Észak-Magyarország, 1988. május (44. évfolyam, 103-129. szám)

1988-05-30 / 128. szám

1988. május 30., hétfő ÉSZAK-MAGYARORSZAG 7 Labdarúgás, NB II. Nemcsak magának ártott a DVTK... Salgótarján—Diósgyőr 2-1 (2-1) Kerékpár Tizen aranyjelvényes minősítést szereztek Kecskemét, 3 ezer néző. Ve­zette: Márton. Ózd: Fekete - Tokár, Fo­dor, Králik, Stanev - Kovács, Mida, Osváth, Farkas — Bém, Munkácsi. Edző: Bánkúti Lász­ló. Csere: Kovács helyett Búd, a 88. percben. Kánikulai hőségben kezdő­dött a mérkőzés. A szurkod lóknak bőven volt idejük ar­ra, hogy részletesen kiele­mezzék a „viszontagságos” körülményeket. Az első ese­ményt Somogyi sárga lapos figyelmeztetése jelentette, Bém felvágásáért. Az ózdi csatár a 24. percben állt bosz- szút. Ekkor Farkas bal szél­ről beadott labdáját három védő kíséretében lőtte a kecskeméti kapu bal alsó sarkába, 1-0. A gól után töb­bet támadtak a hazaiak, a 27. percben Kiss lövését Fe­kete lenyerelte szögletre. A másik oldalon Bém bombá­ját tornázta ki a léc alól a kecskeméti kapus. Nagy fölött hullott a léc alá, 2-1. Az 59. percben- Verebélyi 10 méterről a jobbösszekötő helyéről a bal oldali kapu­fát találta telibe. Valamit élénkült a találkozó, de- a sorozatos hibák miatt folya­matos összjátékról nem na­gyon beszélhettünk. A 64. percben Kiss I. célozta meg az ötösről fejjel László ka­puját, de Zimonyi a gólvo­nalról a mezőnybe vágta a labdái. Egy perccel ezután a másik oldalon forgott ve­szélyben a kapu, de Kiss Gy. fejesét a gólvonal men­tette. Az, utolsó percekben a hazaiak erőtlen kísérlete­ket tettek az egyenlítés ér­dekében, mégis az SBTC előtt adódott lehetőség. A 83. percben) Skoda közeli lövését ütötte ki Nagy, majd Babcsán ívelt alig valamivel a kapu fölé. ,A szurkolók megérezték, hogy jobb, ha otthon ma­radnak, vagy valami egyéb elfoglaltságot keresnek ma­guknak a mérkőzés megte­kintése helyett. Akik nem látták a 90 percet, megkí­mélték magukat egy jó adag bosszankodástól. \Az első 45 percben a DVTK teljes ér­dektelenséget tanúsított, pe­dig nem is olyan régen Volán támadásai rendre ve­szélytelennek bizonyultak, a 32. percben mégis előnyhöz jutottak. Sorozatos védelmi kihagyás után a jobbössze- kötö helyén álló Töröcsik elé került a labda, aki bal­lal a jobb alsó sarokba lőtt, 1-0. A félidő hajrájában ki­támadott a KVSE, de ered­mény nélkül. Fordulás után a kulturál­tam és jól játszó barcikaiak ritka, de veszélyes támadá­sai meghozták az egyenlítést. A 72. percben bal oldalon bontakozott ki akció, amely­nek végén a csereként beállt Csipke a 16-os sarkáról job­bal a bal felső sarokba zú­dította a labdát, 1-1. A gól után a hazaiak percei kö­vetkeztek, sorra alakították ki a helyzeteket, de ezeket ■rendre elhibázták. Már so­kan elkönyvelték a döntet­lent. de a SO. percben Bar­A szünet után állandósult a hazaiak fölénye, de ere­jükből csak néhány vérsze­gény távoli lövésre telt. Az 55. percben Freppán szabad­rúgását Fekete a kapufa se­gítségével mentette. A labda a kaputól 6 méterre fedezet­lenül