Észak-Magyarország, 1997. március (53. évfolyam, 51-74. szám)

1997-03-10 / 58. szám

10 A Hétvége Sporttá Eredmények - Tudósítások r ........ ~ 1997. Március 10-, Hétfő r F ormában a svábok Miskolc (ÉM - BGY) - Nem hagyják magu­kat leírni a bajnoki rímért való versenyfutás­ban a svábok. A stuttgartiak topformában játszva valósággal kiütötték a hamburgiakat. Huszonhatezer szurkoló tombolt a Daimler- stadionban. Elber két góllal járult hozzá a 4-1-es kiütéses győzelemhez. Külünösen az ol- lózásos produkciójából elért pazar találata marad sokáig emlékezetes még a tévénézők­nek is. Frédi Bobic fejessel vette be ismét az ellenfél kapuját. Verlaat Balakov szabadrúgá­sát követően ugyancsak fejesgólt szerzett. A most zajló bajnokságban a Stuttgart focicsa­pata már hetedszer rámolt be négyet vagy többet egy meccsen riválisainak. 21.forduló: Rostock - Köln 0-0, Bochum - Scahlke 04 0-1, Freiburg - Dortmund 1-2, Stuttgart - Hamburg 4-1, Mönchengladbach - Bremen 4-1, St.Pauli - Karlsruhe 2-4, 1860 München - Düsseldorf 3-0, Duisburg - Biele­feld 0-0. A stuttgarti Elber ollózásos gólja nyitotta meg a találatok sorát a Stuttgart - Hamburg (4-1) mérkőzésen Fotó: AP Olasz foci Róma (MTI) - Az olasz labdarúgó-bajnokság 23. fordulójában: Atalanta - Sampdoria 4-0, Cagliari - Lazio 0-0, Fiorentina - Bologna 3-2, Napoli - Milan 0-0, Perugia - Parma 1-2, Reggiana - Piacenza 0-0, Roma - Verona 4-3, Vicenza - Udinese 2-0. A B-liga 25. fordulójá­ban: Brescia - Cosenza 2-0, Chievo - Bari 3-2, Empoli - Palermo 3-1, Lecce - Genoa 1-0, Pa­dova - Cremonese 2-2, Pescara - Cesena 2-2, Ravenna - Castel di Sangro 1-0, Reggina - Lucchese 4-2, Salemitana - Torino 2-1, Vene­zia - Foggia 2-1. Négy pont Miskolc (ÉM) - Beindult a tavaszi nagyüzem az NB I-es ifjúsági bajnokságban is, amely­nek keretén a hétvégén hazai pályán szere­peltek a fiatalok. Ifjúsági „A” korosztály: Stadler DFC - Szombathelyi Haladás 1-1 (1-0). SDFC: Dávid - Péli, Scholtz, Szilágyi, Dévai - Lip- ták, Nagy, Rebecsák (Boda), Lója (Halász) - N. Varga, Vodila. Edző: Váradi Ottó. G.: Nagy. Jók: Scholtz, Szilágyi, Rebecsák, Vodi­la. Jó iramú, küzdelmes mérkőzésen a Hala­dás valamivel közelebb állt a győzelemhez. VÁRADI Ottó: - Kezdetnek nem is olyan rossz. „B” korosztály:Stadler-Gömörmag FC - Szombathelyi Haladás 2-1 (0-1). SGFC: Csorba - Takács, Kovács R., Helgert, Kiss (Szilágyi) - Simkó, Engi, Fekete, Gábor (Ba­logh) - Dávid (Tóth Zs.), Zabos .Edző: Kádár Zsolt.G.: Balogh, Fekete. Jók: Csorba Kovács R., Fekete, Balogh. Az első negyvenöt percben kapkodóan játszottak a hazaiak, amit a má­sodikjátékrészben sikerült kiküszöbölni. KÁDÁR Zsolt: - A második félidőben nagyon akart a csapat, s úgy érzem, ezért megérde­melten nyertünk. Ez volt az igazi Diósgyőr Női kosárlabda NB I, elődöntő: DKSK-BC - FTC 85-78 (54-34) Arbutina (három ferencvárosi gyűrűjében) jól kezdett, de sajnos egy sérülés miatt a 17. percben abba kellett hagynia a játékot Fotó: D. K. Miskolc <ÉM - PA> - A DKSK- BorsodChem női kosárlabda csapata kiegyenlítette hátrá­nyát a bajnoki rájátszás elő­döntőjében, miután a három nyert mérkőzésig tartó párharc második összecsapásán hazai környezetben 85-78-ra legyőzte a Ferencváros együttesét. Miskolc, 3000 néző. Vezette: Gen- csev, Forrai. DKSK-BC: ARBUTINA (13), Hol- lósy (12), Molnár (9), FODOR (16), MOSLEY (28). Csere: Russai (7/3), Orbán (-). Edző: Király Sándor, Áron Balázsné. FTC: Béres (13), DÉNES (15), Se­res (13), Bíró (13/3), Károlyi (11). Csere: HAGARA (11), Újvári (2). Edző: Tursics Sándor. A vendégek szerezték meg a labdát a feldobás után, és Bíró triplája majd kettese után szerezte első ko­sarát a Diósgyőr Fodor révén, 2-5. A csapatok 10-9-ig felváltva talál­tak a gyűrűbe, ekkor Mosley két- és Arbutina egy duplájával 16-11- re lépett meg a DKSK-BC. Ezután folytatódott a piros-fehér henger, 20-11-nél időt is kért a Ferencvá­ros, ám Arbutina emberestől begyö­tört pontjai után már 26-11 állt az eredményjelzőn. Ekkor Béres fara­gott csapata hátrányából, de ismét Arbutina és Mosley következett, de Fodor is szorgosan gyűjtötte a ma­gáét, így a 12. perc végén már 19 volt a két csapat közötti távolság, 34-15. Ekkor öt DKSK pontra vá­laszként kilenc érkezett, és Béres duplája után időt kért Király Sán­dor. A pauza után Russai rögtön értékesített két büntetőt, majd mi­után Arbutina is megtette ugyan­ezt, Tursics Sándor kikérte máso­dik idejét is. Visszatérve egész pá­lyás letámadással próbálkozott az FTC, amikor 16 perc 44 másod­percnél Arbutina egy felugrás után rosszul esett, megsérült és nem is Budapest (ÉM - FÁ) - Befejező­dött az alapszakasz a férfi röp­labda extraligában. Az utolsó fordulóban az a Csepel és Ka­zincbarcika találkozott Buda­pesten, akik a rájátszásban a bentmaradásért küzdenek to­vább. Csepel SC - Kazincbarcikai VSE 3-1 (-7,10,1, 7) Csepel - 50 néző. Vezette: Csikós, Szabó F. Csepel: BOTYÁNSZKI, RÁCZ, Nyíri, Pajor, Tamás, Fogl. Csere: Torma, Budai, Liszi. Edző: Oláh János, Jókai Zoltán. KVSÉ: NAGYPÁL, Veres, Jánosi, Kiss I Zs., Bencsik, Berzy. Csere: Toronyai I., Toronyai M. Edző: Du­dás András. Jobban kezdett a vendégcsapat, ami pontokban is megmutatkozott, így az a kevés röplabdabarát, aki kilátogatott a mérkőzésre, csend­tudta folytatni a játékot. Béres 2+1-es dobása után 49-34-re ala­kult az eredmény, és a félidő végéig már csak hazai pontok születtek Molnár és Russai révén. A fordulás után nem hagyott alább a diósgyőri lendület, hiszen Hollósy centerezése után már 64-36- ra vezetett a piros-fehér csapat. Ez­után rákapcsolt a vendéggárda, amit 12 zsinórban szerzett pontjuk jelzett. A