Észak-Magyarország, 1994. március (50. évfolyam, 50-76. szám)

1994-03-14 / 61. szám

1994« Március 14», Hétfő zu Eredmények - Tudósítások z " : A HÉTVÉGE SPORTTÁ 11 Kropkó feladta... Budapest (ÉM) - A miskolci Krop­kó Péter vasárnap Új-Zélandon kezdte meg az idei versenysoroza­tát. A jól sikerült úszás után a ke­rékpározást is jó ütemben folytatta és egyre erősödött győzelmi szándé­ka. Azonban a 60. kilométernél de- fektet kapott, de másfél perc alatt feltette az új gumit. 5 km-rel később ismét defektet kapott és a szerviz- kocsi nem tudta egy új gumival ki­segíteni, így a verseny feladására kényszerült. Ez volt a 11. Ironman versenye és eddig egyetlen egy defektje sem volt. Most valószínűleg egy óriási si­kertől fosztotta meg ez a technikai probléma. A versenyt az új-zélandi Scott Bal- lance nyerte 8 óra 48 perccel. A má­sik magyar induló a soproni Maróti Vilmos 10 óra 11 perces ered- ménnyel a 49. helyen végzett. Repka Attila első Szolnok (MTI) - Vasárnap befeje­ződött a Hozam Kupa nemzetközi kötöttfogású birkózó Grand Prix- verseny. Remekelt a diósgyőri olimpiai baj­nok, Repka Attila, aid a 68 kilós me­zőny döntőjében lelkileg „zúzta ösz- sze” vb-ezüstérmes román ellenfe­lét, persze azért akadt egy remek billentése is. A Matúra-család által felajánlott díszes Herendi porcelán birkózó szobrot kapta meg, ráadás­ként meg egy videót, mivel a szolno­ki esemény egyben a 18. Matura Mihály-emlékverseny is volt. Emléktorna Miskolc (ÉM) - Az Avasi Gimnázi­umban vasárnap befejeződött a Ke­rekes János-Menyhért László fel­készülési kézilabda emléktoma. Az utolsó forduló eredményei, nők: Eg­ri Tanárképző - Kazincbarcikai Sü­tőipari Kinizsi 19-19. MVSC — Mis­kolci Honvéd-Kórház 28-13. Egri Tanárképző — Putnoki VSE 27-16. MVSC - Balmazújváros 12-14. Fér­fiak: Alsózsolca - Putnoki VSE 19-17. MEAFC - Felsőzsolca 23-21. MEAFC - Lyukóbányai Bányász 21-17. A végeredmények, nők: 1. MVSC, 2. Balmazújváros, 3. Mis­kolci Honvéd-Kórház, 4. Egri TK, 5. Kazincbarcikai Sütőipari Kinizsi, 6. Putnok. A kupát a névadó özvegye, Kerekes Jánosné adta át. Különdí- jak, a legtechnikásabb játékos: Bár­dos (Balmazújváros). A legjobb ka­pus: Tarmé Dusek Ilona (MVSC). Férfiak: 1. Lyukóbányai Bányász, 2. MEAFC, 3. Felsőzsolca és Alsózsol­ca, 5. Putnok, 6. Kós DSK. A díjat a névadó özvegye, Menyhért László adta át. Különdíjak, a legtechniká­sabb játékos: Laczi Gyula (ME­AFC). A legjobb kapus: Kupcsik Fló­rián (Felsőzsolca). * Miskolcon, a Szemere Szakközépis­kolában befejeződött a fiú diák te­remtorna. Az utolsó forduló ered­ményei: Diósgyőr-vasgyári DSK - Kandó DSK 39-21. Szemere DSK - Kazinczy DSK 38-28. A végered­mény: 1. Szemere DSK, 2. Diósgyőr- vasgyári DSK, 3. Kazinczy DSK, 4. Kandó DSK. Diákolimpia Ózdi (ÉM) - Az ózdi városi sport­csarnokban rendezték meg az első korcsoportos diákolimpia játékos sportversenyének országos elődön­tőjét, amelyet Strohmayer László polgármester nyitott meg. Az ese­ményen a Nógrád, a Heves és a Bor- sod-Abaúj-Zemplén megyei döntők első és második helyezettjei vettek részt. Az utolsó előtti játékig a két borsodi együttes fej-fej mellett ha­ladt. A végeredmény: 1. Pattantyús Álta­lános Iskola, Miskolc (testnevelő ta­nár: Schubertné Ruszkai Katalin és Bocsi János) 42, 2. Mező Ferenc Ál­talános Iskola (testnevelő: Reich Lászlóné vés Kubinyi József) Mező­kövesd 40, 3. 