Észak-Magyarország, 1990. szeptember (46. évfolyam, 205-229. szám)

1990-09-24 / 224. szám

1990. szeptember 24., hétfő ÉSZAK-MAGYARORSZÁG 7 Labdarúgás, NB II.— Keleti csoport Sakk Asztalitenisz Csipke háromszor megvillant KVSE—KTE 5-1 (2-1) Kazincbarcika, 1400 néző. Vezette: Vida. KVSE: Májer — Orlóczki, Sztahon, Kondás, Planéta - Balogh, Hauberger, Deszatnik — Ternován, Csipke, Asszony. Edző: Varga Zoltán. Csere: Planéta helyett Zsi­ga, a 73. percben. A kezdés után szinte azon­nal Asszony végezhetett el szabadrúgást, ám lövését a felső léc mentette. Ezután Csipke lőtt a bal sarok mel­lé, ami azt jelezte, hogy fo­lyamatos össztűz zúdult a kecskemétiek kapujára. A másik oldalon Berki közel­ről fejelt Májer kezébe. A 13. percben aztán megtört a jég: Balogh indította Asz- szonyt a balösszekötő he­lyén, aki a kifutó kapus lá­ba között gurított 12 méter­ről a hálóba, 1-0. Továbbra is a hazaiak kezdeményez­tek többet, s a 31. percben növelték előnyüket. Asszony a jobbösszekötő helyén ki­ugratta Haubergert, aki a 16-osról futtából zúdította a labdát a jobb sarokba, 2-0. A vezetés birtokában visz- szavett a tempóból a Ve­gyész, s ez a vendégek szé­pítéséhez vezetett. A 38. percben Baluta a jobb olda­lon iramodott meg, beadásá­ra Berki érkezett, aki az ötösről kapásból lőtt a háló­ba, 2-1. A szünet után igen sok lett az átadási hiba, perce­kig nem alakult ki folyama­tos játék, elcsitult a néző­tér lelkesebb része is. Az 56. percben Csipke egyéni szlalomozás után a 16-osról úgy lőtt a hálóba, hogy a labda a jobb kapufáról pat­tant a gólvonal mögé, 3-1. A' harmadik gól a padlóra küldter a KTE gárdáját, s utána már csak egy csapat volt a pályán. Az 59. perc­ben Asszony a 16-os előtt Kecskeméti SC — Kecskemét, 1500 néző. Ve­zette: Veres. DVTK: Knotz — Bém, Kertész, Varga, Budai — Vitelki, Danes, Tóth Gy., Molnár — Váczi, Lakatos. Edző: Palicskó Tibor. Cserék: Vitelki helyett Leskó, a szünetben, Váczi helyett Kiser, a 69. percben. Az első esemény, amely tapsra ragadtatta a nézőket, a 9. percben történt. Ekkor Bállá adott jó labdát a bal oldalon felfutó Eácznak, aki nagy helyzetben keresztbe lőtte a kapu előtt a labdát. Négy perccel később ismét Rácz volt a főszereplő, reme­kül futott el a bal oldalon, majd 18 méterről erős, la­pos lövést eresztett meg. Knotz csak beleütni tudott a labdába, Bállá ott termett, és közelről a kapuba lőtt, 1-0. A vezetés megszerzése után a kecskemétiek áten­gedték a kezdeményezést a vendégeknek, s ezáltal több lehetőségük nyílt kontratá­madásokra. Ennek eredmé­nyeként, a 30. percben Pauk vitte fel a labdát, majd Kiss F.