • Kismaros • Kisújfalu • Kóspallag • Köbölkút • Kőhídgyarmat • Kúrál • Kürt • Lábatlan • Leányfalu • Leányvár • Lekér • Leléd • Letkés • Libád • Lontó • Málas • Máriahalom • Márianosztra • Mogyorósbánya • Muzsla • Nagybörzsöny • Nagymaros • Nagyölved • Nagysalló • Nagysáp • Nána • Nemesoroszi • Nyergesújfalu • Nyír • Oroszka • Párkány • Perőcsény • Peszektergenye • Piliscsaba • Piliscsév • Pilisjászfalu • Pilismarót • Pilisszántó • Pilisszentlászló • Pócsmegyer • Pilisszentkereszt • Pilisszentlélek • Sárisáp • Sárkányfalva • Sáró • Süttő • Szigetmonostor • Szob • Szokolya • Szőgyén • Tahitótfalu • Tát • Tésa • Tinnye • Tokod • Tokodaltáró • Uny • Vámosmikola • Verőce • Visegrád • Zalaba * Zebegény • Zselíz • Zsemlér