Észak-Magyarország, 1999. október (55. évfolyam, 229-253. szám)

1999-10-04 / 231. szám

1999. október 4., hétfő SPORT 1 TOTO, 39. HÉT j 1. Ulm - Hamburg 1-2 2 2. Schalke-Bayern München 1-1 X 3. Wolfsburg - Leverkusen3-11 4. Hertha - Duisburg 2-1 1 5. Kaisersl. - Unterhaching 4-2 1 6. Freiburg - Bremen 2-1 1 7. Cagliari - Torino 1-1 X 8. Bologna - Léccé 2-01 9. Bari - Udinese1-1X 10. Fiorentina - Roma1-3 2 11. Parma - Verona3-01 12. Perugia - Reggina2-11 13. Lazio - Milán lapzártánk után +1. Chelsea - Manchester U.5-01 ''C'i'Mv,köz: Premier League 10. forduló: Aston Villa - Liverpool 0-0, Bradford - Sun- derland 0-4, Everton - Coventry 1-1, Sheffield Wednesday - Wimbledon 5-1, Chelsea - Manchester United 5-0, Tot- tenham - Leicester City 2-3, West Ham United - Arsenal 2-1, Newcastle - Midd- lesbrough 2-1, Watford - Leeds United 1- 2. Az élcsoport állása: 1. Leeds United 22 pont, 2. Manchester United 21, 3. Sunderland 20. Bundesliga I, 7. forduló: 1860 München- Bielefeld 5-0, Frankfurt - VfB Stutgart 0-1, Ulm - Hamburg 1-2, Wolfsburg - Ba- yer Leverkusen 3-1, Hertha - Duisburg 2- 1, Schalke - Bayern München 1-1, Dort- mund - Hansa Rostock 3-0, Kaiserslau- tern - Unterhaching 4-2, Freiburg - Wer- der Bremen 2-1. Az élcsoport állása: 1. Dortmund 16 pont, 2. Hamburg 14, 3. Le­verkusen 14. Olasz A-liga, 5. forduló: Cagliari - Tori­no 1-1, Internazionale - Piacenza 2-1, Bari- Udinese 1-1, Bologna - Léccé 2-0, Fioren- tina - Roma 1-3, Juventus - Venezia 1-0, Parma - Verona 3-0, Perugia - Reggina 2-1. Az élcsoport állása: 1. Internazionale 13 pont, 2. Roma 11, 3. Lazio 10. Budapest (ÉM) - A labdarúgó Professzio­nális Nemzeti Bajnokság 8. fordulójának eredményei: Újpest FC - Nagykanizsai OFC 3-1 (2-1) Gólszerző: Tamási (17.), Kopunovics (22. - 11-esből), Térjék (78.), ill. Svélecz (11.). LFC Tatabánya - Győri ETO FC 1-1 (0-1) G.: Kovács A. (58. - 11-esből), ill. Csiszár (43.). Dunaferr SE - Szeged LC 9-0 (4-0) G.: Tököli (7., 29., 54.), Kiss Gy. (14.), Sala­mon (31.), Nicsenko (69.), Molnár Z. (78.), Komódi (88.), Nagy T. (90.). Nyírség-SFC - Kispest-HFC 1-0 (1-0) G..- Baranyi (44.). Vác FC-Zollner - Vasas DH 1-3 (0-0) G.: Nagy T. (61.), ill. Tiber (55.), Kabát (81.), Sowunmi (93.). Zalahús ZTE FC - Gázszer FC 5-0 (2-0) G.: Szabó Cs. (5.), Ferenczi (13., 52.), Filó (54., 85.). Debreceni VSC - Siófok FC 1-0 (0-0) G.: Vadicska (75.). MTK Hungária - Haladás-Milos 2-2 (1-0) G.: Kenesei (17. - 11-esből), Fehér (84.), ill. Nagy Cs. (64.), Bodor (78.). A PNB ÁLLÁSA 1. Gázszer FC 8 61 115-11 19 2. Vasas DH 8 6-214- 7 18 3. Dunaferr SE 84 3 123- 915 4. MTK Hungária FC74 2114- 6 14 5. Debreceni VSC8 42 211- 9 14 6. Győri ETO FC 8 3 3213- 612 7. LFC Tatabánya 8 3 3 211-1212 8. Zalahús ZTE FC 8 32 312- 411 9. Ferencvárosi TC 8 3 2311- 711 10. Újpest FC 7 3 2213-1211 11. Nyírség-SFC 83 2 3 9-13 11 12. Nagykanizsai OFC 8 2 4 2 10-1110 13. Diósgyőri FC8 2 3 3 10-12 9 14. Kispest-HFC822 4 9-12 8 15. Haladás-Milos821 59-177 16. Szeged LC812 5 6-215 17. Vác FC-Zollner 811 69-19 4 18. Siófok FC *811 63-14 1 * A Siófoktól 3 büntetőpont levonva. Az MTK - Újpest mérkőzést október 20-án játsszák. Fáradtnak tűnsz, mintha nem a régi volnál Professzionális Nemzeti Bajnokság 8. forduló: Diósgyőri FC - Ferencvárosi TC 0-0 JEGYZŐKÖNYV Diósgyőr, 16 000 néző. Vezette: Bede (Tompos, Vámos) DFC: Nagy Z. (6) - Filipovics (6) - Pozder (5), Kunzo (6) - Páling (5), Lipták (6), Dukon (6), Harnócz (5), Kákóczki (5) - Raican (5), Frunza (5). Edző: Temesvári Miklós. Ferencváros: Szűcs L. (6) - Lakos (6) - Szűcs M. (5), Mátyus (5) - Kriston (4), Bárányos (4), Kovács B. (5), Fűzi Á. (5), Nagy N. (4) - Horváth P. (5), Tóth M. (4). Edző: Sztanko Poklepovics. Csere: Raican helyett Komi (5) az 50., Kovács B. helyett Schultz (5) a 64., Frunza helyett Buliga (-) a 83., Dukon helyett Lippai (-) a 90. percben. Sárga lap: Fűzi Á. a 19., Mátyus a 21., Lakos a 44., Kákóczki az 54., Filipovics a 89. percben. Percek, események 6. perc: Páling adott labdát Rai- cannak az alapvonaltól hat méter­re: a csatár egy csel után lőtt, ám a bal alsó sarok felé tartó labdát Szűcs L. biztosan ölelte magához. 10. perc: Horváth P. futott el a jobb oldalon, és került lépéselőny­be Pozderrel szemben. Filipovics csak keresztezni tudott, de megál­lítani nem tudta a támadót. Hor­váth P. az ötös sarkáról lőtt, ám Nagy Z. jól zárta a szöget. A ki­pattanóra Kovács B. csapott le és 16 méterről leadott kapáslövése a kapu fölött hagyta el a játékteret. 16. perc: Raican tálalt balról Ká­kóczki elé, aki egy csel után a 16- os előteréből lőtt, ám a löket a bal kapufa mellett elsuhant. 22. perc: Dukon végezhetett el szabadrúgást az FTC 16-osának jobb oldalától három méterre az alapvonal mellől: a középpályás lövése mindenki fölött átsuhant, és csak centiméterekkel kerülte el a vendégkapu jobb oldalát. 23. perc: Kunzo tört előre a bal- összekötő helyén, majd Frunzá- hoz passzolt, aki betört a 16-osra és középre adott. Az érkező Kun­zo öt méterről Szűcs L.-t meg­előzve a kapu fölé kanalazott. 27. perc: Horváth P. kapott lab­dát Fűzi Á.-tól a bal oldalon. A csatár kicselezte az eléje kerülő védőket, majd jobbal, 16 méter­ről a bal felső sarok fölé lőtt. 39. perc: Kákóczki robogott el a bal oldalon, lerázta magáról a védőket, és ballal középre adott. A berobbanó Raican a kaputól hat méterre csak bele­pöckölni tudott a labdába, amely kivánszorgott a bal ka­pufa mellett. 41. perc: Dukon végzett el a bal oldalról szabadrúgást, és az ér­kező Frunza magasra felugorva Szűcs kapujától 15 méterre a ka­pu fölé bólintott. 49. perc: Páling adott középre a jobb oldalról, az érkező Frun­za Lakost megelőzve 16 méter­ről fejelt kapura, ám Szűcs menteni tudott. 55. perc: Filipovics ugratta ki a bal oldalon Kákóczkit, akinek 12 méteres bombáját Szűcs L. nagy nehézségek árán lábbal védte. 72. perc: Fűzi Á. ívelt át a bal oldalról az üresen maradt Tóth M. elé, aki a rövid sarok felé lőtt, ám a labda Nagy Z.-ről szögletre pattant. ÍífjÍ áljkll TVK .Át. VAK Kunzo (középen) nem csak Szűcs L.-en perdítette át a labdát Fotó: v.j. Ez is a meccs- A vonattal érkező vendégszur­kolók meglehetősen kevesen voltak, hiszen az MVK két csuk­lós buszára felfértek, (összeha­sonlításképpen: az újpestiek leg­utóbbi fellépésük alkalmával három buszba zsúfolódtak be.) A meccs előtt, a más közlekedé­si eszközt választott FTC szim­patizánsokkal együtt kb. 500 fős­re nőtt a vendégtábor.- A DFC vezető edzője, Te­mesvári Miklós bedobta a mély­vízbe fiatal játékosát, Nenad Pozdert. A jugoszláv védő élete első élvonalbeli mérkőzését játszhatta a Ferencváros ellen.- Nem örültek a meccs vé­gén a ferencvárosi szurkolók. Amikor kedvenc csapatuk já­tékosai a találkozó végén elin­dultak a vendégszektor felé megköszönni a biztatást, az ultrák félreérthetetlen kézje­lekkel adták tudtukra, hogy nem kérnek az elismerésből. Temesvári Miklós bemutatta, hogy kellett volna csinálni Fotó: v.j. firlL ■ La T ^ rC *- mT? .xJŰj * v i,. i w h** .