~et indította, 6 egyből a jobb oldalon érkező Balo- ghot szöktette, aki néhány méter megtétele után, éles szögből a bal alsó sarokba lőtt, 2-0. A 40. percben Bu­kó és Babis egymást zavar­ta, a nevető harmadik, Váczi így jó helyzetbe került, de lövését .Erdei védte. A szünet után taktikát vál­toztatott a DVTK. Szoro­sabbra zárta védelmét, és visszafogta nyílt sisakos tá­madó harcmodorát. A 47. percben Lakatos megiramo­dott a bal oldalon, lefutotta a teljes kecskeméti védelmet, és 8 méterről, éles szögből, a bal alsó sarokba lőtt, 2-1. Támadásban maradtak a balra tolta a labdát, Csipke pedig egyből a bal sarokba csavarta, 4-1. Nyomasztó lett a KVSE fölénye, előbb De­szatnik nagyerejű lövését követően csattant a labda a jobb oldali kapufán, majd Zsiga lövését a keresztléc mentette. De még nem volt vége! A 81. percben Zsiga a jobbösszekötő helyén ug­ratta ki Csipkét, aki 10 mé­terről szinte a kapus kezei közül rúgta a labdát a háló­ba, 5-1. A hazaiak lendületesen kezdtek, s féli óra alatt meg­nyugtató előnyt szereztek. A játék azonban itt-ott akado­zott, többen mélyen tudá­suk alatt teljesítettek. A vé­delem sem állt feladata ma­gaslatán, amit jelez, hogy szépíteni tudtak a vendégek. A KTE lelkesen, de sok hi­bával futballozott, s egy idő után a kék-sárgák is hozzá­szürkültek vendégeikhez. Az igyekezetre nem lehetett pa­nasz, de az elképesztő át­adási pontatlanságok, az ügyetlenkedések sorozata visszavetette a hazaiakat. A bizonytalankodás a szünet után is tartott, szerencsére csak tíz percig, aztán egy csapat maradt a játéktéren. A KVSE elsősorban Csipke ügyes megoldásainak, no és góljainak köszönhetően nyo­masztó fölénybe került, az összecsapás edzőmeccs-jelle- get öltött. A fagyos hangu­lat is oldódott és nézőtéri ünneplés következett. A Ve­gyész változatos produkció­val kerekedett ellenfele fö­lé, győzelme nem forgott ve­szélyben, de kétségkívül akadtak üresjáratok is az együttes játékában. Varga edző joggal örült: ezúttal a gólokkal sem fukarkodtak labdarúgói. Jók: Orlóczki, Sztahon, Kondás, Hauber­ger, Csipke. , Doros László DVTK 2-2 (2-0) vendégek. Sorra vezették a veszélyesebbnél veszélyesebb támadásaikat, a kecskemé­tiek legtöbbször a szeren­csének köszönhették, hogy megúszták újabb gól nélkül. Ám csak a 60. percig örül­hettek. Ekkor egy jobb olda­li bedobást követően Tóth Danes elé adott, aki ugyan csizmaszárral találta el a labdát, de az így is a bal alsó sarokban kötött ki, 2-2. Kétperces tűzijátékot rende­zett ezután a DVTK, ám a 62. percben mégis a KSC szerezhetett volna vezetést. Bállá Ráczot indította a bal oldalon, aki a 16-oson belül Bémmel ütközött. A játék­vezető a büntetőpontra mu­tatott. Rácz futott a labdá­nak, de a felső lécet találta telibe. Két ellentétes félidőt pro­dukáltak a csapatok. Az el­sőben a hazaiak, a második­ban a diósgyőriek játszottak lendületesebben. Az ered­mény igazságos. Jók: Varga, {Lakatos, Tóth. Rajtmár