Észak-Magyarország, 1992. szeptember (48. évfolyam, 206-231. szám)

1992-09-28 / 229. szám

1992. Szeptember 28., Hétfő Sport Csak egy gól... Miskolc (ÉM) - A hét végén újabb fordulóra került sor az NB I-es lab­darúgó ifjúsági, illetve serdülő baj­nokságban. A diósgyőri fiatalok fel­lépését nem kísérte siker, pont nélkül maradtak. Igaz, nem sok hiányzott az ■fik helytállásához, a sport azonban nem ismer feltételes módot. Mutatko­zott halvány javulás a serdülőknél is, am az eredményesség egyelőre még kívánnivalót hagy maga után. Ered­mények: NB I-es ifjúsági: CSEPEL SC - DFC 2'1 (1-1). Diósgyőr, 300 néző. Vezette: Bobkó. G.: Gulyás, Mengyi, illetve Szakos. Jók: Birke, Brinszky. NB I-es serdülő: CSEPEL SC - DFC 2-0 (0-0). Diósgyőr, 200 néző. Vezette: Kormos. G.: Dorogi, Vincze. •lók: Gável, Kriston, Gályász, Tóth D. Géesek Tibor Világ Kupa -győztes Havanna (MTI) - A magyar Gécsck Iibor negyedik kísérletére 80,44 meterre, s ezzel egészen az aranyéremig hajította kalapácsát a VI. atlétikai Világ Kupán - írja a kubai Ju- ventud Rcbekie című ifjúsági hetilap vasárnap megjelent száma a ku- Paküzdelmek eredményeiről beszá­molva. A közönség tapsát boldogan meg­köszönő sportoló fotójával illusztrált cikk emlékeztet arra, hogy a győztes most azt a Nyikulint utasította maga mögé, aki Barcelonában a bronzérmet szerezte meg, az ott negyedik helyre került Gécsck előtt. Megjegyzi azt is, hogy a nagyszerű eredményt a közönség számára ideális, ám az „öreg kontinensről”, tehát Európából érkezett atléták szamára nem éppen könnyű klíma- viszonyok mellett, 31 fokos melegben és 65 százalékos páratartalommal telített levegőben érte el a szombathe­lyi kalapácsvető. A hetilap idézi Ciécsek nyilatkozatát az olimpia előtti napokban szerzett, s mostanára többé-kevésbé kiheveri sérüléséről, valamint arról, hogy számára is kellemes meglepetés volt a 80 méter feletti dobás. Magyar autós- sikerek Pozsony (MII) — Pozsony mellett mtidezték meg a hét végén az Alpok Küpa nemzetközi autóverseny sorozat ■üolsó futamát, ami egyben a cseh­szlovák bajnoki futamot is jelentette. Vserkuti József BMW-vel ismét re­mekelt, csoportjában az első helyen végzett. Móczár Péter Mercedcsével második lett a kupasorozatban vezető osztrák Rabi Porschéja mögött. Klink János részére a szlovákai pálya maradandó emléket jelent, mert ugyanezen a pályán a tavalyi bukása u>an most is elérte a balszerencse: csaknem 190 km-es óránkénti sebességgel száguldott, amikor kirepült a pályáról. Szerencsére csak az autója tört össze, a versenyző ezt a Bukását is sérülés nélkül megúszta. Csak röviden... Miskolc (ÉM) - Idegenben szerezte meg a győzelmet a Borsodi Építők Volán NB Jl-es férfi röplabda csapata. A miskolciak a Nyíregyházi Mezőgazdasági Főiskola ellen 3-1 02, 12, -9, 14) arányban diadal­maskodtak. Jók: Pető, Ciöbler, Ádám, Nagy Z., Kocsis, Lukács. Bekerült az Európa-bajnokságra készülő magyar sakkválogatottba Alcxandr