Észak-Magyarország, 1991. április (47. évfolyam, 76-100. szám)

1991-04-29 / 99. szám

1991. április 29., hétfő ÉSZAK-MAGYARORSZÁG 7 Labdarúgás, NB II.— Keleti csoport Leskó jolt, látott, lőtt DVTK—Hatvan-Deko 2-0 (0-0) Diósgyőr, 5000 néző. Ve­zette: Nyilas. DVTK: Kiss — Danes, Varga, Parhomenko, Szabó — Katona, Vitelki, Molnár — Tóth, Kiser, Váczi. Edző: Palicskó Tibor. Csere: Vitelki helyett Les­kó, a 46., Kiser helyett No- vath, a 84. percben. Jó ideig semmi említésre méltó esemény nem történt a pályán, első ízben a 20. percben döbbentek meg a szunkolók. Történt, hogy egy .több oldali beadásra Szabó érkezett, eldőlve fejelt, men­teni igyekezett kapuját a veszélytől, s a labda a felső lécen csattant. Valamivel később megint Kiss ideges­kedhetett: Geibhart lendült előre, állva hagyta a védő­ket, lőtt, szerencsére Parho­menko bele tudott nyúlni a labda útjába, s eltérítette a „címzettől”. Feltűnt, hogy Molnár rengetegéi: futott, sok labda .került hozzá, ezeikikel azonban nem nagyon tudott mit kezdeni, jobbára a hat- vaniaikiat találta meg. Egy perccel a félidő vége előtt, Viteüjki előtt adódott ziccer, ám véghezvitte azt a „bra­vúrt”, hogy 6 méterről a bal sarók mellé küldte a bőr­golyót. A szünet után gyorsan megnyugodhattak a szurko­lók. Az 55. percben a friss erőként pályára küldött Les­kó vezette fel a labdát, a jobbösszekötő helyéről, 25 méterről lövésre szánta el magát, s a rakétaként süví­tő játékszer a bal felső sa­rokban landolt, 1-0. Négy perccel később azok . is elé­gedetten dőlhették hátra he­lyükön, akikben esetleg ott motoszkált a kétely. Váczi a bal oldalról kanyarította középre magasan szögletből. a labdát, amelyet Tóth 10 méterről fejelt a. jobb alsó sarokba, 2-0. A másik olda­lon Martinko hámozta át magát a diósgyőri védelem jobb oldalán, szerencsére el­hamarkodottan mellé lőtt. A 77. percben Tóth került ígé­retes helyzetbe, de 10 méter­ről a vetődő kapust találta él. Az utolsó percekben volt még egy tűzijáték a hatva­niak kapuja előtt, ám átvé­szelték a krízist. Az első 45 percben nem nagyon vették figyelembe a hazai labdarúgók a szurko­lók jogos igényét. Rendkívül unalmas, alacsony színvona­lú produkcióval „.kedvesked­tek” híveiknek, valósággal szundikáltak a pályán. Igaz, a tartalékos tizenegy első­sorban a biztonságra töre­kedett, óvatosan tapogatta az ellenfél sebezhető pont­jait. Tette ezt úgy, hogy közben csaknem önmaga ké­sébe dőlt bele. A vasgyári­ak komótosan, sok hibával játszottak. A lassított felvé­telnek szerencsére a szü­netben vége szakadt, a má­sodik játékrészt nagyobb ve­hemenciával kezdte a DVTK. Ez igen gyorsan gólt, gólokat eredményezett, s a nézők megint azt kezditek találgatni, miért rongálja idegrendszerüket kedvenc csapatuk?! Ha képes erre a ritmusváltásra, miért nem riogatja ezzel az első 45 percben is ellenfeleit? A drukkerek szerint ugyanis minősíthetetlen, hogy egy Hatvan borsot törni merész­kedik a bajnokesélyes orra alá... Nos, összességében gond és viita nélkül marad­tak a pontok Diósgyőrött, ám a teljesítmény ezúttal a gyorsan és könnyen Mejt­hető kategóriába sorolható. Jók: Danes, Varga, Szabó, Leskó. Doros László Kazincbarcika — DMTE 4-0 (1-0) Debrecen, 