Hídlap, 2003. augusztus-december (1. évfolyam, 1-82. szám)

2003-09-26 / 19. szám

S 2003. szeptember 26., péntek SPORT fríélap Világsport A Barcelona Szlovákiában A spanyol FC Barcelona bi­zonyára magabiztos idegenbeli győzelemmel kalkulált Szlová­kiában a Puchov ellen, meg­könnyítendő a Nou Camp sta­dionban esedékes visszavágóra való felkészülést, a hazaiak azonban másként vélekedtek a dologról. Milan Jámbor a túl­órában szerzett egyenlítő talála­ta ugyanis l:l-es végered­ményt jelentett, és ez fokozott izgalmakat ígér a katalán fővá­rosban rendezendő második mérkőzésre. A szlovák bajnok­ságban szenvedő hazaiak (bár nem Puchovban, hanem 130 kilométerre, Trnavában játszot­tak) akár győzhettek is volna, ha számos helyzetük legalább egyikét belövik az első félidő­ben, aztán Kluivert 49. percben szerzett találata után végül örül­hettek az iksznek. Stefan Zatko vezetőedző persze nagyon büszke volt fiaira, és remény­kedve várja a visszavágót. Ljubljana-Liverpool: 1:1 - Owen a megmentő Michael Owen gólja mentet­te meg az FC Liverpoolt a kí­nos vereségtől Ljubljanában, ezzel a csatár megdöntötte lan Rush gólcsúcsát a klubban, mi­vel 21. európai kupagólját fe­jelte szerda este. A 77. percben elért találatra szükségük is volt a briteknek, tekintve, hogy Anton Zloglar tíz perccel az­előtt előnyhöz juttatta a hazai­akat. Az őszi szezonban re­meklő angol csatárnak ez volt a hetedik liverpooli gólja, rá­adásul két találatot a váloga­tottban is szerzett. Houllier mester nem győzte dicsérni Owent a lefújás után, törénel- mi tettnek nevezve a fejest. Felemás szereplés az UEFA kupában (folytatás az 1. oldalról) Varteks - Debrecen Akár együtt is utazhattak vol­na a magyar csapatok Horvát­országba. Ha UEFA kupa és magyar csapat, akkor általában horvát ellenfél. A tavalyi bronz­érmes Debrecennek a Varteks gárdája ellen kellet bizonyítani, hogy nincs szó semmilyen hor­vát átokról. A találkozót Varasában vívták a felek, s ha­sonlóan mint több száz kilomé­terrel távolabb - bár nem az el­ső percben - vezetést szerzett a Löki. A bajnokságban két mér­kőzésről eltiltott Sándor Tamás jobbal csavart a kapuba. A haj­dúságiak szépen játszottak, lát­szott, hogy ki a jobb csapat (merész kijelentés, bár most he­lyénvaló), de az előnyt nem si­került megőrizni a félidőig. Az ötösön álló Kastel sarokkal rú­gott a labdába, ami a léc alá vágódott. A folytatás viszont re­mekre sikerült. Szentes Lázár a szünetben két helyen változta­tott, Selymes -helyett Szatmári, míg Vincze helyett Kiss léphe­tett pályára. Az 53. percben Bajzát Péter még a kapufára lőtte a labdát, öt perccel később viszont már örülhettek a ma­gyarok. A cserejátékos Kiss Zol­tán a szerencsének köszönhető­en betalált, de a lényeg a gól. Megvolt a vezetés és örömteli, hogy a Debrecen nem állt meg. A 89. percben Dombi 15 méter­ről ballal csavart a kapuba, ki­alakítva a 3-1-es végered­ményt. Bár a Debrecen kapta talán a „leggyengébb” ellenfe­let, nagyon jól helytállt és to­vábbjutási esélyekkel várhatja a visszavágót. Varteks (horvát) - DVSC- Megaforce 1-3 (1-1) Gólszerzők: Sándor T. 24.p, Kastel 45.p., Kiss Z. 58., Dombi 89.p. Ferencváros - FC Köbenhavn Az MTK mérkőzés apropóján