Csernyin, a Miskolci SC él táblás nemzetközi nagymestere is, aki még az egykori Szovjetunióból települt át Magyarországra. * Megkezdődött az NB II-cs birkózó csapatbajnokság. A nyitányon a Kazincbarcikai Vegy­ész hazai környezetben 27-12-es vereséget szenvedett az Eger SE-től. A barcikaiak győzelmeit Partizer (62 kg-), Baranyi (74 kg.) és Jászkai (82 kg.) szerezték. Csízi lövése pontot mentett Csepel SC - Diósgyőri FC 1-1 (0-0) ÉSZAK-Magyarország 15 TÁBLÁZATOK Buzafalvi Gyózó Budapest, Csepeli stadion, 3000 néző. Vezette: Hamar. Labdarúgás, NBI. CSEPEL SC: dr. Szieben - Tyukodi, Váczi, Ács, Mikler - Gyimesi, Bognár, Somogyi - Süveges, Ste- fanov, Jakab. Edző: Varga István. DEC: Dohot - Bém, Leskó, Csízi, Bu­dai - Danes, Kiser, Farkas, Szabó Zs.- Szvisztun, Szlifka. Edző: Sándor István. CSERE): Szlifka helyett Tóth M., a 65. Kiser helyett Vitelki, a 77., Jakab helyett Rottenbiller, a 88. percben. Az első negyedórában a diósgyőriek igyekeztek meglepni vendéglátóikat. Bátor támadásokat vezettek, ám kezdeményezéseik meddőnek bi­zonyultak. A 16. percben Budai buk­tatta Stefanovot, sárgalapos fi­gyelmeztetést kapott. Négy perccel később alakult ki az első csepeli helyzet: Dohot alászaladt egy beívelésnek, de Hamar bíró észrevette, hogy Jakab kézzel ért a labdához. Az első fél óra végén egy perc alatt három szögletet végezhettek J el a csepeliek. Az utolsónál Somogyi bombáját a vendégek kapusa a bal sarok elől ütötte ki. Feljöttek a sziget­lakok, Jakab labdája foglalkoztatta Dohotot. Nem sokkal ezután Gyimesi húzta vissza Szvisztunt, ő is megkap­ta a sárgalapos figyelmeztetést. Ebben az időszakban sok volt az eladott lab­da, nem alakult ki színvonalas játék. A 37. percben Kiser hozta helyzetbe So­mogyit, aki Bognár elé továbbított, s a középpályás bombáját Dohot a léc alól tolla szögletre. Az ellentámadás során Kiser iramodott meg a job­boldalon, nagy szlalomozás végén az utolsó védő állította meg. Az első diósgyőri szögletet a 38. percben je­gyezhettük fel, amikor Kiser beadását a csepeli portás Danes fejéről szedte le. Ezután Somogyi lövése foglalkoz­tatta Dohotot, majd a félidő utolsó perceiben egyértelmű fölénybe került a Csepel. Stefanov szögletét tenye­rei te ki Dohot, majd Somogyi kapott kezezés miatt sárga lapot. A szünet után beszorult a DFC, a hazaiak átvették az irányítást. Az 52. percben Süveges tálalt Stefanov elé, aki nagy gólszerzési lehetőséget ha­gyott kihasználatlanul, az 5-ösről lőtt Vitelki csereként lépett pályára Csepelen, de kevés ideje maradt a bizonyításra. A csaptai helytállt és pontot csípett. Fotó: Szabó István a kapu fölé. Két perc múlva Somogyi jobb sarokra tartó lövését ütötte ki Do­hot. A 72. percben Farkas emelt kiszorított helyzetből kapura, ám Szieben a helyén volt. A 74. percben érdekes körülmények között jutott előnyhöz a Csepel. Süveges tört be a 16-on belülre, Csízivei ütközött, a csatár kibillent egyensúlyából, s a játékvezető