7-es Számú Ált. Isko­la, Gyöngyös 30. A miskolciak ke­rültek be a Nagykőrösön sorra ke­rülő országos döntőbe. * A kosárlabda diákolimpia II. kor- csoportos versenyének megyei elő­döntőjéből továbbjutott csapatok: Széchenyi Ált. Iskola, Tiszaújváros; Kazinczy Ált. Iskola, Sátoraljaúj­hely; Vörösmarty Ált. Iskola, Mis­kolc (fiú és leány csapattal); 21-es Ált. Iskola, Miskolc (fiú és leány csapattal); a Pattantyús Ált. Iskola, Miskolc és a 28-as Ált. Iskola, Mis­kolc. Csaknem felbillent a pálya Diósgyőri FC - Hajdúnánás 1-0 (0-0) Danes (jobbról) harcol a labdáért a túlerőben lévő nánásiakkal Fotó: Laczó József Doros László Miskolc (ÉM) - 3000 néző. Vezette: Lettrich. Labdarúgás, NB II., Keleti csoport. Diósgyőr: Czeglédy - Farkas, Vá­mosi, Budai, Nagy N. - Csehi, Csil­lag, Danes, Vadicska - Szilágyi, Adzsojev. Edző: Szentmihályi An­tal. Hajdúnánás: Tóth P. - Koulakov, Szűcs, Papp, Pipó - Vonyigás, Hor­váth, Kondora, Vass - Pacaj, Csi­szár. Edző: Szikszai Lajos. Csere: Danes helyett Körösi, a 46., Vámosi helyett Kovács 62., Pacaj helyett Nagy I., a 72., Horváth he­lyett Kórász, a 79. percben. Á kellemes, napos időben a DFC hí­vei piros-feketébe öltözött csapatuk harci kedvének felszításával fogla­latoskodtak. Bemelegítésként Va­dicska 22 méterről durrantott kapu fölé, aztán szöglet után Vámosi elé került a labda, de a hátvéd megle­pődött és hat méterről fölé küldte a bőrgolyót. Negyed óra elteltével va­lamelyest csitult a hazai lendület, de így is egyértelmű volt a DFC fö­lénye. A 17. percben Danes lövése csúszott el a jobb sarok mellett, köz­ben egyre-másra rúghatták a szög­leteket a hazaik. A 38. percben Va­dicska lövése átcsurgott Tóth hasa alatt, de a labda centiméterekkel el­kerülte a jobb alsó sarkot. Nem sok­kal ezután Danes sérült meg és szo­rult ápolásra, aztán a vendégek többször is kirúgták a stadionból a labdát... A második játékrész Lettrich játék­vezető „nagyjelenetével” kezdődött: a reklamáló Szentmihályi edzőt re- gulázta, noha jobban tette volna, ha a sérült Horváthot és az ápoló külö­nítményt parancsolja vonalon kí­vülre. Á 63. percben Csillag lendült előre, beadása az oldalhálóban halt el. Ezután Nagy N. lecsapódó bom­báját fogta meg Tóth, majd a bíró sárga lapok előkapkodásával szóra­koztatta a nagyérdeműt. A 75. perc­ben vezetésre tett szert a hazai együttes. Egy jobbról beívelt labdá­ba Nagy N. lábujjheggyel „be­leszúrt”, s a bőrgolyó a bal kapufá­ról perdült a gólvonalon túlra, 1-0. A Diósgyőr azonnal támadólag lé­pett fel és jelezte ellenfelének, hogy számára egyetlen elfogadható meg­oldás létezik. Mindez kevés jót ígért a vendégeknek, akik riadt gárda be­nyomását keltették és jószerével csak a rombolásra koncentráltak. A DFC kihagyott egy hatalmas gól­szerzési lehetőséget, ezt követően pedig teljesítménye fokozatosa el­szürkült. Jelzi a csatárok és a kö­zéppályások vérszegény produkció­ját, hogy az első 45 percben Vámosi jelentette a legtöbb veszélyt a náná- siak kapujára. A szünet után folytatódott az