Észak-Magyarország, 1987. március (43. évfolyam, 51-76. szám)

1987-03-23 / 69. szám

1987. március 23., hétfő ÉSZAK-MAGYARORSZAG 7 Labdarúgás, NB li. Isméi győzött az OKSE Ózdi Kohász—Komló 2-0 (0-0) Ózd, 2000 néző. Vezette: dr. Szőke. ÓKSE: Fekete — Tokár, Ker­tész, Králik, Stanev - Kovács, Farkas B., Bem - Utassy, Nagy G., Dudás. Edző: Bánkúti Lász­ló. Csere: Nagy G. helyett Je- gesi, a 36., Utassy helyett Farkas S., a 60. percben. Az első negyedórában nem sok «említésre méltó ese­mény történt a pályán. Ta­kács megjegyzésért kapott sárga lapot. A 20. percben Kovács 20 méteres lövése került kapu mellé, majd Varga talált az oldalhálóba. Kapkodott az Ózd, sok volt a labdaeladás. A 26. perc­ben Dudás beadását Nagy G. fejelte Menyhárt kezébe. Két perc múlva Farikas B. 20 méteres nagy lövése vá­gódott le a sorfalról, Utas- sy próbálkozott, de Meny­hárt kivetődve tisztázott. A 31. percben Hochmann le­terítette Nagyot, az ózdi csatárt ápolták, öt percig még játszott, aztán le kel­lett cserélni. Az eset érde­kessége: a komlói játékos nem kapott sárga lapot. A félidő vége előtt Dudás ke­verte meg a vendégek vé­delmét, lövése után a labda Jegesi elé került, aki kö­zépre adott, de labdája el­suhant a bevetődő Kovács feje előtt... Szünet után, a 49. perc­ben Utassy középre adásai Jegesi fejelte kapura, a labda a felső lécen csat­tant. A 65. percben .Jegesi lövésébe léptek bele a vé­dők, Menyhért az utolsó pillanatban szedte fel a labdát. Egy belépő után Ker­tész is sárga lapot kapott. A 66. percben megszerezte a vezetést az Ózd. Jobb olda­lon indult az akció, a be­adást követően Kovácsot buktatták, a játékvezető lát­ta, hogy a labda Farkas B. elé kerül, továbbot intett, s az ózdi középpályás 18 mé­terről, nagy erővel lőtt a bal alsó sarokba, 1-0. A 74. percben ismét Hochmann „erősködött”: a' földön fek­vő Tokárt rúgta fejbe, de a sárga ezúttal sem került elő ... A 76. percben hosz- szú indítással, Farkas S. lépett ki. Schulteisz a kapu­tól 25 méterre csak buktat­ni tudta, ezért villant n sárga lap. A szabadrúgást Kovács emelte a kapu elé, Schulteisz olyan szerencsét­lenül mentett, hogy a kiindu­ló Menyhárt felett a labda a hálóba perdült, öngól, 2-0. Az első félidőben1 nem so­kat produkáltak a csapatok, a Komló védekezett, ha kel­lett, nagyon keményen. A szünet után egy teljesen más felfogású Ózd lépett a pályára, beszorította a ven­dégcsapatot és a vezető gól után a Komló össze is rop­pant. Ha a Kohász a helyze­teit kihasználja, s a kapufák sem segítenek be, akkor is­mét gólzáporos második fél­időt láthattak volna a né­zők. A hazai győzelem nem forgott veszélyben, teljesen megérdemeltnek minősíthe­tő. Jók: Tokár, Jegesi, Far­kas B., Dudás, Králik. BANKÚTI LÁSZLÓ: — Az igen jól védekező, de