Észak-Magyarország, 2000. február (56. évfolyam, 26-50. szám)

2000-02-21 / 43. szám

2000. február 21., hétfő Sport 10 HÍRCSOKOR • Kunyik bronza. Budapesten felnőtt or­szágos cselgáncs rangsorversenyt rendez­tek, amelyen a Miskolci VSC sportolói is részt vettek. Az eredmények, nők, 52 kg: 5. Sárközi Enikő. Férfiak, 66 kg: 3. Kunyik Zsolt. 90 kg: 4. Szántó Krisztián. 100 kg: 5. Székely Tamás. • Kipketer világcsúcsa. A dán Wilson Kip- keter két héten belül újra megjavította a férfi 1000 méter világcsúcsát. A kenyai születésű futó 2:14.96 perccel győzött a birminghami fedett pályás atlétikai verse­nyen. • Elmaradt. Eredetileg szombaton orszá­gos amatőr senior síversenyt rendeztek volna Bánkúton, ám mivel a hét elején még nem voltak megfelelőek a hóviszo­nyok, a szervezők úgy döntöttek, hogy elhalasztják az eseményt. Tavassy Viktor, a Bánkúti Sí Club lapunk érdeklődésére elmondta: a viadalt február 26-án, szom­baton 9 órától pótolják be. • A címvédő vezet. A címvédő Team New Zealand nevű hajó nyerte a 30. Amerika Kupa vitorlásverseny döntőjének első fu­tamát az olasz Prada Challenge ellen. A végső győzelemhez öt szakaszgyőzelem szükséges. f'I.'Ü'I.'Ó, .7, ?i:'i;Y­A. i # 1. Freiburg - Dortmund1-1X 2. Kaiserslautern - Bremen4-31 3. Stuttgart-Unterhaching0-22 4. Frankfurt - 1860 München3-11 5. Ulm - Rostock1-1X 6. Léccé - Bologna 1-1X 7. Piacenza - Internazionale1-3 2 8. Torino - Cagliari1-1X 9. Udinese - Bari 5-11 10. Venezia - Juventus 0-42 11. Verona - Parma 4-31 12. Roma - Fiorentina 4-01 13. Milán - Lazio lapzártánk után +1. Leeds - Manchester United0-1 2 A nőknek megy Kuala Lumpur (MTI) - Az Ukrajna elle­ni 3-0-ás győzelemmel kezdte szereplését a magyar női asztalitenisz-válogatott a Kua­la Lumpurban zajló csapat-világbajnok­ságon, majd Hongkong ellen második mérkőzésüket is megnyerték, hiszen a Tóth, Bátorfi, Molnár összetételű csapat 3-2-re diadalmaskodott. Ugyanitt nem ment ilyen jól a férfiaknak, ugyanis a Fa­zekas, Pázsy, Zwickl trió első meccsén 3-0- ra kapott ki Dél-Koreától. Olasz A-liga, 22. forduló: Roma - Fiorentina 4-0, Reg- gina - Perugia 1-1, Léccé - Bologna 1-1, Piacenza - In- ternazionale 1-3, Torino - Cagliari 1-1, Udinese - Bari 5-1, Venezia - Juventus 0-4, Verona - Parma 4-3. Az élcsoport állása: 1. Juventus 47 pont, 2. Lazio 43, 3. Roma 42. Bundesliga I, 21. forduló: Hertha BSC - Hamburg 2-1, Schalke- Leverkusen 1-1, Stuttgart - Unterha- ching 0-2, Kaiserslautern - Bremen 4-3, Freiburg - Dortmund 1-1, Frankfurt - 1860 München 3-1, Ba- yern München - Duisburg 4-1, Wolfsburg - Bielefeld 2-0, Ulm - Rostock 1-1. Az élcsoport állása: 1. Bayern München 46, 2. Lever­kusen 41, 3. Hamburg 38. Premier League, elmaradt mérkőzések: Middlesb- rough - Coventry 2-0, Leeds United - Manchester United 0-1. Az élcsoport állása: 1. Manchester United 56 pont, 2. Leeds United 50, 3. Liverpool 47. Montella háromszor talált a Fiorentina kapujába Fotó: APA/EPA Vastaps köszöntötte a szakaszgyőzelmet Férfi röplabda Extraliga, középszakasz 6. mérkőzés: Vegyész RC - Csepel 3:0 (23, 21, 15) Polencsik (2) bombáját sáncolná a csepeli „fal" Fotó: vajda János Kazincbarcika (ÉM - SZN) - Magabiztos győzelemmel búcsúzott a középszakasz küzdelmeitől a Vegyész RC extraligás férfi röplabda­csapata. Kazincbarcika, 400 néző. Vezette: Csizmarik, Bodrogi. Vegyész RC: Toronyai, Csíkos, Polencsik, KOPILOV, BEN- CSIK, Csernyenkó. Csere: Bagó (liberó), Lehoczky. Edző: Torna Sándor. Csepel: Buday, TORMA, DARÓCZI, Bozó, Tamás, Fogl. Csere: Rácz (liberó). Edző: Oláh János. Akár rossz előjel is lehetett vol­na, hogy három rontott nyitás­sal indult a mérkőzés, a kérdés csupán az volt, hogy kinek a számára. Hamar kiderült, hogy az igencsak gyengélkedő Toro­nyai feladásai és a