Észak-Magyarország, 1994. szeptember (50. évfolyam, 206-231. szám)

1994-09-12 / 215. szám

1994. Szeptember 12., Hétfő ~~ Eredmények - Tudósítások — zu A HÉTVÉGE SPORTTÁ 11 Közönségsiker Miskolc (ÉM) - Vasárnap délelőtt a Tábori sport szervezésében - a McDonald’s éttermének parkolójá­ban - közönségsikert aratott az ut­cai kosárlabdatorna (a streetball). Öt 10x10 méteres pályát alakítot­tak ki, s ezeken háromtagú csapa­tok mérték össze ügyességüket.- Negyven együttes nevezett - mondta Szász László főrendező. - A szépszámú szurkolósereg 94 mérkő­zést láthatott. A magyar fiatalokon kívül amerikaiak és szlovákok is pályára léptek. Eredmények, iskolai kategória (az elnevezések „magyarosított” fantá­zianevek): 1. Big-Malc’s, 2. Madártej Bulls, 3. Drím Tim III. Felnőttek: 1. Kassai Juniwex, 2. Ham and Aks, 3. Salt Anpepa. Az 1-3. helyezettek ér­tékes tárgyjutalmat kaptak, továb­bá valamennyi játékost pólóval ajándékoztak meg. Rajt, vereséggel Miskolc (ÉM) - Megkezdődött az NB I-es rögbibajnokság. A nyitá­nyon hazai környezetben szerepel­tek az újonc miskolciak és vereséget szenvedtek. Esztergomi Vitézek - Miskolci Keselyűk-Sondex 22-7 (10-5). He- jőcsabai sporttelep. Vezette: Ada- mik. Kemény mérkőzést vívtak a csapatok. A nagyobb rutin és összeszokottság döntött a vendégek javára. A kadett mérkőzésen: Esztergom — Miskolc 22-7. Kiesett az Elán Eger (ÉM) - Magyar Kupa vissza­vágó mérkőzésen Égerben szerepelt az Elán FC első osztályú női labda­rúgócsapata. FC Eger Lendület - Elán FC 12-1 (6-0). A miskolciak gólszerzője: Földi (11-esből). Átlagon felüli egyé­ni teljesítmény nem akadt. Az egri­ek 24-1-es gólkülönbséggel jutottak a következő fordulóba. Cserni vb-nyertes Sevilla (MTI) - Újabb világbajnoka van a magyar motorcsónak-sport­nak: Sevillában Cserni Béla (23) az S-550-es kategóriában szerzett aranyérmet. A végeredmény: 1. Cserni Béla, 2. Ameriko Pásztor (spanyol) 3. Pier Lundin (svéd). Menetel a Kanizsa Miskolc (ÉM) - A labdarúgás első vonalában az ötödik forduló mérkő­zéseire került sor a hét végén. A nagy érdeklődéssel várt győri talál­kozón egy-egy ponttal gyarapítot­ták az idei termést. A kispestiek a hajrában szerzett gólokkal kereked­tek ellenfelük fölé, ám a játék ko­rántsem bizonyult meggyőzőnek. Az angyalföldiek sem tudták meg­akadályozni a hazai pályán eddig százszázalékos nagykanizsai társa­ságot az újabb siker elérésében. Az Olajbányász teljesen megérdemel­ten győzött, miként a Debrecen 3 pontot eredményező fellépése sem igazán forgott veszélyben. A váciak egy pontot tudtak otthon tartani, s a döntetlen jelzi, hogy továbbra sincs minden rendben a Duna-parti társaság háza táján. A pécsiek már kétgólos (!) előnjÁ szereztek, ám a második félidőben túlságosan visszafogottan kezdtek futballozni, s ez megbosszulta magát. A bajnokság ötödik fordulója egyéb­ként meghozta az első bundabot­rányt... Pásztor József, a Békéscsa­ba szakvezetője azzal vádolta meg a kiskőrösieket, hogy tisztességtelen eszközökkel jutottak a bajnoki pon­tokhoz. Egyelőre az ügy csak hullá­mokat kavart. Eredmények: ETO FC Győr - Ferencváros 1-1 (0-0). G.: Csertői, illetve Lisztes. Debrecen - Csepel 1-0 (1-0). G.: Sándor T. Nagykanizsa-Vasas 2-1 (1-0). G.: Vidóczi, Fuisz, illetve Galaschek ■ (11-esből). Vác FC-Samsung - Pécsi MSC 2- 2 (0-2). G.: Füle (2, egyet 11-es­ből), illetve Lengyel, Niederbacher. Békéscsaba - Stadler FC 0-2 (0-1). G.: Hleba, Rumán. Kispest HFC - Sopron 2-0 (0-0). G.: Hahn, Orosz. BVSC-Dreher - Zalaegerszeg 3- 0 (1-0) Az UTE-Novabau — Parmalat FC i találkozót ma este 7 órától játsszák. Remegő lábak és önbizalomhiány Diósgyőri FC - Hódmezővásárhelyi LC 1-1 (0-1) Koppány (balról) lendületben, Duró a földön, a hódmezővásárhelyi védő igyekszik hatástalanítani az akciót. A vendégek többnyire sikerrel állítot­ták meg az erőtlen diósgyőri támadásokat. Fotó: Mák József Miskolc (ÉM - DL) - 1500 néző. Vezette: Marcsok. Labdarúgás, NB 11., Keleti csoport. DFC: Hanyecz - Szakos, Vámosi, Farkas, Szabó Zs. - Duró, Csillag, Koppány, Vitelki - Varga, Rácz. Edző: Oláh Ferenc. Hódmezővásárhely: Kopschitz - Kiss, Márta, Szécsényi - Bélteki, Kemenes, Bress, Barna, Mihálfiy - Boruzs, Rosu. Edző: Pataki Tamás. Csere: Duró helyett Császári, az 56., Bress helyett Tóth, a 76., Rácz helyett Kövy, a 79., Rosu helyett Si­pos, a 90. percben. Á kezdés után nem sokkal Vitel­ki emelt az üres kapu mellé, aztán Varga lövését fogta meg Kopschitz. Egyoldalú játék alakult ki, ugyanis szinte állandóan a vendégek térfe­lén pattogott a labda, a vásárhelyi­ek jószerével a felezővonalat sem lépték át. Rácz szabadrúgása akadt el a sorfalban, majd következett a hidegzuhany. A 24. percben jobb oldali szögle­tet követően Kemenes fejelte le a labdát, Barna pedig estében perdí- tett a bal alsó sarokba, 0-1. A másik oldalon Koppány lépett ki, lövését a kapus szögletre tenye- relte. Duró durrantott kapásból a bal kapufa mellé, majd Csillag léc alá tartó bombáját tolta ki jó érzék­kel a cerberus. Éarkas előtt adódott egyenlítési lehetőség, ám rosszul tá­jolta be magát, mert fejese 5 méter­ről sem találta el a kaput. A másik oldalon Rosu rázta meg magát, a védők csak üggyel-bajjal tudták megállítani. Nem sokkal később Bo­ruzs lőtt laposan mellé, a másik ol­dalon Csillag szabadrúgása szállt el a kapu fölött. A fordulást követően gyorsan be­lelkesedtek a drukkerek, mert a DFC tűzijátékot rendezett a vendé­gek kapuja előtt. Kár, hogy a négy (!) kínálkozó lehetőség sem bizo­nyult elegendőnek az egyenlítéshez, végül Rácz 11 méterről az égbe lőtt. Vitelki fejelt mellé, a diósgyőrieknél az okozott megnyugvást, hogy Kiss közeli fejesét Hanyecz reflexmozdu­lattal mentette. Boruzs lőtt elha­markodottan az oldalhálóba, a 81. percben pedig jött az egyenlítés. Szöglet után Varga három lépésről fejelt a bal felső sarokba, 1-1. Vitel­ki előtt adódott még ziccer, ám a ka­pus jó érzékkel vetődött a labda út­jába. A DFC magabiztos kezdése ígéretes folytatást sejtetett, ám eb­ből a későbbiekben szinte semmi nem mutatkozott. A hazaiak men­tek, nyomultak, de csak amolyan ámyékbokszolásra voltak képesek. Amikor hálójukba került a labda, riadalom vett erőt a játékosokon, márpedig remegő lábakkal és króni­kus önbizalomhiányban szenvedve nincs esély a helytállásra. A kiszen­vedett egy pont több a semminél, ugyanakkor