egyol­dalújáték. A DFC támadott, kézben tartotta az irányítást, ám a próbál­kozások nem hordozták magukban a gólveszélyt. A drukkerek hiányol­ták a helyzeteket, a lövéseket és a folyamatos, gyors támadásszövést egyaránt. A Hajdúnánás teljesen feladta az ellencsapások lehetősé­gét, s ez a harcmodor szerfelett koc­kázatosnak bizonyult, mert a vere­ség veszélyét tartalmazta. Csak­nem felbillent a pálya, s a nyomasz­tó fölény végül megérdemelt diós­győri vezetést eredményezett. A ha­zaiak megszerezték a rendkívül fontos bajnoki pontokat, de nem té­veszthetik szem elől, hogy teljesít­ményükben nagyfokú javulásra van szükség. Most ez is elegendőnek mutatkozott, de erősebb csapatok­kal szemben akár baj is történhet. Jók: Farkas, Nagy N., Csillag, illet­ve Szűcs, Papp, Pipó. Szentmihályi Antal: - Tovább szenvedünk, nincs góllövőnk, nincs támadó játékunk, de akkor is a mi­énk kell, hogy legyen a tavasz. Szikszai Lajos: - Én arra is büsz­ke vagyok, hogy csapatom neve a di­ósgyőri villanyújságra ki van írva. A hazai csapat úgy nyert, hogy nem is volt helyzete.Nem sok hiányzott a meglepetéshez... Szünet után potyogtak a gólok Tiszavasvári Alkaloida - Kazincbarcikai SC 3-0 (1-0) Mészáros László Tiszavasvári (ÉM) — 1500 néző. Vezette: Márta. Labdarúgás, NB II., Keleti csoport. Tiszavasvári: Varga - Riskó, Széki, Havelant, Hegedűs - Sinka, Fecs- ku, Zubanics, Rása - Szurkos, Pi- tács. Edző: Kiss Miklós. Kazincbarcika: Nagy G. - Szamosi, Sztahon, Raducu, Szabó Zs. - Lu­kács, Molnár, Implom - Bondar- csuk, Hanyecz, Smolniczki. Edző: Lipcsei Imre. Csere: Smolniczki helyett Hamócz, a 46., Bondarcsuk helyett Sándor a 70., Rása helyett Bohács a 77. perc­ben. Az Alkaloida játékosai a hatvani pontszerzés után érthetően biza­kodva várták az összecsapást. Igaz a szombati edzésen a csapat egyik erőssége Szkunc megsérült, lábát begipszelték. A találkozó előtt Fecs- ku Istvánt a hazaiak kapitányát Sulyok József polgármester és Ta­más Géza egyesületi elnök köszön­tötte, mert tavaly ő lett a megye leg­jobb játékosa. A hazaiak idegesen és kapkodva kezdtek, de így is mezőnyfólényre tettek szert. Az első nagy helyzetet is ők puskázták el, mégpedig Rása révén. A 23. percben alig hiányzott valami a gólhoz, de Hegedűs lövése a felső kapufán csattant. Fél óra el­teltével megtört ajég. Formás hazai akció bontakozott ki, melynek vé­gén Rása védhetetlenül bombázott 16 méterről a léc alá, 1-0. Ezt köve­tően feljöttek a vendégek, egyik pró­bálkozásuk után Vargának minden tudására szükség volt a mentéshez. A barcikaiak támadásaiból hiány­zott az átütő erő, mindent középen próbáltak, s az akciók hárítása nem tette igazán próbára a vasváriak vé­delmét. Az történt a pályán, amit a hazaiak akartak, a KBSC csak a mezőnyben tudott egyenrangú part­ner lenni. A szünet után még nagyobb erőbe­dobással veselkedett neki a hazai együttes. Fecskuék magabiztos és jó játékot mutattak, s az előny növelé­se sem maradt el. Az 53. percben Pi- tács adott jó labdát Szurkosnak és a csatár a 16-os sarkáról nem hibá­zott, 2-0. Négy perc telt el, amikor ismét megzörrent a vendégek háló­ja. Ezúttal Szurkos hozta jó helyzet­be Pitácsot, s a csatár a kapust is ki­cselezve