Észak-Magyarország, 2000. május (56. évfolyam, 101-126. szám)

2000-05-02 / 101. szám

2000. május 2., kedd Sport 12 mm a­■V.O’t'ó, 17, fij írt 1. Kaiserslautern - Ulm6-2 1 2. Stuttgart - Dortmund 1-2 2 3. Schalke 04 - 1860 München2-2 X 4. Hamburg - Leverkusen0-2 2 5. Unterhaching - Bremen1-0 1 6. Bari - Roma 0-0X 7. Cagliari - Bologna 2-2X 8. Fiorentina - Léccé3-0 1 9. Lazio - Venezia 3-21 10. Milán - Piacenza1-0 1 11. Parma - Udinese0-0 X 12. Perugia - Internazionale1-22 13. Torino - Reggina 2-11 +1. Verona - Juventus 2-01 A bajnok KEK-döntős Ózdon vizitál Ózd (ÉM - ME) - Az NB l-es férfi kézi­labda bajnokságban utoljára szerepel hazai közönsége előtt az Ózdi KC csa­pata. A piros-kékek a 21. fordulóban, ma délután 5 órától az újdonsült baj­nok Dunaferrt látják vendégül. Duplán is közönségcsalogató lehet az új­városiak mai fellépése. Egyrészt mivel az ÓKC sereghajtó nem kizárt, hogy ezután hosszú ideig nem látnak élvonalbeli talál­kozót az ózdi kézilabdabarátok, másrészt pedig az aktuális bajnok vendégszereplése mindig külön csemegének számít. A ha­zaiak a szezon során játszottak már kiáb­rándítóan, és okoztak egy-két meglepetést is, s most azt szeretnék, ha emelt fővel búcsúzhatnának el a szurkolóktól.- A zárófordulókban a két legjobb ma­gyar csapattal kell szembenéznünk, és már a kiesésünk is biztos. Ettől függetlenül minden játékosom becsülettel készült a bajnok elleni összecsapásra - jelentette ki Deák Sándor, az ÓKC vezetőedzője. - A Dunaferr egy feszített tempójú menetelés közben tart, és biztos, hogy nem erre a hatvan percre élezte ki legjobban a formá­ját. Ebben a tekintetben nagyon hasonlít a helyzet az őszi Fotex mérkőzéshez, de az újvárosiak valószínű, hogy nem fognak minket lekezelni. Kérdés, hogy a kulcsem­bereket mennyire fogják pihentetni, és mennyit adnak ki magukból. Abban lehet reménykedni, hogy nem erőlteti meg ma­gát a bajnok, és odafigyelve a közelükben tudunk maradni. Nagy változásokra nem kell számítani a játékunkat illetően. A bel­ső hármas helyén átlövők hiányában nincs lehetőségem a variálásra, tehát az eddigi játékrendszert próbáljuk majd minél hatá­sosabban játszani. A beállós gyakori foglal­koztatása ugyan kockázattal jár, mert az el­lenfél könnyedén leindíthat, de nem tu­dunk mit tenni. Edzéseken gyakoroltuk a teljesen nyitott 3-3-as védekezési variációt, amit ha úgy alakul a mérkőzés megpróbá­lunk alkalmazni. Szintén az eredmény függvényében szeretnék minden játéko­somnak lehetőséget adni, mert a bajnok el­len nem mindennap játszhat az ember. Miskolc (ÉM) - A labdarúgó NB I 29. for­dulójának eredményei: BVSC - Rákóczi FC 0-0, Békéscsaba - Komló 3-0 (1-0), Száz­halombatta - Csepel 6-1 (3-0), Demecser - REAC 2-0 (1-0), Matáv Sopron - Dunakeszi 0-1 (0-1), Szolnok - Videoton 3-1 (0-1), BKV Előre - Kecskemét 1-2 (1-1), Komá­rom - Érd-Dabas 1-1 (1-0), Hajdúszoboszló - TFC-Cegléd 1-8 (0-3). Az NB I állása 1. Videoton29253 174-14 78 2. Matáv Sopron29185 6 63-21 59 3. Békéscsaba 29 167645-26 55 4. BKV Előre 29 166750-24 54 5. Kecskemét2915 4 1042-29 49 6. Dunakeszi28 13 7842-3446 7. Rákóczi FC29128 9 25-2544 8. TFC-Cegléd2912710 52-42 43 9. III. Kerület 2912710 41-47 43 10. Százhalombatta29 12 611 46-32 42 11. Szolnok2813312 48-52 42 12. BVSC2910910 40-37 39 