500 néző: Ve­zette: Tóth. KV SE: Májéi- — Szabó, Sztahon, Planéta — Balogh, Kondás, Hauberger, Asszony — Temován, Csipke, De- szatnik. Edző: Varga Zoltán. Már a 9. percben vezetést szereztek a sokkal energüku- sabb vendégek. Csipke fu­tott el a bal szélen, ballal beadott és Temován 3 mé­terről, védőjét megelőzve fé­lig vállal, félig fejjel bólin­tott a debreceni háló bal oldalába, 1-0. Aztán Deszat- rlik 2 lövése tette próbára Holt tudását, az egyiknél újra elaludt a hazai véde­lem. A vendégek apró ter­metű, de villámgyors csatá­rai rendre zavarba hozták a hazai darabos védőkét, akik néha a keménykedéssel vezették le idegességüket. Öt perccel a félidő befeje­zése előtt Honti egyenlíthe­tett volna, de labdája ki­pattant a bal kapufáról. A szünet után négy perc elteltével Deszatnik adta be a labdát balról, a védők lyukat rúgtak, Temován egy csel után középről, 10 mé­terről a háló közepébe lőtt, 3-0. Nem sokkal később Fe­hér egy lépésről is csak Má­jért találta el. Az 56. perc­ben Deszatnik ezúttal a jobb oldalon viharzott el, beadá­sát ismét — immár harmad­szor — Temován értékesí­tette, aki 4 lépésről a jobb kapufára perdítette a labdát és az onnan a hálóba pat­tant, 3-0. Tíz perccel a be­fejezés előtt Asszony aka­dálytalanul futott keresztbe a debreceni 16-oson belül, végül a kényszerhelyzetbe hozott Holt kapus elhúzta a lábát. A megítélt 11-est, Kondás a jobb alsó sarokba helyezt-e, 4-0. A győzelmet jobban akaró borsodiak tetszetősen játsz­va sziporkáztak és nagyobb arányban is '.nyerhettek vol­na. „Akárhogy is fáj, a Ve­gyész itt a sztár” — zúgta a maroknyi barcikai tábor, az egész mérkőzés folyamán és igaza volt. A vendégek is­kolajátékot nyújtva bizto­san diadalmaskodtak. Egyéb­ként a mesterhármast elérő Ternován helyzeteinek csak a felét használta ki. A 18 éves tehetséges csatár meg­ismételte őszi teljesítményét, amikor a taxisblokád ide­jén Budapesten a BVSC há­lóját terhelte meg ugyan­csak mesterhármassal. Jók: Ternován, Deszatnik, Hau­berger, Asszony, Balogh J. Csuhák Zoltán További eredmények: Szarvasi Vasas—Csepel SC 4-0. Kecskeméti TE—Kecs­keméti SC 0-0. Eger SE— Salgótarjáni Síküveggyár 2-2. Metripond SE—Szolnoki MÁV MTE 1-2. BVSC-Máv- transped—Nyíregyházi VSC 4-2. Kábái ÉSE—Bajai SK 1-0. NB II. KELETI CSOPORT 1. Diósgyőr 23 13 8 2 45-20 34 2. Csepel 23 15 3 5 38-24 33 3. BVSC 23 13 7 3 34-20 33 4. Ny.-háza 23 11 6 6 35-15 28 5. Kaba 23 10 8 5 32-19 28 6. Baja 23 9 8 6 19-16 26 7. K.-báréi ka 23 11 2 10 46-36 24 8. Eger 23 8 6 9 32-30 22 9. Kecskeméti SC 23 5 12 6 28-29 22 10. Szarvas 23 8 6 9 30-35 22 11. Debreceni MTE 23 7 7 9 22-30 21 12. Salg. Síküveg 23 6 8 9 27-30 20 13. Kecskeméti TE 23 6 5 12 19-44 17 14. Szolnok 23 5 5 13 20-41 15 15. Hatvan-Deko 23 5 3 15 19-33 13 16. Metripond 23 3 4 16 15-39 to A rajt előtti pillanat. (M. J. felvétele1! Olimpiai ötpróba Háromszázan futottak Az első olimpiai ötpróba- tömegsportakeió után pon­tosan 13 évvel kezdetét vette a barcelonai olimpiát megelőző újabb, kétéves ak­ció. A nyitápróbára, a fu­tásra szombaton, a Miskolci Egyetemi Napok keretében, az Egyetemvárosban került sor. A teljes távra — ami a férfiaknak 28, a hölgyeknek 14 km volt — 181-en, a 