DKSK kosárcsendjét Fodor közép­távolija törte meg, amire Dénes két duplával felelt. Ekkor Mosley a tőle megszokott magabiztossággal he­lyezte a labdát a gyűrűbe, ami után Hagara háromszor is eredményes­nek bizonyult és tíz pontra hozta fel csapatát, 68-58. A tízes különbség egészen 77-67-ig meg maradt, ami­kor Dénes ezen határon belülre hoz­ta a vendégeket. Mosley két büntető­je után még megnyugtató volt a di­ósgyőri előny (79-71), amikor semmi sem sikerült a vendéglátóknak, míg a Ferencváros 5 pontot szerzett há­romra „olvasztva” a hátrányt, 79-76. ben figyelte, mint növekszik a kü­lönbség a két csapat között. Né­hány perc leforgása alatt 2-11 lett az állás. Aztán kezdett magára ta­lálni a hazai csapat, de ehhez kel­lett a barcikaiak segítsége is. Gyen­ge nyitásfogadásokkal, rossz he­lyezkedéssel, elszórakozott lehető­ségekkel kedveskedtek vendéglátó­iknak. De ez még belefért a szettbe, ugyanis így is simán nyerték a játszmát. Bár jól jellemzi a játék képét, hogy csak a harmadik játsz­malabdájukat sikerült beütni. A második játékrészben 1-4-ig úgy ment minden, mintha másol­ták volna az előző szettet. De túl hamar kiengedte a kezéből az irá­nyítást a borsodi együttes. Ami az előbb 9 pontos előnynél megenged­hető volt, ahhoz kevésnek bizo­nyult a 3 pontnyi különbség. Bo- tyánszki nyitásaival szemben tehe­tetlenek voltak a vendégek, 1-4-ről 5-4-re fordított a Csepel. Ekkor még vissza tudta szerezni a veze­Ekkor négy perccel a vége előtt időt kért Király Sándor, majd egy minu- tum múlva megtette ugyanezt a vendégek mestere is, úgy, hogy köz­ben az eredmény nem változott. Hi­hetetlenül izgalmas hajrában a job­ban összpontosító Diósgyőr Molnár büntetői révén állította be a végered­ményt, és a győzelem* után a három nyert mérkőzésig tartó csata ered­ménye 1-1, folytatás szerdán a Nép­ligetben. KIRÁLY Sándor: - Egy nagyon nehéz mérkőzésen vagyunk túl. Si­mábban is nyerhettünk volna, ha a második félidőben nem lettek volna kishitűek játékosaim. Örülök, hogy Arbutina nélkül is sikerült a győze­lem, egy ilyen csodálatos környe­zetben nem is érdemeltünk volna vereséget. TURSICS Sándor: - Az első fél­időben nem találta csapatom a rit­musát, a szünetben sikerült játéko­saimat felráznom, jól küzdöttünk egy remekül játszó Diósgyőr ellen. tést a Kazincbarcika, de az erejük csak 9-9-ig futotta, onnan elhúzott a csepeli gárda, kiegyenlítette a játszmaarányt. A harmadik játékrész röviden így jellemezhető: a kazincbarcikai­ak hibát hibára halmozva (elron­tott nyitások, gyenge fogadások, helyezkedési hibák) összesen egy találatot elérve veszítettek. A negyedik szettben összeszedte magát a vendégcsapat: 3 pontos előnnyel kezdtek (0-3). Aztán ezt rövid idő alatt 5 pontos hátrányra alakították (8-3). S innen már nem volt menekvés a vendégek