*.U - ­felsír**#*/ XI "N ÜV;- ’J* ^ • í jssj TpsitöSff TC, 1 ii. hí H w r / • 1 ^ Levegőben a DFC ugrócsoportja: Frunza (jobbra) és Raican Fotó: v.j. Berecz Csaba Ferencváros a legerősebb­nek vélt összeállításában vette fel a harcot diósgyőri fel­lépése alkalmával, míg a hazai gárda Irénére nem volt kelle­mes helyzetben, hiszen az egész védelmet ki kellett cserélnie kényszerű okokból. Ugyanis Timko és Szakos eltiltás, míg Kovács T. sérülés miatt nem játszhatott. így került sor az újonc Pozder bemutatkozásá­ra, valamint ezért került a vé­delem tengelyébe Filipovics. Kettőjük közül utóbbi játékos tanári módon oldotta meg fel­adatát, nehéz helyzetbe hozva ezzel edzőjét, akinek a követke­ző meccs előtt arról kell dönte­nie, hogy visszaállítsa-e a csa­patba Timkót. Az újonc vi­szont nem kezdett túl jól, hi­szen Horváth P. a mérkőzés elején néhányszor befűzte, de amikor ezt kiküszöbölendő, edzője megcserélte az emberfo­gókat, akkor már jól oldotta meg Tóth M. semlegesítését, csakúgy mint védőtársa, Kunzo Horváth P. őrzését. A két csa­pat egyébként azonos hadrend­ben, 1-1-2-5-2-es felállásban ját­szott, s emiatt a felezővonal kö­zelében nem ritkán 10 játékos tömörült, így a pálya ezen ré­sze olyan sűrű volt, mint egy lefőtt levű bableves. két csapat taktikusan ját­szott, s egyik oldalon sem voltak gyorsan kidolgozott ak­ciók, inkább a réskereső, kivá­rás helyzetek kidolgozása jelle­mezte a mérkőzést. S bár mind­két oldalon volt megfelelő szá­mú ziccer, a'hálóőröknek csak elvétve kellett közbeavatkozni­uk, mert a kísérletek nagytöbb­sége elkerülte a kapukat. A helyzeteket tekintve: az első fél­időben adódott több lehetőség a csapatok előtt - s ezen belül a DFC előtt -, majd fordulás után ebben is visszaestek a csa­patok. S hogy miben még? Az aktivitásban. A találkozó utol­só 20 percében mindkét gárda fáradni látszott, s nem is mer­tek támadások vezetésére vál­lalkozni, mert az egy-egy pon­tot mindkét gárda megbecsülte. Mezőnyfölényt a vendégeknek sikerült kiharcolniuk a hajrá­ban, talán annak köszönhető­en, hogy középpályásaik job­ban bírták erővel, de a maga­biztosan játszó diósgyőri véde­lem ellen szinte esélyük sem volt a gólszerzésre. Egy olyan mérkőzésen, amelyen mindkét csapat nyerhetett volna, s talán éppen emiatt igazságos ered­mény a döntetlen. T}ede játékvezető mesterien J3 vezette a mérkőzést. Egyet­len hibája az volt, hogy túlsá­gosan is bízott segítőiben, akik közül Tompos formán kívül lengetett. Ugyanis az asszisz­tens kivétel nélkül akkor „húzta rá a zászlót” a hazai­akra, amikor nem voltak les­helyzetben. MESTERSZEMMEL TEMESVÁRI Miklós: - A kö­rülményeket figyelembe véve elégedett vagyok az ered­ménnyel. Nem titok, hogy a mérkőzés előtt elégedett lettem volna az egy ponttal, hiszen öt állandó játékosunkat kellett az utolsó pillanatban pótolni. Igazságosnak érzem az ered­ményt, bár ha csatáraink - kü­lönösen Frunza - nem fognak ki ilyen gyenge napot, akkor talán meglepetést is okozhat­tunk volna. A fiatalok játéka biztató volt a jövőre nézve. Sztanko POKLEPOVICS: ­Ugyanaz történt, mint a Duna­ferr elleni mérkőzésünkön: ak­kor is nemzetközi kupamérkő­zés után voltunk. Csapatom nagyon gyengén játszott, közel sem teljesített úgy, ahogy azt elterveztük. Ismét kiderült, hogy nem tudunk kilencven percet megfelelő ritmusban ját­szani. Gratulálni szeretnék a Diósgyőrnek a harcias játéká­hoz, bár nekik sem volt nagy helyzetük, sőt kis szerencsével mi érhettünk volna el gólt.