7 ikm-es, úgynevezett féltávra pedig 120-an adták le neve­zésüket. A régi, a kezdeti időszakra már nosztalgiával gondoló tapasztalt ötpróbá- zók ennél többre számítot- tak. Együtt azért, a negyed­óra késés után elrajtolhatott mezőny nem festett rosz­szul. Sokan szurkolhattak is nekik a városlakók közül, hiszen az útvonal a város legforgalmasabb részein ve­zetett keresztül, egészen Kistokajig. Ez nem kis bosszúságot okozott a fu­tóknak. A próbázók bizo­nyára sokkal jobban örül­nének, ha tiszta levegőben, mondjuk a Bükkiben — és nem aszfalton — futhatná­nak. Azért persze mindenki végígküzdötte a távokat. A nőknél Gál Ilona és Törő- csik Andrea, a férfiaknál — váll-váll mellett haladva — Kropkó Péter és Papp János bizonyult a legfürgébbnek. K. A. G. • 20 ezer dolláros óvadék ellenében szabadlábra helyezték Diego Maradonát. A 30 éves világbajnokot pénteken tartóz­tatták ie Buenos Aires közelében kábítószer birtoklásáért és fogyasztásáért. A |kormány késlekedés nélkül reagált a tör­téntekre : a futballistát megfosztották elnöki tanácsadói és Argentína sportnagyköveti címétől, amelyet pályafutása csúcsán érdemelt ki. Bronzérmesek a magyar nők Chibábam vasárnap a női negyeddöntővel és a férfi nyolcaddöntővel, valamint a helyosztókkal folytatódtak a küzdelmek a 41. asztalite­nisz-világbajnokságon. A magyar női csapat a romá­nok ellen magabiztos, szép győzelmet (3-1) aratott, az­tán az elődöntőben óriási csatára késztette Korea vá­logatottját, de végül is 3-1- es vereséget szenvedett. A szabályok értelmében mind a két elődöntőbeli vesztes bronzérmet kap, de ettől függetlenül a 3. helyért is játszanak, hétfőn Francia- ország lesz az ellenfél. A férfiak a 17—24. helyért először Finnországot győz­ték le, ezzel előrébb léptek, ők ma Tajvan ellen állnak asztalhoz. A női fináléban egyébként Kína és Korea csap össze. * Biogál SE—Borsodi Ki­nizsi 9-7. Debrecen, NB II. férfi. Gy.: Géczi (3), Temes­vári (3), Rózsahegyi (1). Hejőcsabaí Cement Rt. SC II.—Olefin SC 13-3. Mis­kolc, NB II. női. Gy.: Her- szényi (4), Agárdi (4), Hor­tobágyi (4), Nevelits (1), il­letve András Á. (1), Rácz (1), Boros (1). Labdarúgás, NB I. Nőtt a kispestiek előnye Lassan át lehet adni a bajnoki aranyérmeket a kispesti futbal­listáknak. A Bp. Honvéd elő­nye a hét végi fordulót köve­tően négy pontra- nőtt, s a Mezey-liegénység valószínűleg nem követ el sorozatban hibá­kat a hátralévő játéknapokon. Az FTC teljesítményét elnézve, egyébként is merő tévedés len­ne. ha a zöld-fehérek futnának be elsőként a célba. Hét háti veretlenség után Székesfehér­várott kikapott a Veszprém, hazai környezetben sem bírt a Békéscsabával a Vác. a PMSC közelít a dobogó felé. Súlyos lett a Debrecen helyzete, de a Vasas és a Szeged sem lehet maradéktalanul elégedett az egy-egy ponttal. Eredmények: Váci Izzó—Békéscsaba 0-0. Bp. Honvéd—Újpesti TE 1-0 (1-0). G.: Balázs (öngól). Video ton-Waltham—Veszprém FC 1-0 (0-0). G.: Kuttor. Rába ETO—Volán FC 1-1 (1-0). G.: Bordás (Dl-esből), illetve Bérczy. Vasas—Szeged SC 1-1 (1-0). G.: Gateschek (lil-esből), illetve Bogdán. MTK-VM—Ferencváros 1-0 (0-0). G.: Balogh (11-esből). Pécsi MSC-Tatabánya 1-0 (1-0). G.: Klausz (öngól) Siófok—Debrecen 