Észak-Magyarország, 1983. május (39. évfolyam, 102-127. szám)

1983-05-31 / 127. szám

1983. májas 31., kedd ÉSZAK-MAGYARORSZAG 7 Sí« s SPORT ül SPORT ESS1 SPORT Labdarúgás, NB II. Hz He a Ózdi Kohász—Volán SC 5-1 (1-0) 1| ‘ Csószi, a nádasdiak kapusa ezúttal jó érzékkel avatkozik közbe, s tisztáz a vasutas támadók elöl. Mögöttük Fükő biztosit. (MVSC —Borsodnádasd 4-2.) Fotó: Mák József Területi bajnokság Bajnok lett a Papp J. SE Naptár 1983. máius 31., kedd A nap kelte: 4.52 — nyugta 20.32 órakor A hold kelte 0.37 — nyugta 8.29 órakor Névnap: Angéla Évforduló ________ K étszáztiz évvel ezelőtt, 1773. május 31-én született, és 80 éves korában, 1853-ban hunyt el. Johann Ludwig Tieck német regényíró és költő, a korai romantika egyik kiváló képviselője. Időjárás_________ Előrejelzés az ország területére ma estig: kevés lesz a fel­hő, csapadék nem valószínű. A változó irányú szél mérsé­kelt marad. A legmagasabb nappali hőmérséklet 22-27 fok között alakul. — Emlékkiállítást rendez a Ózd, 10 000 néző. Vezette: Sza­bó It. ÖKSE: Fekete — Tokár, Si­pos. Bíró, Pribék — Kovács, Ambrus, Osváth — Ulassy, Mo­hácsi, Dudás. Mb. edző: Szcnd- rci Béla. Cserék: Dudás helyett Kanyok, a 01». pereben. Kovács helyett Alad.'lrász, a 81. pcrcban. Mindkét csapat nagy el­szántsággal vetette magát a küzdelembe, élvezetes, izgal­mas játékot figyelhettek a szurkolók, akik mintha megérezték volna, hogy erre az. összecsapásra érdemes ki­menni, szép számban foglal­tak helyet a lelátókon. Egyik fél sem állt be védekezni, nyílt sisakkal rohamoztak. Az ózdiak jutottak vezetés­hez. A 20. percben Dudást a kaputól 25 méterre Kékesi felvágta. A szabadrúgást a sértett végezte el, a középen felfutó Ambrus elé gurított, aki 20 méterről a kapu jobb oldalába bombázott, 1-0. Nem sokkal később Dudás beadását Kovács kiütötte, pontosan Ulassy elé, aki lö­vés helyett cselezett, és a vé­dők felszabadítottak. A szünet utáni első ese­ményt Nyúl fejese jelentet­te, az ózdi kapus mentett, majd Fekete L. elé került a labda, aki 6 méterről lőtt, ezt a labdát is megfogta az ózdi portás. A 49. percben növelte előnyét az ÖKSE. Pribék a jobb oldalon tört előre, ügyesen kényszerítő­zött Dudással, majd a visz- szakapotl labdát H méterről lőtte a hálóba, 2-0. Az 51. percben szépített a. fővárosi Kecskemét, 2500 néző. Vezette: Knxin. KVSE: Ondréli — Babus. Szta- hon, llclgert, Fodor — Pclrovics, Kálimul, Majoros, Koleszárik — Fistor, Szép. Edző: Frenkó László. Cserék: Kálmán helyett I.eskó, a 30. p,í cbeu, Leskó helyett Bu- kovlcs, a 86. percben. Kezdés után azonnal a hazaiak lendültek előre, a barcikaiak elsősorban á biz­tonságra ügyeltek. A labda állandóan a vendégek tér­felén pattogott, de a KSC játékosai sokáig nem talál­ták meg a behúzódó KVSE elleni sikerrel kecsegtető harcmodort. A 