13. Tiszaújváros2910910 35-35 39 14. Komló 299 8 12 35-43 35 15. Hajdúszoboszló299515 38-62 32 16. REAC29102 17 32-5932 17. Demecser 295 101433-5225 18. Érd-Dabas 29471826-53 19 19. Komárom29 4 6 1934-76 18 20. Csepel293323 22-6012 A Szolnok - Dunakeszi mérkőzést később játsszák. Nyolc érmet szereztek megyénk versenyzői Miskolcon rendezték meg a junior szabadfogású birkózó országos bajnokságot mm > u í Miskolc (ÉM) - A miskolci Egyetemi Körcsarnokban rendezték meg szombaton a junior szabadfogású férfi és női magyar bajnokságot, az Imrik Károly Emlékver­senyt. A Magyar Birkózó Szövetség és a Diósgyőri Birkózó Club által kö­zösen lebonyolított viadalon kö­zel 100 versenyző lépett szőnyeg­re. Megyénket két klub, a Diós­győri BC és a Kazincbarcikai VSE képviselte. Göi’csös József a miskolciak mesteredzője a viadal végén elmondta, hogy összessé­gében elégedett volt a klub ver­senyzőinek teljesítményével - köztük a legjobb borsodi verseny­zőnek járó különdíjat kiérdemlő Sántha Krisztiánnal is -, csupán a 130 kilogrammban Kósik Já­nostól és Takács Ferenctől várt jobb szereplést. Az eredmények: Férfiak: 50 kg: 1. Mohácsi László (Csepel), 2. Árvái József (Diósgyőri BC-Don Bosco), 3. Oláh Mihály (DBC-Don Bosco). 54 kg: 1. Dobo­zi Zoltán (Csepel), 2. Rádóczi Balázs (Cse­pel), 3. Varga József (DBC), ...5. Csepregi György (KVSE). 58 kg: 1. Csorba Péter (Vasas), 2. Laskó Gábor (FTC), 3. Szlávik Péter (FTC). 63 kg: 1. Szabó Gergő (Vasas) 2. Halgács Zoltán (Csepel), 3. Papp Tibor (Csepel), ...5. Dobóczi József (DBC). 69 kg: 1. Hatos Gábor (Haladás), 2. Betkaí Jenő (Vasas), 3. Mogyorósi Zsolt (Honvéd- Szondi). 76 kg: 1. Horváth András (Kecs­kemét), 2. Palásti Tibor (FTC), 3. Szentner Tamás (Csepel). 85 kg: 1. Molnár Bálint (FTC) 2. Bóna Csaba (Kecskemét), 3. Kiss Gergely (Orosháza). 97 kg: 1. Szabó Ist­ván (Kecskemét), 2. Sántha Krisztián (DBC) 3. Balogh Zsolt (Csepel). 130 kg: 1. Molnár Dávid (Csepel), 2. Krasnyik Viktor (Csepel), 3. Kósik János (DBC), 4. Takács Ferenc (DBC). A csapatverseny végered­ménye: 1. Csepel, 2. DBC, 3. FTC, 4. Kecs­kemét, 5. Vasas, 6. Haladás. A DBC-s Tomesz (jobbra) gyöntöli az FTC-s Gazsit Fotó: Bujdos Tibor Nők 43 kg: 1. Berki Emese (DBC-Don Bosco). 56 kg: 1. Szendrei Andrea (DBC-Don Bos­co). 54 kg: 1. Rácz Henrietta (Koroncó). 58 kg: 1. Sastin Mariann (Mosonmagyar­óvár), 2. Varga Ildikó (Kaposvár). 63 kg: 1. Barkács Annamária (Esztergom). 68 kg: 1. Barankai Angéla (DBC-Don Bosco). DKSK-BC: közel a nemzetközi porond Női kosárlabda NB I rájátszás az 5. helyért: Kecskeméti KC - DKSK-BC 50-66 (23-31) Kecskemét (ÉM - MAE) - Ide­genben aratott magabiztos győzelmet a DKSK-Borsod- Chem női kosárlabda csapata az 5. helyért zajló rájátszás első mérkőzésén, s 16 pontos előnyt szerzett a vasárnapi miskolci visszavágóra. Kecskemét, 200 néző. Vezette: Szabó, Páli. Kecskemét: Herbster (10), Ko­vács A. (9), DZSUVER (16), Fű­rész (9), Vojnics (-). Csere: Hor­váth (-), Eperjessy (6). Edző: No- vák Gábor. DKSK-BC: Balogh (2), BRO- SOVSZKY (22/12), BELLOVAI (16), Andó (7), PEROVICS (17). Csere: Bukovszki (-), Csávás (2). Edző: Áron Balázsné. Kipontozódott: Vojnics a 37., An­dó a 40. percben. A mérkőzés előtt a kecskeméti­ek maroknyi „kemény-magja” nemcsak hangban, de írásban is nyomatékosította, hogy