nagy meglepetésre 11 -est ítélt. A büntetőt a hazaiak kapusa, dr. Szieben végezte el, és a jobb sarokba lőtt, 1-0. Úgy tűnt, hogy ezzel a góllal otthon tartja a két pontot a csepel, ám egy perccel a lefújás előtt egyenlített a DÉC. Egy jobboldali beívelést Bognár fejelt ki, Csízi pedig kapásból 17 méterről bomba gólt lőtt. 1-1.Sándor edző nehéz mérkőzésre számított, úgy vélte, hogy a Csepel korábbi ered­ményei tiszteletet parancsolnak. A diósgyőriek zártan védekeztek, gyakran támadták le ellenfeleiket. Igyekeztek kapujuktól távol szerelni, hogy a jó szabadrúgáslövőket ezzel is kikapcsolják. A hazaiak a három­csatáros játékot választották, de sokáig nem boldogultak a sz­ervezetten védekező DFC-vel. A jog­talan 11 -es nem zavarta meg a vendégeket, akik töretlen harci kedvvel mentek előre, és erőfeszíté­seiket végül is siker koronázta. Jók: dr. Szieben, Bognár, Somogyi, illetve Dohot, Csízi, Szvisztun. VARGA ISTVÁN: - Téved, aki azt hiszi, hogy döntetlenre játszottunk. A DFC jól védekezett, ráadásul több játékosunk elmaradt a várakozástól. SÁNDOR ISTVÁN: - A 11-es jogta­lan előnyt jelentett a Csepel számára, de a sors igazságot szolgáltatott és visszaadta nekünk a megérdemelt egy pontot. További NB I-es eredmények: VÁC FC-SAMSUNG - VASAS 0-1 (0-0). A vendégek szerencsés győzel­met arattak, góljukat hatalmas hiba előzte meg. G.: Zvara. KISPEST HFC - PÉCSI MSC 3-1 (1-0). A vendégek nem hitték el, hogy lehet keresnivalójuk, s így esélyük sem lehetett. G.: Duró, Illés, Márton, illetve Túri. BÉKÉSCSABA - VESZPRÉM 4-2 (3-1). Már az első 45 percben döntöt­tek a hazaiak, a szünet utánra alig maradt vitás kérdés. G.: Kulcsár (2), Vancea, Fodor, illetve Szurgent, Csík. ÚJPESTI TE - SIÓFOK 3-1 (1-0). A lila-fehérek első idei győzelmüket aratták, s ez biztató lehet Bene Ferenc edző legénységének a kupavisszavágó előtt. G.: Tiefenbach (2), Véber (11- esből), illetve Zare. ETC-GY. RÁBA ETO 2-2(11). A hazaiak már az ötödik percben vezettek, de nem használták ki a lélek­tani előnyt, s a végén ők örülhettek az egyik pontnak. G.: Albert, Wukovics, illetve Belansky (2). VIDEOTON-WALTHAM - M I K 4-2 (4-0). Fergeteges első 45 percet produkáltak a hazaiak, ám a magabiz­tos vezetés túlságosan is elégedetté tette őket. G.: Horváth (2), Czéh, Vadász, illetve Hámori (11-esből), Zsivótzky. NYÍREGYHÁZA - BVSC-NOVÉP 1-1 (0-1). A két csapat játékosai elégedettek voltak az eredménnyel, ez viszont nem mondható el a szur­kolókról. G.: Pacaj, illetve Gracsov. Három perc alatt minden eldőlt Kazincbarcikai Vegyész - Gödöllői LC 2-0 (0-0) Doros László Kazincbarcika (ÉM) - Labdarúgás NB II Keleti csoport, 500 néző. Vezette: Juhos. KVSE: Fülöp - Szabó, Sztahon, Pribék - Csillag, Lukács, Körösi, Hauberger - Ternován, Csipke, Hanyecz. Edző: Kálmán Vilmos. GÖDÖLLŐ: Nagy - Somogyi, Sere­gi, Ivanovics, Tóth - Simon, Sztriskó, Balogh, Szász - Horváth, Grezsák. Edző: Ambrózi István. CSERE: Csillag