a jobb sarokba helyezett, 3-0. A két pont sorsa gyakorlatilag eldőlt, a tetemes előny birtokában a hazaiak kicsit könnyelműbben ját­szottak, de így is növelhették volna előnyüket. Igaz a másik oldalon Ha­nyecz előtt is adódott helyzet, de hi­bázott. Minden tekintetben fölé kerekedett ellenfelének a Tiszavasvári, amely végig kézben tartotta az irányítást és a 90 perc döntő részében az tör­tént a pályán, amit a hazaiak akar­tak. A barcikaiak erejéből csak felvil­lanásokra futotta. Jók: Fecsku, Szur­kos, Pitács, Szélű illetve Szabó Zs. Kiss Miklós: - Nehezen indult a mérkőzés, mert nem találtuk a já­ték ritmusát. Szünet után aztán jó játékkal öt percen belül eldöntöttük a két pont sorsát. Lipcsei Imre: - Megérdemeltük a vereséget, mert nagyon gyengén ját­szott a csapatom. Sajnos állófutbal- lal képtelenség eredményt elérni. További NB Il-es eredmények Keleti csoport: Szeged SC - Gö­döllői LC 2-0. FC Eger - Kaba 1-1. Balmazújváros — Szarvas 2-1. Kis­kőrös Stadler FC - Nyíregyháza 2-0. Tiszakécske - FC Hatvan 2-1. REAC - III. Kér. TVE 1-1. Nyugati csoport: Nagykanizsa - Dunaferr 3-0. Keszthely - Zalaeger­szeg 1-0. Veszprém - Baja 2-1. Szekszárd - Mohács 0-2. Beremend - Paks 4-0. ESMTK-Hungaplast - Dorog 0-0. Százhalombatta - BKV Előre 0-1. Pénzügyőr - Budafok 0-1. Félgőzzel játszottak a miskolciak Miskolc (ÉM) - A hét végén pályá­ra lépett mindkét borsodi élvonalbe­li röplabdacsapat. A barcikaiaknak nem volt esélyük, a miskolci leá­nyok fontos találkozón jutottak túl. Eredmények: Vasas - KVSE 3-0 (8,7,9). Kazinc­barcika, 150 néző. Vezette: Békési, Sender. NB I., A-csoport, férfi. KVSE: Bencsik, Berkes, Nagypál, Matvejenko, Poblotski, Kiss. Csere: Berzi. Edző: Dudás András. Az első játszmában 10-ig együtt haladtak a felek, a barcikaiak képesek voltak tartani vetélytársukkal a lépést, ám a hajrá az angyalföldieknek sike­rültjobban. A folytatásban igen be­indult a Vasas-gépezet, a hazaiak csak követni tudták a piros-kéke­ket. A harmadikban jól kezdtek a barcikaiak, de aztán fokozatosan átvették az irányítást a vendégek, akik nagyszerű napot fogtak ki, kü­lönösen a feladó Neizer parádézott, de az idegenlégiósok sem maradtak el mellette. A fővárosiak az utolsó mérkőzésük­től függetlenül már megszerezték az alapszakasz első helyét. Jó: Ben­csik. MVSC-Bonus-Eco - Pulzus SC 3-0 (3, 9, 13). Budapest, 100 néző. Vezette: Vasák, Donkó. NB I., női. MVSC-Bonus-Eco: Sike, Benke, Boldizsár, Jánosik, Sztyepanok, Ur- vancova. Edző: Novák Gyula. A miskolciaknak nem kellett túlságo­san megizzadniuk a siker érdeké­ben, ugyanis ellenfelük igen gyenge játékerőt képviselt. Az első játszmát pillanatok alatt nyerték meg a ven­dégek. A másodikban pályára lépett Szalayné, de ez sem sokat lendített a fővárosiakon. Az MVSC egyetlen időt sem kért ki ebben a játékrész­ben. A harmadikban csak a hajrában tu­dott felzárkózni a hazai gárda, de egy jó sánc után eldőlt a pontok sor­sa. Jók: Jánosik, Urvancova. Debreceni TE - Sátoraljaújhelyi RK 3-0 (3, 8, 13). Debrecen, NB II. férfi. Átlagon felüli teljesítmény nem akadt. Brassai DSK - Miskolci EAFC 3-0 (7, 9,13). Debrecen, NB II. férfi. Jó teljesítmény nem akadt. Debreceni Sportiskola - Miskol­ci EAFC 3-2 (9, 8, -11, -10, 14). Debrecen, NB II. női. Jó: Kirsch. TÁBLÁZATOK Az NB I. állása 1. Békéscs. 