2-1 (1-1). G.: M-eksz, Keszeg, illetve Grascsov. az NB i. Állasa 1. Bp. Honvéd 23 16 5 2 42-14 37 2. FTC 23 14 5 4 40-15 33 3. Vác 23 13 5 5 33-23 31 4. Veszprém 23 10 9 4 24-15 ’2 5. PMSC 23 12 4 7 26-16 28 6. Tatabánya 23 9 7 7 26-25 25 7. Videoton- Waltham 23 8 7 8 29-29 23 8. Siófok 23 7 9 7 20-21 23 9. MTK-VM 23 8 5 10 25-30 21 10. Gy. Rába ETO 23 6 8 9 30-30 20 11. Békéscsaba 23 7 5 11 21-28 19 12k Szeged 23 6 6 11 18-29 18 13. UTE 23 7 3 13 22-34 17 14. DVSC 23 5 6 12 19-29 ifi 15. Vasas 23 5 5 13 24-39 15 16. Volán FC 23 5 3 15 21-43 13 Birkózó EB A németországi Aschaf- fenburgtban befejeződött a 38. kötöttfogású birkózó Európa-bajnokság. A vasár­napi döntőkben két magyar aranyérem is született: előbb a 48 kg-os Faragó József nyert 1-0-ás ponto­zással a szovjet Szergej Szu.vorov ellen, majd a 82 kg-os Farkas Péter ugyan­csak 5-2-es pontozással ver­te a csehszlovák Pavel Fr.intát. A d-iógyőri Rep'ka Attila a 68 kilós súlycsoportban —, a bronzéremért — a spanyol Villuela ellen küzdött. Csí­pődobással 3 pontot gyűj­tött, így magabiztosan győ­zött. Ugyancsak a dobogó har­madik fokára állhatott fel 90 kg-ban Komáromi Tibor, 100 kg-ban Major Sándor és 130 kg-ban Kékes György. Takács János 74 kg-ban ne­gyedik, Síké András pedig 57 'kg-ban az ötödik helyet harcolta ki. Labdarúgás, NB Ml. Tömör az élmezőny TISZA CSOPORT Sajöbábonyi Vegyész—Hajdú­böszörmény 2-0 (2-0). Sajóbá­bony. 700 néző Vezette: kere­zsi. Sajóbábony: Nagy A __ Popovics, Szűcs, Kobol'ák. ' Ta­kács, Budai, Szántó, Kozma Tímárt. Nagy Zs.. Palej (Lataaú tos). Edző: Szőke Barnabás A gólok története. 20. perc: Paüej bal oldali beadását Timári 8 mé­terről helyezte a kapuba, 1,-0. 42. perc: Buda,! kitört elhúzta a kapus mellett a labdát, Gaj- dan buktatta, a játékvezető előnyszabályt alkalmazott. Szán­tó pedig io méterről a hálóba helyezett 2-0. A hazai együttes végig irányított és megérde­melten szerezte meg a számára fomas 2 pontot. Jók: Takács Budai, Szántó. Timátri. Ifi: 6-o! Olefin SC—Levelek o-0 Ti­szaúj város. 500 néző. Vezette- Pataki. Olefin SC: Bán — Ba- loRh. Sárai. Kovács, Gulyás, Bodolai1. Jár-ai, Lipcsei (Bujdos), Fazekas (Veres), Kapus. Kád- mán1. Edző: Gurtics József. Ala­csony színvonalú. csapkodó já­tékot láthattaik a nézők. Az egyenlő erők küzdelmében igaz­ságos eredmény született Jók: Kovács. Járai. ifi: 3-1. fl TOTÓ 17 heti eredmény ifi rl IUI V If ■ huh wi uiiiiiifii j 1. BP. HONVÉD— UTE 11» 1:0 1 2. PÉ£SI MSC—TATABÁNYA 1:0 1 3. GYŐRI RÁBA ETO—VOLÁN FC 1:1 X 4. VIDEOTON-WALTHAM—VESZPRÉM FC 1:0 1 5. ANCONA—PESCARA 3:2 1 6. ASCOLI—VERONA 1:1 X 7. BARLETTA—CREMONESE 0:1 2 8. BRESCIA—MODENA 0:0 X 9. LUCCHESE—FOGGIA 2:0 1 10. PADOVA—MESSINA 5:1 1 11. REGGIANA—AVELUNO 0:0 X 12. SALERNITAN A—TARANTO 0:0 X 13. TRIESTINA—COSENZA 2:2 X PLUSZMÉRKŐZÉS: 14. REGGINA—UDINESE 2:1 1 Edelény—Balmazújváros 1-0 (0-0). Edelény, 500 néző. Vezet­te: Németh M. Edelény: Dró­tos — Gonda. Ragyina, Tárnái. Göndör. Földeák. Csorba (La­dányi). Turcsik (Kovács E.), Kleiber. Bósa. Edző: Koleszár Gyöirgy. A gól története. 86. perc: Földeák 30 méterről a bal fel'ső sarokba helyezett. 