helyett Zsiga az 59., Horváth helyett Breznai a 70., Sztriskó helyett Vörös a 82. percben. A második percben szöglet után Ter­nován kapásból célozta meg a vendégek kapuját, ám a labda el- süvített a felső léc fölött. Ezt követően rendkívül unalmas, sok hibával tarkí­tott mérkőzést kísérhettek figyelem­mel az érdeklődők. A hazaiak meg­próbálták kézben tartani az irányítást, de középpályásaik szétszórtan futbal­lozlak, alig adtak előre használható labdát, ráadásul a csatárok könnyen megadták magukat, igen nehéz volt őket játékba hozni. A vendégek első­sorban a rombolásban jeleskedtek, j szórványos ellenakciókkal veszé­lyeztettek. A 32. percben Seregi sza­badrúgása zúgott el a bal sarok mel­lett. A félidő utolsó percében Szász szögletét Grezsák továbbította fejjel kapura, de Fülöp bravúros mozdulat­tal szögletre tisztázott. A szünet után igencsak szilaj ak­ciókkal folytatták a vegyészek. A 60. percben Körösi fejesénél sokan már gólt kiálltoltak, de a védők a gólvona­lról a mezőnybe rúgták a labdát. Három perccel később viszont már nem volt mentségük a gödöllőieknek. Egy hosszan előrevágott labdára Ter­nován csapott le, majd 12 méterről a kapu bal oldalába lőtt, 1 -0. Még el sem csitult a nézőtér, máris újabb beszédtémát szolgáltatott az együttes. A 65. percben Ternován lövését még kiütötte Nagy, de a résen lévő Hanyecz közelről a kapu jobb oldalá­ba lőtt, 2-0. A mérkőzést hazai támadások vezették be, ám ezeket csírájában elfojtották a vendégek. Ebben az időszakban a KVSE játékát sok hiba jellemezte, lassan bontakoztak ki az akciók. A hazaiak döcögős tempóban próbáltak eredményt elérni, ez a törekvésük azonban nem vezethetett eredményre, ráadásul alig vállalkoz­tak lövésekre. A második félidőre ala­posan felpörgették a ritmust, beszorí­tották ellenfelüket, s csak az volt a kérdés, meddig bírja a rohamozást a Gödöllő. Nos három perc leforgása alatt minden lényeges kérdés tisztázó­dott, eldőlt a két pont sorsa. A látottak alapján megérdemeltnek minősíthető a KVSE sikere, a kérdés csak az, miért vártak a nívós teljesítménnyel a má­sodik félidőig?... Jók: Fülöp, Szabó, Körösi, illetve Nagy, Seregi. KÁLMÁN VILMOS: - A szünet után nagyot javultunk, és kitűnő játékvezetés mellett megérdemelt győzelmet arattunk. A játékosokra nagy lelki teher hárult, hiszen zsinór­ban háromszor hagytuk el vesztesen a Az NB I. állása 1. Vác FC 2. Vasas 3. FTC 4. Videoton 5. Kispest-H. 6. Pécs 7. Diósgyőr 8. MTK 9. Csepel 10. Nyíregyháza 11. B.-csaba 12. UTE 13. Siófok 5 4 2 4 3 4 3 2 2 2 2 1 3 15-8 11-6 9-6 13-9 12- 9 9-9 9-10 13- 12 8-7 7-7 10-10 5-6 10-12 10 10 10 8 8 8 8 7 7 7 6 6 6 játékteret. Számunkra ezúttal csak a győzelem jelentett elfogadható ered­ményt, s igaz, hogy az első negyvenöt percben még döcögött a játék, a szünet utánni teljesítmény azonban kielé­gítette a szurkolói igényeket. AMBRÓZI ISTVÁN: - Várható volt vereségünk, de az az igazság, hogy jo­gos a hazaiak sikere, akik