tény, hogy ez az állo­mány alkalmatlan komolyabb fela­datok megoldására. Jók: Koppány, Vitelki, Vámosi, illetve Kopschitz, Márta, Barna, Kemenes. Oláh Ferenc: - Csak akkor érhe­tünk el sikert, ha kihasználjuk helyzeteinket. Pataki Tamás: - Szereztünk egy pontot és úgy érzem, hogy megérde­meltünk a döntetlent. Jó időpontban igazolták vissza Kálmánt Kazincbarcikai SC - Stop-Miskolci VFC 5-2 (3-0) Demos László Kazincbarcika (ÉM) - 2000 néző. Vezette: Győr. Labdarúgás, NB II., Keleti csoport. Kazincbarcika: Nagy G. - Gön­dör, Sztahon, Raducu - Balogh J., Lukács, Csipke, Kiser, Hamócz — Hanyecz, Pacaj. Edző: Lipcsei Imre. Stop-MVFC: Simon - Kis, Schnek, Nagy A., - Mihalovszki, Földeák, Balogh A., Magyar, Bádea - Kovács Zs., Hallai. Szakosztályvezető: Csongrádi Sándor Csere: Kis helyett Lakatos a 33., Hallai helyett Rus, az 57., Balogh J. helyett Takács, a 63., Pacaj helyett Smolniczki, a 76. percben. A barcikaiak vadonatúj kék-fe­hér szerelésben futottak ki a pályá­ra, a miskolciak tiszta sárgában fe­szítettek. A találkozó heves hazai akciókkal kezdődött, a vendégek alaposan megszervezett védelmére nagy nyomás nehezedett. Lukács gyenge lövése suhant el a jobb sarok mellett, majd Balogh J. hirtelenke- dett el egy kecsegtető szabadrúgást. Az igyekezetre egyik oldalon sem le­hetett panasz, a barcikaiak többet birtokolták a labdát, a miskolciak akciói gyakran akadtak el pontat­lan átadások miatt. Az első negyed­óra végén Csipke lecsapódó lövése suhant el a kapu fölött. A sorozatos hazai rohamok a 19. percben értek góllá. A 16-oson belül Kiser vissza­szerzett egy elveszettnek tűnő lab­dát, hátragurított és az érkező Ha­nyecz nyolc méterről a kapu bal ol­dalába lőtt, 1-0. A gólt követően többször is bi­zonytalankodott a vendégvédelem, > Kiser lövését Simon jó érzékkel há­rította. A 24. percben Pacaj a bal ol­dalról visszagurított, s az akciót kí­sérő Kiser tíz méterről a bal felső sarokba bombázott, 2-0. Megzavarodott a vendégegyüt­tes, s a 31. percben harmadszor is rezdült a miskolciak hálója. Lukács adott be a bal oldalról, Hanyecz pe­dig közelről a léc alá lőtt, 3-0. A ven­dégek a 38. percben veszélyeztették először a KBSC kapuját, amikor Bádea lövése foglalkoztatta Nagyot. A félidő hajrájában Csipke fordulás­ból lőtt mellé. A fordulást követően Hallai lövé­se zúgott el a bal felső sarok mellett, a másik oldalon Csipke kapáslövése suhant el a jobb sarok mellett. Az 55. percben Csipke lövését Simon kiejtette, Pacajnak pedig nem oko­zott gondot közelről a hálóba pofoz­nia a labdát, 4-0. Két perccel később növelhette volna előnyét a KBSC: Hanyecz tört ki, Simon lerántotta a gólhelyzetben lévő csatárt, mire a játékvezető kiállította a portást és 11-est ítélt. Csipke lövését a frissen becserélt Rus bravúrosan kiütötte. A barcikaiak lazábbra vették a tem­pót és ez megbosszulta magát. Az 59. percben Lakatos lépett ki a bal- összekötő helyén, majd ballal, ka­pásból nagy lövést zúdított a kapu bal oldalába, 4-1. A 69. minutában Bádeát lökte ki Göndör a labda alól a 16-oson belül, ez is 11-es! Magyar helyezte a labdát a kapu közepébe, 4-2. A végeredményt a befejezés előtt hat