he­lyenként már a durvaságba átcsapó komlóiak ellen fel­tétlenül megérdemeltük a győzelmet. Ügy érzem, hogy a második félidőt figyelem­be véve, igen jó mérkőzést játszottunk. Ilanyiszkó István SZEOL—DVTK 3-3 (0-2) Szeged, 1500 néző. Vezette: Ádám. DVTK: Nagy - Szlovák, Szűcs, Leskó, Szemere - Oláh, Molnár, Fiikő, Kölln - Balogh, Thury. Edző: Száger György. Csere: Fükő helyett Barna, a 70., Balogh helyett Szlifka, a 70. percben. Már az elején kialakultak a párok, Gruborovicsot Mol­nár, Kunt Leskó követte „árnyékként”. így a 13. per­cig nem sok feljegyeznivaló történt a pályán. Ekkor azon- -ban szögletet harcolt ki a DVTK. Kölln ívelte be a labdát, a hazai védők rövi­den szabadítottak fel, Thu­ry elé került a labda, aki­nek lövése a fekvő Kántor­ról a jobb sarokba vágódott, 0-1. A Szegednek csak szárnyszegett kísérletei vol­tak, ezék azonban csak a 16- o.sig jutottak el. A 33. perc­ben Thury durva szerelésért kapott sárga lapot. Öt perc­cel később a vendégek nö­velhették volna előnyüket, de I'hury kitűnő labdáját Balogh a 11-es ponton egye­dül állva rosszul vette le, s így az a hazaiak kapusához került. A 40. percben meg­ismétlődött az első gól előtti esemény. Ismét Kölln rúg­hatott szögletet, a jobbról be­ívelt labdát Fükő visszagu­rította Thury elé, aki véd- hetetlenül lőtt a léc alá, 0-2. Fordulás után a vendégek az eredmény tartására ren­dezkedtek be, teljesen áten­gedték a teret a szegediek­nek. A Tisza-partiaik éltek a lehetőséggel. Az 55. percben Kisistók szabadon futhatott fel, majd a bal oldalon fel­bukkanó Tóth elé játszott, aki 13 méterről a bal alsó sarokba lőtt, 1-2. A gólt kö­vetően Kun került, jó hely­zetbe, de Szűcs az utolsó pil­lanatban mentett előle. A 62. perében Szélpál lövését Nagy A. bravúrral tolta szögletre. Gruborovics ível­te be a labdát, a berobbanó Szélpál az ötösről a jobb sa­rokba fejelt, 2-2. Három perccel később Kisistók már csak a kapussal állt szem­ben, de Nagyot találta teli­be. A 67. percben Gruboro­vics indította Tóthot, aki jobbra ívelt Vargához, s a középre emelt labdát Kisis­tók perdítette a bal sarokba, 3-2. A 73. percben Kisistók szerelését, majd utána Kölln teljesítményét értékelte sár­ga lappal a játékvezető. A 80. percben gyors diósgyőri támadás futott a pályán. Molnár iramodott meg, Szlif- kával kényszerítőzött, aztán 13 méterről az elfekvő Er­délyi fölött a kapu közepé­be lőtt, 3-3. Az első félidőben az tör­tént a pályán, amit a DVTK akart. Tetszetősen, magabiz­tosan játszották, jól adogat­tak, s kikapcsolták a hazai kulcsjátékosokat. Fordulás után a két gól előny elége­detté tette a vasgyáriakat, s ezt kihasználták a hazaiak. A hajrában őlk kerültek sa­ját csapdájukba, s csak néz­ték Molnár szlalomozását... Jók: Szemere, Oláh, Thury. SZAGÉR