21. percben aztán a szélen vezették tá­madásukat és ez eredmény­nyel járt. Goják viharzott el a bal oldalon, pontosan to­vábbított Supka elé, aki szo­rongatott helyzetből is a hálóba talált, 1-0. A gól után újabb lendü­letre kaptak a hazaiak. Két perccel később Mózner sze­rezhetett volna ismét gólt, de, a kaputól 5 méterre, tel­jesen tiszta helyzetből a jobb kapufa mellé „bólin­tott”. Folytatódtak a kecs­keméti rohamok, nagy össz- iiz zúdult a Vegyész kapu­jára. A 29. percben Ravasz •k;zrevette, hogy Ondrék messze kint áll a „ketrec­ből”. hosszan átívelte felet­te a labdát, a kapus azon­ban hátrálva még elérte a pettyest, s bravúrral tisztá­zott. A félidő lefújása előtt egy perccel növelte előnyét a KSC. Ravasz a szöglet- zászló mellől emelte a lab­dát középre és Mózner 7 méterről fejelt a hálóba, 2-0. A szünet után sem emel­kedett a közepes fölé a ta­lálkozó színvonala és az iram sem kápráztatta el a szurkolókat. A kecskeméti­ek többet birtokolták a lab­dát, a KVSE egy-egy ellen­rohammal kísérletezett, de ezek az akciók rendre el­akadtak a jól záró hazai védelmen, máskor pedig a együttes. Szeiberí az ózdiak l(i-osán belül már elveszítet­te a labdát, aztán elesett, Szabó B. játékvezető megle­petésre 11-est ítélt. A bün­tetőt Dunai értékesítette, 2-1. A 69. percben Kovács a fél­pályánál jó ütemben indí­totta Mohácsit, az ózdi csa­tár elvitte a labdát Dunai mellett, majd a 16-osról lőtt a bal alsó sarokba, 3-1. A 76. percben Pribék nagy szóló­ját figyelhették a szurko­lók: saját 16-osától egészen az ellenfél kapuja elé vere- kedte magát, 18 méterről lőtt, s a labda a felső kapu­fáról vágódott a mezőnybe! Egy perccel ezután Ambrus 20 méteres szabadrúgását követően került a kapu kö­zepébe a labda, 4-1. A lefú­jás előtt 2 perccel Kanyok fejelt közeiről a hálóba, 5-1. Remek iramú mérkőzést láthattak a szurkolók. Már az első perctől kezdve óriá­si volt a küzdelem, mindkét csapat sokat támadott. A ve­zető gólt követően fölénybe került az ÖKSE. több hely­zetet is teremtett a fekete- fehér együttes, de a lehető­ségeket elpuskázták. Mohá­csi gólja tűzbe hozta a ha­zaiakat, akik fergeteges hajrát vágtak ki, s teljesen szétzilálták a listavezető csa­pat védelmét. Az ózdi gárda ezúttal lelkesedésből is jeles­re vizsgázott, s emlékezetes délutánt varázsolt szurkolói­nak. Jók: Pribék (a mezőny legjobbja), Fekete, Tokár, Sípos, Ambrus, Mohácsi. Haityiszkő István támadók vitték túlzásba az egyénieskedésl. A végered­ményt — hosszabbítás mi­att — a 92. percben állítot­ta be Petrovics, aki a jobb oldalon kapott labdát, s nagyerejű lövése a jobb sa­rokba vágódott, 2-1. Egyoldalú mérkőzést kí­sérhettek figyelemmel a né­zők. A hazai együttes kez­deményezett, a vendégek behúzódtak kapujuk elé, s az volt a legnagyobb gond­juk, hogy elfojtsák a meg­megújuló