lelkesen, fel­szabadultán játszó csepeli sán­cok nem a házigazda javára döntötték el a kérdést, legalább­is ami a játszma első 15 percét illeti. Toronyai feladásai miatt idegesek voltak a barcikaiak, és a Csepel kihasználva ezt, szá­mos hibát kényszerített ki a Ve­gyészből. Az sem segített, hogy Kopilov olyan erővel ütötte meg a labdákat, hogy egyedül ellene nem volt esélye a vendégsánc­nak. 15:14-nél vette át először a vezetést a Vegyész, és bár egy­szer még sikerült visszavennie az előnyt a vendégeknek, sőt két játszmalabdát is visszaver­tek a csepeliek, a végjátékban egy Ifosszú nyitással mégis ők adták meg az utolsó pontot a Vegyésznek. A második játszma az elsőnek szinte a tükörképe volt. Óriási labdamenettel kezdődött a szett, hatszor járta meg a labda mind­két térfelet. Végül Toronyai rossz feladása nyomán az első pont megint a Csepelhez került. Torna Sándor döntését, hogy To­ronyai helyett Lehoczkyt küldte a pályára a nézők tapssal fogad­ták. A jól láthatóan fantáziadú­san játszó 17 éves játékos fel is hozta 2:4-ről 7:7-re a csapatot. Is­mét nagy birkózás kezdődött: a Csepel olykor fogcsikorgatva verte vissza a barcikai támadá­sokat, ám a végjátékban ismét sok volt a vita és nagy volt a za­var az ellenfél térfelén, ami megint a Vegyész javára döntöt­te el a játszmát. Mindössze 6:6-ig bírta a har­madik játékrészben az iramot a Csepel, idegesség és feszültség nélkül játszott a vendéglátó a közönség hatalmas biztatásának közepette. Az összteljesítmény­hez szinte mindenkinek volt va­lami brilliáns hozzátennivalója. Sem sáncban, sem fogadásban nem volt képes egyenlő ellenfél­lé nőni a Csepel, és 16:10-et kö­vetően már nem volt kétséges: a Csepel nem tudja megismételni legutóbbi barcikai bravúrját, amikor 2:0-ról fordította meg a mérkőzést. A találkozó végén hosszú vastaps köszöntötte a szakaszgyőztes együttest. TOMA Sándor: - Nehezen szül­tük meg, de megvan a győzelem, és az ötödik hely. OLÁH János: - Csak az első két játszmában voltunk egyenrangú ellenfelek. Kézilabdakupák Budapest (MTI) - A hétvégén négy kézilabda-klubcsapatunk, köztük két férfi és két női gárda lépett pályára az európai kupa­porondon. A négyek közül a három hazai pályán játszó nyert, míg az idegenben meccselő számára nem termett babér. A Fotex KC-Veszprém férfi csapata kétgólos előnyt szerzett a visszavágóra a Bajnokok Ligá­ja negyeddöntőjében a horvát Badel Zagreb elleni szombati veszprémi mérkőzésen. Fotex KC-Veszprém - Badel Zagreb 27-25 (13-12) A férfi Kupagyőztesek Európa Kupájában a Dunaferr SE együt­tese a negyeddöntő első mérkő­zésén a német TBV Lemgo ott­honában szombaton délután há­romgólos vereséget szenvedett. TBV Lemgo - Dunaferr SE 26-23 (12-12) A Herz-FTC női gárdája kitűnő második félidei teljesítményével legyőzte a női Bajnokok Ligája A-csoportjának 5. fordulójában a vendég ASPTT Metzet. Herz-FTC - ASPTT Metz 27-24 (12-13) A Dunaffer női csapata ugyan­csak Bajnokok Ligája csoportse­lejtezőn lépett pályára. A dunúj- városiak a D-csoport 5. forduló­jában hazai pályán nyertek len­gyel ellenfelükkel szemben. Dunaferr SE - Motor Lublin 32-26 (13-8) A KISE (fehérben) kettővel megelőzte a TFC-t Fotó: vajda János Keletszlovák siker Miskolc (ÉM) - A Keletszlo­vák válogatott sikerével zá­rult az a Focifarsang 2000 el­nevezésű nyolccsapatos nem­zetközi serdülő teremlabdarú­gó-torna, melyet a Borsod- Abaúj-Zemplén Megyei Lab­darúgó-szövetség rendezett a hét végén a miskolci városi sportcsarnokban. A második helyet a lengyel Rzeszow, a harmadikat a Kazincbarcikai ISE, a negyediket a Diósgyőri FC, az ötödiket Tiszaújváros, a hatodikat a Borsod Volán, a hetediket a Miskolci VSC, a nyolcadikat pedig a Mezőkö­vesd csapata szerezte meg. A torna legjobb játékosának Bartosz