István További eredmények: Cse­pel SC—Kaba 1-2; Baja— BVSC-MÁV-Transped 2-3; Hatvan—Nyíregyháza 1-0; Metripond—DMTE 0-1; Sal­gótarjáni Síküveggyár — Szarvas 2-0; Szolnoki MÁV MTE—Eger SE 1-0. NB II. KELETI CSOPORT: 1. DMTE <; 4 1 1 12- 3 9 2. Kaba 0 3 3 _ 10- 4 9 3. Diósgyőr 6 3 3­12- 7 9 4. BVSC 0 4 1 1 8- 6 9 5. Nyíregyháza 0 3 1 2 10- 3 7 6. Csepel 6 3 1 2 10- 7 7 7. Salgótarján 0 3 1 2 8- 7 7 8. Szarvas 6 3 1 2 8-12 7 9. Eger (! 3­3 12- 9 G 10. Kazincbarcika 6 2 1 3 8-10 5 11. Kecskeméti SC 6­5 1 6- 9 5 12. Ilatvan-Deko 6 1 2 3 4- 7 4 13. Kecskeméti TE G 2­4 5-12 4 14. Szolnok G 1 2 3 3-10 4 15. Baja G­3 3 3- 6 3 16. Metripond G­1 5 2- 9 1 Tisztes helytállás Gulyás „t MTK-VM—Borsod Távhő SC 8,5-5,5. Miskolc, OB I-es csapatbajnoki mérkőzés. Ér­dekesebb eredmények, elöl a miskolciak: Lukács—Por- tisch döntetlen, dr. Hazai— Polgár J. döntetlen, Szabol­csi—Polgár Zsófia döntetlen, Károlyi—Polgár Zsuzsa 0-1. A további hazai pontszer­zők: Varga P. győzött, míg Somlai, Vanczák, Král, Bo­kor. Adok és Kovács L. re­mizett. Nők: Borsod Távhő SC— MTK-VM 1-1. Keresztúri— Ivánka, Velvártné—Kas egy­aránt döntetlen. Győrött befejeződött az idei országos női egyéni sakkbajnokság. Velvártné (B. Távhő) hatodik lett. Ugyancsak Győrött került sor a férfi nemzetközi nyílt bajnokságra, melyen külön értékelték a magyar sakko­zók eredményét. Dobos har­madik, Halász T. (mindket­tő B. Távhő) pedig ötödik helyezést szerzett. A hét végén kettős fordu­lót rendeztek az asztalite­nisz csapatbajnokságok­ban. A Hejőcsabai Cement Rt. SC férfi együttese szom­baton hazai környezetben „lemosta” az A-csoportba most felkerült Nagybátonyt, ám a találkozó érdekessége az volt, hogy a Miskolcon élő, edző, de a Bányász szí­neiben versenyző Gulyás László „megtréfálta” koráb­bi társait, s négy esetben is győztesen foghatott kezet. HCM Rt. SC—Nagybátony 18-7. Miskolc, NB I/A-cso- port, férfi. Gy.: Szűcs (5), Báthory (4), Laczkó (4), Molnár J. (4), Tóth G. (1). December 4. Drótművek— Orosházi MTK 9-7. Miskolc, 34-es számú iskola tornater­me, NB II. férfi. Gy.: Bagi (4), Tisza (2), Tóth F. (2), Gulybán (1). Statisztika II.—Borsodi Kinizsi 17-8. Budapest, Mar- czibányi téri csarnok, NB I/B-csoport, női. Gy.: Széles (3), Badarász (3), Kriston (2). Gulyás László négy esetben tört borsot ellenfelei orra alá. Borsodi Kinizsi—Hajdú­hadház 10-6. Bocs, NB II. férfi. Gy.: Géczi (4), Temes­vári (3), Rózsahegyi (2), Marczi (1). Orosházi MTK—Borsodi Kinizsi 15-10. Bocs, általá­nos iskola, NB I/B-csoport, női. Gy.: Molnár A. (3), Széles (3), Badarász (2), Tóth K. (2). Orosházi MTK—Borsodi Kinizsi 10-6. Bocs, NB II. férfi. Gy.: Géczi (2), Rózsa­hegyi (2), Temesvári (2). December 4. Drótművek— Hajdúszoboszló 10-6. Hajdú­szoboszló, NB