Észak-Magyarország, 1990. november (46. évfolyam, 256-281. szám)

1990-11-26 / 277. szám

1990. november 26., hétfő ÉSZAK-MAGYARORSZÁG 7 Labdarúgás, NB 1 f.— Keleti csoport Helycsere az élen KVSE— Hatvan-Deko 3-2 (2-0) Kazincbarcika, 1200 néző. Vezette: Herbály. KVSE: Májer — Szabó, Sztahon, Kondás, Szamosi — Balogh, Hauberger, Asszony — Ternován, Csipke, Dcszat- nik. Edző: Varga Zoltán. Csere: Deszatnik helyett Zsiga, Balogh helyett Nagy N., mindkettő a 80. percben. Ködös, zimankós időben a barcikaiak azonnal támadó­lag léptek fel. Nem sokkal a kezdés után Deszatnik eresz­tett meg kellemetlen lövést, Vincze szögletre tisztázott. A KVSE a 16. percben jutott előnyhöz. Hauberger a 16- oson, belül egy lövőcsellel tisztára játszotta magát, majd elhúzták. 11-es! A büntető­ből Asszony laposan a bal alsó sarokba helyezett, 1-0. Üjabb barcikai rohamokat kísérhetett figyelemmel a né­zőtábor, ám egyre nagyobb lett a köd. A 22. percben másodszor is maga mögé nyúlhatott a hatvaniak ka­pusa. Ternován Jutott el a. jobb oldalon, középre adott és az érkező Csipke 6 méter­ről a kapu közepébe továb­bított, 2-0. A megnyugtató előny sem tette elb'izakodo't- tá a hazai társaságot, men­tek előre, daráltak, ám a lehetőségeket elpuskázták. Feltűnt, hogy Ternován len­dületes, Sztahon magabiztos, viszont Balogh sokat rontott. A 38. percben Gömöri több- méteres lesről ment el, a 16-oson belül összecsapott Májerrel, a játékvezető sze­rencsére továbbot intett. A második félidőt kicserélt hatvani együttes kezdte. A KVSE megtorpant, a közép­pályások visszaestek és így teret kaptak a vendégek. Az 56. percben Hauberger köny- nyelműen eladott labdája Gömörihez került, aki meg­célozta a kaput, s a labda Kondáson irányt változtatva került a hálóba, 2-1. Felpap- rikázódtak a kedélyek, mind­két csapat nagy akarással vetette magát a küzdelembe. A 75. percben Ternován _a jobbösszekötő helyén lépett ki, s 12 méterről laposan a jobb alsó sarokba lőtt, 3-1. Nézők, játékosok, meg alkis- padon ülők is nagyot sóhaj­tottak, de kiderült, hogy ko­rán. Egy perccel később Bo­rostyán keverte meg a hazai védőket, labdáját Szabó sze­rezte meg, aki elegánsan passzolt saját kapujának bal alsó sarkába, öngól, 3-2. A hátralévő időben a hazaiak két kapufát lőtték, s Csipke is kihagyott egy nagy gól­szerzési lehetőséget. A félidei biztos vezetés után saját dolgát nehezítet­te meg a barcikai gárda. Az első 45 percben az történt a pályán, amit a kék-sárgák akartak. A KVSE ügyesen kombinált, gyors, kevés hú­zásból álló akciókat vezetett, s megérdemelten jutott előnyhöz. A második félidő elején, fordulat következett be, feltámadtak a vendégek. Ebben a