már említettük, hogyha egy ma­gyar csapat az első tíz percben gólt kap, akkor jön a már meg­szokott összeomlás. Nem volt ez máshogy az Üllői úton sem, ahol már az első percben a vendégek örülhettek. Tody Jonsson 28 méterről akkora gólt lőtt Szűcs Lajos és a Fradi kapujába, hogy még a hazai drukkerek is szájtát- va bámultak. A hirtelen jött gól teljesen visszavetette a hazai gár­dát, 25 perc elteltével viszont ak­kora csoda történt, mint a meccs elején bekapott gól. Feléledt a Fradi és elkezdett focizni. Gera, Tököli csatárkettős többször is veszélyeztetett, mégis a régen sokat szidott Kriston egyenlített. Három vendégjátékos eszén is túljárt, majd a kapuba pöccintet­te a labdát. Félidőig a helyzet nem változott, de Garami Jó­zsefnek új embereket kellett ta­lálnia a csatársorba, mert Gera Zoltán és Tököli Attila sérülés miatt nem tudta folytatni az ösz- szecsapást. Sasu már a szünet­ben beáltt, míg Rósa a 60. perc­ben lépett pályára. Újabb vissza­fogott produkció a záró felvonás első perceiben, majdnem újabb dán gól volt látható. De a zöld­fehérek nem adták fel, nem is te­hették a már „szurkolókkal együtt” megvívott találkozót. Gólszerzési lehetőségek adódtak mindkét oldalon, de az ered­mény már nem változott. A Fra­dinak nagyon nehéz dolga lesz a visszavágón, pokol vár Lipcseiékre a Parken - stadion­ban, de ha a helyzetek bemen­nek, mindenki a maximumot nyújtja akár meglepetés is szü­lethet. Nem lesz könnyű, de be kell találni Rabóczki Balázs ka­pujába. Ferencváros - FC Köbenhavn (dán) 1-1 (1-1) Gólszerzők: Jonsson l.p., Kriston 38. p. Nemcsak a magyarok számá­ra kezdődtek meg az UEFA küz­delmek, hanem más európai klubcsapatok is pályára léptek. Az elitgárdák közül a Newcastle United és az AS Roma maga­biztos győzelmet aratott, míg a Barcelona és a Liverpool - kín­keserves mérkőzésen - csak döntetlenig jutott. A német Hertha - Királlyal és Dárdaival - továbbra sem találja önmagát. (A Liverpool és a Barcelona mérkőzéséről bővebben a világ­sport rovatban) Érdekesebb eredmények: Sartid Smederevo(szerb-mon- tenegrói) - Slavia Praha (cseh) 1-2 Hertha BSC (német) - Groclin Grodzisk Wielkopolski (len­gyel) 0-0 Genclerbirligi (török) - Black­burn Rovers (angol) 3-1 Salzburg (osztrák) - Udinese (olasz) 0-1 Kaiserslautern (német) Teplice (cseh) 1-2 Matador Púchov (szlovák) - Barcelona (spanyol) 1-1 Olimpija Ljubljana (szlovén) - FC Liverpool (angol) 1-1 Newcastle United (angol) - NAC Breda (holland) 5-0 AS Roma (olasz) - Vardar Skopje (macedón) 4-0-nb­Győzelem van, továbbjutás nincs I Regionális sport T erepkerékpár-váltó Az önkormányzati 01B és a Magyar Testnevelő Tanárok Or­szágos Egyesülete esztergomi szervezete kezdeményezésére szeptember 26-án 3 kilométeres pályán kerékpár váltóversenyt rendeznek. Egy csapat két-két fiúból áll és lányból áll. Gyüle­kezés a Kettőspince tájékán pénteken 14 órakor. A csapa­tokban 11-14 éves tanulók ve­hetnek részt. A győztes csapat elnyeri a vándorserleget, és a helyezettek oklevélben részesül­nek. A versenyben esztergomi iskolák diákjai vehetnek részt. Folytatódik a kispályás foci A tavasszal megkezdett kispá­lyás foci folytatódik az esztergo­mi Sportcsarnoknál. Hétfőn- kedden délután