számá­ra... Látszott rajtuk, hogy feladták a harcot. OLÁH János: - Remélem, hogy a mai mérkőzésen mutatott akará­sunk a rájátszásban is megmarad. DUDÁS András: - A különösebb tét nélkül zajló mérkőzésen a cse­peli Rácz erős nyitásaival nem tud­tunk mit kezdeni. Emléktorna Miskolc (ÉM) - A Herman Gim­názium tornacsarnokában szom­baton befejeződött a Kerekes Já­nos - Menyhért László kézilabda emléktorna küzdelemsorozata. Az eredmények, férfiak: AIsó- zsolcai SE - MEAFC 17-19 (12-12). A legjobb dobók: Nagy R. (5), Deák (4), ill. Erdélyi (6), Király (6). Siegel SE - Kós DSK 16-22 (8-13). Ld.: Herczeg (5) , Jászai (3), ill. Kiss P. (9), Ko­csis (5). Bocsi KSC - Miskolci KC 20-26 (10-12). Ld.: Varga (10), Kecskeméti (4), ill. Kovács Z. (6), Popovics (4), Trézsi (4). Miskolci KC - MEAFC 31-14 (17-8). Ld.: Kovács Z. (8), Virág (6) , ill. Csőregi (6). Végeredmény: 1. Miskolci KC, 2. Bocsi KSC, 3. Sárospataki TC, 4. Alsózsolcai SE, 5. Kós DSK, 6. MEAFC, 7. Siegel SE. A gólkirály Kiss Péter (Kós DSK) lett 38 találattal, a legjobb kapus­nak Kocsis Kornélt (Miskolci KC) választották. Nők: GLAS-SVSE - KME Mis­kolc 9-20 (4-10). Ld.: Besszer (3), ill. Gáli (5), Rab (5). MVSC - Ózdi LSE 18-12 (14-5). Ld.: Sági (5), Dudás (4), ill. Teremy (5). Végeredmény: 1. Bocsi KSC, 2. KME Miskolc, 3. MVSC, 4. Ózdi LSE, 5. Tiszaújvárosi SC, 6. GLAS- SVSE. A gólkirálynő Bárdos Zsu­zsa (Bocsi KSC) lett 48 találattal, a legjobb kapusnak Szabó Ritát (KME Miskolc) választották. A dí­jakat a névadók özvegyei Kerekes Jánosné, és Menyhért Lászlóné ad­ták át. Kosárlabda NB II Miskolc (ÉM) - Mindkét megyén­ket képviselő gárda győzelmet ara­tott, a mezőcsáti hölgyek idegen­ben, míg a tiszaújvárosi férfiak ha­zai környezetben diadalmaskodtak. Debreceni Príma SE - Mezőcsá­ti DSE 54-60 (23-30). MDSE: VARGA (31/15), JÁSZKA (14), Nagy (8/6), Szűcs (3/3), Kormos (2). Csere: Mikó (2), KETSKÉS (-), Kiss (-). Edző: Kondrák Mihály. A végig küzdelmes, hajtós meccsen többnyire a vendégek vezettek, és a ponterős Varga vezérletével kihar­colták a győzelmet. KONDRÁK Mihály: - Erikák napja volt a nőnapon. * Tiszaújvárosi SC - Salgótarjá­ni Fekete Sasok II 130-83 (64-35). TSC: Lukács (18), Bru- nyánszky (20/9), Dohány (18/3), Szabó (21/6), Fazekas (19/9). Cse­re: Soltész (11), Jávorszki G- (11/3), Bráz (5), Domán (2), Já­vorszki P. (5). Edző: Szendrey Ti­bor, Pogonyi Sándor. Mindkét ol­dalon sok fiatal kapott játéklehe­tőséget, a hazaiak teljes mérték­ben megoldották a feladatokat. SZENDREY Tibor: - Közönség­szórakoztató mérkőzésen megérde­melten nyertünk. Asztalitenisz Miskolc (ÉM) - A HCM NB I/A-s férfi asztalitenisz együttese a hét­végén Kecskeméten vendégszere­peit, és vereséget szenvedett: Kecs­keméti Dunaholding Spartacus - HCM SC 10:3. Gy.: Szűcs (2) és a Szűcs-Tóth pár. Csepelen