álló Kiss elé pattant, aki fordulásból fölé lőtt. A hajrában is a Kecskemét irányított, az eredmény azonban nem változott. Végig a hazaiak támadtak, kezdeményeztek többet, irá­nyították a játékot. Az Ózd némi szerencsével egyetlen igazán veszélyes ellentáma­dásából megszerezte a győz­tes gólt. Ezt követően pró­bált nagyobb sebességre kap­csolni a hazai gárda, de az egyenlítés nem sikerült. Az alacsony színvonalú, közepes iramú mérkőzésen a vendé­gek Fortuna segítségével nyertek. Jók: Fekete, Kovács, Bém. BÁNKÚTI LÁSZLÓ: — Az idegenbeli siker után jó len­még az NB I-be kerülésért harcoltak .., Miután az álom szertefoszlott, az együt­tes tökéletesen leengedett, a szakvezetés pedig a jelek szerint képtelennek bizo­nyult, hogy lelket verjen a futballistákba. A vasgyáriak öregurasan, kényelmes tem­póban adogattak, alig futot­tak. Hiba hibát követett, nagyon rossz felfogásban kí­sérleteztek, mintha a hozzá­állással is bajok lettek vol­na. A szünet után vala­micskét javult az iram, mindez azonban a színvo­nalra nem gyakorolt jóté­kony hatást. A diósgyőriek a Metripond, a Szeged és a Szolnok után vereséget szenvedtek az eddig rend­kívül halványan teljesítő Salgótarjántól is. így bi­zony nehéz visszacsalogatni a szurkolókat a lelátóra, ar­ról már nem beszélve, hogy egy másik borsodi csa­pat helyzete is súlyosbo­dott. Jók: a hazaiak közül senki nem érdemel dicsére­tet. SZÁGER GYÖRGY: — Ilyen légkörben, ami az utóbbi hetekben kialakult a diósgyőri pályán, még a vi­lág legjobbjai sem tudnának produkálni. Doros László tuska a felezővonalnál el­csúszott, Bácsi elvette tőle a labdát, egészen a 16-osig vezette, onnan visszagurította Szabó S. elé. aki 22 méter­ről nagy lövéssel szerezte meg a győztes gólt, 2-1. A Vegyész — helyezése el­lenére — bátor játékkal ruk­kolt elő és egyenrangú el­lenfele tudott lenni az utób­bi hetekben sikeresen szere­pelt közlekedésieknek. A barcikaiak balszerencsés ve­reséget szenvedtek, a játék képe alapján a döntetlen jobban kifejezte volna a lá­tottakat. Jók: Novák, Szta- hon, Kerekes. BALÁZS ANDRÁS: — Kulturáltan játszó csapatom tagjai emelt fővel jöhettek le a pályáról, sajnos, ezút­tal pont nélkül... Tompos László ne majd hazai környezetben is bizonyítani. Kajtmár István * További eredmények: Nyír­egyháza—III. kerületi TTVE 3-1. Komló—Szekszárd 2-0, Bp. Építők—Veszprém 3-1. Szeged—Metripond 1-1. Aj­ka—Csepel 0-1. Eger—Szol­nok 3-1. Nagykanizsa—Du­naújváros 0-1. AZ NB II. AI.1-.ASA 1. Veszprém 35 19 7 9 45-27 45 2. D.-újváros 35 16 11 8 55-35 43 3. Szolnok 35 18 6 11 57-49 42 4. ózd 35 13 15 7 38-28 41 5. Szeged 35 14 12 9 52-31 40 6. Bp. Volán 35 16 8 11 56-44 40 7. Metripond 35 15 10 10 51-44 40 8. Komló 35 15 9 11 52-40 39 9. Csepel 35 16 7 12 48-45 39 10. Nyíregyh. 35 14 8 13 45-48 3 fi 11. Kecskemét 35 15 5 15 58-55 35 12. DVTK 35 15 5 15 40-49 35 13. Eger 35 10 13 12 40-50 33 14. N.-Kanizsa 35 12 7 16 39-44 31 15. Ajka 35 9 12 14 31-42 30 Ifi. K.-barcika 35 8 12 15 33-42 28 17. III. kor. 35 7 14 14 39-56 28 18. S.