döntő „érdem” a Vegyész középpályásaié, akik közül többen is elkészültek az erejükkel. A nehéz talaj sokat kivett a labdarúgók­ból, akik küzdöttek, de a já­tékba sok hiba csúszott, s a folyamatosság is kívánniva­lót hagyott maga után. A Hatvan nem adta fel, két­ségessé tudta tenni a hazai sikert, s ez számára felér egy dicsérettel. Persze, a bair- cikaiak elsősorban a begyűj­tött két pontnak tudtak örül­ni igazán. Jók: Sztahon, Hauberger, Ternován, Kon­dás. Boros László Eger SE—DVTK 2-1 (0-0) Eger, 2600 néző. Vezette: Szabó .1. DVTK: Knotz — Bem, Varga, Danes, Budai —Mol­nár, Katona, Váczi — Tóth Gy., Kiser, Hanyccz. Edző: Balicskó Tibor. Csere: Hanyccz helyett Vi­telki, a 46., Katona helyett Leskó, a 70. ipcrcben. A diósgyőriek bátran, len­dületesen kezdtek, de a há­zigazdák sem szeppentek meg. A 7. percben Hanyecz a 16-oson belül rosszul vett át egy labdát és mentettek előle. A 10. percben Kormos ágy fejelt a hálóba, hogy a labda a lécről került a gól­vonal mögé — a játékvezető azonban támaszkodás miatt érvénytelenítette a találatot. Bgyre inkább feljött az egri gárda, átvette az irányítást. Vojtekovszky lövése akadt el a védőikben, majd egy üt­közés után Knotz szorult ápolásra. Nem sokkal később Bem fejelt közelről az egri kapus ölébe. A szünet után gyorsan előnyhöz jutott a DVTK. A ^sereként beállt Vitelki fu­tott el \a bal oldalon, beadá­sára jó ütemben érkezett Tóth Gy. és 4 méterről véd- hetetlenül fejelt Bodolai há­lójába, 0-1. Ezután a diós­győriék kezdeményeztek töb­bet, ám az egriek gyorsan rendezték soraikat. Az 55. berobein szerezték meg Egyenlítő góljukat. Vojte- kovszky vitte fel a jobb ol- | Sálon a labdát, a 16-oson belül járt, amikor Budai felvágta, lA megítélt 11-est Horváth a jobb alsó sarokba helyezte, 1-1. Üjra megjött a i hazaiak támadőkedve és a í percben győztes gólt sze­geztek. Vojtekovszky átadá- i Kormos 10 méterről lőtte kapura, a labda a középén •®sen álló Fodor elé perdült fnotz kezéről, s Fodor 5 ^éterről könnyedén pofozta a hálóba, 2-1. A hátralévő időben a DVTK mindent el­követett az egyenlítés érde­kében, de az erőfeszítések nem bizonyultak sikeresnek. A találkozó lefújása után a oálva középső részén nagy kakaskodás támadt. Az egy­kori egri, a DVTK mostani osapatka.o>itámv.a. Varga Iván megütötte Lengyelt, mire a hazai labdarúgó is ütéssel válaszolt. Dános az egriek gyúróját ütötte meg. aki szintéin nem maradt,'adós a válasszal. A bíró Dancsnak és Lengyelnek piros lapot mutatott fel. ÍTev tűnt. hogy a DVTK képtelen volt elvi­selni a veretlenségi sorozat megszakadását, nem tudtak uralkodni idegeiken. Az Eger SE ezen a találkozón lénveeesen iobbna'k