Esztergom, 2015 (1. évfolyam, 1-9. szám)

2015-11-10 / 8. szám

Győzelmek Éjszakája: Profi Európa-bajnok lett Pokorni Milán Profi Európa-bajnoki címet szerzett térségünk klubja, a Fighting Kempo Stílus bunyósa, Pokorni Milán október közepén Esztergomban. A Győzelmek Éjszakája K-l és MMA szabályrendszerű Full Contact gálát teltházas érdeklődés kísérte a sportcsarnokban. Hetedszer rendezte meg október 17-én az esztergomi sportcsarnokban a Győzelmek Éjszakája 7. K-l és MMA szabályrendszerű Full Contact gálát a régió kemposait tömörítő Fighting Kempo Stílus. A gálán összesen tizenhárom mérkőzésen jó néhány nemzetközileg is elismert harcos összecsapását láthatta a közönség. Idén első alkalommal ráadásul címmérkőzésen is szurkolhatott a teltházas sportcsarnok. A rendezvényen hazai és külföldi amatőr és profi bunyósok mérték össze tudásukat. A rendkívüli érdeklődést mutatja, hogy a helyszínen 730 néző előtt bunyóztak a sportolók, ráadásul a rendezvényt országos és helyi televízió is közvetítette felvételről. A Fighting Kempo esztergom-kertvárosi és sárisápi kemposai mellett a térségből a Dorogi Nehéz Atlétikai Klub tagjai is kötelek közé léptek, valamint többek közt kiskőrösi, pápai, gödöllői, veresegyházi, bajai, érdi, bősi és csepeli sportolók is küzdöttek az amatőrök és profik között. Előbbiek versenyében a K-l kategória junior 61 kilogrammos mezőnyében a Fighting Kempo Sárisáp bunyósa, Nagy Rebeka egyhangú pontozással győzött Markó Dorina a Kiskőrösi Fighterek versenyzője ellen. A 75 kilósok közt a szintén sárisápi Nagy Levente pontozással azonban kikapott a gödöllői Anselment Adriántól. A profik között a K-l 64 kilós mezőnyben a kertvárosi kempos, Szentendrei Rebeka pontozással legyőzte a Kick-boksz SE Baja versenyzőjét, Nagy Anitát. A gála tizenkettedik mérkőzése is helyi érdekeltséggel zajlott: a szintén kertvárosi klub sportolója, Pokorni Ádám ráadásul le is győzte a Csepeli Pit Buliok MMA bunyósát, Kiss Lászlót. A gála főmérkőzésén pedig végül Pokorni Milán megszerezte a WKF Kick Box Szövetség Profi („A” kategória) K-l Európa-bajnoki címét 81,4 kilogrammban. Ellenfelét, a grazi Andre Nemetschek-et ráadásul az első menetben KO-val győzte le. Országos elitben az esztergomi evezősök ORSZÁGOS DIÁKOLIMPIÁI DÖNTŐ A Magyar Evezős Szövetség a Velence- tavi evezős pályán rendezte meg a 2015/16 tanév Országos Evezős Diákolimpia döntőjét a közelmúltban. A bajnokságon az ország 111 oktatási intézményének tanulói, 32 versenyszámban álltak rajthoz. Esztergomból az Árpád-házi, a Dobó, a Ferences Gimnázium, a Balassa középiskola, a József Attila iskola diákjait készítette fel és nevezte be az Esztergomi Evezősök Hajós Egylete. BAJNOKI CÍMET SZERZETT: Farkas Márton - Szívós Nóra; Erős Boglárka-Malinkó Anna - Négyesi Noémi - Szívós Nóra - korm. Marek Janka Testnevelő: Egri Tibor - Farkas István Negyedik: Ruzsits Dorottya Ötödik: Marek Dominika - Nagy Brigitta Testnevelők: Bélái Ágnes - Farkas István; Bencze Bendegúz -Ruzsits Dorottya Testnevelők: Mihalovics Gábor - Horváth Szeder Enikő Hatodik: Szívós Nóra Testnevelő: Egri Tibor ORSZÁGOS DIÁKRANGLISTA Az Országos Diákranglista Versenysorozaton a 11-14 éves diáksportolók vettek részt. Az esztergomi evezősök az alábbi eredményeket érték el egypárevezős hajóban: 1. helyezett: Szívós Nóra 2. helyezett: Ruzsits Dorottya 9. helyezett: Bencze Bendegúz 9. helyezett: Pataki Máté 10. helyezett: Farkas Márton 12. helyezett: Holicska Rebeka 14. helyezett: Szívós Márton Az eredményeik alapján Szívós Nóra és Ruzsits Dorottya meghívást kapott a szövetség központi edzőtáborozására. Edző: Mármarosi János.