GYÖRGY: — Ti­zenöt perc kihagyás elég volt a szegedieknek, hogy zavar­ba hozzák csapatomat, végül az egy pontnak is örülnünk kellett. Süli József További NB Il-es eredmé­nyek : Budafok—Kaposvár 2-2. Salgótarján—Nyíregyháza 1-1. Szarvas—Bp. Volán 1-1. Szek- szárd—Metrlpond 1-1. Nagyka­nizsa—Csepel 1-0. Váci Izzó— Veszprém 0-0. Ganz-MAVAG— Keszthely 1-1. Szolnoki MÁV MTE—Baja 2-0. az NB ii. allasa 1. Bp. Volán 22 14 3 r> 44-27 31 2. Kaposvár 22 12 6 4 27-20 30 3. Csepel 22 9 9 4 28-14 27 4. Ny.-háza 22 10 6 6 34-29 26 5. Vác 22 10 6 6 28-24 26 6. Veszprém 22 11 4 7 25-23 26 7. Szolnok 22 9 5 8 27-24 23 8. Komló 22 10 3 9 32-31 23 Í). SZEOL­DÉLÉP 22 9 4 9 33-24 22 10. S.-tarján 22 7 8 7 21-22 22 11. IVIetripond 22 7 7 8 29-22 21 12. Ganz­MAVAG 22 8 5 9 27-28 21 13. Ózd 22 8 3 11 30-29 1!» 14. Szarvas 22 7 5 10 28-30 19 15. Keszthely 22 tj 8 9 22-26 18 16. Baja 22 7 4 11 20-31 18 17. Szekszárd 22 6 5 11 33-43 17 18. Diósgyőr 22 3 11 8 21-33 17 19. N.-kanizsa 22 5 7 10 25-38 17 20. Budafok 22 <; 5 11 22-38 17 Területi bajnokság Veres (fehér mezben) jól játszott a vasárnapi fordulóban, csa­pata, a BÉVSC ponthoz jutott Edelényben. Labdarúgás, m i PÉCSI MSC—SlOFOK 2-1 (1-1). Nagy küzdelemben csak az utol­só percekben tudta győzelmét biztosítani a jól és lelkesen ját­szó siófokiak ellen a hazai gárda. G.: Mészáros. Brezniczky. illet­ve Olajos. HALAI) AS VSE—VIDEOTON 2-2 (1-0). Mély talajú pályán változatos, küzdelmes mérkőzést vívott a két csapat. A látottak alapján az eredmény igazságos­nak mondható. G.: Vörös Cs., Dómján, illetve Novath. Szabó. BÉKÉSCSABA—RABA ETO 1-1 (l-i). Változatos és jó iramú ta­lálkozón a színvonalra sem le­hetett panasz, az eredménynek mindkét csapat örülhetett, igaz­ságos a pontosztozkodás. G.: Kurucz, illetve Hajszán. VASAS—ÚJPESTI DÓZSA 1-1 (0-0). A rangadó színvonalban és iramban elmaradt a várako­zástól. A lila-fehérek a hosz- szabbításban szerezték egyenlítő góljukat. G.: Szíjjártó, illetve Kovács E. EGER SE—MTK-VM 2-2 (2-0). Eseménydús, izgalmakban bő­velkedő mérkőzést láthattak a nézők. A sártengerben leját­szott összecsapáson a hazaiak már két góllal is vezettek, a hajrában azonban a fővárosiak álltak közelebb a győzelemhez. G.: László (2), illetve Balogh, Boda. FERENCVÁROS—BP. HONVED 2- 3 (1-1). A zöld-fehérek képte­lenek voltak megőrizni 2-l-es vezetésüket, a hajrában figyel­metlenségek miatt két gólt kap­tak és veszítettek. G.: Fischer, Bánki, illetve Détári (2), Fitos. TATABANYA-DUNAÜJVAROS 3- 1 (2-0). Nem volt vitás a jól játszó hazaiak sikere. G.: Kip- rich (2. egyet ll-esböl), Vin- cze I., illetve Lehota. A ZTE—DMVSC találkozó a pálya használhatatlansága miatt elmaradt. AZ NB 1. ALLASA 1. MTK-VM 19 12 4 3 35-14 28 2. ti. Dózsa 19 11 5 3 35-11 27 3. Tatabánya 19 11 3 5 31-15 25 4. Bp. Honvéd 19 10 4 5 28-25 21 5. Pécs 19 9 4 6 18-11 22 6. FTC 19 6 9 4 16-12 21 7. Haladás 19 8 4 7 21-22 20 8. Vasas 19 7 4 8 27-27 18 9. Békéscsaba 19 5 8 6 19-24 18 10. Videoton 19 6 5 8 19-18 17 11. Debrecen 18 6 r 7 22-26 17 12. Rába ETO 19 3 9 7 25-29 15 13. Siófok 19 4 6 9 20-28 14 14. ZTE 18 3 7 8 15-23 13 15. Eger 19 4 5 10 16-40 13 16. Dunaújv. 