cél a Ronchetti Kupa. És hogy ezt a Hírős-város csapata is komolyan gondolja, azt Dzsuver első perc­ben szerzett kosarával tudatta a drukkerekkel. A felhőtlen örö­möt Perovics és Brosovszky ko­sarai szakították félbe, melyek­kel öt perc játék után négypon­tos előnyre tett szert a DKSK. A megugrás azonban sokáig nem sikerült, csak a félidő végére tu­dott tetemesnek mondható, nyolc pontos előnyt kiharcolni a Diósgyőr, amit az első húsz perc végét jelző dudaszó után is meg tudott őrizni. A vezetőedzőknek akadt dolguk a szünetben: No- vák Gábor a kecskemétiek véde­kező munkáját szapulta a tíz percben, míg a másik oldalon Áron Balázsné fejmosását néma csendben hallgatták a játékosok. A pontatlan passzok, a rossz befejezések azonban a második félidőben sem maradtak el egyik oldalon sem. Az első percekben ismételte önmagát az élet, ugyanis csakúgy, mint a találko­zó legelején Dzsuver és Perovics nyitotta meg a pontgyártást. Két gyors hazai kosár után közelebb került a Kecskemét, hat pontra fogyott a DKSK előnye. A 25. percre Balogh begyűjtötte ne­gyedik hibáját, és változtatni kényszerült Áron Balázsné. Bu­kovszki becserélése jó húzás­nak bizonyult, mert irányításá­val 10 pontra nőtt a két csapat közti különbség, 31-41. Egymás hibáiból éltek a csapatok, de a félidő közepére állandósult a vendégfölény. A lélektanilag fontos 10 pontos határt először a 34. percben sikerült átlépnie a Diósgyőrnek, majd Bro­sovszky és Perovics vezérleté­vel tovább „őrölt a malom”, és a végére magabiztos vendégsi­ker született. A győzelem több szempont­ból is értékes, hiszen a ráját­szás eddigi legnagyobb különb­ségű idegenbeli sikerét aratta a Diósgyőr, ráadásul véget ért egy rossz sorozat Kecskeméten, és jó úton halad a DKSK a baj­noki 5. hely, azaz a Ronchetti Kupában való indulás megszer­zéséhez. NOVÁK Gábor: - Meglepett a Diósgyőr jó védekezése. Egy- egyezésre készültünk, de a csa­tákból a legtöbbször a vendégek jöttek ki jól. De a halvány re­mény is remény... ÁRON Balázsné: - Mindenkin érződött a bajnoki és kupavere­ségek miatti visszavágási vágy, ezért helyenként jól, helyenként viszont görcsösen játszottunk. Azonban a találkozó végén Bro­sovszky, Perovics és Bellovai vezérletével tetemes előnyt szed­tünk össze a visszavágóra. Hogyan csináljunk háromból egy pontot? Labdarúgó NB I 29. forduló: Tiszaújvárosi FC - III. Kerület FC 2-2 (1-0) Tiszaújváros (ÉM - BCS) - Ki­tűnően játszott, mégsem nyert a TFC NB l-es labdarú­gócsapata szombati bajnoki­ján, mert a mérkőzés hosszabbításában fővárosi el­lenfele egyenlíteni tudott. Tiszaújváros, 800 néző. Vezette: Hajdó (Mohácsi, Beidek). TFC: Molnár Z. (8) - Varga S. (8), Frida (6), Guti (6), Nagy P. (6) - Horváth I. (7), Szabó J. (6), Závoda (6), Dobi (6) - Kotula (7) , Mogyoródi (7). Edző: Szén­■fpo T ávóp III. Kerület: Lipták (7) - Hege­dűs (6) - Szurov (6), Herczeg (6), Rajnay (7) - Felföldi (7), Balázs (6), Várkonyi (6) - Márkus (7), Fischer (5), Bodor (6). Edző: Schróth Lajos. Csere: Frida helyett Szirtesi (6) a 46., Bodor helyett Sitku (7) az 57., Szabó J. helyett Kovács L. (6) az 59., Szurov helyett Sági (6) a 62., Várkonyi helyett Szőlősi (-) a 73., Kotula helyett Lázár (-) a 78. percben. Sárga lap: Balázs a 28., Felföldi a 38., Závoda a 45., Hegedűs a 64., Fischer a 84. percben. Gólszerző: Varga S. - 11-esből (1-0) a 35., Márkus (1-1) a 68., Varga S. (2-1) a 79., Rajnay (2-2) a 91. percben. 