-tarján 35 9 9 17 36-45 27 19. Bp. Építők 35 10 7 18 37-52 27 20. Szekszárd 35 7 7 21 33-59 21 Röplabda Újra az NB l-ben a KVSE Az elmúlt hét végén ren­dezték meg a röplabda-baj­nokság második osztályában első helyen végzett és az ezüstérmet nyert csapatok részvételével megtartott osz­tályozó tornákat. Kecskemé­ten a nők, Székesfehérvárott a férfiak küzdöttek három napon keresztül az élvonal­ba kerülésért. A tornákon tisztázódott, hogy a szeptem­berben kezdődő NB I-es baj­nokság mezőnyébe öt főváro­si és három vidéki együttes jutott be. A továbbjutást kiharcolt csapatok: Férfiak: Ganz-Mávag, Fa- bulon SC (Budapest), Ka­zincbarcikai Vegyész és Deb­receni Universitas. Nők: Testnevelési Főiskola, Ganz Villamossági SK, Rákos­menti TK és Szabolcs Me­gyei Építők (Nyíregyháza). A borsodi együttesek 50 százalékos mérleget produ­káltak. A kazincbarcikaiak révbe értek, újra az NB I- ben szerepelhetnek. A Mis­kolci VSC női gárdája vi­szont megint elbukott. Csak mien... TENISZ. Amalgán Kupa, amatőr férfi páros verseny. Miskolc. A végeredmény: 1. Rém, Sztojkó, 2. Tornyai, dr. Fejes, 3. Dr. Bozsóki, Kása és Győri, Darai. KÉZILABDA. Lyukóbányai Bányász—Mátészalka 29-24 (1,2-il). Mátészalka, NB II. férfi. Ld.: Kiss G. (10), Fel­legi, Rácz (8—8). Jó: az egész csapat, A vendégek vé­gig vezettek, jól védekeztek és ötletesen támadtak, győ­zelmük teljesen megérde­melt. MÁTRA CSOPORT Edclényi Bányász—Honvéd Pa pp József SE 1-0 (1-0). Miskolc, 200 néző. Vezette: Pecze. Edelény: Béres — Gonda. Ragyina. Tárnái, Kiss, Mezei, Goór, Oldal, Kovács, Kleiber, Bosa. Ed­ző: Koleszár György. H. Papp SE: Varga — Oláh, Sági (Hevesi). Kertész, Papp, Halász, Göndör (Halevanl), Mida. Kovács, Hanyecz, De- szatnik. Edző: Fekete Fe­renc. A gól története, 16. perc: Kovács E. ll-esbcJ ta­lált a kapuba, 1-0. A két gyenge képességű csapat csapkodd találkozót vívott. A döntetlen jobban megfe­lelt volna a játék képének. Jók: Papp, Mida, illetve Gonda, Ragyina. Borsodi Bányász—Honvéd Köteles SE 1-1 (1-0) Sajó­A Borsodi Iparcikk Kis­kereskedelmi Vállalat véd­nökségével negyedik alka­lommal rendezte meg a hét végén a Miskolc Városi Ke­rékpár Szövetség serdülő, úttörő és gyermek korosz­tályoknak a BIK Kupa két­napos versenyét. A szomba­ti, Bükk Áruház előtti ün­nepélyes megnyitón a fel­sorakozott 120 fiatalt Fórizs Sándor, a BIK Vállalat igazgatóhelyettese köszöntöt­te. Érdekesség volt, hogy 8 lány is rajthoz állt, s de­rekasan vetélkedett a fiúk­kal. Szombat délelőtt az idő- futamversenyek során jó le­hetőség nyílt az aranyjelvé­nyes szint elérésére. Ez a viszonylag kedvezőtlen idő­járás ellenére 10 indulónak sikerült is. Az első verseny­nap délutánján a Vologda lakótelepen került sor a már hagyományos kritéri­umversenyre. Itt a serdü­lők 20 körön (20 kilométeres távon), az úttörők 15 körön, míg a gyermekek 6 körön mérték össze erejüket. Ha­mar kialakult az élmezőny, s jó felkészültségüket dicsé­ri, hogy ők külön versenyt vívtak. A serdülőknél a debreceni Pál János már az ötödik