kecskeméti pró­bálkozásokat. Ez a harcmo­dor rendkívül kockázatos, s ezúttal is beigazolódott, hogy aki egy pontért küzd, az rendszerint egyet sem ké­pes megszerezni. A Vegyész kevés elképzeléssel alakít­gatta akcióit, a támadások­ban szinte semmi átütőerőt nem lehetett felfedezni. A KVSE próbálkozásai erőtle­neknek bizonyultak, a lá­tottak alapján reális ered­mény született. Jó: Ondrék. * További eredmények: SZEOL AK—Bauxitbányász 2-1; 22. sz. Volán SC—Eger SE 2-0; Keszt­hely— HODGEP 2-0; Szekszárd— Nagykanizsa 0-3; Salgótarján— Sopron 2-1; D. Kinizsi—Nagybá- ton.y 4-1: Dorog—Siófok 2-1; Ba­ja—Ganz-M A VÁG 6-0. az nb ii Állasa 1. Volán 35 17 12 6 77-39 46 2. SZEOI AK 35 17 9 9 64-41 43 3. Saleótarján 35 18 7 10 57-39 43 4. Siófok 35 14 12 9 57-42 40 5. Kecskemét 35 14 11 10 51-42 39 6 Hódmezővásárhely 35 16 5 14 50-52 37 7. Raja 35 12 12 11 52-42 36 8. 22. sz. Volán 35 13 9 13 62-59 35 9 Ózd 35 13 9 13 58-57 35 10. Kazincbarcika 35 14 7 14 52-52 35 11. Sopron 35 12 11 12 38-38 35 12. Szekszárd 35 13 8 14 43-59 34 13. Eger 35 14 5 16 64-56 33 14. Keszthely 35 14 5 16 56-54 3? 15. Dobr Kinizsi 35 10 13 12 41-42 33 16 Nagykanizsa 35 14 4 17 53-61 32 17. Dorog 35 10 11 14 44-52 31 18. Ganr-MAVAG 35 12 7 16 52-84 31 19. Bauxitbányász 35 11 7 n 46-88 29 20. Nagybátony 35 8 4 23 44-92 20 Lehel SC—Honvéd Papp József SE 0.0. Jászberény, 1000 néző. Vezette: Osvárt. H. Papp J. SE: Fehér — Ragyina, Bőcs, Paulo- vics, I-Iornyák — Hegyi, Kincses, Kovács — Sváb, Henrik, Bodor (Oroszki). Edző: Vágó György. A Jó iramú mérkőzésen a határ­talan lelkesedéssel Játszó ven­dégcsapat kidolgozott néhány abszolút helyzetet, de ezeket el­hibázta. A döntetlen igazságos. A Papp J. SE két fordulóval a bajnokság befejezése előtt meg­szerezte az első helyezést, így részt vehet az NB Il-be jutásért rendezendő osztályozom Jók: Bősz, Kovács, Sváb. Miskolci VSC—Borsodnádasd 4-2 (2-2). Miskolc. 300 n$zö. Ve­zette: Szabó. MVSC: Udvari — Nagyidai (Bobkó), Gyöngyösi, Gergely, Tulai, Bukovenszky, Kassai, Bém, Kiss G.. Antal, Do­ry (Kocsis). Edző: Balázsi Ist­ván. B.-nádasd: Császi — Vá­mos, Fükő, Murányi, Balázs, Ér­sek (Kulcsár), Varga, Vincze, Gyárfás (Stanev), Kasza, Török. Edző: Zalai László. A gólok tör­ténete. 31. perc: Kasza hatal­mas erejű szabadrúgása Udvari­ról kivágódott, a szemfüles Tö­rök pedig közelről a hálóba lőtt, 0-1. *0. perc: Bukovenszky ügyesen ugratta ki Kiss G.-t, aki a kifutó kapus fölött emelt a hálóba. 1-1. 42. perc: szöglet­rúgás után az ötösön pattogott a íabda, végül Murányi közelről a hálóba lőtt, 1-2. 44. perc: Kiss G. szép egyéni akció után lőtt, a labda a bal kapufáról vágó­dott a hálóba, 2-2. 50. perc: Kiss G. lövése a kapufáról ki­pattant, Antal pedig közelről a kapuba helyezett, 3-2. 