1-0. Küzdelmes, jó iramú mérkőzés. Helyzetei állapján nagyobb arányban is nyerhetett volna a hazai együttes. Jók: Gonda. Göndör. Földeák. Ifi: 2-0. Özdi Kohász—Szerencs Hegy- alja SE 3-1 (2-0). Ózd, 1200 né­ző. Vezette: Bán. ÓKSE; Brak- szátoris — Stanev, Tiba. Have- lant. Tokár, Pribék. Drozdik. Búd, Herczeg (Farkas). Pauto- vics (Magyar), Hanyecz. Edző: Albert Csaba. SZHSE: Regős — Gyurán (Olajos). Maitisz. Majo­ros. Juhász. Paksi. Tirk. Búza, Nagy L.. Petrovics, Haraszin (Szatmári). Edző: Kulcsár Sán­dor. A gólok története. 6. perc: Hanyecz Pauloviccsal kénysze­rítőzött. a visszakapott labdával kisodródott, de ilyen helyzetből' is a kapuba talált. 1-0. 37. pere: Drozdik beadásával Havettiant kilépett és 5 méterről1 a kapu­ba helyezett, 2-0. 72. perc: is­mét Drozdik ugratta ki Have- lanfcot. aki 10 méterről bombá­zott a hálóba. 3-0. 82. perc: jobb oldali beívelés után Juhász fejesből állította be a végered­ményt, 3-1. Végig a hazaiak irá­nyítottak. rászolgáltak a siker­re. Jók: HaveHant. Drozdik. Ha­nyecz, illetve Tirk. Petrovics. Ifi: 5-1. Rakamaz-Borsodi Építők Vo­lán 2-1 (0-1). Rakamaz. 700 né­ző. Vezette: Fazekas. BÉV SC: Herényi — SzobócZki. Balogh. Oláh. Farkas. Miihalov sziki. Szo- boszlai, Vidinczei. Nemes (Ra- daksz). Lehoczki. Sverla. Edző: Balázs András A gólokat Hi- degh (lil-esbőli), Vonyigás. il­letve Nemes szerezték. (A rész­leteket nem kaotuk meg.) Az első félidőben ügyesen játszot­tak a vendégek. A szünet után nagyobb sebességre kapcsolt a hazai csapat és megfordította a találkozó állását. Jók: Heré­nyi (a mezőny legjobbja), Szo- boszlai. Ifi: 0-0. További eredmények: Debre­ceni Kinizsi—Kisvárda 1-1. Haj­dúnánás—Tisza-va-sván. 0-0. Püs­pökladány—Mátészalka 4-2. A BAJNOKSÁG ALLASA: 1. Mátészalka 2. Rakamaz 3. H.-nánás 4. Özd 5. T.-vasvárí 6. B.-újváros 7. Kisvárda 8. BÉV SC 9. D. Kinizsi 10. Edelény 11. Olefin SC 12. S.-bábony 13. SZHSE 14. Levelek 15. P.-ladány 16. H.-böszörm. 23 13 23 13 23 13 23 11 23 10 23 11 23 10 23 10 6 4 4 8 9 5 6 5 6 8 4 11 8 10 5 12 6 12 4 15 4 16 41-21 32 36-21 30 36-22 30 26- 13 30 31-20 29 30-28 27 27- 21 26 23- 19 25 24- 26 24 18-17 22 27-23 20 21-35 18 24-34 17 20-39 16 18-42 12 18-89 10 MÁTRA CSOPORT Törökszcntmiklós—Borsodná- dasdi Kohász 4-0 (3-0). Török- szentmiklós, 700 néző. Vezette: Födi. (Az összeállítást nem kap­tuk meg.) A gólok története, 11. perc: Fecsei mintaszerű átadá­sát László futtából továbbította a kapuba, 1-0. 15. perc: Lóié szögletét Fecsei a kapuba fe­jelte, 2-0. 32. perc: Pócsi átadá­sát Bolytok 22 méterről helyezte a bal felső sarokba, 3-0.51. perc: Pócsi kapu elé ívelését Lóié közelről értékesítette, 4-0. A jó iramú mérkőzésen ilyen arány­ban is megérdemelten nyertek a hazaiak. A vendégek kapura veszélytelenek voltak. Jó: Sim- kó. Ifi: 4-2. További eredmények: Salgótar­jáni BTC—Szolnoki Cukor 0-0. Apc—Bélapátfalva 1-3. Salgótar­jáni öblösüveggyár—Salgótarjá­ni Kohász 2-3. Nagyréde—Balas­sagyarmat 2-2. Pásztó—Jászbe­rény 1-0. Bagi SE—Volán Rál- kóczi 4-1. Dány—Gyöngyös 0-1. Újra Senna A Forma—1-es autós vi­lágbajnokság San Marino Nagydíját a brazil Ayrton Senna nyerte márkatársa, a szintén McLaren-es osztrák. Gerhard Berger előtt. Har­madikként a Dallarával autózó finn Jyrky Jarvi Lehto ért célba.