kör után meg­ugrott, s izgalmas hajrával nyert. A miskolci verseny­zők az üldöző mezőnyben voltak, s szereplésük a jö­vőt illetően biztató. Vasár­nap Diósgyőrből indulva a Parasznya—Kazincbarcika útvonalon át érkeztek a fi­atalok Miskolcra. Itt az in­dítást követően mintegy 3 km-re kisebb bukás történt — szerencsére komolyabb sérülés nélkül! —, s a me­szentpéter, 600 néző. Vezet­te: Bartos. B. Bányász: Gon­dos — Bartók, Bukovics, Csáki (Bokám), Budai I., Budai J.. Aranyosi (Palej), Borbély, Lintner, Kiss G., Hajdú. Edző: Krompaszky Gyula. A gólok története, 15. perc: Lintner jó cselekkel kígyózott út a védőkön. Bu­dai J. elé játszott, aki 8 mé­terről nem hibázott, 1-0. 55. perc: bal oldali beadás után Jakab az ötösről lőtt a há­lóba, 1-1. Végig nagy iramú, küzdelmes volt a mérkőzés. Helyzetei alapján a hazai gárda közelebb állt a győze­lemhez. Jók: Bukovics, Bu­dai J., Lintner. Salgótarjáni Síküveggyár— Mádi Bányász 1-1 (0-0). Sal­gótarján, 200 néző. Vezette: Bodó. Mád: Kiss — Szotá’k, Matisz, Kontra, Fodor. Szat­mári (Laczkó), Oláh I., Oláh zőny „szétszakadt”. Ekkor mintegy 30 tagú gárda meg­ugrott, de ebből az élme­zőnyből számtalan „robban­tási" kísérlet ellenére sen­kinek sem sikerült jelentős előnyt szereznie. Az egyenkénti indítású verseny győztesei és helye­zettjei, serdülők (10 km): 1. Pál J. (DS'I) 14:55, 2. Szili (Csepel) 15:14, 3. Gulyás (Pécsi Tási) 15:41. Úttörők (10 km): 1. Kapitár (Tamá­si) 17:01, 2. Metzgór (Szek­szárd) 17:15. 3. Károly (Pé­csi Tási) 17:25. Gyerekek: 1. Méhes (Csepel) 18:35, 2. Szalai (Tamási) 18:37, 3. Andó (Csepel) 19:01. Krité­riumverseny, serdülők: 1. Pál (DSU 32 pont, 2. Hor­váth (DSU 28, 3. Horváth (Szekszárd) 8. Úttörők: 1. Szabó A. (Csepel) 30 p., 2. Vadas (Pécsi Tási) 24, 3. Aradó (Tamási) 8. Gyere­kek: 1. Andó (Csepel) 20 p., 2. Szalai I. (Tamási) 12 p., 3. Bartha (DSI) 11 p. Or­szágúti verseny serdülők, 55 km: 1. Pál "(DSI) 1:24:20, 2. Gulyás (Pécsi Tási), 3. Horváth (Szekszárd). Úttö­rők, 34 km: 1. Szabó (Cse­pel) 1:03:45. Gyerekek, 12 km: 1. Andó (Csepel SC) 24:15. Az összetett végeredmény, serdülők: 1. Pál (DSU 1:39.15, 2. Szili (Csepel) 1:39,34, 3. Gulyás (Pécsi Tási) 1:40.01. Úttörők: 1. Kopitár (Tanlá- si) 1:20.46, 2, Károlyi (Pécsi Tási) 1:21.10, 3. Vadas (P. Tási) 1:21,13. Gyerekek: 1. Méhes (Csepel) 42:50, 2. Szalai (Tamási) 42:52, 3. Andó (Csepel) 43:16. A csapatverseny győztesei: Csepel SC, Pécsi Tási és szintén Csepel SC. K. N. II. (Gabura), Baghy. Nagy N., Szabó. Edző-: Fekete László. A gólok története. 50. perc: Oláh II. labdájával Nagy N. kilépett és 14 mé­terről a hálóba helyezett, 0-1. 80. perc: Czene szögle­tét Marosok 5 méterről, nagyszerű mozdulattal a ka­pu bal oldalába fejelte, 1-1. A látottak alapján igazságos eredmény született. Jók: Ba­ghy, Oláh II.. Kontra. Heves—Sajóbábony 1-1 (0-1). Heves. 600 néző. Ve­zette: Gáspár. Sajóbábony: Kerényi — Popovics, István, ■ Major, Helgert, Dinea, Kiss, : Simon, Petrovics, Hauber- ger, Szabó (Tóth). Edző: Ba- : logh Zoltán. A gólok törté- : nete, 13. perc: a hazai vé­dők Simont üresen hagyták, aki senkitől sem zavartatva 14 méterről a bal felső sa-i rokba emelt, 0-1. 