és esti villany­fénynél az I. osztályú, szerdán, valamint csütörtökön a 11. osztá­lyúak mérkőznek sorozatban. Az 1. osztályban Jamaica (31), Szarkák (29), Vértes Volán (25), Suzuki (20) a sorrend. A 11. osz­tályban 1. Szamosvári (28), 2. Kórház (28), 3. Öregfiúk (26). Info: Esztergom és vidéke. Eredmények a megye III-ból Megyei III. osztályú labdarú­gó bajnokság, Dorog-körzet, 5. forduló: Süttő - Dunaalmás 3-2 (1-2), Esztergom-Kertváros - Nagysáp 1- 0 (1-0), Kesztölc - Annavölgy 2- 3 (2-1), Szilenszki SC Tardos - Csolnok 0-6 (0-3), Bajna - Tát 1-1 (1-0) Nedved nem hajt az Aranylabdára Pavel Nedved, az olasz baj­noki címvédő és a Bajnokok Li­gája tavalyi ezüstérmesének já­tékosa kijelentette, hogy nem kíván más csapatban futballoz­ni, csak a Juventusban. A sze­rény cseh azt is elmondta, hogy nem ő az esélyese áz idei Aranylabda díjkiosztónak. Vé­leménye szerint azt a Real Mad­rid sztárcsatára, Raul kapja meg. Nedvedet csak az érdekli, hogy csapata minél jobban sze­repeljen, és rengeteg trófeát kelljen még berakni a vitrinbe. Sokan a cseh válogatott játé­kost tartják a végső győztesnek, de szerinte ez semmit nem je­lent. A 31 esztendős középpá­lyás csak játszani akar. Kaszparov győzelemmel hangolt Szeptember 28-án kezdődik Krétán a Klubcsapatok Európa Kupája. A világranglista vezető Garri Kaszparov éltáblás lesz, de a viadal előtt még játszott egy hatjátszmás páros mérkő­zést a grúz Európa-bajnokkal, Zurab Azmaiparasvilivel. A négy villámjátszmában 3,5 pontot gyűjtött, összesítve 5,5- 0,5-re nyert. A magyar női kosárlabda válogatott a 29. Európa-baj- nokság utolsó csoportmér­kőzésén győzelmet aratott Szlovákia csapata ellen, de a továbbjutás nem sikerült. Ezáltal Magyarország női kosárlabdában nem lesz ott a jövő évi athéni olimpián. Három vereség, két győzelem. Ezzel az eredménnyel zárta az Európa-bajnokságot a magyar női kosárlabda válogatott. Ez nem volt elég sem a továbbjutás szempontjából, sem az athéni kvóta megszerzése céljából. Egy­pontos győzelem Ukrajna ellen, majd vereség Belgiumtól és Spa­nyolországtól. Ezután következ­hetett a „szbornaja”, nem sok esélyünk volt, bár a győzelem el­érhető lett volna. A záró­találkozón - már tét nélkül - Szlo­vákia várt a Rátgéber lányokra. Ha nincs tét, ha nem kell izgulni, akkor nagyon megy a játék. így volt ez a „szomszédok” ellen is, végig vezetve, önbizalommal tel­ve játszottak Csákányiék, ilyen remek kezdést rég láthattunk, (az első negyedet 14-5-tel zárták a lányok), ezután már csak tartani kellett az eredményt, s bár a vé­gére egy picit elfáradtak, a győ­zelem megérdemelt volt. Ez vi­szont kevésnek bizonyult, nem most kellett volna elkezdeni a kapaszkodást. A magyar cso­portból Spanyolország legyőzte az oroszokat, és Ukrajna sem tett szívességet a mieinknek, hogy továbbjutássá őket, sima veresé­get szenvedett Belgiumtól. Rá lehet fogni a rutintalan­ságra, arra, hogy „minden idők legfiatalabb magyar válogatott­ja” szerepelt a görögországi kontinensviadalon, hogy a lá­nyok nem koncentráltak eléggé, de felesleges. Megint egy álom­mal lettünk szegényebbek, megint egy olimpiával keve­sebb, megint gyengék vagyunk. A két verhető ellenfél közül csak egyet sikerül