II., férfi. Győztek: Tóth (4), Bagi (3), Tisza (2), Gulybán (1). A miskolciak sorozatban har­madik győzelmüket szerez­ték. Hejőcsabai Cement Rt. SC —Postás SE 13-12. Budapest, NB I/A, női. Győztek: Miki- janec, Galambos, Simon (3 —3), Kuchár, Fest (2—2). BSE—Hejőcsabai Cement Rt. SC 21-4. Budapest, NB I., A-csoport, női. Hejőcsabai Cement Rt. SC —Ganz-MÁVAG 15-10. Bu­dapest, NB I., A-csoport, férfi. Gy.: Báthory (5), Lacz­kó (3), Szűcs (3), Molnár J. (3), Tóth Zs. (1). Labdarúgás, NB I. II Vác őrzi első helyét Labdarúgás, NB III. Vendégként nyert a BÉV SC A labdarúgás első vonalában lejátszották a 6. forduló mérkő­zéseit. A Váci Izzó a főváros­ban gyűjtötte be éppen soros két pontját, s ez azt jelentette, hogy a Volán továbbra is pont és gól nélküli együttesként zár­ja a sort a táblázaton. A Bé­késcsabának megártott legutóbbi pécsi győzelme — most saját pólyán kapott ki a nem túl acélos kispestiektől. A Debre­cen első győzelmét szerezte, s ugyancsak egyetlen góllal nyert a Tatabánya és a Veszprémi SE. Csúszik hátrafelé az MTK-VM, a jelek szerint Verebes keze alatt egyre gyengébb futballis­ták tanulgatják a futballábécét. Eredmények: BP. VOLÁN—VÁCI IZZÓ 0-3 (0-1). G.: Répási, Talapa, Csí­nt a. DVSC—VASAS 1-0 (0-0). G.: Rostás (11-esböl). RÁBA ETO-VIDEOTON-WAL­THAM 3-0 (2-0). G.: Mörtel, Freppán, Szántó. BÉKÉSCSABA—BP. HONVED 0-2 (0-1). G.: Fodor, Urbányi. Szombaton délelőtt ideális idő­ben második alkalommal került sor a miskolci Egyetemváros­ban (öt kategóriában) a kerék­párosok sajátos versenyére. Az egyetemi triatlon- és kerékpá­ros szakosztály által rendezett, TATABÁNYA—SZEGED SC 1-0 (0-0). G.: Kiszi. VESZPRÉMI SE—MTK-VM 1-0 (1-0). G.: Plotár. FERENCVÁROS—PÉCSI MSC 1-0 (0-0). G.: Keresztúri. ÚJPESTI DÓZSA—SIÓFOK 1-1 (0-1). G.: Kósa, illetve Maro­zsán. AZ NB I. ÁLLASA: 1. Vác G 5­1 12- 7 10 2. Bp. Honvéd 6 4 1 1 14- 4 9 3. FTC 6 4 1 1 12- 3 9 4. Tatabánya 6 4 1 1 10- 7 9 5. Rába ETO 6 4­2 12- 7 8 6. Veszprém 6 o 4­5- 3 8 7. Siófok 6 o *» 3 1 6- 4 7 8. Ü. Dózsa G 3 1 n 12-11 7 9. Békéscsaba 6 3­3 9- 7 6 10. Vasas 6 2 1 3 10-12 5 11. Szeged 6 2 1 3 4- 9 5 12. MTK-VM G 2­4 8- 9 4 13. Pécs 6 2­4 4- 6 4 14. Debrecen 6 1 2 3 3- 8 4 15. Videoton—W. 6­1 5 2-12 1 16. Bp. Volán G­­6 0-14 0 a Miskolci Ifjúsági Szövetség, a Tábori Sportszer, valamint az Excelsior kerékpárszalon által szponzorált sporteseményen az amatőröknek két sportszelet, a profiknak 100 forint volt a ne­vezési dij. A női és négy férfi TISZA CSOPORT Balmazújváros—Ózdi Kohász 0-0. Balmazújváros, 700 néző. Vezette: Kerezsi. Végig jó ira­mú. változatos, színvonalas volt a mérkőzés. A hazaiak többet támadtak, de lehetőségeiket nem tudták kihasználni. Az ÓKSE zártan védekezett és ha lehető­sége kínálkozott rá. bátran tá­madott