8fi. perc: Antal vezette fel a labdát, 18 méterről lőtt, s a labda a jobb kapufa mellett vágódott a haló­ba. 4-2. Bukovenszky és Stanev a 88. percben a kiállítás sorsára jutott. A lelkesen és helyenként jól játszó hazai együttes megér­demelten győzött. Jók: Udvari, Gergely, Kiss G., Antal, illetve Fükő. Borsodi Volán—Edéién y 2-t (0-0). Miskolc-Erenyő, 500 néző. Vezette: Zvolenszki. Borsodi Vo­lán : Kiss A. — Tamás. Demeter, Miklós, Szabó, Tar. Varga, Du- libán. Kőhalmi, Czél. Bujdos (Miskovics). Edző: KőrÖssy Pál. Edelény: Baricska — Csorba, Makróczi, Drótos, Fekete. Kole- szár. Molnár, Kádár (Géber), Németh, Major, Földeák. Edző: Demény Béla. A gólok történe­te. 61. perc: Czél kitört a bün­Lejátszották a tavaszi 11. tor* dulót a Borsod megyei labdarú­gó-bajnokságban. Eredmények: ÉSZAKI CSOPORT Borsodszirák—llcjőcsaba 5-2 (2-1). Borsödsztrák, 400 néző. VezeHe: Kalas I. G.: Bari Gy. (2), Bari L., Palej. Pusztai, il­letve Wittchen, Eszlári. (Ifi: 0-5.) Ernőd—Somsály 4-0 (Z-0). Som- sály, zárt kapuk mögött. Vezet­te: Tóth P. G.: Árvái (3), Nagy. (Ifi: 3-0.) Sajóbábony—Putnok 2-1 (2-1). Saióbábony. 800 néző. Vezette: Juhász I. G.: Palásthy (2), il­letve Vincze. Miskolci EAFC—Sa.iószentpéte- ri üveggyár 0-0. Miskolc, 200 néző. Vezete: Gonda. Miskolci üveggyár—Mákvölgyi Bányász 2-0 (1-0). Alberttelep, 300 néző. Vezette; Molnár II. G.: Szabó, Rozman. (Ifi; elmaradt.) Rudabánya—Tisrakeszí elma­radt. Ormosbánya—-Szuhavölgy 3-2. Kurityán, 200 néző. Vezette: Szi­lágyi. tető területen belül, amikor buktattak. A megítélt 11-esből Dulibán talált a kapuba, 1^0. 69. perc: Dulibán lövése Baricskó- tól Bujdoshoz pattant, aki 5 méterről állította be a végered­ményt. 2-0. A szünet után gólra. törőbben futballozott a hazai együttes. Jók: Demeter. Varga, Dulibán, Czél, illetve Németh, Makróczi. Borsodi Bányász—Rocsk 5-1 (4-0). Sajószentpéter, ooo néző. Vezette: Enreiter. B. Bányász: Török — Dalnoki, Székely, Pa- lágyi. Tárnái. Oldal, Pócs, Sim- kó (Kiss), Szalai, Klem. Lintner (Budai). Edző: Balogh Zoltán. A gólok története. 10. perc: Szalai labdáját. Székely lőtte a kapuba, 1- 0. 15. perc: Szalai átadását Ol­dal a jobb felső sarokba lőtte, 2- 0. 17. perc: Székely Klem elé fejelte a labdát, aki a kapu kö­zepébe helyezett, 3-0. 44. perc: Dalnoki nehéz szögből talált a hálóba, 4-0. 80. perc: Kolozsvári szépített, a bal alsó sarokba bombázott, 4-1. 86. perc: Szé­kely állította be a végered­ményt, 5-1. Tetszetősen és gólra- törően játszott a hazai együttes, és ilyen arányban is megérde­melten nyert. Jók: Oldal, Sza­lai, Simkó, Székely. Gyöngyös—Olefin SC 1-1 (0-0). Gyöngyös, 400 néző. Vezette: Tálas. Olefin SC: Dohány — Szi­lágyi, Kalapos (Vanczó), Ker- j lész. Lázár, Bodolai, Répást, 'Czervn, Lukács (Sztankó), Ka­pus, Korhűt. Edző: Gál Béla. A 68. percben Lázár leköpte a já­tékvezetőt, aki emiatt lefújta a mérkőzést. További eredmények: Balassa­gyarmat—Vác 4-1. Bélapátfalva— S. Síküveggyár 4-4. Hatvan— Pásztó 5-1. TERÜLETI BAJNOKSÁG 1. H. Papp 28 19 7 2 66-J4 45 2. Lehel SC 28 17 8 4 73-35 40 3. Hatvan 28 15 7 6 62-30 37 4. Vác 28 14 8 6 49-26 36 5. Olefin SC 27 13 7 7 57-27 33 6. B. Bányász 25 12 5 10 46-39 31 7. Gyöngyös 27 12 4 11 50-43 28 8. B.