perccel Takács állította be, aki nagy tűzijátékot fejezett be la­pos lövéssel és a labda a jobb alsó sarokban landolt, 5-2. A vendégeknél jelentős változá­sok történtek, ugyanis Lentére és Vacarura nem számíthatott a szak­vezetés, Kalász és Lakatos kima­radtak a kezdőcsapatból, míg a kis- padra Csongrádi Sándor ült le. A presztizstalálkozón a KBSC azon­nal ellenfele tudtára adta, hogy szá­mára csak egy elfogadható ered­mény létezik. A hazaiak ennek megfelelően nagy vehemenciával nyitottak, s a sokat bizonytalanko­dó, lassú miskolci védelem hibáit ki­használva egyre másra vezették tá­madásaikat. A gólokra sem kellett sokáig várni. A hazai labdarúgók frissen mozogtak, könnyű volt őket megtalálni a labdával, futógyorsa­ságban és akarásban is ellenfelük fölé kerekedtek. A Stop igyekezett, de a kapura szinte semmi veszélyt nem jelentettek. A fordulást követően a barcikai­ak visszafogták magukat és ez csak­nem megbosszulta magát, különö­sen a kihagyott büntető után lett döcögős a gépezet. A miskolciak nem adták fel, dicséretesen küzdöt­tek és elviselhetővé tették a vereség arányát. Az kétségtelen, hogy a töb­bet mutató és egységesebb csapat birtokába került a három pont. Jók: Sztahon, Kiser, Hanyecz, Pacaj, il­letve Schnek, Bádea, Magyar B. Lipcsei Imre: - Örülök a győze­lemnek, helyenként jól játszottunk, de a második félidőben volt egy öt­perces kihagyásmik. Csongrádi Sándor: - Gyorsaság­ban, gondolkodásban többet nyúj­tottak a hazaiak. A két gól csak szépságtapasz volt. Az edzőkérdést mielőbb rendezni kell. Damon Hill nyerte az Olasz Nagydíjat Monza (AFP) - A Forma-l-es au­tós gyorsasági világbajnokság Olasz Nagydíján, Monzában a vasárnap délelőtti bemelegítő edzésen az osztrák Gerhard Berger, a Ferrari csapat pilótája az egyik kanyarban elveszítette uralmát járműve fölött, s igen nagy sebességgel a gumifal­nak vágódott. Szerencsére nem lett különösebb baja, így délután kocsi­ba ülhetett, s nem gyarapodott tovább a gyorsasági autóversenyzés fekete listája. Az idei sorozat 12. versenye nemcsak a délelőtti bemelegítő edzésen szolgált balesettel, hanem a délutáni rajt is. A start után ugyanis tömeges összeütközés mi­att le kellett állítani a futamot, s mintegy félórás késés után folyta­tódhatott, pontosabban kezdődhe­tett űjból a viadal. Szerencsére az ütközés nem járt tragédiával, a „karambolban” érintett pilóták megúszták sérülés nélkül. Az Olasz Nagy díj végeredmé­nye: 1. Damon Hill (brit, Williams- Renault) 1:18:02.754 ó, 2. Gerhard Berger (osztrák, Ferrari) 4.930 mp hátrány, 3: Mika Häkkinen (finn, McLaren-Peugeot) 25.640 mp h, 4. Rubens Barrichello (brazil, Jordan­Hart) 50.634 mp h, 5. Martin Brundle (brit, McLaren-Peugeot) 1:25.575 p h, 6. David Coulthard (brit, Williams-Renault) 1 kör h. A világbajnoki pontverseny állá­sa: 1. Michael Schumacher (német, Benetton-Ford) 76 pont, 2. Damon Hill 65, 3. Gerhard Berger 33,4. Je­an Alesi (francia, Ferrari) 19,5. Mi­ka Häkkinen (finn) 18, 6. Rubens Barrichello 13. A konstruktőrök versenyében: 1. Benetton-Ford 85 pont, 2. Williams- Renault 73, 3. Ferrari 58, 4. McLa­ren-Peugeot 29, 5. Jordan-Hart 17,6. Tyrrell-Yamaha 13.