10. perc: Rajnay-Balázs-Bodor volt a labda útja, utóbbi a máso­dik hullámban érkező Felföldi elé tálalt, de ő 14 méterről a jobb ka­pufára lőtt. 17. perc: Szabó J. a bal oldalon Mogyoródit ugratta ki, akinek 7 méterről leadott lövését Lipták védte, s csatárra visszapattanó, a Szabó J. (középen) küzd az óbudai túlerővel Fotó: Bujdos Tibor kapuson túljutó labdát a gólvonal elől Felföldi vágta ki. 18. perc: Dobi-Kotula összjáték után Mogyoródi kapott nagy lab­dát, ám 10 méteről óriási helyzet­ben a kapu fölé durrantott. 29. perc: Szurov előrevágott lab­dáját Márkus 14 méterről a jobb alsó sarok irányába lőtte, de Mol­nár Z. hárított. 35. perc: Kotula beforgatta Hege­dűst, majd Szurov szorításában nagyot esett, s a játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt Varga S. a jobb­ra mozduló Liptákot becsapva a bal alsó sarokba lőtt, 1-0. 55. perc: Márkus 22 méterről lea­dott bal felső sarokra tartó fejesét Molnár Z. bravúrral lehúzta. 66. perc: Kovács L. a középpá­lyán Varga S.-t ugratta ki, aki a bal oldalon felfutó Kotula elé tá­lal, ám a csatár „szétcselezte” a ziccert. 68. perc: A bal oldalról Sitku szúrta a kapu bal alsó sarkára a labdát, amelyet Molnár Z. még hárított, de a kipattanót Már­kus 5 méterről a kapuba passzolta, 1-1. 69. perc: Varga S. viharzott el a jobb szélen, majd pazarul közép­re adott, s a túloldalon érkező Kotula 10 méterről a felső lécét találta telibe. 79. perc: Mogyoródi középről a bal oldalon felfutó Lázárhoz pasz- szolt, aki az alapvonal közeléből visszatette középre a labdát, s a bal kapufánál érkező Varga S. 4 méterről a kapuba helyezett, 2-1. 81. perc: Varga S.-tól ezúttal Mo­gyoródi kapott ziccerlabdát, de 14 méterről a bal kapufa mellé dur­rantott. 84. perc: Varga S. Horváth I.- nek adott remek labdát, aki a bal oldalról középre húzott, de 8 méterről, éles szögből leadott lö­vése a hosszú sarok mellett ment ki. 91. perc: Sitku jobbról adott be középre, s a rövid oldalon érkező Rajnay az ellenkező sarokba gurí­tott, 2-2. Hogyan csináljunk háromból egy pontot? - ennek a receptjét adta meg a TFC együttese, amely a következő: kezdeményezz sokat, s az sem baj, ha nem egészen „tiszta” 11-esből szerzed meg a vezetést. De ha az előny megvan, adj teret az ellenfélnek, amely ha kialakít néhány helyzetet, akkor vedd őt komolyan és kezdj el fut­ballozni és hagyj ki egy ordító ziccert. Ha ez is megvan, akkor az ellenfél úgyis kihasználja a következő valamire való helyze­tét, s egál után megint elkezd­hetsz futni a győzelemért. A si­ker érdekében alakíts ki renge­teg helyzetet, meglásd az egyiket bizton kihasználod. Ha ez össze­jött, akkor támadj tovább, csinálj annyi ziccert, amennyit csak le­het, nehogy az első gólod utáni hibát kövesd el újra. S ha már azt hiszed vége a meccsnek, el­lenfeled úgyis gólt szerez, amely után harmadszor már nincs esé­lyed előnyhöz jutni. SZENTES Lázár: - Keserves volt, de csak magunknak köszön­hetjük. SCHRÓTH Lajos: - Gólokkal kel­lett volna nyernünk, de kihagy­tuk a helyzeteinket. A hazaiak 11- esét burlészk jelenet előzte meg, míg a túloldalon nekünk egy tel­jesen jogos büntetőt nem adott meg a játékvezető.