19 2 6 11 16-38 10 BORSODI BÁNYÁSZ- RECSKI ÉRCBÁNYÁSZ 3-1 (2-1). Sajószentpéter, 600 né­ző. Vezette: Ridegh. B. Bá­nyász: Fehér — Vincze, Sza­bó. Palásthy — Kiss G., Ágó, Borbély, Lintner — Fekete, Kovács M., Palej. Edző; Né­meth Attila. A gólok története. 18. perc: Ágó beadását Kovács M. előrevetődve fejelte a há­lóba, 1-0. 20. perc: A recski kapu előtt pattogott a lab­da, végül Pelej 8 méterről lőtt a hálóba, 2-0. 43. perc: Szabadrúgás után Bencsik 'kapta a labdát és szépített, 2-1. 59. perc: Borbély az alapvonal közeléből szabad­rúgást ívelt középre, s az érkező Kovács M. 1 méter­ről kotorta a labdát a ka­puba, 3-1. Végig a bányá­szok kezdeményeztek többet, a recskiek időnként túl ke- mély belépőkkel „jelesked­tek”, a hazaiak akár na­gyobb különbséggel is nyer­hették volna. Jók: Palásthy, Ágó, Kovács M. APCI VASAS—HONVÉD PAPP JÓZSEF SE 0-0. Apc, 400 néző. Vezette: Kál­mán. H. Papp J. SE: Bán — Gonda, Pribék, Planéta, Pölcz — Budai, Kiss, Ba­logh — Horváth, Antal (Ti- mári), Aranyosi (Váczi). Edző; Balogh Zoltán. A vendégcsapat végigtá­madta a mérkőzést, de át­ütőerő és elképzelés nélkül vezette akcióit, így be kel­lett érnie az egyik bajnoki ponttal. Jók: Pölcz, Budai, Balogh. KAZINCBARCIKAI VE­GYÉSZ—SALGOTAR JANI KOHÁSZ 2-1 (1-0). Salgótar­ján, 500 néző. Vezette: Vár- konyi. KVSE: Májer — Sza­bó, Sztahon, Kondás, Búza — Orlóczki, Petrovics (Fo­dor), Asszony — Kalmár (Babus), Bar tuska, Deszat- nik. Edző: Balázs András. A gólok története. 3. perc: Deszatniik jó cselekkel ját­szotta magát tisztára a jobb oldalon, beadását az érkező Bartuska kapásból lőtte a hálóba, 1-0. 72. perc: Tőzsér kilépett a védők közül és egyenlített, 1-1. 86. perc: Babus adott be pontosan a bal oldalról, s a befutó Deszatnik közelről talált a kapuba, 2-1. A keményen, időnként agresszíven fut­ballozó salgótarjániak ellen a taktikusan futballozó bar- cikaiak megérdemelten nyer­tek. Jók;. Sztahon, Bartuska, Deszatnik, Orlóczki. EDELÉNY—BORSODI ÉPÍTŐK VOLÁN 2-2 (1-0). Edelény, 1100 néző. Vezette: Mozgó. Edelény: Béres — Kiss, Ragyima, Tárnái, Far­kas — Göndör, Gór, Ko­vács, Czél — Kleiber, Hubi. Edző: Koleszár György. BÉVSC: Kiss A. — Szobócz- ki, Demeter, Balogh, Lugosi — Sverla, Budai, Bodnár — Veres, Benkovics, Radaksz. Edző: Hajas Imre. A gólok története. 19. perc: Jobb oldali beadás után az elöl tartózkodó Tárnái közelről lőtt a kapu­ba, 1-0. 