is. A döntetlen igazsá­gos. Jók: Braxatoris, Tiba, Pau- lovics. Ifi: 2-1. Borsodi Építők Volán—Hajdú- böszörmény 1-0 (0-0). Hajdúbö­szörmény, 300 néző. Vezette: Mónus. BÉV SC: Kerényi — Szobóczki. Balogh. Oláh. Miha- lovszki (Bodnár), Farkas. Rácz, Lehoczki. Borbély, Radaksz, Vi- dinczei. Edző: Balázs András. A gólt a 78. percben Vidinczei szerezte. A gyenge napot kifo­gó hazaiak ellen teljesen meg­érdemelten nyertek a szervezet­ten futballozó miskolciak. Jók: Szobóczki, Balogh, Farkas. Ifi: 2-1'. Edclény—Püspökladány i-l (1-1). Edelény. 600 néző. Vezet­te: Zahorán. Edelény: Drótos — Göndör, Ragyina, Tárnái, Csorba, Goór, Barbarics (Gon­kategóriában, közel százan száll­tak nyeregbe. Érdekes volt a gyerekek versenye, izgalmasnak bizonyult a felnőtt amatőrök ve­télkedése is, de az igazi cse­megét a férfi profik versenye jelentette. Ebben a mezőnyben rajthoz álltak válogatott keret­tag kerékpárosok is. így érthe­tő az izgalmakban bővelkedő, változatos küzdelem. A profi színvonalon, de ama­tőr eszközökkel megrendezett versenyen az egyetemisták je­lesre vizsgáztak szervezésből. A közreműködők fizetsége öt da­rab palacsinta volt. A II. Tour de Dudujka győz­tesei és helyezettjei, férfiak, 10 év alattiak: 1. Földessy, 2. Papp, 3. Harnisjéger. 10—15 év közöt­tiek: 1. Karucka, 2. Kormos, 3. Tóth. Felnőtt amatőr: 1. Har­sányt, 2. Kiss, 3. Sóvári. Fel­nőtt profi: 1. Nádas, 2—3. Nyir- kó és Ollári. Nők, amatőrök: 1. Sikter, 2. Padla, 3. Téglás. A profi kategóriában az első hat helyezett pénzjutalomban is ré- részesült. Az eredményhirdetést követő­en Nádas Jánostól, a Békéscsa­bai AG többszörös ifjúsági vá­logatott kerékpározójától kér­tünk véleményt. — Nagyon jól szervezett, sajátos légkörű, nagy­szerű hangulatú verseny volt. Igaz, személy szerint nekem kel­lemetlenül indult, hiszen az első körben buktam, de sikerült le­dolgoznom az ebből adódó hát­rányt, s végül élvezetes verse­nyen nyertem. Az ünnepélyes eredménvhirde- tést és díjkiosztást követte lap­társunk. a Déli Hírlap sport­tombolájának sorsolása, melyen több tucatnyi kisebb sportfel­szerelés mellett, fődiiként egy tízsebességes versenykerék Dórt. az Excelsior szalon ajándékát sorsolták ki. Ennek szerencsés nyertese Kosztyuk Tünde (Mis­kolc, Dankó P. utcai lakos) lett. K. N. da), Oldal, Turcsik. Kleiber (Kovács M.), Bósa. Edző: Ko- leszár György. A gólok törté­nete. 25. perc: jobb oldali ha­zai védelmi hiba után Karma­zsin 14 méterről lőtt a kifutó kapus mellett a bal alsó sarok­ba, 6-1. 