tegnap győzött az erő Férfi röplabda extraliga: Csepel SC - Kazincbarcikai VSE 3-1 Labdarúgó NB 1,19. forduló Budapest (MTI) - A 19. fordulót rendezték meg a labdarúgó NB l-ben szombaton. Eredmények: III. kér. TVE - DVSC-Epona 0-0. Hévízi út, 3000 néző. Vezette: Varga S. III. kér. TVE: Babócsy - Krecska, Földvári, Varga L. - Pi­ling, Perger, Szabó, Szamosi, Király - Novák, Lendvai. DVSC-Epona: Kövesíalvi - Cojan - Stupar, Sándor Cs. - Pető, Böőr, Sándor T., Madar, Szatmári - Dombi, Sira. Csere: Lend­vai helyett Aubel (37.), Novák helyett Szeitl (57.), Szabó helyett Bencze (79.), illetve Sira helyett Dobos (68.) Ecker-Stadler FC - BVSC 2-1 (1-1). Akasztó, 2500 néző. Vezette: Hanyecz. Ecker-Stadler FC: Nagy - Károly - Demkovics, Resko 4 Ko­vács, Jeremejev, Molnár Z., Jaszinszkij, Ker­tész - Hetesi, Farkas T. BVSC: Végh - Drago­ner - Simon, Bondarenko, Fűzi - Barna, Erős, Bükszegi, Csiszár - Potemkin, Egressy. Csere: Kovács helyett Mikóczi (60.), Farkas T. he­lyett Murai (78.), illetve Barna helyett Kiss I. (46.), Potemkin helyett Farkas ). (58.), Fűzi helyett Rósa (75.). Gólszerzők: Jaszinszkij (20., 83.), illetve Egressy (21. - 11-esből). Pi­ros lap: Simon (38.). Csepel SC - Haladás VFC 2-1 (1-0). Csepel, 4000 néző. Vezette: Pulii. Csepel SC: Bíró I.- Füzesi - Bereczki, Tyukodi, Keresztúri - A. Mészáros, Oláh B., Rósa, Szekeres J. - Nagy T., Baranyi. Haladás VFC: Király C. - Tóth M.- Neudl, Zugor - Bonchis, Kovács S., Szekér, Varsányi S., Usvat - Király E., Negrau. Csere: Oláh B. helyett Bubcsó (59.), Tyukodi helyett Varga A. (81.), Nagy T. helyett Jakab Cs. (81.), illetve Varsányi S. helyett Balassa (68.), Negrau helyett Tóth P. (68.), Neudl helyett Baumgartner (72.). Gólszerzők: Baranyi (32., 53.), illetve Király E. (76.). Győri ETO FC - Békéscsabai EFC 1-2 (0-0). Győr, 5000 néző. Vezette: Márton. Győri ETO FC: Balogh - Radics, Csató S., Lakos - Salagean, Mracskó, Szarvas, Cseke, Csató J. - Ferenczi, Hámori. Békéscsabai EFC: Baji - Medgyesi, Raducu, Czipó, Kovács'- Belvon, Todorovic, Varga, Stoica - Szabados, Kul­csár. Csere: Hámori helyett Alea (54.), Sala­gean helyett Fehér (68.), Cseke helyett Farkas (62.), illetve Kulcsár helyett Balogh Zs. (86.), Todorovics helyett Balogh Z. (88.), Stoica he­lyett Sándor (90.). gólszerzők: Szarvas (90. - tizenegyesből), illetve Szabados (61.), Belvon (67.). Vác FC - Videoton FC Fehérvár 1-0 (1-0). Vác, 3000 néző. Vezette: Lettrich. Vác FC: Halász - Nagy T. - Lévai, Kasza, Boda - Voj- tekovszki, Babos á., Kriska, Nyikos - Füle, Horváth P. Videoton FC Fehérvár: Bíró - Ur- banas - Tóth A., Bekő - Dulic, Takács, Hor­váth A., Vancsa, Tóth N. - Karvelis, Korsós. Csere: Nyikos helyett Andrássy (60.), Füle he­lyett Borgulya (60.), Horváth P. helyett Ko­vács (85.), illetve Takács helyett