bizo­nyult ellenfelénél és megér­demelten tartotta otthon a két pontot. Jók: Bém, Tóth. Guttinger László * További eredmények: BVSG-Mávtransned—Kecske­méti SC 1-1. Debreceni TVÍTE —(Kábái SE 1-1. Salgótarjáni Síküveggyár—Csepel SC 0-2. Metripond SE—iNvíregvházi VSC 0-0. Kecskeméti TE— Szarvas 1-0. Szolnoki MÁV MTE—Bajai SK 1-0. A KELETI CSOPORT Állasa 1. Csepel 15 11 1 3 29-14 23 2. DVTK 15 8 6 1 31-14 22 3. I^VSC 15 8 4 3 22-17 20 4. Ny VSC 15 7 4 4 23- 8 18 5. Kaba 15 5 8 2 19-12 18 6. Bajai SK 15 6 5 4 13-11 17 7. K.-barcika 15 7 2 6 29-22 16 8. KSC 14 4 7 3 22-21 15 9. DMTE 15 5 4 6 16-19 14 10. Eger SE 14 5 3 6 21-20 13 11. Salg. Síkü. 15 5 3 7 20-24 13 12. Szarvas 15 5 3 7 18-23 13 13. KTE 15 6 1 8 14-30 13 14. Szolnok 15 3 3 9 12-28 9 15. Hatvan-D. 14 3 2 9 15-22 8 16. Metripond 14 1 2 11 6-25 4 Röplabda Labdarúgás, NB III. A hajrára megemberelte magát az Ózd Értékes két pont Hejőcsabai Cement Rt. SC—Dokuplast ifjúsági válo­gatott 2-2 {—12, 12, 11, —12, 9). Budapest, Marczibányi té­ri csarnok, 100 néző. Vezet­te: Rádi, dr. Vaszily. NB I B-osoport, férfi. Küzdelmes, két órán ke­resztül tartó csatát vívtak a csapatok. Kiegyenlített erők találkoztak, a csabaiak na­gyobb ütőerejüknek és ta­pasztalatuknak köszönhetik a győzelmet. A két pont be­gyűjtése értékes fegyvertény­nek számít. Jók: Kozma, Leidgöb. Sakk Újabb döntetlen Amint azt sokan vánták- tippelték, valósággá vált. A Karpov—Kaszparov sakikvi- lágbajnoki döntő 13. játsz­mája, amely szombaton füg­gőben maradt, pontosztozko­dással zárult. A két szovjet sportoló vasárnap már nem is ült asztalhoz, folytatás nélküli döntetlen az ered­mény. így az összesítésben: Kar­pov—Kaszparov 6,5-6,5. TISZA CSOPORT Borsodi Építők Volán— Edelényi Bányász 1-0 (0-0). Edelény, 300 néző. Vezette: Fazekas. BÉV SC: Kerényi — Szobóczki, Balogh, Oláh (Szoboszlai), Farkas, Sverla, Rácz, Nemes, Borbély, Le- hoczki, Radaksz. Edző: Ba­lázs András. Edelény: Bé­res B. (Drótos) — Gonda, Ragyina, Tárnái, Turcsik, Goór, Mezei (Sándor), Ladá­nyi, Kovács E., Kleiber, Bó- sa. Edző: Koleszár György. A gól története. 59. perc: Bal oldalon futott a miskol­ciak akciója, a beadást az üresen hagyott Lehoczki 5 méterről fejelte a hálóba, 1-0. A salakos pályán ját­szották a találkozót, a ha­zaiak meglehetősen tartalé­kosok voltak. A szerencsé­sebb csapat győzött. Jók: Szobóczki, Sverla, Rácz, Ne­mes, Lehoczki, illetve Ra­gyina, Turcsik, Goór, Ko­vács E. Ifi: 1-1. Levelek—Mádi Bányász 3-2 (1-1). Mád, 800 néző. Ve­zette: Pataki. Mád: Regős — Szoták, Matisz, Fodor, Oláh, Haraszin, Tűik, Nagy, Szabó, Osvátlh, Juhász. Ed­ző: Fekete László. A gólok története, 30. perc: Horváth közelről lőtt a kapuba. 