28. perc: a vendégek kapujától 18 méterre szabadrú­gáshoz jutottak az edelényiek. Oldal a jobb felső sarokba bom­bázott, 1-1. Kiállítva: Ragyina. a 80. percben, visszahúzásért. A közepes színvonalú mérkőzésen szerencsével vitte el az egyik pontot a vendégcsapat. A hazai­ak közül senki nem nyújtott át­lagon felüli teljesítményt. Ifi: 0-1. Kisvárda—Sajóbábony 2-0 (1-0). Kisvárda, 1000 néző. Vezette: Mezei, sajóbábony: Nagy — Palej, Szűcs, Hevesi, Simon. Kapitány, Kobolák, Lakatos, Nagy Zs., Takács, Aranyosi. Edző: Szőke Barnabás. A gólok története, 43. perc: Galan kö­zelről szerezte meg a vezetést, 1-0. 73. perc: Kertész io méter­ről nagy lövéssel növelte a ha­zaiak előnyét, 2-0. Végig a kis- várdaiak kezdeményeztek töb­bet. helyzeteik alapján nagyobb arányban is nyerhettek volna. A hazaiak többször is a kapufát találták el. Jók: Nagy. Kapi­tány. Ifi: 2-li. Mádi Bányász—Olefin SC 3-1 (1-0). Mád, 1000 néző. Vezette: Bán. Mád: Regős — Szoták, Matisz, Fodor, Oláh (Haraszin), Tatárka. Osváth, Fekete. Ju­hász, Szabó (Tóth I.). Tirk. Ed­ző: Fekete László. Olefin SC: Bán — Barabás, Balogh, Ko­vács, Szőke, Bodolai, Lipcsei, Gulyás (Márkus), Rontó, Ka­pus. Molnár. Edző: Gunics Jó­zsef. A gólok története, 12. perc: Fekete szögletét Szabó 17 méterről a bal alsó sarokba lőt­te. 1-0. 65. perc: Kovács 18 mé­teres szabadrúgása a bal felső sarokban kötött ki. in- 68. perc: Szabó szögletét Juhász 3 méterről helyezte a kapuba. 2-1. 71. perc: a kitörő Tirket fel­vágták, a megítélt ll-est Osváth lőtte a kapuba, 3-1. Kiállítva: Barabás, a 87. percben. Nagy iramú, változatos mérkőzés. Helyzeteik alapján nagyobb arányban is nyerhettek volna a hazaiak. Ifi: 4-1. További eredmények: Tisza- vasvári—Rakamaz U-l. Levelek— Hajdúnánás 1-0. Mátészalka—D. Kinizsi 1M>: MÁTRA CSOPORT Borsodnádasdi Kohász—Salgó­tarjáni BTC 0-0. Borsodnádasd. 250 néző. Vezette; Tajthy. Bor­sodnádasd : szentkirályi — Zám- bó. Halász. Agóes. olexa. Ko­vács I.. Káplár. Szántó (Igö). Kakukk, Balogh, Mocsárkó (Ko­vács II.). Edző: Bilesch Gyula. Jól kezdtek a hazaiak, negyed­óra elteltével azonban kiegyen­lítetté vált a játék. Küzdelmes, taktikai csata folyt a pályán, az utolsó tíz percben a nádasdiak három ziccert hagytak kihasz­nálatlanul. Jók: Halász, Agóes. Kakukk, Kovács I. Ifi: 0-1'­További eredmények: Bélapát­falva—Szolnoki Cukor 2-3. S. Kohász—Törökszentmiklós 4-2. Jászberény—Apc 2-2. Balassa­gyarmat—Romhány 0-1. Volán Rákóczi—Pásztó 3-1. Gyöngyös— H. Gáspár SE 0-0. Dány—Bag 0-0. fl TOTÓ 38. heti eredménye ÄS 1. BÉKÉSCSABA—-BP. HONVÉD 2. BP. VOLÁN-VÁCI IZZÓ 3. HERTHA BSC—WERDER BREMEN 4. ST. PAULI—VFB STUTTGART 5. BAYER UERDINGEN- KAISERSLAUTERN 6. OLDENBURG-DUISBURG 7. FC HOMBURG­SCHALKE «4 megállapított eredmény: 8. PISA—GENOA 9. PARMA—SSC NAPOLI 10. TORINO—INTERNAZIONALE 11. AVELLINO—BARLETTA 13. FOGC.IA-BRESCIA 13. SALERNITANA—UDINESE 4-1: DARMSTADT—SAARBRÜCKEN 0-2 2 0-3 2 0- 0 X 2- 2 X 3- 7 2 1- 1 X 1 0- o x 1- 0 1 2-0 3-1 1-0 1-1 1 1 1 X Hü»; 1-0 1 Kerékpár II. Tour de Dudujka