17 11 3 3 40-13 25 2. Vác 17 10 5 2 37-18 25 3. Ferencv. 17 10 4 3 32-16 24 4. Kispest 17 9 4 4 38-21 22 5. Csepel 17 9 4 4 24-27 22 6. ETO FC 17 8 4 5 29-20 20 7. DVSC 17 8 3 6 24-21 19 8. UTE 17 6 5 6 23-20 17 9. Parmalat 16 5 5 6 20-25 15 10. Siófok 17 4 6 7 19-28 14 11. Sopron 17 4 5 8 22-31 13 12. MTK 17 4 5 8 21-35 13 13. Vasas 17 4 4 9 22-27 12 14. PMSC 17 3 6 8 16-27 12 15. BVSC 16 2 5 9 16-37 9 16. Haladás 17 2 4 11 15-32 8 NB II Keleti csoport 1. Diósgyőr 17 10 5 2 27-13 25 2. Kiskőrös 17 8 6 3 31-19 22 3. III. Kér. TVE 17 8 6 3 26-17 22 4. Kaba 17 8 5 4 22-18 21 5. Szarvas 17 8 5 4 19-19 21 6. Tiszakécske 17 9 2 6 26-22 '20 7. Tiszavasvári 17 6 7 4 24-19 19 8. Hatvan 17 8 3 6 22-21 19 9. Balmazújv. 17 6 5 6 21-21 17 10. Nyíregyháza 17 7 2 8 21-16 16 11. Hajdúnánás 17 6 4 7 22-21 16 12. Gödöllő 17 5 2 10 21-27 12 13. Kazincb. 17 3 6 8 19-27 12 14. Eger 17 3 5 9 21-33 11 15. Szeged 17 2 6 9 12-26 10 16. REAC 17 2 5 10 17-32 9 NB II Nyugati csoport 1. Nagykanizsa 17 11 4 2 28- 7 26 2. BKV Előre 17 8 5 4 20-13 21 3. Dunaferr 17 8 4 5 18-13 20 4. ESMTK 16 7 4 5 19-11 18 5. Budafok 17 6 6 5 23-20 18 6. Keszthely 15 8 2 5 21-19 18 7. Zalaegerszeg 15 7 3 5 24-17 17 8. Beremend 15 8 1 6 23-18 17 9. Mohács 17 6 5 6 30-29 17 10. Dorog 17 5 7 5 10-12 17 11. Százhalomb. 16 7 1 8 20-26 15 12. Baja 17 4 5 8 15-21 13 13. Szekszárd 17 5 3 9 14-26 13 14. Veszprém 17 4 4 9 17-26 12 15. Paks 16 3 4 / 11-22 10 16. Pénzügyőr 16 2 6 8 11-24 10 NB III Tisza csoport 1. Kisvárda 15 9 4 2 39-12 22 2. STOP-MVFC 15 8 4 3 24-14 20 3. Rakamaz 15 7 5 3 27-17 19 4. Püspökladány 15 9 1 5 29-21 19 5. Szerencs 15 6 5 4 27-17 17 6. Ózd 15 6 5 4 20-15 17 7. Tiszafüred 14 6 5 3 20-15 17 8. Nyírbátor 15 6 4 5 22-17 16 9. Mátészalka 15 6 3 6 23-15 15 10. BÉV SC 15 6 3 6 22-21 15 11. Edelény 15 5 5 5 17-22 15 12. Nagykálló 15 5 3 7 13-26 13 13. OLEFIN SC 15 3 5 7 16-25 11 14. Hajdúszob. 15­4 11 12-38 4 15. Derecske* 15 1 2.12 11-47 2 16. MVSC törölve Megjegyzés * 2 büntetőpont levonva Megyei I. osztály 1. Mád 16 8 7 1 30- 8 23 2. Encs 16 9 4 3 26-12 22 3. Sárospatak 16 8 5 3 25-16 21 4. Halmaj 16 9 3 4 29-24 21 5. Sátoraljaújhely 15 9 2 4 27-19 20 6. Karcsa 16 7 4 5 28-33 18 7. Mezőcsát 16 5 6 5 23-20 16 8. Borsodnádasd 16 5 6 5 21-23 16 9. Putnok 16 4 7 5 19-27 15 10. Abaújszántó 16 6 2 8 30-29 14 11. Hejőcsaba 16 4 6 6 17-19 14 12. B.szentgy. 16 5 3 8 24-20 13 13. Mezőkövesd 15 6 1 8 24-21 13 14. Tomor-Lak 16 3 7 6 16-21 13 15. GLAS-SVSE 16 1 6 9 18-34 8 16. Sajóbábony 16 3 1 12 15-46 7 Csabai menetelés Miskolc (ÉM) - A labdarúgás első vonalában lejátszották a második tavaszi fordulót. Ered­mények: Vasas - Újpesti TE 1-1 (1-0). G.: Szenes, il­letve Belvon. Debrecen - Békéscsaba 0-2 (0-1). G.: Szar­vas, Kulcsái- S. MTK - ETO FC Győr 2-1 (1-0). G.: Kenesei K., Komódi, illetve Korsós. Soproni LC - Csepel-Kordax 0-1 (0-0). G.: Pena. Kispest HFC - PMSC-Fordan 1-0 (1-0). G.: Orosz. Siófok - Vác FC-Samsung 0-1 (0-1). G.: Dzrnják. Haladás VSE - Ferencváros 1-1 (1-0) A BVSC-Dreher - Parmalat FC találkozót hétfőn játsszák.