1-0. 33. perc: Szabó 20 méterről a jobb felső sarokba helye­zett, 1-1. 46. perc: S veit.a II. több csel után szerzett veze­tést. a vendégeknek, 2-1. 50. -perc: Forgony 6 méterről növelte a levelekiek előnyét, 3-1. 71. perc: Oláh 18 méte­res szabadrúgása a bal alsó sarokban kötött ki, 3-2. Az indiszponáltan futballozó ha­zaiak ellen értékes pontokat gyűjtöttek a szabolcsiak. Jók: Oláh, Tirk. Ifi: 2-1. Debreceni Kinizsi—Olefin SC 2-0 (1-0). Debrecen, 100 néző. Vezette: Szlomonicziki. Olefin SC: Bán — Járai, Kovács, Bodolai, Bujdos, Szőke, Kapus, Barabás, Már­kus (Fazekas), Gulyás, Ron­tó (Izisvák). Edző: Gunies József. A gólokat Papp Zs. és Czibere szerezték. A ka­pura veszélyesebb hazai együttes rászolgált a siker­re. Jók: Kovács, Barabás. Ifi: 2-1. Ózdi Kohász—Sajóbábony 3-1 (0-1). Ózd, 300 néző. Ve­zette: Pecze. Ózd: Braxato- ris — Ökrös, Tiba, Pribék, Paulovics, Havelant, Kiss (Herczeg), Tokár, Ágó, Deli (Stanev), Drozdiik. Edző: Al­bert Csaba. Sajóbábony: Hossó — Popovies, Szűcs, Hevesi (Lakatos), Simon, Kapitány, Budai, Takács, Dienes (Kobolák), Aranyosi, Nagy Zs. Edző: Szőke ÍBar- nabás. A gólok története, 33. perc: kapu előtti kavarodás után Ágó belerúgott az egyik bábonyi játékosba, a játék­vezető 11-est ítélt. Aranyosi lőtt a bal sarokba, 0-1. 76. perc: Herczeg 18 méteres szabadrúgásból egyenlített, 1-1. 78. perc: jobb oldali be­adás után Drozdik 5 méter­ről helyezett a. kapuba, 2-1. 84. perc: Herczeg 14 méter­ről bombázott a kapuba, 3-1. A mély talajú pályán küz­delmes, helyenként durva játékot hozott a találkozó. A hazaiak nagyszerűen haj­rázva az utolsó negyedórá­ban fordítottak. Kiállítva: Ágó a 33. percben, illetve Kapitány a 40. és Nagy Zs. az 59. percben. Jók: Paulo­vics, Herczeg, Drozdik, il­letve Hossó, Aranyosi. Ifi: 5-1. További eredmények: Má­tészalka—Hajdúböször­mény 4-1. Balmazújváros— Tiszavasvári 2-2. Püspökla­dány—Hajdúnánás 1-3. Ra- kamaz—Kisvárda 1-2. MATRA CSOPORT Gyöngyös—Borsodná - daisd 2-0 (1-0). Gyöngyös, 500 néző. Vezette: Taskó. Borsodnádasd: Balázs — Bí­ró, Jakubik, Agócs, Olexa, Kovács I., Mocsárkó, Ba­logh, Igó (Kovács II.), Káp­lár (Kulcsár), Kakukk. Ed­ző: Bilesch Gyula. A gólok története, 40. perc: egy elő­revágott labdára Szerdahelyi rácsapott, és az elalvó vé­dők, valamint a kifutó kapus mellett a hálóba gurított, 1- 0. 89. perc: Bíró hazaadott, a labda „leragadt” a sárban, Szerdahelyi ott termett, és lil méterről újabb gólt szer­zett, 2-0. Két védelmi hiba megpecsételte a Kohász sor­sát. Jók: Jakubik, Balogh. Mi: 7-3. További eredmények: Honvéd Gáspár SE—Apc 1-1. Salgótarjáni BTC—Jászbe­rény 2-0. Pásztó—Romhány 2- 1. Balassagyarmat—Salgó­tarjáni Kohász 4-1. Volán Rákóczi—Bélapátfalva 2-4. Dány—Szolnoki Cukor 1-1. Bag—Törökszentmiklós 3-2. A TISZA CSOPORT ŐSZI VÉGEREDMÉNYE 1. Kisvárda 15 8 3 4 19-11 19 2. BÉV SC 15 8 3 4 16- 9 19 3. Mátészalka 15 7 4 4 27-17 18 4. Hajdúnánás 15 8 2 5 21-16 18 5. T.