Subkowiczot (Rze­szow), a legjobb kapusnak Pé­ter Kmeciket (Keletszlovák válogatott) választották, míg a gólkirály Orosz Norbert (KISE) lett 18 találattal. A legsportszerűbb együttesnek Mezőkövesd gárdája bizo­nyult. Elkezdődött a felkészülés Budapest (MTI) - Vasárnap megkezdte felkészülését a ma­gyar labdarúgó-válogatott az ősszel induló világbajnoki se­lejtezősorozatra. Az első állomás a szerdai, Ausztrália elleni barátságos mérkőzés lesz az Üllői úton, ahol Bicskei Bertalan szövetségi kapitány számára nem az ered­mény a legfontosabb. A találkozót megelőző sajtótájé­koztatón a kapitány hangsúlyoz­ta: az ausztrálok ellen 2-3 újonc­nak szeretne játéklehetőséget biz­tosítani. A tavaszi mérkőzések el­sődleges célja, hogy minden posztra sikerüljön három, bármi­kor bevethető labdarúgót találni.- Szerettem volna a B-váloga- tottat elvinni egy téli túrára, de ez nem jött össze - mondta Bics­kei. - Nem szeretnék panaszkod­ni, de a hazai futballviszonyok sem könnyítik meg a helyzete­met. Az egykori Gázszerből há­rom játékost (Dvéri, Földes, Sze­keres) is szívesen meghívtam volna, de a klub körüli zavaros helyzet miatt erre nem kerülhe­tett sor, a kispesti Medgyesi pe­dig Kínába ment próbajátékra. Az ausztrálokról Bicskei úgy nyilatkozott: játéktudásuk alap­ján egy jobb európai középcsa­pat szintjén vannak, kicsit erő­sebbek, mint a szlovákok. Az MJJSE 8-1-re „hitelesítette” magát... Jégkorong OB I B-csoport: Győri HC - Miskolci Jegesmedvék JSE 8-1 (4-0, 2-0, 2-1) Győr (ÉM - JLI) - A jégko­rongbajnokság rájátszásá­nak utolsó előtti mérkőzé­sén a Győri HC otthonában hétgólos vereséget szenve­dett a Miskolci Jegesmedvék JSE csapata. Győr, 100 néző. Vezette: Léber, André, ifj. Lipcsei. Győri HC: Ládái (k) - Horváth (1), Méhes, KISS T. 2, BEDŐ 1 (4), SOFRON 1 (1), Vaszjunyin 1 (1), Sváb (1), András F., Bartalis 1, Farkas, Szabó 1, Tóth Z. 1, Seller, ifj. Kiss T. (1), Kenedi, Tóth R., Csanda (k). Edző: Bar­talis József. MJJSE: Rácz (k) - Mayer, Pet- ricsko, Wintersteiner, Antal E., Hutter G., Puskás, Egri, Polányi (1), Sike 1, Lukács (1), VERBA, Lénárt (k). Edző: Peter Brtan. Kiállítások: 8 perc, illetve 14 perc. Sike, a gólütő Fotó: Juhász-Léhi Az első húsz percben a ven­déglátók akarata érvényesült, ám a dunántúliak fölényéhez hozzájárult a miskolci bekkek bizonytalansága is. A miskolci csatárok próbálkozásait jól szűrték meg a hazaiak, míg a másik oldalon minden győri kontra góllal kecsegtetett. Olyannyira, hogy a sok hazaiak támadásból négyszer sikerült bevenniük a miskolciak kapuját Sofronéknak. Fordulás után mindent egy- lapra tett fel a szépítés érdeké­ben az MJJSE, s Verba gólja után a vendégek azt hitték, hogy ez sikerült. Azonban a ta­lálatot a játékvezetők érvényte­lenítették, mert szerintük a pakk az oldalhálón át jutott Lá­dái kapujába. S amíg a Jeges­medvék próbálkoztak, addig Bartalisék tovább növelték elő­nyüket, és a játékrész végére behozhatatlannak tűnő előnyre tettek szert. A záró játékrészben ugyan Si­ke gólját már megadták a játék­vezetők, de ez csak szépségta­pasz volt a Macik számára. Be- dő sokadik asszisztja után ismét hatgólosra növelte előnyét a ha­zai gárda, majd a dudaszó előtt nem sokkal beállították a vég­eredményt is. így az idei szezon­ban - az alapszakaszt is figye­lembe véve - immár harmadik alkalommal nyert 8-1-re a Győr az MJJSE ellen. BARTALIS József: - Az első harmad megnyugtató előnye után sportszerű mérkőzést ját­szottunk a miskolciakkal, és be­biztosítottuk helyünket a cso­port élén. Most már a bronz­meccsre készülünk. Peter BRTAN: - Hasonlóan a pénteki, MAC elleni meccshez ezúttal is gyenge teljesítményt nyújtottak ifjúsági korosztályú védőink. Ráadásul Rácz is na­gyon gyenge napot fogott ki, és ezt nem bírta el csapat.