sokat tettek ennek érdekében. További NB II-cs eredmények Lejátszották a hetedik fordulót a lab­darúgás második vonalában. Érdekes, hogy a Keleti csoportban öl szín­helyen a vendégek örülhettek, a hazai pálya előnyét csak a Tiszavasvári és a Kazincbarcika tudta kihasználni. Nyugaton a döntetlen volt a jellemző, három pályán osztoztak meg a csapa­tok a pontokon KELETI CSOPORT: Hatvan LC - III. Kér. TVE 1-3 (1-2). Bag - Debreceni VSC 1-3 (0-1). RMTE-Törley - SBTC-Saigglas 0-2 (0-0). Tiszavasvári - Szeged SC 3-0 (0-0). Kiskőrös - Szarvas 0-0. Baja - Haj­dúnánás 1-2 (1-1). Eger SE - Kaba 0-1 (0-0). NYUGATI CSOPORT: Rákóczi FC - Zalaegerszegi TE 0-1 (0-0). Ajka - Dorog 1-4 (0-0). Mohács Nagykanizsa 0-0. BKV Előre - ESMTK-Bauinvest 4-0 (3-0). EMD- SZ-SLC - Sabaria 1-1 (0-0). Pénzü­győr-Tatabánya 1-1 (1-1). Szekszár­di Polgári SE - Dunaferr SE 2-0 (0-0). 14. BVSC 1 2 4 5-10 4 15. Győri Rába­4 3 5-10 4 16. Veszprém 1 1 5 7-17 3 NB II., Keleti csoport 1. DVSC 4 2 1 12-5 1 0 2. Gödöllő 3 3 1 11-9 9 3. Kaba 3 3 1 6-4 9 4. Kiskőrös 3 2 2 10-7 8 Szarvas 3 2 2 10-7 8 6. H.-nánás 3 2 2 9-6 8 7. SBTC 4­3 10-12 8 8. III.TVE 3 1 3 13-10 7 9. Eger 3 1 3 10-8 7 10. Hatvan 2 3 2 7-8 7 11.KVSE 3­4 10-9 6 12. T. vasvári 2 2 3 7-9 6 13.BMTE 1 3 3 5-10 5 14. Bag 1 3 3 5-10 5 15. Szeged 2 1 4 6-15 5 16. Baja 2­5 5-7 4 NB II., Nyugati csoport 1. Haladás 5 1 1 15-5 11 2. ZTE 4 2 1 10-5 10 3. Sabaria 3 3 1 13-5 9 4. Dorog 3 3 1 13-7 9 5. Szekszárd 3 2 2 11-9 8 6. Paks 3 1 3 13-10 7 7. BKV Előre 3 1 3 11-8 7 8. Tatabánya 1 5 1 10-8 7 9. Pénzügyőr 2 3 2 11-13 7 10. N.kanizsa 2 3 2 7-9 7 11. Mohács 2 3 2 3- 6 7 12. Kaposvár 2 1 4 7-7 5 13. Dunaferr 2 1 4 7-13 5 14. Sopron 1 3 3 9-16 5 15. Ajka 2­5 5-14 4 16. ESMTK 2­5 6-16 4 NB III., Tisza csoport 1. Balmazújv. 5 1 1 17-10 11 2. Nagykálló 3 4­8-3 10 3. Olefin SC 3 3 1 7-4 9 4. Rakamaz 3 2 2 11-8 8 5. Kisvárda 3 2 2 12-10 8 6. MVSC 1 6­8-6 8 7. F.delény 2 4 1 6-4 8 8. BÉV SC 4­3 11-11 8 9. Ózd 2 3 2 9-9 7 10. M.-szalka 2 3 2 9-9 7 11. Szerencs 2 2 3 11-11 6 12. A.-szántó 2 2 3 10-11 6 13. H,-szoboszló­5 2 7-10 5 14. Derecske 2 1 4 7-11 5 15. B.-falva­4 3 7-12 4 16. S.-bábony­2 5 4-12 2 Megyei I. osztály 1. M.-csát 6 2. S.-patak 6 3. M.-kövesd 6 4. E)ncs 5 5. S.-újhely 4 6. Nagycsécs 4 7. Karcsa 3 8. Putnok 2 9. H.-csaba 3 10. Mád I 11. GLAS-SVSE 2 12. Gönc 2 13. B.-nádasd 14. E'.-zsolca 2 15. B.-györgy 16. B.-szirák l 18- 5 19- 7 14-5 12-9 18-8 16-9 14-11 11-10 5- 11 12-14 9-12 7-14 6- 10 6-21 4-14 7-18 TOTÓ 39. HÉT 1. Csepel SC - Diósgyőr 1-1 X 2. Videoton-Waltham - MTK 4-2 1 3. Vác FC-Samsung - Vasas 0-1 2 4. Újpesti TE - Siófok 3-1 1 5. Karlsruhe SC - Bochum 1-0 1 6. Stuttgart - Kaiserslaut. 3-1 1 7. Braunschweig - Freiburg 1-3 2 8. Meppen - Waldhof Mannheim 0-0 X 9. Ancona - Napoli 1-1 X 10. Parma - Brescia 2-0 1 11. Pescara - Torino 2-2 X 12. Sampdoria - Milan megáll, eredm. X 13. Monza - Padova 0-0 X + 1. Bologna - Ascoli 0-2 2