68. perc: Kavarodást követően Radaksz egyenlí­tett, 1-1. 80. perc: Czél a 16-os sarkáról lőtt a háló­ba, 2-1. 87. perc: Bodnár ügyes cselek után küldte a labdát a hazaiak kapujába, 2-2. Közepes iramú és szín­vonalú mérkőzés, jó néhány kemény belépővel „fűszerez­ve”. Jók: a hazaiak közül senki nem érdemel dicsére­tet, illetve Kiss Á., Veres. OLEFIN SC—ROMHANY 0-0. Leninváros, 500 néző. Vezette: Kovács. Olefin SC: Kiss — Balogh (Szilágyi), Polonkai, ■ Barabás, Szép — Gulyás, Tóth, Feledi — Fo­dor, Kapus (Szurkos), Vidin- czei. Edző: Péczely Szabolcs. Nehéz talajú, salakos pá­lyán, közepes iramú mérkő­zésen, igazságos döntetlen született. A leninvárosiak az első, a vendégek a máso­dik félidőben voltak egy árnyalattal jobbak. Jók: Balogh, Barabás. GYÖNGYÖSI SE-SAJÓ- BABONY 2-1 (1-0). Gyön­gyös, 500 néző. Vezette: En- reiter. Sajóbábony: Szedlák — Zsiros, Helgert, Jónás, Popov ics — Dinen, Kovács. Bauberger (Kapitány) — Majoros — Sziklai, Szabó. Edző: Sáfrány István. A gólok története. 40. perc: Jónás röviden men­tett, s névrokona, a gyön­gyösi Jónás lőtt a kapuba, 1-0. 58. perc: Jobb oldali bábonyi akció után Kovács labdáját Sziklai értékesítet­te, 1-1. 82. perc; Középre ívelés után Pásztor a kapu közepébe bólintott, 2-1. Kö­zepes színvonalú, helyen­ként kemény mérkőzést vívtak a csapatok. Zsírost (Sajóbábony) a 80. percben kiállította a játékvezető. Jó: Szedlák. További eredmények: Hatvan—Bélapátfalva 2-1. Nagybátony—Salgótarjáni Síküveggyár 1-0. Kézilabda Ejnye, kapitány!... Családias Hangulat jellemezte az első ízben kiirt Kner Kupa női pénzdíjas kézilabda vidék­bajnokság döntőjét. A Békés­csabán rendezett két találkozó­ra ugyanis mindössze százan voltak kiváncsiak. A maroknyi lelkes szurkoló viszont nem csa­lódott, izgalmas , döntőnek lehe­tett szemtanúja. A Borsodi Bányász együttese 10-8-as félidő után jó játékkal Ul-lG-os győzelmet aratott a Du­naújvárosi Kohász ellen. A sa- jószentpéteriek szinte végig tar­tották kétgólos előnyükét, rá­szolgáltak a sikerre. Legjobb dobók: szabó (5), vinezéné (3), Bocsiné (3). A harmadik helyen a Győri Richards, a negyediken a DMVSC végzett. A legsport­szerübb csapat címét az Eger SE érdemelte ki. * VAKPALOTAI BÁNYÁSZ—ÓZ­DI KOHÁSZ 33-21 (15-11). Vár­palota, 1100 néző. Vezette: Grandjean, Karsai. NB I. férfi. OKSE: Kovács L. — Jakab (1), Lovász (6), Réti (1). Barnóczkl (4), Üveges (1). Bánrévi (2). Cse­re: Pirint (kapus). Tiba (3). Fe­kete (3), Czirok, Debrán. Edző: Petróczy Lajos. Az újonc óz­diak tizenöt percen keresztül partiban voltak vendéglátóikkal, de aztán a nagyszerű napot ki­fogó várpalotaiak fokozatosan elhúztak, s jelentős különbségű győzelmet arattak. Jók: Lovász, Tlba. A nyilatkozat a követke­zőképpen hangzott: „— Undorító