-TÁBLÁZATOK Az NB I állása 1. Újpesti TE 4 4­— 21-5 12 2. Kispest 5 3 2­10-3 11 3. Békéscsaba 5 3 1 1 11-8 10 4. BVSC-Dreher 5 3 1 1 9-6 10 5. Debrecen 5 3 — 2 6-6 9 6. N.-kanizsa 5 3 — 2 6-8 9 7. Pécsi MSC 5 2 2 1 7-8 8 8. Ferencváros 5 2 1 2 10-11 7 9. Z.-egerszeg 5 2 1 2 8-11 7 10. ETO FC 5 1 2 2 4-6 5 11. Vasas 5 1 1 3 10-12 4 12. Csepel 5 1 1 3 2-4 4 13. Vác FC 5 1 1 3 6-9 4 14. Kiskőrös 4 1­3 2-3 3 15. Parmalat 3­2 1 6-7 2 16. Sopron 5 — 1 4 5-16 1 NB II Keleti csoport 1. MTK 4 3 1 8-1 10 2. T.-kécske 4 2 2­9-1 8 3. S.-tarján 4 2 2 — 9-5 8 4. Nyíregyh. 4 2 2­9-7 8 5. Kábái FC 4 2 2 — 4-2 8 6. B.-újváros 4 2­2 11-8 6 7. Kazincb. 4 2­2 10-8 6 8. Szarvas 4 2 — 2 3-3 6 9. Gödöllő 4 1 2 1 3-3 5 10. FC Hatvan 4 1 2 1 3-6 5 11. III. kér. 4 1 1 2 5-6 4 12. Hódmezőv. 4 1 1 2 5-8 4 13. Diósgyőr 4­3 1 3-4 3 14. Stop-MVFC 4 1­3 4-8 3 15. Hajdúnánás 4­1 3 1-6 1 16. T.-vasvári 4 1 3 2-13 1 NB II Nyugati csoport 1. Siófok 4 3 1 10-5 10 2. Sz.-batta 4 3 1 — 6-1 10 3. Mohács 4 3­1 8-4 9 4. BKV Előre 4 3 — 1 9-6 9 5. Dunaferr 4 2 2 — 4-1 8 6. Beremend 4 2­2 5-5 6 7. Veszprém 4 1 2 1 2-2 5 8. Budafok 4 1 2 1 6-8 5 9. Bajai FC 4 1 1 2 5-6 4 10. Tatabánya 4 1 1 2 3-4 4 11. Keszthely 4 1 1 2 8-10 4 12. Paks 4 1 1 2 4-6 4 13. Haladás 4 1 — 3 5-6 3 14. Erzsébet 4 1 — 3 6-9 3 15. Pécsi VSK 4 1 — 3 4-8 3 16. Távközlés 4 1­3 3-7 3 NB III Tisza csoport 1. Nyírbátor 5 3 2 11-2 11 2. Karcag 5 3 2­11-6 11 3. Sényő 5 3 1 1 13-8 10 4. Szerencs 5 2 3 — 11-4 9 5. Mátészalka 5 3 — 2 11-9 9 6. Encs 5 2 2 1 7-6 8 7. Kunhegyes 5 2 2 1 4-4 8 8. Kisvárda 4 2 1 1 6-2 7 9. Ózdi KSE 5 2 1 2 6-7 7 10. T.-új város 5 2­3 3-6 6 11. Rakamaz 5 1 2 2 6-5 5 12. Tiszafüred 5 1 2 2 4-6 5 13. Vámospércs 5 1 2 2 5-11 5 14. Nagykálló 5 1 4 4-10 3 15. BÉV SC 4­1 3 2-8 1 16. Edelény 5 — 1 4 2-12 1 Megyei I osztály 1. Tomor-Lak 6 5 1 — 15-3 16 2. Mádi SE 6 5­1 16-2 15 3. Szikszó 6 4 2 11-3 14 4. Putnok 6 4 1 1 16-10 13 5. Mezőkövesd 6 3 3 18-6 12 6. S.-újhely 6 4 __ 2 17-9 12 7. A.-szántó 6 3 2 1 8-6 11 8. F.-zsolca 6 3 1 2 16-8 10 9. Halmaj 6 3 _ 3 11-15 9 10. B.-szentgy. 6 2 2 2 10-9 8 11. Karcsa 6 2 4 8-19 6 12. Hejőcsaba 6 1 2 3 8-10 5 13. Sáta 6 1 2 3 6-11 5 14. Sajóbábony 6 1 1 4 5-10 4 15. Sárospatak 6 1 1 4 4-13 4 16. Mezőcsát 6 1 1 4 4-16 4 17. Gönc 6 1 — 5 6-15 3 18. B.-nádasd 6­1 5 3-17 1 Hazai kudarcok Miskolc (ÉM) - A labdarúgó NB II. 4. forduló­jában a hazai környezet is kevésnek bizonyult a nyírségieknek a 3 pont begyűjtéséhez, az újonc derekasan vitézkedett. A megszokott környezet egyébként más csapatoknak sem igazán jelentett előnyt, a Keleti csoportban például csak a Kazincbarcika tudott nyerni. Nyugaton hatalmas meglepetés a Haladás újabb hazai fiaskója. Eredmények: Keleti csoport: Nyíregyházi FC - Salgótarjá­ni BTC 2-2. Tiszavasvári - Balmazújváros 0-6. III. Kér. TVE - Tiszakécske 0-0. FC Hatvan - Kábái Cukor FC 0-0. Szarvas - MTK 0-1. Gö­döllő - Hajdúnánás 0-0. Nyugati csoport: Veszprém FC - Budafoki LC 0-0. Dunaferr SE - Siófoki BFC 1-1. Hala­dás - Keszthely 2-3. BKV Előre - Pécsi VSK 1-0. ESMTK-Hungaplast - Mohácsi FC 1-3. Beremend - Tatabánya 2-1. Bajai FC - Paks. Százhalombatta - Matáv SC Sopron 3-1.