legyűrni (nagy ne­hézségek árán), majd a végére, - mikor már minden mindegy - legyőzzük Szlovákiát. így kellett volna végig. A belgák a negyed­döntőben, mi pedig a 9-12. he­lyért játszhatunk Izrael legjobb­jaival. A legjobbak harcával a kontinensviadal folytatódik... . Magyarok nélkül. Magyarország - Szlovákia 61-55 (14-5, 13-17, 15-15, 19-18) További eredmények és a csoportok végeredménye: A-csoport: Szerbia-Montenegró - Izrael 104-67, Görögország - Francia- ország 70-75, Csehország - Len­gyelország 76-71 1. Csehország 55-10 2. Franciaország 5 32 8 3. Lengyelország 5 3 2 8 4. Sz.-Montenegró 5328 5. Görögország 5 146 6. Izrael 5-55 B-csoport: Belgium - Ukraj na 83-67, Spanyolország - Oroszország 64-61 1. Spanyolország 55-10 2. Szlovákia 5 3 2 8 3. Oroszország 5 3 2 8 4. Belgium 5 23 7 5. Magyarország 5 2 3 7 6. Ukrajna 5-55 A negyeddöntő párosítása: Csehország - Belgium, Fran­ciaország - Oroszország, Len­gyelország - Szlovákia, Szerbia- Montenegró - Spanyolország. A 9-12. helyért Görögország - Ukrajna , Magyarország - Izrael-nb­Teremkerékpáros siker Felkészülési versenyt rendez­tek a 2005-ös tatai teremkerék­pár világbajnokság apropójából Tatán. Magyarország mellett Ukrajna és Szlovákia is képvi­selve volt. A junioroknál és a felnőtteknél magyar vonatkozá­sú sikerek születtek, bajai polgá­rok vihették haza az érmeket. A fiataloknál Gelbmann Adrienn, Rischl Veronika, Rischl Viktória, Túri Tímea, a felnőtteknél pe­dig Szilágyi Anett, Mezei Imre, Megyesi Dóra, Rischl Viktória négyes szerzett aranyat. Férfi kézilabda Ma este 6 órakor a tatabá­nyai férfi kézilabdacsapat hazai pályán fogadja a Nyíregyháza gárdáját. A Tatabánya eddigi mérlege két vereség (Pick- Szeged, Dunaferr) és egy dön­tetlen (Elektromos), míg a Nyír­egyháza három győzelemmel rajtolt. A nyáron megerősödött hazaiaknak nagy szükségük van a győzelemre, bár a sorso­lás szeszélye három erős ellen­felet sodort a „bánya” elé, te­hát most már nagyobb az esély a jó szereplésre. Annavölgy • Bajna • Bajót • Bajta • Bart • Bátorkeszi • Béla • Bény • Búcs • Csata • Csobánka • Csolnok • Csúz • Dág • Dobogókő • Dorog • Dömös • Dunabogdány • Ebed • Epöl • Érsekkéty • Esztergom • Farnad • Für • Garamkövesd • Garampáld • Garamsalló • Garamszentgyörgy • Helemba • Hontfüzesgyarmat • Ipolybél • Ipolydamásd • Ipolypásztó • Ipolyszakállos • Ipolyszalka • Ipolytölgyes • Karva • Kemence • Kéménd • Kesztölc • Kétfegyvernek • Kicsind • Kisgyarmat • Kiskeszi • Kismaros • Kisújfalu • Kóspallag • Köbölkút • Kőhídgyarmat • Kúrál • Kürt • Lábatlan • Leányfalu • Leányvár • Lekér • Leléd • Letkés • Libád • Lontó • Málas • Máriahalom • Márianosztra • Mogyorósbánya • Muzsla • Nagybörzsöny • Nagymaros • Nagyölved • Nagysalló • Nagysáp • Nána • Nemesoroszi • Nyergesújfalu • Nyír • Oroszka • Párkány • Perőcsény • Peszektergenye • Piliscsaba • Piliscsév • Pilisjászfalu • Pilismarót • Pilisszántó • Pilisszentlászló • Pócsmegyer • Pilisszentkereszt • Pilisszentlélek • Sárisáp • Sárkányfalva • Sáró • Süttő • Szigetmonostor • Szob • Szokolya • Szőgyén • Tahitótfalu • Tát • Tésa • Tinnye • Tokod • Tokodaltáró • Uny • Vámosmikola • Verőce • Visegrád • Zalaba • Zebegény • Zselíz • Zsemlér