Dvéri (63.), Tóth A. helyett Róth (77.). Gólszerző: Hor­váth P. (29.). Piros lap: Boda (66.), Kriska (84.), illetve Bekő (42.). Zalaegerszegi TE FC - Újpesti TE 1-2 (1-1). Zalaegerszeg, 9000 néző. Vezette: Vágner. Zalaegerszegi TE FC: Vlaszák - Csóka, Balog, Filó - Kocsárdi, Szabó II., Somfalvi, Gaál, Tóth Gy - Sebők J., Sző­ke. Újpesti TE: Szűcs - Tamási, Sebők V., Bérczy - Jenei, Fehér, Árgyelán, Véber, Szlezák - Kovács, Babati. Csere: Kocsárdi helyett Kálmán (81.), Szabó II helyett Nagy A. (70.), Sebők J. helyett Molnár L. (86.), illetve Bérczy helyett Zombori (46.), Árgyelán helyett Kvasz (68.), Babati he­lyett Herceg (55.). Gólszerzők: Sebők J. (12.), illetve Bérczy (26.), Véber (77. - ti­zenegyesből). Kispest-Honvéd FC - Ferencváros 0-2 (0-1). Csepel, 13 000 néző. Vezette: Juhos. Kis­pest-Honvéd FC: Vezér - Hahn - Plókai A., Farkas A. - Dubecz, Urbányi, Bárányos, Tar- lue, Moses - Tóth M., Cipf. Ferencváros: Szeiler - Milovanovic - Szűcs M., Hrutka - Nyilas, Korol, Miriuta, Jagodics, Nagy N. - Zavadszky, Horváth F. Csere: Moses helyett Jovanovic (54. perc), Cipf helyett Gabala (74.), Urbányi helyett Plókai M. (78.) illetve Nagy N. helyett Schultz (a szünetben). Gól­szerzők: Nyilas (19. - tizenegyesből), Za­vadszky (62.). MTK FC - Vasas Danubius Hotels 2-0 (1-0). Hungária körút, 8000 néző. Vezette: Vad. MTK FC: Babos - Lőrincz - Kuttor, Szekeres - Farkasházy, Molnár, Illés, Halmai, Zsi- vóczky - Kenesei, Orosz. Vasas Danubius Hotels: Sáfár - Mónos, Juhár, Geress, Ara­nyos - Máriási, Galaschek, Szilveszter, Mac- zó - Fischer, Váczi. Csere: Kenesei helyett Horváth (71.), Orosz helyett Preisinger (84.), Illés helyett Csertői (90.), illetve Máriási he­lyett Gricajuk (68.). Gólszerzők: Szekeres (15.), Illés (75.). Siófoki Bányász - Pécsi MFC 1-1 (1-1). Sió­fok, 3000 néző. Vezette: Cserna. Siófoki Bá­nyász: Posza - Kriston, Bimbó, Virág, Kolo- vics - Carajev, Bozsér, Perger - Szabó Z., Fi- lipovic, Kirchmayer. Pécsi MFC: Mitring ­Rontanék, Kislőrincz, Szaszovszky, Szabados - Schneider, Győri, Bücs - Azoitei, Pest, Far­kas. Csere: Virág helyett Csák (80.), Szabó Z. helyett Szabadi (46.), Filipovics helyeit Fies- sas (70.), illetve Romanek helyett Ulrich (48.), Schneider helyett Kocsis (83.), Bücs helyett Túri (70.). Gólszerzők: Carajev (22.), illetve Azoitei (40. - 11-esből). AZ NB I ÁLLÁSA MTK FC 17 1 1 52-13 52 Ferencváros 15 2 2 44-22 47 Újpesti TE 13 4 2 42-19 43 Vasas 13 2 4 30-14 41 DVSC-Epona 8 6 5 33-21 30 Kispest 9 3 7 26-26 30 BVSC 8 4 7 25-19 28 Győri ETO 7 4 8 23-29 25 Vác FC 6 5 8 24-28 23 Zalaegerszeg 7 1 11 18-33 22 Haladás 5 6 8 22-22 21 III. kér. 4 8 7 24-32 20 Videoton 4 6 9 21-26 18 Békéscsaba 5 3 11 22-37 18 Csepel 3 7 9 28-34 16 Siófok 4 4 11 16-35 16 Stadler FC 4 3 12 13-29 15 Pécsi MFC 2 5 12 15-39 11