volt, amit a játékvezető megengedett ma­gának.” A hazai sajtóban nyomta­tásban az utóbbi években ilyesmi aligha jelent meg. Sajnálatos, hogy a hét végi NB I-es forduló után nap­világot láthatott ez a mon­dat. Az pedig egyenesen meg­döbbentő, hogy a magyar labdarúgó válogatott jelen­legi szövetségi kapitánya, az MTK-VM vezető edzője szá­jából hangzott el. Igen, Ve­rebes József a jelek szerint képtelen kibújni a bőréből. Félreértések elkerülése vé­gett sietek leszögezni: nem vagyok ellene a konstruktív vitának. Lehet, sőt kell is az építő jellegű bírálat, kritika. Olykor a sípos emberek is szolgáltatnak rá okot a pá­lyán mutatott teljesítmé­nyükkel (lásd Divinyi mű­ködése az FTC—Bp. Honvéd találkozón). A vitának azon­ban mindenkor korrektnek kell lennie! Ezt az íratlan szabályt a jelek szerint aligha ismeri az elsőszámú szakemberként emlegetett edző. Az utóbbi időben egyébként is minden­fajta tevékenységet felvál­lalt, amelyeknek semmiféle köze nincs a szakmához, s az énekléssel, a színpadon történő bohóckodással, a kü­lönféle reklámokban való szerepléssel aligha szerzett újabb hívőket önmagának. Kár, hogy az MLSZ-ben nincs, vagy eddig legalábbis nem akadt, aki elmondta volna neki, hogy a minden­kori szövetségi kapitány tisztsége együtt jár a felelős­séggel. A sportlapban meg- /elent nyilatkozattal nem se­gíti, hanem éppenséggel hát­ráltatja azt a folyamatot, amely a magyar labdarúgás­ban tapasztalható. Az efféle hangzatos véleményalkotásra a nem éppen szolid nyugati sajtóban sem akad naponta példa, nagyon fájdalmas és eléggé el nem ítélhető, hogy Verebes ezúttal képtelen volt parancsolni indulatainak. Pedig tanulhatott volna egy-két elődtől. Hirtelenjé­ben csak Baróti Lajost em­lítem, aki mindig gondosan megválogatta szavait. De Menotti, Bearzot és Bilardo sem a bevezetőben említett kirohanáshoz hasonló „fellé­péseivel” írta be nevét a sportág történetébe. Azért, mert valaki egy roppant unalmas, középszerű színvonalat alig megütő ha­zai bajnokságban a táblázat elején foglal helyet csapatá­val, még illene ismernie sa­ját helyét a labdarúgás hie­rarchiájában. S ha majd a nemzetközi porondon is le­teszi a névjegyét, talán nem ragadtatja el magát ennyire ostoba módon. (doros) A TOTO 12. heti eredménye ■■Ki »il É1É11P; t. VASAS—-IÁ DÓZSA 2. FERENC VÁROS—HP. HONVÉD 3. BOCHUM—KAISERSLAUTERN 4. FC HOMBURG-DORTMUND 5. BLAU WEISS 99—VFB STUTTGART 6. FREI BU RG—DÄRMSTADT 7. FORTUNA KÖLN—HANNOVER 3. K ASSEI.—K ARI SKUIIF. 9. ATALANTA—VF.RONA 10. FIORENTINA—MILAN 11. INTERNATIONALE—NAPOLI 12. CESENA—MESSINA 13. CAMPOBASSO—GENOA PÓ! MÉRKŐZÉSEK: 14. LECCE—PESCARA 15. SAMBENEDETTESÉ—PISA 16. LANEUOSSl-BOLOGNA »■ X 1- 1 x 2- 3 2 törülve SB 1-1 X 0-1 1 “0 2-2 1-0 2-0 0-0 2 1 x 1 1 X 0-0 x 0-2 2 2-2 x