-gyarmat 28 11 6 11 49-44 28 9. Recsk 28 12 3 13 49-60 27 10. Bélapátf. 28 11 4 13 35-45 26 11. B. Volán 28 9 6 13 36-47 24 12. B.-nádasd 28 9 8 12 40-55 24 13. Edelény 28 8 7 13 32-50 23 14. S. Síküveg 28 7 5 16 41-56 19 15. MVSC 28 5 6 17 21-60 IC 16. Pásztó 28 2 5 21 18-83 9 Az élcsoport állá «rar 1. Sajóbá- bony 41, 2. Putnok 36, 3. Mis­kolci Üveggyár 34. KELETI CSOPORT Felsőzsolca—Encs 4-1 (2-0). Felsőzsolea, 200 néző. Vezette: Lénárt. G.: Rontó. Veres. Ku- bicza, Tamás II., illetve Zeher. (Ifi: 2-2.) Alsozsolca—Forró 3-0 (1-0). Forró, 200 néző. Vezette: Mozgó. G.: Szögedi, Mlinarcsik, Orosz. (Ifi: 3-0.) Prügy—Tokaj 3-0 (0-0). Tokaj, 500 néző. Vezette: Lója II. G.: Váradi, Csócsics, Lukács. (Ifi: 4-2.) Miskolci EMTE—Hidasnémeti 1-0 (0-0). Hidasnémeti, 100 néző. Vezette: Lója I. G.: Gombos. (Ifi: 1-3.) Mezöcsát—Hollóháza 2-0 (2-0). (Ifi: 1-3.) Sátoraljaújhely—Merőkövesd 6-0 (3-0). Sátoraljaújhely, 500 néző. Vezette: Tóth G. G.: Pet­ri (2), Csákó, Kállai, Lőrincz, Roszoha. Szabadnapos: Szerencs. Az élcsoport állása: 1. Ateó- zsolca 32, 2. MÉMTE 3«, 2. Encs — Jól sikerült társadalmi munkát végeztek a közel-* múltban a Tiszai Kőolajipa­ri Vállalat KlSZ-szervezeté- nek tagjai. A fiatalok a ti- szalöki úttörőtábor építési munkálatainál, területrende­zésénél segédkeztek. — Továbbfejleszti a fővállal­kozói tevékenységét a Diós­győri Gépgyár. A nagyüzem már eddig is vállalta kulcs­rakész állapotban hűtőhá­zak, kábelgyárak és kovócso-' lóüzemek szállítását és társ- vállalkozásban építését is. Most új tevékenységként a nagyüzem komplett öntöző- rendszerek kialakítását is vállalja majd a külföldi megrendelői számára. — Gyermekintézmények fej­lesztésére 50 ezer forint; át­utalását tervezi ebben az év­ben a Tisza Bútoripari VálJ lalat sátoraljaújhelyi gyár­egysége. Ezenkívül egy kom­munista műszak bérét a vá­rospolitikai célok (óvodák, bölcsődék építése, üzemelte­tése) segítésére szánják. — Üj körzeti orvosi rendelő megépítése is szerepel Szent- istván jelenlegi ötéves ter­vében. Az elképzelések sze­rint a rendelővel együtt szol­gálati lakást is építenek, mi­vel a jelenlegi orvosi szol­gálati lakás már elavult. — Moldova György lesz az ünnepi könyvhét mai vendé­ge Leninvárosban. A TIFO- nál délután 2 órakor szocia­lista brigádokkal találkozik. A művelődési központban délután fél 4-kor kezdődik az író—olvasó találkozó. — Sikeres véradónapot tar­tottak a napokban a XVI-os Autójavító