-vasvári 15 5 8 2 15-11 18 6. Ózdi K. 15 6 6 3 10- 8 18 7. B.-újváros 15 8 2 5 24-23 18 8. Rakamaz 15 7 3 5 21-14 17 9. Olefin SC 15 7 2 6 19-13 16 10. Edelény 15 5 5 5 14-13 15 11. D. Kinizsi 15 6 3 6 17-18 15 12. P.-ladány 15 4 4 7 18-22 12 13. Levelek 15 4 3 8 14-24 11 14. S.-bábony 15 2 6 7 12-28 10 15. Mád 15 3 3 9 15-22 9 16. Hajdú­böszörmény 15 2 3 10 9-22 7 Úszás, Bitskey-emlékverseny Györgyik Róberté a kupa Labdarúgás, NB I. If 31 Cl T13ISKU Harmadik alkalommal ke­rült megrendezésre a hét végén a diósgyőri fedett uszodában a dr. Bitskey Zol- tán-emlékverseny. A rende­zők és házigazdák, a Mis­kolci Vízművek SC vezetői e rendezvénnyel is tiszteleg­ni akarták városunk olimpi­konjának az emléke előtt. Az eddigi emlékversenyek közül a mostani bizonyult a legnépesebbnek és a legran­gosabbnak is. A házigazdák úszói mellett ugyanis rajthoz álltaik finn és csehszlovák versenyzők is, valamint, tu­catnyi hazai egyesület is képviseltette magát. így a nemzetközivé szélesedett em­lékversenyen közel 200 úszó vett részt. Jelentősen emelte a verseny színvonalát, hogy a kétnapos küzdelemsoro­zatban, melynek szponzora a Shélll Interag Kft. volt, a házigazdák ingyen láthatták vendégül a magyar bajno­kokat. Egyébként a kétnapos emlékverseny nagyszerű le­hetőséget teremtett a fővá­rosban két hét múlva sorra kerülő országos bajnokság előtt az erőik felmérésére is. Legeredményesebbnek Györ­gyik Róbert, a házigazdák versenyzője bizonyult, aki a 200 méteres férfi gyorsúszás­ban 2:02,9-es idővel ismét elnyerte a dr. Bitskey Zol­tán Kupát. A nőknél is ha­zai úszó bizonyult a legered- ményesebibnek, Kun Éva a 200 méteres pillangóban el­ért 2:25,2-es időeredményé­vel. A győztesek, nők: Kun (M. Vízművek), Mélypataki (M. Vízművek, két számban), Rittenbacher V. (M. Vízmű- vök, két számiban), Bartók (M. Vízművek), Rittenbacher É. (M. Vízművek), Bozsó (Szeged SC, ‘két számban), Kovács (iM. Vízművek), Pikó (M. Vízművek). Férfiak: Györgyik (M. Vízművek, két számban), Kerékjártó (M. Vízművek, négy számban), Lepola (Tampere, két szám­ban). Lejátszották a labdarúgás első vonalában az utolsó őszi fordulót. A Mezey-le- génység a Hungária körúton is begyűjtötte a bajnoki pon­tókat és ez elsőséget jelen­tett a számára. A Vác meg­járta, saját környezetben kapott komdly pofont az eddig cseppet sem vitézkedő pécsiektől. Nyert a Bp. Vo­lán és a Békéscsaba is