64. perc:| egy nagy bedobás után Sas-1 vári fejjel csúsztatta a láb-’ dát a hálóba, 1-1. Az alsó­házi rangadón mindkét együttes nagy akarással küz­dött. A vendégek közelebb álltak a győzelemhez. Jók: Major, Kiss, Simon. További eredmények: Hat­van—Nagybátony 3-3. Rom­hány—Balassagyarmat 1-1:. Bélapátfalva—Gyöngyös 2-3. Recsk—Budapesti VSC 3-0. TISZA CSOPORT Hajdú böszörmény—Öle] in SC 2-2 (1-2). Hajdúböször­mény, 400 néző. Vezette: Pintér. Az első félidőben a vendégek, a szünet után tf hazaiak kezdeményeztek többet. A látottak alapján a pontosztozkodás reális. r A TOTO 22. heti eredménye i. 1 E R I N C V A ROS—f. DOES A 0-0 X z. VIDEOTON—TATABANYA 2-0 1 3. VASAS—PÉCSI MSC 1-1 X 1. HALADÁS VSE—BP. HONVÉD 0-0 X 5. OBERHAI SEN—BLAU-WEISS 90 3-0 \ 6. SOLINGEN—STUTTGARTER KICKERS 2-2 X «. OSNABRÜCK—DARMSTADT 1-2 . Ä 8. SAARBRÜCKEN—WATTENSCHEID 1-1 X 9, FORTUNA KÖLN—DÜSSELDORF 0-2 2 10. t 1 Al—ST. PAULI 0-1 2 ti. BARI—LAZIO 0-0 X lé. BR ES CIA—A T A LANT A 1-1 X 13. C R E M O N ES E—I .EU CI. 1 BÉKÉSCSABA—MTK-VM 0-1 o 0-1 <> Bp. Volán—Kazincbarcika 2-1 (1-0) Ózdi Kohász-Kecskeméti SC 1-0 (1-0) Labdarúgás, NB III. Á Papp SE is elbúcsúzik? Diósgyőr, 1000 néző. Vezet­te: Kovács II. L. DVTK: Nagy - Kuttor, Les- kó, Dózsa, Takács - Farkas, Fükő, Kiss I. - Lengyel, Rostás, Kölln. Edző: Száger György. Csere: Kuttor helyett Hu- szák, a 46., Lengyel helyett Molnár, a 61. pereljen. Meglepő gyorsan vezetésre tett szert a hazai együttes. A 4. percben Lengyel cse­lezgetett a 16-os vonalán, pontosan gurított az érkező Fiikö elé, aki 15 méterről laposan helyezett a jobb al­só sarokba, 0-1. Két perccel később azonban elromlott a diósgyőri szurkolók jókedve, mert a piros-fehérek hálója is megzörrent. Kiss Gy. ka­pott átadást a hazai ötö­sön (!), három védő is csak nézte, amint kapura fordult, Nagy balra mozdult, így a csatárnak a legcsekélyebb gondot sem okozta, hogy a jobb alsó sarokba gurítson, 1-1. Mezőnyjáték alakult ki, rendkívül alacsony színvo­nal és elképzelést nélkülöző támadási kísérletek mellett. A 31. percben Sváb kapott átadást a 16-os előtt, két védő közül is kapura tudott emelni, s a gyenge labda az ötösről, visszafelé hátráló Czabán Samu téri pálya, 1200 néző. Vezette: Karáth. KVSÉ: Novák - Babus, Szta- hoh, Budai, Planéta - Szamo­si, Kerekes, Bartuska, Sziklai - Zsiga, Asszony. Edző: Balázs András. Csere: Zsiga helyett Barta a 78., Asszony helyett Csipke a 70. percben. A 6. percben az elcsúszó Hegedűs mellett Asszony len­dületesen elvitte a labdát, de óriási helyzetben a kifu­tó kapusba lőtt. Szervezet­ten védekezett a vendégcsa­pat, ellentámadásai rendre veszélyt jelentettek a közle­kedésiek kapujára. A hazai­ak mezőnyfölénye meddőnek bizonyult. Asszony a 16. percben 'újabb helyzetbe ke­rült, 5 méterről a kicselezett kapus mellett célozta meg a „ketrecet", de az egyik visz- szafutó hátvéd mentett. A