Vállalatnál. A felhívásra mintegy 100 dol­gozó jelentkezett és 35 liter életet mentő vért adott. Halászcsárda nyílik JÚNIUS 1-ÉN Sárospatakon A Sárospatak és Vidéke Afész Vadászkürt Éttermét speciális vendéglőnek alakította át. Folyami halból készült halászlé, halételek széles választékban kaphatók. Kellemes környezet, figyelmes kiszolgálás, frissen csapolt hideg sör. Az Aranyponty Halászcsárda Sárospatakon, a Kossuth utcában JÚNIUS 1-TÖL VARJA VENDÉGEIT Nehézipari Műszaki Egyetem Egyetemtörténeti Bizottsága, Központi Könyvtára az áramlás- és hőtechnikai gé­pek tanszéke és a geodéziai és bányaméréstani tanszék közreműködésével Lancsa- rics Alajos egyetemi tanár halálának 20., illetve dr. Mi- lasovszky Béla egyetemi ta­nár halálának 10. évforduló­ja alkalmából az NME KözJ ponti Könyvtár előterében. A június 1-i, 14 órai megnyi­tón emlékbeszédet dr. Vida György egyetemi docens és dr. Kolozsvári Gábor egyete­mi tanár mond. — Csörsz Istvánnal tarta­nak író—olvasó találkozót ma, május. 31-én Sárospata­kon. Délután fél 3-kor a Csepel gyáregységben, dél-1 után 4 órától a városi könyvtárban kérdezhetik az olvasók a Sírig tartsd a po­fád című sikeres könyv szerzőjét. — Kooperációs kapcsolato­kat létesít a Csepel Müvek sárospataki gyára a külön­féle háttéripari munkák el­végzésére. Az üzem most a kenézlöi termelőszövetkezet­tel létesít kapcsolatot és a közös gazdaságban évente mintegy 80—100 ezer kerék­pár-csomagtartót készítenek majd az ipari üzem számá­ra, megfelelő minőségben. — A totó 22. heti tclitalá- latos szelvénye: 1, 1, x, 1, x, 1, x, 2, 1, x, x, x, x és a +1: 1. A Sportfogadási és Lottó Igazgatóság közlése szerint a nyeremények az il­leték levonása után a kővet­kezők: IS találatos szelvény 68 darab, nyereményük egyenként 39 859 forint. Ezek közül a 13 plusz 1 találatos szelvények száma 29, a nyereménye 71 014 forint. A 12 találatos szelvényre egyen­ként 769 forintot, a 11-esek- re 67 forintot, míg a tízta- lálatos szelvényekre 22 to- rintot fizetnek. Közemény Felhívjuk a lakosság figyelmet, hogy Miskolc város területén a fákat, bokrokat Ditriton 5ü \VP — triklórfon es. Bi 5b EC — dimetoat hatóanyagú vegyszerekkel permetezzük. A Játszótereket, kerti utakat Gramoxone — paraquat és Aktikon — aktinit PK hatóanyagú gyom irtószerek­kel gyomirtózzuk. Elel mezésegészség Agyi várakozá­si idő 14 nap! Kérjük a lakosságot, hogy a GYERMEKEKRE. állatokra fokozott figyelemmel ügyeljenek. Miskolci *foriós7eti vallalat Hirdetmény Az EMASZ V. Kazincbarcikai Üzemigazgatósága értesíti a la­kosságot, hogy Ózd, Szabadság úton megépített 20 kV-os le­ágazás, tr.-állomás, valamint kf.-hálózat 1983. június 3-án fe­szültség alá kerül. A vezetékek és tartószerkezetek mcgközelíté- R« tilos és életveszélyes! Kecskemét—Kazincbarcika 2-1 (2-0) riegyei bajnokság