meg- vicoelte az újpestieket. A közlekedésieknél így tovább élhet a remény, súlyos a helyzete több csapatnak. A ferencvárosiak fordulhatnak a Bp. Honvéd mögött, a so­káig Listavezető Vác lecsú­szott a bronzérmes helyre. Egy elmaradt találkozó van még hátra, aztán jön a téli s zü net. Eredmények: V ideoton-W altham—Siófok 3-1 (1-0). G.: Földes, Szé­kely (11-esből), Sallói, illetve Páli. Rába ETO—Szeged SC 2-1 (2-0). G.: Farkas (2), illetve Takács Z. Vasas—FTC 2-3 (2-2). G.: Zircher, Sas, illetve Keresz­túri (2), Fischer. MTK-VM—Bp. Honvéd 2-4 (0-1). G.: Lakatos, Hor­váth Cs., illetve Gregor (4). Békéscsaba—Ü. Dózsa 3-1 (1-0). G.: Nagy (2), Horváth, illetve Miiovecz. Váci Izzó—Pécsi MSC 1-4 (1-1). G.: Zomboni, illetve Bélansky (2), Czéh, Nagy T. (öngól). Bp. Volán—DVSC 2-0 (1-0). G.: Farkas, Balogh. Veszprém—Tatabánya 1-1 (0-1). G.: Csík, illetve Süve­ges. az nb i. Állása 1. Bp. Honvéd 15 11 2 2 27-10 24 2. FTC 15 10 2 3 32-10 22 3. Vác 15 10 2 3 21-14 22 4. Veszprém 15 6 7 2 16-13 19 5. Tatab. 16 6 6 3 18-15 18 6. Pécs 15 8 1 6 18-13 17 7. Siófok 15 4 6 5 13-15 14 8. Békéscsaba 15 6 2 7 18-20 14 9. MTK-VM 15 S 4 6 19-22 14 10. Rába ETO 15 S 3 7 21-21 13 11. Vasas 15 5 2 8 21-26 12 12. Szeged 13. Videoton­15 4 4 7 8-16 12 Waltham 14 4 3 7 17-21 11 14. Ü. Dózsa 15 4 2 9 18-27 10 15. Debrecen 14 2 4 8 7-16 8 16. Volán 15 4 — 11 16-31 8 fi TOTÓ 4L heti eredménye 1. MTK-VM—BP. HONVÉD 2-4 2 2. IIP. VOLÁN—DEBRECEN 2-0 1 3. VÁCI IZZÓ-PÉCSI MSC 1-4 2 4. LEVERKUSEN—FRANKFURT 2-2 X 5. KARLSRUHE—MONCHENGLADBACH 3-2 1 6. VFB STUTTGART—!. FC KÖLN 3-2 1 7. BLAU-WEISS 90—DUISBURG 2-2 x 8. ESSEN—STUTTGARTER KICKERS 0-2 2 9. DARMSTADT-SCHALKE 04 2-2 X 10. INTERNATIONALE—NAPOLI 2-1 1 11. TORINO-MILAN i-l x 12. MODENA-BRESCIA 1-1 x 13. VERONA-ASCOU 4-0 1-1: BÉKÉSCSABA—Ü. DÓZSA 3-1 1 Eredményekről sorokban • Vereséggel zárta az őszi szezont a MEAFC NB Il-es női röplabdacsapata, az egyetemis­ták 3-0 (5, 12, 2) arányban kap­tak ki a Nyíregyházi Tanárkép­zőtől. • Miskolcon rendezték meg az országos leány kadett (15—16 évesek) kosárlabda-bajnokság keleti elődöntőjét. A továbbju­tottak: 1. Kecskeméti SC, 2. DVTK. 3. Szeged SC, 4. Nyír­egyházi MGFSE. ® Súlyos vereséget szenve­dett a Miskolci Hoki Club kor- osztályos jégkorongcsapata, bajnoki mérkőzésen hazai kör­nyezetben ll-0-ra kapott ki az Újpesti Dózsától. • Kézilabda diákolimpia, me­gyei döntő — 5. korcsoport, Mis­kolc. Eredmények, fiúk: 1. 101. Szakm., 2. Berzeviczy Szakk., 3. Földes G., 4. Gépipari Szakk. Leányok: 1. Kós szakk.. 2. Fáy Szakk., 3. Ságvári G.. 4. Földes G. 6. korcsoport (technikusok), fiúk: 1. Baross Szakk., 2. Gép­ipari Szakk., 3. Kós K. Szakk.